Panasonic HX580 jakies info?

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Potwierdzam , chyba z pięć razy porównywałem Panasa 58gx8...do innych,wystarczy zobaczyć,obraz na korzyść panasonic-a miażdży do 3 tysięcy a może i droższe
 

bartmeces

Member
Potwierdzam , chyba z pięć razy porównywałem Panasa 58gx8...do innych,wystarczy zobaczyć,obraz na korzyść panasonic-a miażdży do 3 tysięcy a może i droższe


Obecnie posiadam kineskopowy 21 ,wiec każdy będzie lepszy od tego ,a ten 55HX580E myślę że nie będzie zły przecież to Panasonic....Mam nadzieje że niedługo się pojawi w Neonecie i Mediaexpert .Dziś 1 noc co nie jest w nocnej cenie 1899 https://www.euro.com.pl/telewizory-...led-uhd.bhtml#afterSearch-55hx580e||||product

A 55GX550E to jakiś niższy model ? https://www.mediaexpert.pl/telewizo...55gx550e-uhd-4k-hdr-tv?target=reviews#reviews
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Obecnie posiadam kineskopowy 21 ,wiec każdy będzie lepszy od tego ,a ten 55HX580E myślę że nie będzie zły przecież to Panasonic....Mam nadzieje że niedługo się pojawi w Neonecie i Mediaexpert .Dziś 1 noc co nie jest w nocnej cenie 1899 https://www.euro.com.pl/telewizory-...led-uhd.bhtml#afterSearch-55hx580e||||product

A 55GX550E to jakiś niższy model ? https://www.mediaexpert.pl/telewizo...55gx550e-uhd-4k-hdr-tv?target=reviews#reviews

Tak, zeszłoroczna podstawowa wersja, która nawet nie jest wymieniana w zestawieniach panasa na 2019 rok :-D

W panasie jest jak w sony, tegoroczne to H, zeszłoroczne to G. H posiada procesor obrazu (ale nie HCX) i spotkałem wiele grafik wskazujących na "Hollywood" oraz występował w wykazach, określonych jako Panasonic Hollywood. Na razie HX580 to jedna wielka niewiadoma, jest zbyt nowy. Ale opinie dotyczące obrazu - zaskakująco pozytywne.

Ja przyznaję bez bicia. Czekam z zakupem aż ktoś z forum się skusi i się wypowie ;) Ja biorę na raty a właśnie boksuję się z Expertem o zwrot GX810
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Tak, zeszłoroczna podstawowa wersja, która nawet nie jest wymieniana w zestawieniach panasa na 2019 rok :-D

W panasie jest jak w sony, tegoroczne to H, zeszłoroczne to G. H posiada procesor obrazu (ale nie HCX) i spotkałem wiele grafik wskazujących na "Hollywood" oraz występował w wykazach, określonych jako Panasonic Hollywood. Na razie HX580 to jedna wielka niewiadoma, jest zbyt nowy. Ale opinie dotyczące obrazu - zaskakująco pozytywne.

A HX580 ma bluetooth?
 

qubbabubba

New member
@bartmeces

Dzisiaj jest promocja na OleOle za 1899.

@Petru23
Można wiedzieć dlaczego zwracasz GX810 a bierzesz HX580? Ja się właśnie zastanawiam czy brać HX580, czy dopłacić do GX830/810.
 

bartmeces

Member
@bartmeces

Dzisiaj jest promocja na OleOle za 1899.

@Petru23
Można wiedzieć dlaczego zwracasz GX810 a bierzesz HX580? Ja się właśnie zastanawiam czy brać HX580, czy dopłacić do GX830/810.

OleOle mnie nie interesuje , jak wezmę to w EuroAgd z montażem za 49 .Nie rozumiem dlaczego HX580 nie ma w innych sklepach ,jak był zawsze we wszystkich sieciach , nie rozumiem dlaczego się mówi ze on nowy jak jest z czerwca .
 

Petru23

Banned
OleOle mnie nie interesuje , jak wezmę to w EuroAgd z montażem za 49 .Nie rozumiem dlaczego HX580 nie ma w innych sklepach ,jak był zawsze we wszystkich sieciach , nie rozumiem dlaczego się mówi ze on nowy jak jest z czerwca .

