Panasonic dmr-eh57

Kaceli napisał:
2. Czy jeśli zafunduję sobie n-wizję w wersji odbiornika bez dysku, będę mógł nagrywać na nagrywarce w rozdzielczości standardowej i jaką drogą? Czy "przepuszczając" sygnał do telewizora przez nagrywarkę czy też wprowadzając sygnał z n-boxa do telewizora, a następnie wyprowadzając go z telewizora do nagrywarki?
Pozdrawiam.

Nagrywarkę podłącza się bezpośrednio pod boxa
 

Kaceli

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Nagrywarkę podłącza się bezpośrednio pod boxa

Czyli - tak, jak pisałem - "przepuszczając" obraz do telewizora przez nagrywarkę.
A co z jakością? Czym może być spowodowane "przerysowanie" obrazu przesyłanego do telewizora przez HDMI? Właściwościami nagrywarki, telewizora czy kabla? Co jest najbardziej prawdopodobne? Może istnieją już jakieś doświadczenia w tej kwestii i jakaś "statystyka"?
Pozdrawiam.
 

check

New member
Witam wszystkich
Nie wiedziałem w którym wątku się spytać czy w tym czy w wątku "sony". Przebrnąłem przez cały ten wątek jak i nagrywarki panasa 65 i sonego 950 i nadal mam dylemeat co wybrać. Zamierzam kupić nagrywarke, która ma służyć do ogądania dvd, czasami coś nagrać z cyfry no i do oglądania divx. Oglądane będzie na Panasonic TH-42PV70P. Waham się pomiędzy DMR-EH57 a SONY RDR-HX750B. Mogę dojść do wniosku że jako nagrywarka chyba lepsza jest Sony ale była pojawiła się opinia że do divx się nie nadaje, chodzi że bardzo małe napisy są, gdyby nie to pewnie bym już ją miał mimo że jest troszkę droższa od Panasa. Możecie mi poradzić co wybrać?
z góry dzięki, pzdr.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
check napisał:
Oglądane będzie na Panasonic TH-42PV70P. Waham się pomiędzy DMR-EH57 a SONY RDR-HX750B.

obie nagrywarki są porównywalne :)

dla Ciebie ważne jest to że jak wybierzesz panasa to będziesz obsługiwał wszystko za pomocą 1 pilota ;)
 

paswoj

New member
Panasonic EH57

Nie tylko nagrywarka ma ten problem przy odtwarzaniu nagranego materiału. To samo jest z innymi odtwarzaczami Panasonica np. kino HT855. Ja podłączyłem nagrywarkę po component zamiast po HDMI i problem znknął. Tylko, że TV ma jeden component i z kina dalej tak samo.:eek:k:
 

check

New member
Kaceli napisał:
A mógłbyś powiedzieć w czym lepsza jest nagrywarka SONY?
Dobre pytanie, podobnie jak co jest lepsze lcd czy plazma po przeczytaniu ilus tam postów stwierdziłem że dla mnie ta technologia którą wybrałem bedzie lepsza a czy jest nie wiem. Na konkurencyjnym forum widziałem taką opinie której fragment przedstawie
mobor napisał:
w Sony port USB do którego można podłaczyć multiformatowy czytnik pamieci flash, łatwe przenoszenie zawartosci HDD na płytę DL - to samo z mozliwoscią nagrywania w locie z wejscia/anteny/ fakt że urządzenie bazuje na Pioneerze oraz... wykonanie Panasonic jest wg mnie gorzej wykonany.
ale tutaj natknąłem się na opinie że to sony niedaje sią na divx ze względu na napisy. Napisałem że chyba jest lepsze gdybym był pewien to bym nie prosił o porade tylko już kupił. Argument że tv panasa i nagrywarka też jest biore po uwagę. Chciałem w tym tygodniu kupić i skłaniam się chyba ku panasanicowi ze wzgledu wlasnie na tą samą markę ale
no własnei przed chwilą rozmawiałem na gg z kolega podstawówki z którym się dawno nie widziałem który może nie jest hd-maniakiem ale sat-maniakiem :) i odradził mi to. mówi że w styczniu bedzie dreambox 8000 czyli dekoder HD z hdd i dvd czyli to co potrzebuje bo faktycznie nagrywać chce to czego nie mogę w danej chwili obejrzeć, a to co nagram na hdd mogę wypalić na dvd. Pewnie tanie to nie będzie ale mają też się pojawić jakies podróbki które bedą dużo tańsze. Tak mi zamieszal w głowie że nie wiem co teraz zrobić, lepiej gdybym go spotkał w przyszłym tygodniu, byłoby juz po ptokach :p
A co Wy o tym sądzicie, czekać za takim dreamboxem?
 

