Panasonic LX60

tk79

New member
Też prosiłbym o jakieś testy od kikiego, głównie dekoder polsatu, playstation 2, pc...
Mile widziane jakies fototesty.
 

Juchy

New member
kiki napisał:
witam
jutro sprawdzimy Twoje wszytkie rozterki
Juchy
jak i co dobrze działa z xboxem
mamy przygotowane jutro:
50 "Plazma Pioneera
56" HD Ila JVC
50" 3 LCD Sony
45" Sharp GD1
37 9830 Philips
oraz 32 C 31 - z matrycą 1280 / gra rewelacyjnie szczególnie w HD/

juz przetestowane?
prosilbym o jakies krotkie podumowanie tych testow :)
 

saxophonic

New member
ProblemTX-32LX60P

Mam od wczoraj Panasonica TX-32LX60P i problem polega na tym że obraz jest fatalnej jakości zatówno z TV kablowej jak i z DVD.
Mam zestaw kina domowego PanasonicSC-HT535.
Obraz jest rozmyty i widoczne charakterystyczna kwadraciki,krawedzie sąpostrzępione(schodki) obraz z DVD na odbicia.
O ile stgnał z kablówki może nie być idealny ti z DVD jest już Przesada.
Próbowałem róznych sposobów: Euro na wejściach 1 i 2 różne przewody euro ,przewody komponentowe -obraz jest jeszcze gorszy (porównywalny z tragicznym telewizorem Telestar którego kiedyś miałem)
Dziwne że na telewizorze Thomson którego miałem dotychczasobraz po euro był idealny.
LCD Panasonica to nie jest tani model więc w czym problem?
Może ktoś z Was wie jak go rozwiązać?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę zapoznać się z regulaminem i nie dublować wątków, temat o lx60 istnieje i tam należy umieszczać posty.

pozdrawiam
 

saxophonic

New member
XT-32LX60 fatalny obraz

Witajcie.
Mam od wczoraj telewizoe LCD Panasonic XT-32LX60 problem polega na tym ze obraz jest fatalnej jakośco w MM było wszystko ok i zdecydowałem się na ten model ze względu na jakośc obrazu.
Przy sygnale z kablówki obraz jest rozmyty,postrzępione kontury (schodki ,kwadraciki itp) mogę jeszcze zrozumiec słaba jakość sygnału ale z DVD? jest identycznie.Mam kino domowe PanasonicSC-Ht535 i obraz jest też fatalnu ,zmieniałem kable (euro bardzo tanie i dosyć dobre) parametry w DVD , przy component z progresive scan i bez tez nic (fakt że na słabych kablach).
Obraz jest podobny do taniego i fatalnej jakości telewizora Telestar którego kiedys miałem.
Dodam jeszcze że na dotychczasowym telewizorze Thomson 21" onbaz z dvd był idealny.
Co robić?
jutro idę do MM sprawdzić jeszcze raz Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak zawsze aby uniknąć takich kłopotów,stresu i aby mieć przyjemność z zakupów zdecydowanie najlepszą formą jest sprawdzenie telewizorów LCD i plazm przed zakupem.
Po prezentacjach w domu niezadowolonych - BRAK.
Bez prezentacji nigdy się nie dowiesz czy u Ciebie w domu np. Loewe nie zagra znacznie lepiej niż Panasonic.
Ale znajac ten LCD - coś musisz źle robić.
Czy sprawdzałeś z innych urzadzeń ?
Wystarczy ,że zaniesiesz do sąsiada i okaże sie jakie on ma zdanie.
Albo ta technologia jest nie dla Ciebie.
Na ponad 1000 prezentacji - 4 osoby zrezygnowały z zakupu mając właśnie taka opinię. Być moze właśnie należysz do nich.
Może jak dla Ciebie zainwestowałeś za mało.
Poproś o wymiane na inny model .
pozdrawiam
 