Oleole to sklep internetowy euro agd. To jest dokładnie to samo. Jak coś zejdzie z promocji w euroagd to wpada często w promke na oleole. Media Markt to neo24 a expert to electro.pl. Vobis jest marką komputronika, sferis to marka Action s.a., abfoto to sklep komercyjny dystrybutora AB S. A. (od niego sprzęt bierze większość marketów rtv, xkom, kupa sprzedawców na allegro).

A oddałem o pixela zielonego. Tylko z tego powodu.

edit:
macie link do dysku googla gdzie jest ten pixel. Jest mniej więcej w połowie linii łączącej głowę Winiony z logo stacji (znajdziecie je). Dodatkowo podświetlanie GX810 i dodam, że tylko na zdjęciach ono było widoczne. Ja osobiście widziałem ledwo ledno, zdziwiłem się bardzo jak zobaczyłem zdjęcie. Widocznie aparat łapie więcej. Jest jedno zupełnie czarne ;)
I są też zdjęcia jakości obrazu. Ustawienie trybu film. Zdjęcia robione pod kątem z góry. Nova 5t jako aparat, zdjęcia robi z troszkę rozmytymi kolorami. Powiedziałbym że na żywo obraz jest naprawdę zacny na tym materiale ze zdjęć. Zwróćcie uwagę na włosy, kontury, barwy (chociaż nova nie oddaje kolorów tym bardziej po ciemku ni chu-chu). Nie jest to P40Pro ;)

https://drive.google.com/drive/folders/1RtwWqAqTaNDFoDgeR3wskmY6U-nAMQ07?usp=sharing

Edit
Aha, nie to że zwracam gx a biorę hx. Zwrócić gx musiałem. A po obejrzeniu trochę materiału DV z netflia, programów TV lepszej jakości jak choćby film ze zdjęć to wręcz smutno mi było, jak go pakowalem. A dałem 2450zl w expercie madciagajac budżet. HX580 jakoś tak bardziej dla przekonania się co ten panas potrafi. A może mnie zadowoli... Tak to nie wiem czy coś znajdę sensownego poza GX. Na HX8 mnie już nie stać, Sony H80 za drogie.
A i zakup tv to też taka moja fanaberia. Mam sprawna plazme 42". A zakup TV Ma mi pomóc rzucić palenie ;) zamiast na paczkę szlug to na raty pójdzie. Ale i bez przesady, celowalem koło 2k bo nie jestem aktualnie w wybitnej sytuacji życiowej ;)

Edit
I taka drobna uwaga co do wspomnianego montażu z oleole a EuroAGD. przecież ceny mają identyczne za dodatkowe usługi ;) 49zł montaż podstawy, 199zł na scianie z wierceniem.
 
Ostatnia edycja:

qubbabubba

New member
Sory ale nie widzę linka :) Ja szukałem czegoś do 2 tyś ale jak zacząłem się zagłębiać w temacie to stwierdziłem do maksymalnie szukam do 2,5 :) Czytałem , że pojawia się promocja na GX810 za 2500 i o nim myślałem. Teraz pojawił się HX580 w budżecie jaki wcześniej zakładałem :) Szukam tv do filmów na netflixie, yt i oglądania sportu - głównie piłka nożna. Na smarcie w tv mi jakoś specjalnie nie zależy, mam Mi boxa.

