Panasonic HX580 jakies info?

Petru23

Banned
W sklepach pojawił się Panas 55HX580 w dobrej cenie. VA, HDR, Dolby Vision, Hollywood coś tam, zaawansowany procesor obrazu i totalny brak szczegółowych info w sieci. Ktoś coś wie więcej? Jakis test ktoś gdzieś znalazł?
Tak mi się spodobał ten gx810 ze zwróciłem właśnie uwagę na HX580. Na papierku ładnie, cena również zacna. Ktoś coś?
 

Petru23

Banned
Ale napisz proszę jakie masz warunki i jakie oczekiwania ?

Kiki, Ty masz utraty świadomości ostatnimi czasy? :)
Nie pytam co wybrać tylko czy macie info o tym modelu? Gx 500/600 to był totalny budżety tu procesor obrazu, DV, maszynka do robienia loda itp.
Czekam na merytoryczna odpowiedź a nie nocnego bota. ;)
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Brak opinii,trochę przejrzałem internet ale cena miażdży..do dwóch tysięcy moim zdaniem bezkonkurencyjny.Trzeba podjechać do Euro RTV AGD czy Media Markt i go zobaczyć na żywo ale badziewia się nie spodziewam,widziałem wiele telewizorów,nawet tych na IPS od Panasa i obraz zawsze powalał na kolana
 

SDman

Banned
W sklepach pojawił się Panas 55HX580 w dobrej cenie. VA, HDR, Dolby Vision, Hollywood coś tam, zaawansowany procesor obrazu i totalny brak szczegółowych info w sieci. Ktoś coś wie więcej? Jakis test ktoś gdzieś znalazł?
Tak mi się spodobał ten gx810 ze zwróciłem właśnie uwagę na HX580. Na papierku ładnie, cena również zacna. Ktoś coś?
To już sam musisz ocenić -brak HCX na 100% nie da dobrego skalowania.
Numeracja serii może mieć znaczenie w końcu 5 to nie 8.
 

Petru23

Banned
To już sam musisz ocenić -brak HCX na 100% nie da dobrego skalowania.
Numeracja serii może mieć znaczenie w końcu 5 to nie 8.


Wiem, ale 580/582/585 jest wyżej pozycjonowane niż 550. Są rozdzielone w materiałach prasowych jako odrębna seria. Opinie na necie są zaskakująco dobre, negatywne dotyczą apki Disney albo faktu braku androida.
I jeszcze jedno. Wszędzie jest info, że HCX stanowi o reprodukcji barw

Procesor obrazu to serce każdego telewizora. Nowy procesor Panasonic HCX został dopracowany we współpracy ze specjalistami z Hollywood. Bez problemu radzi sobie z ogromem danych obrazu oraz z olbrzymią szybkością, z jaką musi je przekazywać. Procesor HCX przetwarza barwy, poziomy czerni i jasność zgodnie ze specyfikacją oryginału, czyli pełni rolę monitora do masteringu. System tabel odwzorowań 3D (3D-LUT) wykorzystujący 8000 punktów kontrolnych i udoskonalona reprodukcja bieli zwiększają dokładność odwzorowania koloru w jasnych i ciemnych miejscach.
Efektem są płynniejsze przejścia w ciemniejszych obszarach obrazu bez utraty jakości czerni. Ponadto nawet w najjaśniejszych punktach obrazu HDR szczegóły są znacznie ostrzejsze.

W hx580 jest coś określone jako 4K Studio Colour Engine oraz Advanced Video Processor. Wychodzi na to, że procesor jakiś jest co jest optymistyczna informacja i odróżnia go od starszej serii.