pisk

New member
1. Małe napisy w soniaku da się zlikwidować, przygotowując napisy w formacie idx/sub - sam decydujesz o wielkości czcionki.
2. A ten dreambox bedzie miał tuner TV naziemnej? bo jeś1i nie, to pozostanie Ci tylko źródło sat.
3. Podróbka dreamboxa? Jakoś do dzisiaj nieźle się trzyma i raczej niewiele zapowiada, by miało coś się zmienić.
 

Kaceli

New member
check napisał:
Dobre pytanie, podobnie jak co jest lepsze lcd czy plazma po przeczytaniu ilus tam postów stwierdziłem że dla mnie ta technologia którą wybrałem bedzie lepsza a czy jest nie wiem. Na konkurencyjnym forum widziałem taką opinie której fragment przedstawie ...
ale tutaj natknąłem się na opinie że to sony niedaje sią na divx ze względu na napisy. Napisałem że chyba jest lepsze gdybym był pewien to bym nie prosił o porade tylko już kupił...

Masz rację, że problem jest praktycznie nierozwiązywalny, przynajmniej obiektywnie, bo subiektywnie każdemu wydaje się, że go rozstrzygnął.
Ja też miałem takie mniemanie, bo kupiłem EH-57 po miesięcznym blisko namyśle i analizach. Niestety, "w praniu" okazało się, że i do tego, wybranego po licznych deliberacjach, produktu mam wiele zastrzeżeń. Może nie są to jakieś zasadnicze wady, ale jednak irytujące.
Np. obsługa plików mp3 przez EH-57 jest wręcz żenująca. Nagrywarka nie wyświetla praktycznie żadnych informacji o odtwarzanym pliku, gra się niemal całkowicie "w ciemno". Aby uzyskac w ogóle jakąś możliwość sterowania kolejnością odtwarzania trzeba nagrać płytę stosując trzycyfrowe "przedrostki" w nazwach plików. No, dobrze, a co z tymi już istniejącymi płytami, które cyfrowych "przedrostków" nie mają?
Wyświetlanie tzw. TAG-ów jest już obecnie normą, nawet dla mikroskopijnych odtwarzaczy MP3, a co dopiero mówiuć o porządnym, markowym sprzęcie. Odtwarzacze Philipsa (nie tylko najwyższe modele) wyświetlają TAG-i nawet na własnym displayu, a Panasonic nie potrafi wyświetlić ich na ekranie TV!
Oczywiście zaraz ktoś słusznie zauważy, że nagrywarka DVD nie jest do odtwarzania MP3. Owszem, nie jest to jej zasadnicza funkcja, ale skoro juz w ogóle odtwarza te pliki, to niech robi to przyzwoicie, bo ile niby tych "pudełek" mam trzymać w pokoju na półkach, jeśli do każdej roli mam używać specjalistycznego sprzętu? Dla kompletnego pognębienia Panasa dodam tylko, że mój 6-letni Denon DVD-1600, który w reklamówce w ogóle nie miał funkcji odczytu MP3, czyta je, a nawet numeruje, tyle że wrzucając je w jeden "worek" i lekceważąc foldery. TAG-ów co prawda nie wyświetla, ale za to jak gra, choć "urzędowo" nie ma takiego obowiązku.
Również przy odtwarzaniu płyt CD-DA Panas nie spisuje się rewelacyjnie, nie czyta CD-textu i pokazuje jakieś minimum informacji tylko na wyraźne żądanie czyli po wciśnięciu klawisza STATUS. Owo "minimum informacji" to zaledwie numery ścieżek, nazwane (chyba "dla zmylenia przeciwnika") T1, T2 itd. oraz - diabli wiedzą po co - data i godzina.
Jak dla mnie wadą jest również brak obsługi tacki z pilota, o czym wprawdzie wiedziałem jeszcze przed zakupem, ale nie sądziłem, że jest to brak tak irytujący, kiedy za każdym razem trzeba zrywać się i pędzić do aparatu, a potem czekać na wykonanie czynności wysunięcia lub wsunięcia tacki.
I tak dalej i tym podobnie. Na koniec wspomnę jeszcze, że sama obsługa jest dość skomplikowana, menu mało intuicyjne, a wręcz zawiłe, a instrukcja obsługi napisana rozwlekle, mętnie i nie bardzo w logicznym układzie.
Mógłbym wymienić jeszcze kilka innych cech, do których mam zastrzeżenia (m.in. drobne zacięcia przy nagrywaniu bezpośrednio na płytę w trybie FR czyli przy tzw. kodowaniu dynamicznym), ale nie chcę już niepotrzebnie się "podniecać", bo i tak na cechy te nic nie poradzę.
Pozdrowienia.
 

