Panasonic dmr-eh57

videograf

New member
Do produkcji płyt dla klienta i do nagrywania w domu używam od 4 lat VERBATIM czasami SONY i TDK jednak z verbatimami nigdy nie miałem kłopotu szczególnie przy studniówkach gdzie idzie średnio 80 płyt na klasę DVD RAM też Verbatim
 

dyzio

Member
michnix napisał:
wrzucam screeny i mały fragment nagrania.
Czy u was w trybie SP też jest tak kiepska jakość?

Screeny tryb SP:
my.php

my.php

my.php

my.php

my.php

my.php


nagranie tryb SP:
http://rapidshare.com/files/51425724/VTS_01_1.MPG.html

No to sie chyba wyjasnilo. Dzis w celach poznawczych nagralem z kabla (UPC) big brothera. no i dokladnie efekty jak u Ciebie. Czyli sprawa jasna, denne zrodlo sygnalu. Tak samo makrobloki i znieksztalcenia,
 

Derek66

New member
Nagrywanie obrazu w formacie 16:9

Witam!Czy nagrywarka Panasonic DMR-EH57 nagrywa obraz w formacie 16:9 na płytach dvd-r +/-,dvd-r dwuwarstwowych.Czy jak jej poprzedniczka DMR-EH55(wyczytałem w instrukcji) tylko na hdd lub dvd-ram?Mam kamerę która nagrywa obraz w formacie 16:9 i chciałbym przenieść nagrania na płyty dvd w takim formacie obrazu plus jeszce kilka kaset vhs też z obrazem 16:9.Czy może inna markowa nagrywarka radzi sobie z nagraniem obrazu w formacie 16:9?Będę wdzięczny za odpowiedz.Pozdrawiam
 

sulik

New member
Derek66 napisał:
Witam!Czy nagrywarka Panasonic DMR-EH57 nagrywa obraz w formacie 16:9 na płytach dvd-r +/-,dvd-r dwuwarstwowych.Czy jak jej poprzedniczka DMR-EH55(wyczytałem w instrukcji) tylko na hdd lub dvd-ram?Mam kamerę która nagrywa obraz w formacie 16:9 i chciałbym przenieść nagrania na płyty dvd w takim formacie obrazu plus jeszce kilka kaset vhs też z obrazem 16:9.Czy może inna markowa nagrywarka radzi sobie z nagraniem obrazu w formacie 16:9?Będę wdzięczny za odpowiedz.Pozdrawiam
Witam.

Właśnie w tym modelu dodano możliwość nagrywania obrazu w formacie 16:9 na płytach DVD-R, DVD-RAM oraz HDD. Na innych nośnikach takich jak np. DVD+R nie nagrywa.
 

tades

New member
Mam i ja już nagrywarkę i obraz żyleta , divixy można oglądać z odległości 1,5 metra ! trochę obszerna instrukcja i nie wiem czy ją rozgryzę szubko bo wiele innych zajęć.
 

yurek99

New member
Witam !
Zaczynam swoją przygodę na forum być może banalnym pytaniem.
Zdecydowałem się na zakup nagrywarki DMR-EH57 / do LCD LX70P/.
Ponieważ do tej pory dysponowałem jedyni magnetowidem mono Panasonica
i uzbierałem przez lata duże ilości cennych dla mnie nagrań pytam Was czy jest możliwość przegrania czy skopiowania materiałów z kaset VHS na HDD.
Jeśli tak to jak to wszystko podłączyć. Podkreślam że magnetowid jest monofoniczny.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
yurek99 napisał:
Witam !
Zaczynam swoją przygodę na forum być może banalnym pytaniem.
Zdecydowałem się na zakup nagrywarki DMR-EH57 / do LCD LX70P/.
Ponieważ do tej pory dysponowałem jedyni magnetowidem mono Panasonica
i uzbierałem przez lata duże ilości cennych dla mnie nagrań pytam Was czy jest możliwość przegrania czy skopiowania materiałów z kaset VHS na HDD.
Jeśli tak to jak to wszystko podłączyć. Podkreślam że magnetowid jest monofoniczny.

łączysz magnetowid z E57
1. przez scart / wybierasz w nagrywarce A1/
2. łączysz przez chinche /wybierasz chyba AV3/

ot i cała filozofia
 

yurek99

New member
Dzięki Wam bardzo! Pytałem o to ponieważ sklepy internetowe odpowiadają że w zestawie brak kabelka a czytam wypowiedzi posiadaczy nagrywarki i okazuje się że jest. Tak na marginesie , krótki / 1,5 mb / kabel HDMI f-my Panasonic kosztuje 99,00 zł + wysyłka.
Pozdrawiam.
 
Pytanko do użytkowników "n"

Czy nie ma innego sposobu nagrania czegokolwiek z n-boxa niż po uprzednim naciśnięciu przycisku RES i wybraniu SD1, 2 lub 3 ?

Jest to trochę denerwujące, bo nawet mógłbym tak oglądać (plus dla szybkiego nagrywania, nie trzeba by było podlatywać do n-boxa), ale DVD musiałoby być cały czas włączone.

Nie wspomnę o jakości, bo nie chce mi się nawet oglądać czegokolwiek przez DVD po SCART jak mam TV z n-boxem i TV z DVD podłączone przez HDMI.
Kolejny minus i wiem, że nawet nie ma takiej możliwości, to pobranie listy kanałów z n-boxa (tak to Panie tylko na kablu :( ).

Jak ktoś ma jakiś pomysł jak to mądrzej rozwiązał byłbym wdzięczny.
 

Kaceli

New member
Mam dwa pytania, które zaawansowanym użytkownikom mogą wydać się śmieszne, ale ja nie zagłebiałem się dotąd mocno w tajniki sprzętu, który posiadam i stąd brak dostatecznej wiedzy.
1. Dlaczego obraz przekazywany z nagrywarki (oczywiście EH-57) do telewizora (Samsung LCD 32") jest jakis taki "przerysowany", to znaczy jakby przesadnie zaostrzony z widoczną, zwłaszcza na białym i jasnym tle "morką"? Występuje to zarówno przy ustawieniu rozdzielczości obrazu na 1080i jak i Auto.
W tej sytuacji obraz przekazywany przez złącze Euro jest faktycznie lepszy. Jak to wytłumaczyć?
2. Czy jeśli zafunduję sobie n-wizję w wersji odbiornika bez dysku, będę mógł nagrywać na nagrywarce w rozdzielczości standardowej i jaką drogą? Czy "przepuszczając" sygnał do telewizora przez nagrywarkę czy też wprowadzając sygnał z n-boxa do telewizora, a następnie wyprowadzając go z telewizora do nagrywarki?
Pozdrawiam.
 
Do góry