Panasonic HX580 jakies info?

cky

New member
Mój ojciec miał 47A650 , możesz zrobić zdjęcia i film jakiś jaki ma obraz ? Bo chce go kupić a do media i euro mam daleko .Dzięki

@Petru23 dziś w nocnej promocji najtaniej 1999 chyba Euro-AGD .

Serio to od zawsze śmieszyło mnie porównywanie dwóch TV na YT albo głośników kiedy oglądasz i słuchasz na zupełnie innym sprzęcie :) postaram się zrobić, niestety mój sprzęt nagrywa tylko FHD... jakieś wymagania co do ustawień aparatu i TV?
Przez chwilę miałem okazję bawić się TCL 55EP680 i jak na moje oko to Panas go deklasuje jeśli chodzi o jakość obrazu. Nie stały obok siebie ale na pewno Panas od wyciągnięcia z pudełka ma przyjemniejsze kolory, bardziej równomierne podświetlenie, ale może TCL była wadliwa sztuka bo z jednej strony matryca pochodziła trochę pod zielony.
 

cky

New member
Chłopie, wszystko :D
Jakość obrazu, kolory, ruch, kąty widzenia, jasność i jak wyświetla normalna telewizję. Tylko szybko, bo suszarka się do włosów popsula i będę zamwial :)

z "szybko" może być problem i z oceną zwykłej Tv też, bo nie oglądam, z natywnym 4k też za bardzo nie miałem do czynienia, a i porównania do sprzętu z wysokiej półki też nie mam - macie jakieś klipy albo obrazy wzorcowe? w wolnej chwili mógłbym porobić zdjęcia
 

Petru23

Banned
Oj nie ma chyba wzorcowych. Mnie interesuje najbardziej zwykła tv z dekodera np upc, c+, Orange. To, że 4k wyświetli zacnie to jest raczej oczywiste.
Odpal jakiś meczyk czy dynamiczna scenę i zobacz, jak to się prezentuje, w filmie istotną jest obsługa 24fps. Czy klatkuje czy nie.

Znajdź na necie starsze filmy jak szklana pułapka, siedem, kill Bill. Najlepiej w jakości SD, max 480. Wyjdzie jak ten cały procesor obrazu radzi sobie se skalowaniem.
Jak masz naziemna to tvn i twarze w produkcjach tvnu (geslerowa, milionerzy itp) i filmy z ich ramówki. Tak samo TVP i Polsat. Czy są plamy, jaki kolor i czy zmiarszczki na czole widać.
Jak masz mozowsc to odpal robinhooda z kostnerem i powiedz, czy na twarzy Morgana Freemana widać piegi czy są plamy czarne.

Jeśli Obraz wygląda tak jak tu, to ja nie potrzebuje nic więcej wiedzieć :)
https://drive.google.com/folderview?id=15uAIkF0ax5fRzz-QX0KAa8WDPHB4GCN8
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Oj nie ma chyba wzorcowych. Mnie interesuje najbardziej zwykła tv z dekodera np upc, c+, Orange. To, że 4k wyświetli zacnie to jest raczej oczywiste.
Odpal jakiś meczyk czy dynamiczna scenę i zobacz, jak to się prezentuje, w filmie istotną jest obsługa 24fps. Czy klatkuje czy nie.

Znajdź na necie starsze filmy jak szklana pułapka, siedem, kill Bill. Najlepiej w jakości SD, max 480. Wyjdzie jak ten cały procesor obrazu radzi sobie se skalowaniem.
Jak masz naziemna to tvn i twarze w produkcjach tvnu (geslerowa, milionerzy itp) i filmy z ich ramówki. Tak samo TVP i Polsat. Czy są plamy, jaki kolor i czy zmiarszczki na czole widać.
Jak masz mozowsc to odpal robinhooda z kostnerem i powiedz, czy na twarzy Morgana Freemana widać piegi czy są plamy czarne.

Jeśli Obraz wygląda tak jak tu, to ja nie potrzebuje nic więcej wiedzieć :)
https://drive.google.com/folderview?id=15uAIkF0ax5fRzz-QX0KAa8WDPHB4GCN8

Jak taki obraz będzie nie ma się co zastanawiać , ta czerń to tylko plazmy miały ,nie wiem jak LED bo nigdy nie miałem.Dziś idę do mediaexpert popatrzeć na Panasonica ,szkoda że nie mają HX580 .Ale inne będą ;)
 

Petru23

Banned
@bartmeces - nie po to rejestrowałem się na tym forum, akceptując zapisy regulaminu, aby czytać dwa razy to samo post po poscie. Nie cytuje się bezpośrednio, tylko odpowiada! To takie trudne? :-o


A posty mają odnosić się do meritum wątku ;) dajmy sobie spokój z tym.

Czy ktoś jeszcze zakupił ten Tv? Może wrzucić jakiś materiał najlepiej ma dysk googla czy jemy podobne z info czym nagrywane/robione zdjęcia?

