Panasonic dmr-eh57

Kaceli

New member
ravel napisał:
Przepraszam mógłbyś uściślić co tobie w tym słowie nie pasuje?
Pytania niestety nie moge uściślić gdyż o pomoc i jego zadanie prosiła mnie telefonicznie osoba która sama nie mogła skorzystać z tego forum.

Eh, Kolego, Kolego, chyba ze mnie żartujesz.
Skoro w dekoderze w ogóle nie ma gniazda antenowego (i wyjścia także, stąd mowa o braku "przelotki") to jak można podłączyć NAJPIERW do dekodera? Nie można podłączyć w ogóle, a "podłączyć najpierw" tym bardziej. Stąd mója żartobliwa uwaga co do "najpierw".
Chyba dziś jakaś ciężka pogoda ... :)
 

Lemmy

New member
Witam.
Nie zgadzam się z przedmówcami. Mam co prawda eh-67, po wycięciu reklam (bardzo łatwym, z dokładnością do jednej klatki) materiał wypala się na dvd jako jedna część.
Pozdrawiam.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Lemmy napisał:
Witam.
Nie zgadzam się z przedmówcami. Mam co prawda eh-67, po wycięciu reklam (bardzo łatwym, z dokładnością do jednej klatki) materiał wypala się na dvd jako jedna część.
Pozdrawiam.
jak będziesz miał 57 to wtedy będziesz mógł protestować - :)
chyba że wiesz coś o czym ja nie wiem - :D
a pytanie pomocnicze - jak dzielisz duży plik - to czy nagrywarka wyświetla Ci komunikat - PóżNIEJSZE POłąCZENIE BęDZIE NIEMOżLIWE - CZY NIE MA TEGO KOMUNIKATU
Dla mnie też to jest dziwene - mam 3 inne nagrywarki z HDD i w każdej mogę połączyć pliki ze sobą a w tej nagrywarce NIE
 

amadeo

New member
jarwisz napisał:
...
ale trzeba kolegę też uprzedzić że jak nagra np jakiś film w całości i będzie chciał wyciąć z niego reklamy to oczywiście zrobi to bardzo dokładnie ale....
filmu nie połączy już w 1 plik tylko film będzie składał się z paru części.
...
Czy Ty twierdzisz, że wycięcie reklamy z filmu tworzy na HDD w Panasonicu 57 dwie odrębne części???

Amadeo
 

Lemmy

New member
Witam.
Dzielenie pliku video i usuwanie jego części, to dwie różne funkcje. Po podziale utworzonych plików nie można ich już połączyć (chyba, nie sprawdzałem, tak jest w instrukcji), ale usuwanie reklam nie powoduje podziału, a tylko usunięcie niepotrzebnego materiału.:)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Lemmy napisał:
Witam.
Nie zgadzam się z przedmówcami. Mam co prawda eh-67, po wycięciu reklam (bardzo łatwym, z dokładnością do jednej klatki) materiał wypala się na dvd jako jedna część.
Pozdrawiam.

No, skoro jest to (wycięcie) - jak twierdzisz - bardzo łatwe, to chyba uniosę się ambicją i spróbuję. :) Z samego opisu w instrukcji obsługi wydało mi się to strasznei zagmatwane i dlatego - jak dotąd - nie próbowałem. A zatem znów widać, że instrukcja jest kiepska, bo mało przejrzysta.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Lemmy napisał:
Witam.
Dzielenie pliku video i usuwanie jego części, to dwie różne funkcje. Po podziale utworzonych plików nie można ich już połączyć (chyba, nie sprawdzałem, tak jest w instrukcji), ale usuwanie reklam nie powoduje podziału, a tylko usunięcie niepotrzebnego materiału.:)
Pozdrawiam.
i tu się z Tobą zgadzam całkowicie

są w 57 2 metody wycięcia reklam
1. - o której pisałem i którą używam - ale nie napisałem dlaczego - nie wiem dlaczego ale jak wytnę reklamy za pomocą dzielenia pliku i potem na PC połączę np za pomocą vobmerge - wychodzi mi plik o lepszym bitrate