msz1959

New member
Czy te EH57/67 (konkretnie chodzi mi o EH67, ale podejrzewam, ze to jest tak samo) potrafia nagrywac programy za pomocą własnego timera ale z zewnętrznego źródła (np. dekodera cyfrowego)? Instrukcja jest tu niejasna, jest w niej cały podrozdzial o nagrywaniu z urządzeń zewnętrznych ale tam piszą albo o nagrywaniu ręcznym albo o jakichś "sztuczkach" z użyciem timera na tym urządzeniu zewn.
Mój VHS Panasonica ma w timerze po prostu wejścia AV1,2,3 ustawione na liście kanałów TV i można zmiast np. z kanału 1 czy 2, nagrać z AV1. Przypuszczam, ze tu jest tak samo, ale wolałbym się upewnić, bo to dla mnie jest ważne (jakość obrazu z dekodera cyfrowego jest nieporównanie lepsza niż z sygnału analogowego).
pozdrowienia, Michał
 

Kaceli

New member
Marnie przez komponent

No, nie teraz to już trochę się wkurzyłem.
Jak do tej pory nie miałem powodu podłączać nagrywarki do telewizora poprzez komponent, gdyż wykorzystywałem do tego celu złącze HDMI. Ostatnio jednak kupiłem sobie dekoder HD Posatu i aby wykorzystać jego właściwości podłączyłem go do TV właśnie poprzez HDMI, natomiast nagrywarkę "pzrepiąłem" na komponent. I szok! Obraz jakiś taki niewyraźny, nie za ostry, jednym słowem "podejrzany". Dla porównania połaczyłemn też nagrywarke z TV poprzez SCART i - wyobraźcie sobie - szok po raz drugi! Obraz idący z nagrywarki do TV przez SCART jest lepszy niż przez komponent, bo ten ostatni jest jakiś niezbyt ostry (w każdym razie kontrury są słabiej zarysowane niż w obrazie ze SCART-a) i jakiś bledeszy - mniej nasycony i bardziej żółtawy.
Początkowo pomyślałe, że może coś jest niewłaściwie ustawione, a więć natychmiast "pojechałem" po Ustawieniach. Niestety, nie znalazłem w nich opcji, która by wydawał się odpowiedzialną za ten stan rzeczy.
(A tak w ogóle to menu w nagrywarce jest okropne, Ustawienia znajdują się strasznie "głęboko" w strukturze menu, a użyte w nim określenia czasami niezupełnie jasne.)
Próbowałem też wyłączać i włączać skanowanie progresyne, ale stwierdziłem, że nie widzę różnicy w obrazie pomiedzy tymi dwoma ustawieniami.
Czy ktoś z doświadczonych użytkowników EH-57 wie lub domyśla się o co może chodzić z tą niezbyt dobra jakością obrazu wyświetlanego przez złącze komponentowe?
 