Vigo

New member
Po dziesięciu dniach z 32LX60 mogę powiedzieć, że:
1) Przy oglądaniu z 2-2,5m jakość obrazu z kablówki jest ZŁA. Pomaga ustawienie ostrości na minimum: rozmywa to nieco obraz i nie widać już tak mocno "pikselozy" i przekontrastowanych krawędzi
2) Z satelity trochę dokucza słabsza jakość niektórych kanałów, szczególnie TVP1/2/3 (ostrość na minimum pomaga).
Obraz z satelity to mpg-2 o dosyć marnym strumieniu (w porównaniu z DVD) - przy szybkim ruchu na ekranie widać paskudną pikselozę (na CRT też było widać, ale mocno "wygładzonoą") - tu LCD pokazuje ZA DOKŁADNIE.
3) SPORT I PIŁKA (z satelity): wszystkie kolory pięknie nasycone i idealnie na miejscu, bez rozmazania, jak na słabszych CRT. Te 2,5m od ekranu, to minimum - czasem za bardzo widać detale (pikseloza na trawie boiska - bo nie jest ono gładkie, tylko składa się ze "ździebełek" trawki ). Zawsze pomaga zmniejszenie ostrości. Czasem widać efekt podobny, jak na słabych divx: niektóre fragmenty odrazu jakby nie przesuwały się równomiernie z resztą sceny.
Z kablówki pojawiają się (raczej stają się bardziej widoczne) obwódki wokoło zawodników i piłki (taki czarny i biały pasek "podkreślający" krawędzie, jaby "aureola" wokół piłki ). Widać też słabsze rozgraniczenie kolorów (z powodu braku filtra grzebieniowego) - najbardziej oczywiście na krawędziach czerwonego.
Generalnie, moim zdaniem LCD ze swoimi 1366 x 768 pikselami jest za dokładny, jak na ten przestarzały i marny jakościowo system telewizji kolorowej, czyli PAL.
4) z DVD bajka :) Playera mam Pionka DV- 575. Podłaczony po componencie, sygnał progressive (576p - max. jaki sprzęt potrafi wygenerować). Z testów płytkami testowymi wyszlo, że pionek ma lepszy deinterlacer niż ten w telewizorze. Ewidentnie daje wyższą rozdzielczość: 576 linii. Przy wyłączonym progressive w DVD, na LCD wyświetla dobrze tylko 480 linii.
5) DIVX zadziwiająco dobrze - o wiele lepiej niż TV
Głębokiej czerni brak. W CRT wystarczyło wieczorem zmniejszyć kontrast i jasność - tu to nie działa. Pomaga jedynie zmniejszenie jasności podświetlenia - ogólnie, obraz wygląda lepiej w jasnym pok0ju, niż w ciemnym - zupełnie odwrotnie niż w CTR.

Jutro powinienem już mieć kablelek DVI-HDMI to pobawię się obrazkami z kompa.

Porównałem instrukcje modelu LX60P i LX60F - wygląda, że różnią się tylko jakimiś szczegółami obsługi telegazety. Za to na jakimś forum z USA wyczytałem, że w 32LX60 można z menu wyłączyć LCD AI i jest więcej formatów obrazu. Wygląda na zupełnie inne oprogramowanie niż w wersjach na Europę.

Pozdrawiam!
 

yanky

New member
O rany, to się narobiło. Byłem przekonany, że ten model Panasonica jest pewnym wyznacznikiem standardu (jakości) niczym VW Golf w motoryzacji. A tu taka recenzja. Zbieram uparcie swoje kieszonkowe własnie na ten model, a teraz nie jestem już taki pewien czy go kupić. Zawsze brałem za alternatywę LG 32LX2. Ten model jest trochę droższy w porównaniu z Panasonikiem, ale czy to znaczy, że jest trochę lepszy ???????.

pozdrawiam
 

czart

New member
Po takiej recenzji, mój entuzjazm do zakupu tego modelu też lekko opadł. Wygląda na to, że co użytkownik to opinia.


Na Allegro pojawił się TX32LXD55. Co on sobą przedstawia? Może warto troche więcej wydać i go kupić?
Mistrzostwa tuż tuż a ja już nie wiem co kupić.:sad:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przecież przy różnym sygnale kablówki taki telewizor będzie inaczej odbierał, widziałem co potrafi ten tv i stwierdzam, że z kablówką umie grać bardzo dobrze.

pozdrawiam
 

ANDREW

New member
yanky napisał:
O rany, to się narobiło. Byłem przekonany, że ten model Panasonica jest pewnym wyznacznikiem standardu (jakości) niczym VW Golf w motoryzacji. A tu taka recenzja.

Takim wyznacznikiem jest Panasonic 32LX500;)
 

Vigo

New member
czart napisał:
Po takiej recenzji, mój entuzjazm do zakupu tego modelu też lekko opadł. Wygląda na to, że co użytkownik to opinia.
Chyba zostałem trochę źle zrozumiany - nie twierdzę, że panas lx60 jest "be". Moje uwagi o obrazie na tym lcd wymikają z tzw. "zboczenia zawodowego". Po prostu wiem dokładnie jak zbudowany jest wyświetlacz lcd i jakie sa jego slabości. Wiem też, że technicznie rzecz biorąc obraz PAL z przeplotem ma się do wyświetlacza HD jak pięść do oka. Wyświetlenie sygnału z przeplotem na dużm ekranie i bez migotania zawsze wiaże się z jakimiś kompromisami. Moim zdaniem i tak na LCD wypada to lepiej, niz na wiekszości CTR 100Hz (przynajmniej w TV poniżej pólki z np. Panasem 32PX30 - ale takich CRT to już w sklepach nie ma).
A pro pos CRT - przymierzałem sie do Loewe Aventos. Ale okazuje się, że to co teraz można kupić, to żałosne resztki pierwotnego Aventosa. W sklepach pokazują specyfikację techniczna poprzedniego modelu z zaawansowaną obrobką (filtr grzebieniowy, uklad interpolacji linii, analizy ruchu itp) a stojacy na półce Aventos tego wcale nie ma!!! Jak zapodalem z dvd plytke testową to po obejrzeniu samego menu dalem sobie spokoj - brak układow interpolacji linii powoduje, że drobne literki menu drgaja i migoczą. I to ma być 100Hz? Oprócz jakości obrazu, bidnemu Aventosowi brakuje też trzeciego skarta - są tylko dwa, w tym lepszym były trzy.