2. sposób - zapewne łatwiejszy i o którym nie wspomniałem to w funkcjach edycyjnych wchodzimy w zakładkę USUN CZESC i wtedy rzeczywiście usuwa tylko to co chcemy zostawiając cały PLIK W CAŁOŚCI - tylko nie wiedzieć czemu ma on słabszy bitrate ale nie zawsze

wybór należy więc od samej osoby decydującej się na "wycinkę"

amadeo napisał:
Czy Ty twierdzisz, że wycięcie reklamy z filmu tworzy na HDD w Panasonicu 57 dwie odrębne części???

Amadeo
i tak i nie
zależy od metody - patrz wyżej
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
Od dwóch dni jestem posiadaczem DMR-EH67.
Nagrałem na twardy dysk film "Firma_CIA" - drugi odcinek.
Przekopiowałem go w trybie VR (wybierając zaawansowane kopiowanie) na płytę DVD-RAM firmy PANASONIC.
Tak nagraną płytę nie mogę obejrzeć (jej zawartości) na starszym stacjonarnym PC.
Na "Qosmio" mogłem obejrzeć zawaratość i znalazłem tam następujące plki:
Vr_mangre.bup 40 400 bajtów
Vr_mangre.ifo 40 400 bajtów
Vr_mangre.vro 4 253 071 360 bajtów
i nie można tego filmu nigdzie obejrzeć poza nagrywarką PANASANICA.
Jeśli rozszerzenie vro podmienię na vob lub avi to film mogę obejrzeć na innych urządzeniach ale nie ma dźwięku.
Czy to jest "uroda" płyt RAM, czy teź coś źle robię - że nie można oglądać tak przegranego filmu na innych urządzeniach?
Na jakich płytach najlepiej przegrywać filmu z twarego dysku "plusach" czy "minusach"?
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Wieslav napisał:
...
Czy to jest "uroda" płyt RAM, czy teź coś źle robię - że nie można oglądać tak przegranego filmu na innych urządzeniach?
Na jakich płytach najlepiej przegrywać filmu z twarego dysku "plusach" czy "minusach"?

Nie znam "urody" płyt RAM, bo - pomimo rozglądania się za nimi - nigdy na takowe się nie natknąłem (aż pomyślałęm, że to tylko jakiś format teoretyczny), natomiast pomiędzy jakością nagrań na płytach "plusowych" i "minusowych" nie zauważyłęm żadnej różnicy. Jedena z nich wymaga sformatowania przed nagraniem, druga nie, ale która jest która - nie pamiętam, bo nagrywarka sama wykrywa format i albo proponuje formatowanie albo nie. W zasadzie to nie bardzo wiadomo skąd i po co te dwa formaty.
Pozdrowienia.
 

Wieslav

New member
Dzięki za odpowiedź.
Na płytę DVD-RW ten sam film nagrał mi się ok i mogę go wszędzie oglądać - tj. na starym PC, Qosmio, PS3, odtwarzaczu dvd Philipsa.
Ponownie spróbowałem nagrać ten film na płytę DVD-RAM ale z takim samym efektem co opisywałem powyżej.
 

Kaceli

New member
Wieslav napisał:
Dzięki za odpowiedź.
Na płytę DVD-RW ten sam film nagrał mi się ok i mogę go wszędzie oglądać - tj. na starym PC, Qosmio, PS3, odtwarzaczu dvd Philipsa.
Ponownie spróbowałem nagrać ten film na płytę DVD-RAM ale z takim samym efektem co opisywałem powyżej.