yurek99

New member
Dmr-eh57

Szanowni koledzy, posiadacze przedmiotowej nagrywarki. Proszę o kilka zdań promującej ww sprzęt, tzw. kopa w kierunku podjęcia ostatecznej decyzji co do zakupu przedmiotowej nagrywarki.
Od 1,5 miesiaca jestem b.zadowolonym posiadaczem Panasonica LX70P
co jak myślę ma zasadnicze znaczenie przy wyborze ww modelu nagrywarki.
I jeszcze takie istotne pytanie dot. DMR-EH57. Istnieje jakaś prosta i skuteczna możliwość wycinania reklam z materiału zgromadzonego na HDD przed zgraniem na płytkę dvd? Pozdrawiam szczególnie serdecznie.
 

ravel

Banned
Czy miał ktoś problem z połączeniem nagrywarki eh 57 z dekoderem polsatu? Przy połączeniu zgodnie z instrukcja czyli przewód antenowy połączony do nagrywarki, nagrywarka scartem połączona z dekoderem i z telewizorem pokazuje brak sygnału. Czy przewód antenowy nie powinien dochodzić najpierw do dekodera?
Z góry dziękuje za pomoc.
 

Kaceli

New member
ravel napisał:
Czy miał ktoś problem z połączeniem nagrywarki eh 57 z dekoderem polsatu? Przy połączeniu zgodnie z instrukcja czyli przewód antenowy połączony do nagrywarki, nagrywarka scartem połączona z dekoderem i z telewizorem pokazuje brak sygnału. Czy przewód antenowy nie powinien dochodzić najpierw do dekodera?
Z góry dziękuje za pomoc.

Uściślij może swoje pytanie przez podanie choćby modelu dekodera, bo mogą być znaczne różnice pomiędzy nimi. Czy masz np. Echostara czy Samsunga, który model itp. Np. w Samsungu DSB-H370G w ogóle nie ma "przelotki" na antenę, więc jak może do niego dochodzić przewód antenowy, w dodatku "najpierw"? :)
 

Kaceli

New member
yurek99 napisał:
Szanowni koledzy, posiadacze przedmiotowej nagrywarki. Proszę o kilka zdań promującej ww sprzęt, tzw. kopa w kierunku podjęcia ostatecznej decyzji co do zakupu przedmiotowej nagrywarki.
Od 1,5 miesiaca jestem b.zadowolonym posiadaczem Panasonica LX70P
co jak myślę ma zasadnicze znaczenie przy wyborze ww modelu nagrywarki.
I jeszcze takie istotne pytanie dot. DMR-EH57. Istnieje jakaś prosta i skuteczna możliwość wycinania reklam z materiału zgromadzonego na HDD przed zgraniem na płytkę dvd? Pozdrawiam szczególnie serdecznie.

Być może czytałeś już którąś z moich wypowiedzi, a zatem wiesz, że wyrażam głównie pretensje pod adresem EH-57. Przyznam jednak szczerze, że - pomimo tych pretensji - nie mam większych zastrzeżeń do tego materiału, który już nagrałem za pomocą tej nagrywarki. Natomiast montażu zgranego na dysk materiału (skoro piszesz o wycinaniu reklam) jeszcze nie próbowałem, gdyz odstrasza mnie od tego dość zawiły opis tej czynności w instrukcji, która w ogóle jest - moim zdaniem - beznadziejna. Tam, gdzie nie potrzeba, nadmiernie rozbudowana, a tam, gdzie chodzi o czynności trudniejsze czy specyficzne - powierzchowna i lakoniczna. Przede wszystkim jednak zatrważający jest chaos, jaki w niej panuje; zamiast po kolei omawiać wszystkie cechy, autorzy skaczą jak pasikonik po tematach, że trudno się zorientować czego gdzie szukać.
Reasumując: EH-57 to najlepsza nagrywarka, jaką znam, ponieważ ... nie znam i nie używałem żadnej innej. Ma mnóstwo wad (moim zdaniem), ale można nią np. wycinać zbędny materiał co do jednej klatki, podczas gdy w niektórych konkurencyjnych modelach (np. LG i Samsung) "dokładność cięcia" wynosi aż 5 sekund. Co oznacza, że jeśli nagrał ci się niechcący 2-sekundowy "bękart" z fragmentem reklamy, to już go nie usuniesz albo musisz uciąć wraz z nim co najmniej 3 sekundy filmu.
Pozdrowienia.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Reasumując: EH-57 to najlepsza nagrywarka, jaką znam, ponieważ ... nie znam i nie używałem żadnej innej. Ma mnóstwo wad (moim zdaniem), ale można nią np. wycinać zbędny materiał co do jednej klatki, podczas gdy w niektórych konkurencyjnych modelach (np. LG i Samsung) "dokładność cięcia" wynosi aż 5 sekund. Co oznacza, że jeśli nagrał ci się niechcący 2-sekundowy "bękart" z fragmentem reklamy, to już go nie usuniesz albo musisz uciąć wraz z nim co najmniej 3 sekundy filmu.
Pozdrowienia.
masz rację
ale trzeba kolegę też uprzedzić że jak nagra np jakiś film w całości i będzie chciał wyciąć z niego reklamy to oczywiście zrobi to bardzo dokładnie ale....
filmu nie połączy już w 1 plik tylko film będzie składał się z paru części.
pozd
 