Na pewno obraz za LCD jest INNY niż na CRT. Na pewno PAL analogowy to przeżytek. CRT też już przeżytek. Niektórzy twierdzą, że plazmy też już nie mają przyszlości. LX60 nie jest zapewne mistrzostwem świata wśrod lcd tv, ale przy tej cenie i tej jakości obrazu, mimo ograniczen, każdemu polecam!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli CRT z wysokiej półki to siegaj po Loewe Nemosa.
Licząc cene do jakości 32 LX 60 jest znakomitym wyborem szczególnie do palu. Jedynym konkurentem do pal jest Sharp p 55/ p 70.
Ale jeśli nie spełnia Twoich oczekiwan musisz sięgać do wyższej klasy .
 

tiwi

New member
Dzis w warszawskim Saturnie (Arkadia) widzialem ten TV za 4097. Jest jakas akcja bez Vat. było 5 sztuk...
 

bary

New member
Może coś dorzucę od siebie na temat tego LX60P.
Mam go od kilku dni.
Pierwsze wrażenie pozytywne, świetna jakość obrazu (z każdej rozsądnej odległości) z DVD po HDMI (720p) ze źródłem PHILIPS 9000S, kolory są naturalne, czyste i odpowiednio nasycone. Muszę przyznać, że miło zaskoczyła mnie jakość XVID-ów na tym telewizorze.
Z kablówki aster obraz jest co najwyżej dobry i pod warunkiem, że oglądamy programy z odległości nie mniejszej niż ok. 2,5m. Żeby nie brzmiało to tak jednoznacznie i odstraszająco to czym prędzej chciałbym dodać, że współczynnik oglądalności sygnału z kablówki jest wysoki, mogę spokojnie skupić się na treści programu, który oglądam.
Moim zdaniem w odbiorze programów tv najbardziej męczące są jasne, białe obwódki wokół konturów przedmiotów, postaci, tekstu. Szczerze mówiąc to nawet wyłączenie wyostrzania w menu nie daje dobrych rezultatów. Ten efekt "przeostrzenia" najbardziej denerwuje w transmisjach sportowych i wszędzie tam, gdzie znajduje się dużo drzew, krzaków, trawy.

Dostałem się do ukrytego menu serwisowego i tak z ciekawości chciałbym zapytać: co kryje się pod nazwą DVCO? Czy jest to możliwość zmiany czegoś co jest związane z czułością tunera tv?
Widziałem, że jest tam chyba możliwość ustawienia niezależnie poziomów R,G i B ale postanowiłem nie grzebać, bo nie mam konkretnego w tym celu.

Może komuś z Was się przyda to co tam odczytałem :)
PANASONIC GLP21 Conti.
TV V2.06 15/03/06
E2 V31

Pozdrawiam
 

bary

New member
tiwi napisał:
Jak sie można dostać od takiego menu ?
Moze jakaś strona z opisem ;)
pozdrawiam

Gdzieś na tym forum już chyba było o menu serwisowym Panasonica.
Wchodzisz do menu dźwięku, następnie ustawiasz suwakiem bas na max. a sopran na min. Nie wychodząc z menu dźwięk na górnej części telewizora naciskasz przycisk [-/v] i przytrzymując go wciśniętego naciskasz na pilocie przycisk INDEX. To wszystko.

Pozdrówka,
Robert
 

arconx

New member
32LX60 za i przeciw

Tak jak w tytule. Proszę użytkowników tego modelu o przedstawienie argumentów za i przeciw. Przymierzam się do zakupu i chciałbym poznać wady i zalety tego lcd.
 

czart

New member
Kupiłem dzisiaj w Saturnie (Arkadia) 32LX60P za 4097 (akcja bez Vat).
Obraz z DVD dobry, a nawet bardzo.:cool:
Z kablówki (UPC) jak narazie słaby, może jakieś ustawienia coś pomogą.:(
 
Do góry