edit
już widzę:) obraz elegancki, na filmiku pod kątem też tragedii nie ma. HX580 ma taką samą matrycę jak gx810?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
link już dodałem.
Piłeczka na Eleven ale tym drugim jak dla mnie ok, aż sobie dłużej przysiadłem żeby się upewnić, czy nie będzie jakiś akcji typu odczuwalne migotanie czy ogólny dyskomfort. Ale na pierwszym i trzecim Elevenie już nie było tak ładnie. Wina sygnału źródłowego.
TVN7, Stopklatka, Paramount, Film jakis na TVN, TNT a przede wszystkim programy dziecięce. Na dziecięcych to mi łeb urwało i wyciągałem go sobie z zadka. Kopara mi opadła.(jest na dysku filmik z kątów widzenia. Ile nova z jakości obrazu oddała tego nie wiem, ale to nie jest telefon foto. Odległość od TV ok 40cm. Jakość kręconych filmów przez Nova 5t znajdziecie na YT. Obejrzyjscie, weźcie poprawkę wobec obrazu rzeczywistego i mozna jakoś sobie wywnioskować faktyczny obraz na tym filmiku)
wiem, że musze zmienić wieszak, bo tv mam pochylony na kanapę 2m od niego a nie 4m. Wisi tak, że górna krawędź jest na wysokości moich oczu gdy stoję. Na plaźmie kąty nie mają znaczenia. Mozna i z tyłu oglądać TV. Ale tu czuć było lekkie rozjaśnienie przy patrzeniu z góry pod kątem. Jak przykucnąłem 2m od TV, że byłem na wprost ekranu - znów grzebalem w tyłku w poszukiwaniu głowy.
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
W tej cenie HX580 , to rzeczywiście ciekawa propozycja. Z instrukcji na stronie Panasonic (w języku polskim przy HX582) wynika ,że jest kilka ciekawych rozwiązań. Natomiast chwalenie się potrójnym tunerem HD , to już lekka przesada.
 

Petru23

Banned
https://youtu.be/j0BmQqIjnQA Znalazłem hx830 to nawet ładny obraz nie widać żadnego smużenia ani migotania ,ogólnie tv piękny.Może być Ole Ole nie wiedziałem nawet ze to sklep RTV AGD.

Źle okreslilem. Nie tyle sklep euroagd ile właścicielem obu jest Terg. Ale potocznie tak się mówi, bo euro jest jakby główna marką a te całe powielanie podmiotów wynika z tworzenia sztucznego przekonania u konsumenta, że ma wybór i rynek jest konkurencyjny. Finalnie kupimy i tak u tego samego sprzedawcy w cenie, w jakiej chciał nam to sprzedać.

Edit
Czemu chwalę nie się potrójny tunerem to przesada? Możesz sobie podpiąć kablowe, satelitę i naziemna bez dodatkowych urządzeń. W krajach ucywilizowanych tak robią. ;)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Jutro planuje iść do mediaexpert bo mam na miejscu , z jakim tv porównywać do hx580 bo tutaj go nie mają?

W znaczeniu? Co z jakim tv porównać do hx580? Chyba coś się wdarlo niepotrzebnego do tego zdania :)

Chodzi Ci o to, jaki TV zobaczyć i żeby miał porównywalny obraz do hx580?
Ja miałem na półce gx830, kilka oledow panasa i fx633. Po specyfikacji FX wynika że to segment zbliżony do 580 ale bez procesora tego całego jakiegoś. Uznałem, że obraz będzie ciut lepszy od FX ale gorszy od gx830. A fx zaswiecil wyraźnie lepiej od philipsa czy lg.
Ale to wszystko domysły.
 

Lechu1956

New member
@Petru
Przez plazmę nie wiesz co dzieje się na rynku telewizorów. To spróbuj podpiąć naziemną i kablówkę jednocześnie. Życzę sukcesów. Z takimi tunerami jak ten Panasonic jest mnóstwo na rynku od kilku lat. Dzisiaj ,to mają najtańsze telewizory.Sprawdź np. TCL EP640. To nawet nie lekka , a gruba przesada.
 

Petru23

Banned
W poprzednim poście słownik poprawił chwalenie się na chwalę nie się. Mnie to ryba po co i na co, padło pytanie to postarałem się na nie odpowiedzieć.

To, że prywatnie mam plazme to oddzielna kwestia. Poszukaj moich postów w profilu, tłumaczyłem już na podstawie czego się wypowiadam. Nie chcę powtarzać, aby nie wyglądało to na chwalenie się czy kozaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
Taka firma jak Panasonic powinna się orientować , że to standard w telewizorach od wielu lat. Dla Ciebie ryba , a dla świadczy o poziomie tej firmy.
 

bartmeces

Member
Mam GO! znaczy mój ojciec go ma :) jakieś pytania? coś co mogę sprawdzić w wolnej chwili?

Mój ojciec miał 47A650 , możesz zrobić zdjęcia i film jakiś jaki ma obraz ? Bo chce go kupić a do media i euro mam daleko .Dzięki

@Petru23 dziś w nocnej promocji najtaniej 1999 chyba Euro-AGD .
 
Ostatnia edycja:
Do góry