A zatem dość oczywisty wniosek, że chyba trzeba sobie darować te DVD-RAM. Chyba, że mają jakieś niezwykłe właściwości, ale - póki co - ukryte. Notabene, skąd wytrzasnąłeś te płyty DVD-RAM? Ja, jak pisałem, rozglądałem się za nimi, ale nigdy nei spotkałem.
Pozdrowienia.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
"DVD-RAM, który został opracowany głównie jako napęd danych i zawiera zaawansowane funkcje zapisu pakietowego, pozwala na wykorzystanie go jako pewnego rodzaju optycznego dysku twardego. DVD-RAM nie jest zalecany do użytku video, ponieważ video jest zapisywane na dyski w formacie niekompatybilnym z normalnymi odtwarzaczami DVD."
używaj jednak lepiej DVD+RW Snatchproof a nie będzie problemów
 

cerber321

New member
czy wie ktoś może jak połączyć cyfrowy polsat (echostar DSB-616) z męczoną tutaj nagrywarką tak aby było można nagrywać z cyfrowego jeden program a oglądać tutaj. Nie mogę w żaden sposób pobrać listy programów. Nie ma problemu, aby nagrywać to co się ogląda, ale zależy mi na tym aby nagrywać np. mamie film a żeby ojciec mógł oglądać mecz.
Siedze na tym od wczoraj i nic nie mogę wymyślić. Podłączone zgodnie z instrukcją:confused:
 

Wieslav

New member
Napisał jarwisz "... używaj jednak lepiej DVD+RW Snatchproof a nie będzie problemów. "
Dzięki za informację!
Ale związku z cytatem - mam pytanie.
Czemy uwazasz że "+" są lepsze od "-".
Przeciesz na płytach "-" można nagrywać ze zmiennym bitrate VR.
Czyba, że to nie ma znaczenia?!

P.S.
Nie wiem czemu ale nagrywając film nawet trwający ponad dwie godziny na płycie DVD-RW w trybie FR płyta nie jest zajęta w całości a jedynie w około 4,0 GB.
Czy lepszym rozwiązaniem (dla jakości nagranego filmu) będzie podzielenie filmu na części mniejsze niż 60 minut i zgranie tych części w trybie XP, a następnie je połaczenie i nagranie ponownie całości na komputerze PC?!
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
Wieslav napisał:
Nie wiem czemu ale nagrywając film nawet trwający ponad dwie godziny na płycie DVD-RW w trybie FR płyta nie jest zajęta w całości a jedynie w około 4,0 GB.

Też to zauważyłem.
Np. wczoraj nagrałem na HDD w trybie VR film "Mefisto", który trwa 138 min. Dziś zgrałem go na płytę i przy kopiowaniu zauważyłem, że nagrywarka podaje następujące dane: wymagana objętość - 3930 MB, dostępne - 4410 MB. I rzeczywiście, po nagraniu na zewnętrznym brzegu płyty widać niezapisany wąski pasek.
Niestety, podobnie jak Ty, nie wiem dlaczego tak się dzieje, wydaje mi się jednak, że kiedy nagrywa się bezpośrednio na płytę, to nagranie wypełnia całą powierzchnię płyty. Ale być może tylko tak mi się wydaje i generalizacja jest nieuprawniona. Po prostu nagrywałem kiedyś film trwający 163 minuty, bezpośrednio na płytę, i nagranie wypełniło dokładnie całą objętość płyty.
Ale zapewne nasi lepiej wyedukowani koledzy wyjaśnią nam o co chodzi. Prosimy bardzo, bo uczyć się zawsze warto.
Pozdrowienia.

PS Przy okazji, po raz pierwszy wyciąłem z nagrania niepotrzebny kawałek, który nagrał sie po zakończeniu filmu (gazeta podawała czas trwania 140 min. i tak ustawiłem, a faktycznie film trwał 138 min.). I muszę przy tej okazji odszczekać swoje utyskiwania na rzekome skomplikowanie tej czynności. Według podpowiedzi Jarwisza, użyłem w tym celu opcji Edycja i poszło gładko bez instrukcji. No i nagrało się w jednym kawałku (w końcu obciąłem tylko "ogon" :)) oraz w drodze szybkiego kopiowania. Moja być zadowolony!! :)
 