Wiem, że jesteście wariaty w poszukiwaniu info :) pomożecie znaleźć coś więcej?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ten procesor odpowiada za kolory,ruch i szczegóły obrazu więc skalowanie powinno być bardzo dobre ale Panas już od dawna słynął z dobrego skalowania
 

Petru23

Banned
zagłebiając się w net wychodzi na to, że

HCX Procesor odpowiada za reprodukcję barw oraz ogólnie, za jakość obrazu w HDR/DV. (Panasonic’s 2018 TVs introduced the HCX processor, features to dynamically optimise HDR performance) - dedykowany dla OLED, zaimplementowany w 2019 do GX800 i wyżej. W niższych było brak procesora obrazu
4K Studio Colour Engine - ruch, skalowanie, kolory w serii poniżej hx800;
Główne rożnice dotyczą reproduckji brarw i dynamiki w HDR/DV.
Może sie okazać, że do materiału nieHDR 4K SCE będzie ok.


Ktoś mnie poprawi?

Skończyła się promocja w Euro na ten TV za 1900zł, znów jest po 2100. Wychodzi, że to klasa Samsungów TU8 oraz LG SM8050. Jest VA i high Contrast.
 

Petru23

Banned
Tak, wersja angielska z ekskluzywnym modelem na jakiś tam sklep.
Są same pozytywne opinie dotyczące obrazu. Na kwestie smart nie zwracam uwagi.
Wezmę go jak wskoczy w promocje jakąś. W euro był do 11 rano za 1899 albo 1800zl.
Chve kupić w markecie z racji możliwości osobistego zwrotu. Nie wyślę TV kurierem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
jasne , do tv można dokupić jakiegoś boxa jak ktoś potrzebuje i temat z głowy , ja czekam na wyprzedaże to wezmę nvidię shield tv 2019 a potem właśnie tego Panasa bo chciałem większy 58 cali ale..to jest Panas i kusi bardziej niż Philips pus7555 czy coś z nowej marki w Polsce CHIQ
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
po co od razu myśleć o odsyłaniu?póki sklepy są otwarte lepiej podjechać do Media markt czy Euro RTV AGD i sobie go zobaczyć ale znająć telewizory Panasa nie sądzę by obraz był słaby , w to nie uwierzę
 

Petru23

Banned
po co od razu myśleć o odsyłaniu?póki sklepy są otwarte lepiej podjechać do Media markt czy Euro RTV AGD i sobie go zobaczyć ale znająć telewizory Panasa nie sądzę by obraz był słaby , w to nie uwierzę

Bo plazmę ciężko zastąpić nawet średniej klasy tv ;)
Euro nie zezwala na zwrot, jedynie stosuje ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży. Mm natomiast zezwala, bo taka ma politykę i tak stanowi ich regulamin wewnętrzny. Dodatkowo przy zakupie przez www w euro musisz odesłać do magazynu w Warszawie. W Mm czy expert możesz oddać do dowolnego sklepu.
Dodatkowo, w euro Masz 14 dni na zwrot, w media 30\45 i 7 przy zakupie na firmę.
A w sklepie to możesz sobie zobaczyć jak tv wygląda a nie jak sprawuje się w normalnym użytkowaniu.

Poza tym nie w każdym sklepie wszystko jest na wystawce. W euro w Kielcach brak, ale jest w Mm (teraz sprawdziłem).
I jest 50" za 1700zl i chyba się skusze... Na 55" mankamenty z kablówki mogą być bardziej widoczne niż na 50" i podświetlanie może być wydajniejsze na mniejszym.
DV, HDR I AV za 1700zl... Coś zaskakującego.


W euro są dwie opinie

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Bardzo przystępne, intuicyjne menu, piękne kolory, fajny dźwięk, tuner DVB-T2 i DVB-S2 w 1 urządzeniu, SMART tez dobrze śmiga. Jak na kilka godzin użytkowania jestem bardzo zadowolony.

Za taką cenę żaden ***************ung, podkreślam żaden ***************ung nie dorówna panasowi. Tak samo jak żadne inne chinskie dziwne marki. Jeśli zależy Tobie na jakości obrazu i nie chcesz robić z TV drugiego telefonu z milionem aplikacji to nie zastanawiaj się.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
bo Panasonic to Panasonic trzyma poziom..poczekam do końca roku może do tego czasu wyjdzie 65 cali bo nie widziałem nigdzie tego rozmiaru nie widziałem a jak nie to wezmę 55 cali
 
Do góry