yurek99

New member
Dziękuję obu kolegom za podpowiedzi. Jeszcze pytanie do Jarwisza. Co w praktyce oznacza że po wycięciu reklam film będzie się składał z kilku części.
Tzn. jaki będzie efekt po zgraniu go na płytkę? Również pozdrawiam.
 

Kaceli

New member
jarwisz napisał:
masz rację
ale trzeba kolegę też uprzedzić że jak nagra np jakiś film w całości i będzie chciał wyciąć z niego reklamy to oczywiście zrobi to bardzo dokładnie ale....
filmu nie połączy już w 1 plik tylko film będzie składał się z paru części.
pozd

Czy to znaczy, że zestawieniu (miniaturki widoczne po wczytaniu płyty lub dysku) będę miał kilka tytułów zamiast jednego, jakby to było kilka filmów? A skąd nagrywarka weźmie te tytuły? Czy może ponumeruje tylko odcinki?
Jarwisz, ja Cię proszę, Ty mnie nie strasz!!!!!
:)
 

ravel

Banned
Kaceli napisał:
Uściślij może swoje pytanie przez podanie choćby modelu dekodera, bo mogą być znaczne różnice pomiędzy nimi. Czy masz np. Echostara czy Samsunga, który model itp. Np. w Samsungu DSB-H370G w ogóle nie ma "przelotki" na antenę, więc jak może do niego dochodzić przewód antenowy, w dodatku "najpierw"? :)
Przepraszam mógłbyś uściślić co tobie w tym słowie nie pasuje?
Pytania niestety nie moge uściślić gdyż o pomoc i jego zadanie prosiła mnie telefonicznie osoba która sama nie mogła skorzystać z tego forum.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
yurek99 napisał:
Co w praktyce oznacza że po wycięciu reklam film będzie się składał z kilku części.
Tzn. jaki będzie efekt po zgraniu go na płytkę? Również pozdrawiam.
może wytłumaczę to na przykładzie 1 filmu

- film ma 2 godziny i zawiera w sobie 3 reklamy
-------[]-------[]--------[]-------
- po wycięciu reklam ten film będzie się składał z 4 części

teraz chcąc wypalić ten film na DVD trzeba nagrać wszystkie 4 części - gdzie każda jak ktoś zauważył będzie miała swoje okienko

ja natomiast robię to tak że przegrywam wszystko na PC za pomocą DVD+RW i dowolnym programem łącze te 4 części w jeden film i wypalam na DVD .
I mam film na DVD

Kaceli napisał:
Czy to znaczy, że zestawieniu (miniaturki widoczne po wczytaniu płyty lub dysku) będę miał kilka tytułów zamiast jednego, jakby to było kilka filmów? A skąd nagrywarka weźmie te tytuły? Czy może ponumeruje tylko odcinki
-tak - będzie kilka miniaturek /początkowe ujęcie powstałe po wycięciu reklamy
- tak będa ponumerowane okienka
 
Do góry