Kaceli

New member
cerber321 napisał:
czy wie ktoś może jak połączyć cyfrowy polsat (echostar DSB-616) z męczoną tutaj nagrywarką tak aby było można nagrywać z cyfrowego jeden program a oglądać tutaj. Nie mogę w żaden sposób pobrać listy programów. Nie ma problemu, aby nagrywać to co się ogląda, ale zależy mi na tym aby nagrywać np. mamie film a żeby ojciec mógł oglądać mecz.
Siedze na tym od wczoraj i nic nie mogę wymyślić. Podłączone zgodnie z instrukcją:confused:

Witaj Kolego!
Coś mi się wydaje, że usiłujesz "zjeść ciastko i mieć ciastko". Niestety, dekoder cyfrowy (nie tylko Polsatu), pomimo, że ma (na ogół) kilka wyjść syganłu, to na wszystkich wyjściach jest ten sam sygnał, bo może on odbierać na raz tylko jeden program, jako że posiada tylko jeden tuner. Nie ma więc możliwośći aby oglądać co innego, a nagrywać co innego.
Chyba, że ten drugi sygnał do nagrywarki (do nagrywania) będzie pochodził z innego źródła, np. z jej własnego tunera TV, a nagrywarka będzie miała podłączoną antenę - z kablówki lub naziemnej TV.
W każdym razie z jednego tunera cyfrowego Polsatu nie da się wyprowadzić dwóch różnych sygnałów z różnymi programami i jeden nagrywać , a drugi oglądać :(
 

frames

New member
yurek99 napisał:
Dzięki bardzo.
Punkt 1 odpada bo nie ma wyjścia Scart, pozostają więc chinche.
Pozdrawiam.

Na wstępie witam wszystkich,to forum spowodowało ,że kupiłem EH57.Wczoraj.Stojenie ,nagrywanie -wszystko świetnie.Następnie podłaczyłem magnetowid też mono -jakiś czas temu-topowy i lipa- nie ma obrazu.Połaczenie scart-czincze i jeszcze różne wariacje :roll:.Zasiedziałem się z tym do nocy i nic.Rano poleciałem ,pozyczyłem jakiś nowszy samsung- od razu wszystko działa :D.
Jeśli jest jakiś inny cposób podłaczenia magnetowidu -chętnie się zapozanam,nie bardzo chce mi sie kupowac teraz zwykłe video aby przegrywac domowe kasety.pozdrowienia
 

jarwisz

New member
Bez reklam
frames napisał:
Na wstępie witam wszystkich,to forum spowodowało ,że kupiłem EH57.Wczoraj.Stojenie ,nagrywanie -wszystko świetnie.Następnie podłaczyłem magnetowid też mono -jakiś czas temu-topowy i lipa- nie ma obrazu.Połaczenie scart-czincze i jeszcze różne wariacje :roll:.Zasiedziałem się z tym do nocy i nic.Rano poleciałem ,pozyczyłem jakiś nowszy samsung- od razu wszystko działa :D.
Jeśli jest jakiś inny cposób podłaczenia magnetowidu -chętnie się zapozanam,nie bardzo chce mi sie kupowac teraz zwykłe video aby przegrywac domowe kasety.pozdrowienia
napisz więcej jak łączyłeś.
Można przecież
1.scart-scart
2.scart-cinch
3.cinch-cinch
4.cinch-scart
robisz coś złe - gdyż mimo że masz mono video - to nie ma nic wspólnego z przekazywaniem obrazu i dzwięku.Po prostu prześlesz dzwięk mono a nie stereo. Może masz scart->cinch z 4 cinchami i żle je łączysz . Jeżeli łączysz przez AV3 /z przodu/ po wybraniu AV3 obraz powinien być od razu.
 

melee

New member
EH57 jako tuner TV do kablówki

Witam,

mam kablówkę (Aster). Chciałbym ją podłączyć do projektora Sanyo PLV-Z5. Brakuje mi tunera TV. Chciałbym mieć jednak czasami możliwość nagrania obrazu, pomyślałem więc o nagrywarce DVD z tunerem TV. Czy tytułowy EH57 podpięty przez HDMI dobrze spełni swoją rolę? Jeśli coś pomyliłem i takie zastosowanie sprzętu jest niewłaściwe, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.

Pozdrawiam
Przemek
 
Do góry