I pytanie za milion punktów. Skoro zamykane soa galerie to czy sklepy trv mające odrębne lokalizacje lub znajdujące się poza galeria handlowa też będą zamknięte od jura? W CK expert ma dwa autonomiczne sklepy, jak rozmawiałem z kierowniczka wcześniej, to podczas poprzedniego lockdownu kilka takich placówek pozostało na początku otwartych ale ze względu na burdel prawny zdecydowano się je również zamknąć. Ktoś widział ustawę, rozporządzenie, jest bratankiem kogoś z rządzących i może powiedzieć czy są jakieś konkrety? Sklepy wielkopowierzchniowe są ujęte?

Teoretycznie taki expert moze na czas locku przekształcić autonomiczne placówki w punkty odbioru zamówień internetowych oraz zamknąć alejki tak dla swobodnego przemieszczania się tworząc jedynie wystawke że sprzętu, bez możliwości zakupu stacjonarnego.
Ale rezerwacja w sklepie i odbiór za godzinę byłby aktywny. Wtedy oglądasz wychodzisz że sklepu i kupujesz przez www z rezerwacją w tym właśnie sklepie i odbiorem w godzinę. Wracasz i odbierasz zamowiny sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Jak 810 to ładny obraz ,dziś byłem w neonet i mediaexpert żadnych Panasów ,u mnie jest galeria i neonet ma być otwarty , mi zależy na Euro AGD bo ten tv tylko tam jest to będzie zamknięte .
 

Mariobull23

New member
Bartmeces jak będziesz miał ten nowy to wyślij odbicia. Ja po tylu latach w plazmach tylko tego lustra nie znoszę [emoji20]wszystko mi się odbija w ekranie. Masakra, człowiek starszy to bardziej go to irytuje [emoji23]
 

bartmeces

Member
TV sprzedałem na części bo mi się spaliła karta Yzus po 2,5r ale zużycie prądu też odczuwalne.A co mocno będzie waliło światło na ekran ?a jaka to w ogóle 55hx580 jest matryca ?
 

SDman

Banned
To co tu powiedzieć o OLED`ach te dopiero są "czarnymi lustrami".
Moja 50ST60, nie odbija aż tak, ale jak zobaczyłem co zeszłoroczne modele Samsunga w kwestii odbić dają to zapętliłem się co ma być następcą plazmy.
Taki Q80R to bajka na wprost "zero" odbić !
 

bartmeces

Member
To co tu powiedzieć o OLED`ach te dopiero są "czarnymi lustrami".
Moja 50ST60, nie odbija aż tak, ale jak zobaczyłem co zeszłoroczne modele Samsunga w kwestii odbić dają to zapętliłem się co ma być następcą plazmy.
Taki Q80R to bajka na wprost "zero" odbić !
A co jest powodem odbić matryca czy jakość odświeżania ?
 

Petru23

Banned
Ten q70r to jakiś dramat. Panas gx810 przy odsłoniętych roletach i świetle z boku nie wykazywał widocznych odbić nawet jak skupilo się wzrok. To samo przy zapalonym świetle. Na wyłączonym pełne lustro aż pryszcze idzie wyciskać, ale działający? Dla mnie jak najbardziej ok. Przy identycznym ustawieniu jak gx stara plazma wygląda tak, jak ten q70r na filmiku.
 

cky

New member
Odwiedziłem dziś ojca i mam dla was sample, materiał źródłowy 720p, z 480p postaram się pobawić jak znajdę więcej czasu.
Wszystko kręcone na szybko z ręki, obiektywem co na pełnej dziurze ma miano "mydelniczki" czyli nie jest ostry ;)
Profil obrazu w TV był ustawiony na kinowy, okno do tv pod kątem ~110-120*
https://drive.google.com/drive/folders/1Z8EoGcCQMpZxVUAdwlomIyiT_rb7ff9r?usp=sharing

BONUS: na matrycy odbija się suszarka z gaciami ojca!

teraz widzę, że Google wziął się za kompresję i na filmikach widać, artefakty i smużenia, których nie ma na oryginalnym materiale - po ściągnięciu na dysk powinno być ok.

Przy okazji zauważyłem jedną niepokojącą wadę, w niektórych miejscach matryca poddaje się pod lekkim naciskiem i odchodzi od ramki, w prawym górnym rogu zapada się na 2mm - tak mają vestele?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nie wiem jak Wy, ale ja mogę włosy liczyć na czuprynie tego kolesia że zdjęcia. Nie widzialem szarpania obrazu lna filmikach i twarz łyżwiarza była nawet naturalnie żółta a nie pomarańczowa itp. Włosy to włosy a nie jak na philipsie z innego wątku czarna plama.

Jak dla mnie to ten Panas w tej cenie świeci bdb.

Edit
Co do ramek, to jak sprawdzałem w markecie to na większości tv matryca po rogach była albo jakby nieprzyklejona, odstawala, albo po nacisku uginala sie itp. w szczególności jeśli są to ekrany z cieniutkimi ramkami
 
Ostatnia edycja:
Do góry