Panasonic dmr-eh57

adam-ck

New member
DMR-EH57 nagrywanie z tunera sat

"Gdy podłączony jest odbiornik cyfrowy/satelitarny
transmitujący nagrania ze specjalnym sygnałem
sterującym przez 21-wtykowy kabel Scart.
Ustawienia czasu rozpoczęcia i zakończenia
nagrywania są kontrolowane przez sygnał sterujący."

w/w z instrukcji nagrywarki

Jak podłączyć nagrywarkę i ustawić menu? Ja mam podpięte zgodnie z rysunkami w instrukcji, wyjście z tunera -VCR do nagrywarki do - scart 2.
Programuję nagranie w tunerze SAT., włączam przycisk EXT LINK i nie nagrywa (Tuner sat o odpow. godz. się włącza)
 

Holt_

New member
Bez reklam
adam-ck napisał:
"


Jak podłączyć nagrywarkę i ustawić menu? Ja mam podpięte zgodnie z rysunkami w instrukcji, wyjście z tunera -VCR do nagrywarki do - scart 2.
Programuję nagranie w tunerze SAT., włączam przycisk EXT LINK i nie nagrywa (Tuner sat o odpow. godz. się włącza)
w instrukcji mojej nagrywarki (innej firmy) jest napisane coś takiego:
"The Synchro Rec function doesn`t work with some tuners."

z tym, że system ten działa w ten sposób, że włącza się równoczesnie z uruchmieniem nastawionego na odpowiednią godzinę tunera. Trzeba go jednak (system Synchro Rec) odpowiednio zaprogramować.


Nie wiem, czy Twoja nagrywarka posiada jakiś odpowiednik tego Synchro Rec, ale jeśli tak, to pewnie musisz go aktywować jakims przyciskiem na pilocie nagrywarki po zaprogramowaniu timera tunera.

Jeśli nie chcesz używać systemu synchronizującego, to nie używaj jednoczęsnie timera.

Albo po prostu ten tuner nie współpracuje z Twoją nagrywarką.
 

adam-ck

New member
Holt_ napisał:
w instrukcji mojej nagrywarki (innej firmy) jest napisane coś takiego:
"The Synchro Rec function doesn`t work with some tuners."

z tym, że system ten działa w ten sposób, że włącza się równoczesnie z uruchmieniem nastawionego na odpowiednią godzinę tunera. Trzeba go jednak (system Synchro Rec) odpowiednio zaprogramować.


Nie wiem, czy Twoja nagrywarka posiada jakiś odpowiednik tego Synchro Rec, ale jeśli tak, to pewnie musisz go aktywować jakims przyciskiem na pilocie nagrywarki po zaprogramowaniu timera tunera.

Jeśli nie chcesz używać systemu synchronizującego, to nie używaj jednoczęsnie timera.

Albo po prostu ten tuner nie współpracuje z Twoją nagrywarką.

Dzięki Ci, ale pytanie skierowane było do
użytkowników DMR EH57, jak widać sezon urlopowy:confused: . Moim zdaniem działanie powinno odbywać się na takiej zasadzie, że jak na wejściu nagr. AV2 pojawi się sygnał - następuje włączenie urządzenia.:roll:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
adam-ck napisał:
Dzięki Ci, ale pytanie skierowane było do
użytkowników DMR EH57, jak widać sezon urlopowy:confused: . Moim zdaniem działanie powinno odbywać się na takiej zasadzie, że jak na wejściu nagr. AV2 pojawi się sygnał - następuje włączenie urządzenia.:roll:

u mnie współpraca z DM8000 nie uruchamia tej funkcji
muszę używać timera
 

pisk

New member
adam-ck napisał:
Dzięki Ci, ale pytanie skierowane było do
użytkowników DMR EH57, jak widać sezon urlopowy:confused: . Moim zdaniem działanie powinno odbywać się na takiej zasadzie, że jak na wejściu nagr. AV2 pojawi się sygnał - następuje włączenie urządzenia.:roll:

Jak wcześniej pisałeś, zależy to od pojawienia się napięcia na (zapewne) 8 pinie SCART. Sprawdź, czy u siebie w tunerze masz ustawiony sygnał wyjściowy na RGB.
I spróbuj podłączyć go gniazdem TV a nie VCR.
 

adam-ck

New member
pisk napisał:
Jak wcześniej pisałeś, zależy to od pojawienia się napięcia na (zapewne) 8 pinie SCART. Sprawdź, czy u siebie w tunerze masz ustawiony sygnał wyjściowy na RGB.
I spróbuj podłączyć go gniazdem TV a nie VCR.

:confused: Podłączyłem go w ten sposób i niewiedzieć czemy nagranie jest czarno białe????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!:confused:
 

michnix

New member
Powiem wam szczerze że jestem zawiedziony zakupem tego sprzętu.
Jest to moja pierwsza nagrywarka, ale spodziewałem się czegoś lepszego jeżeli chodzi o jakość nagranego obrazu.
Rozumiem że w trybie LP i dłuższym obraz może być gorszy.
Ale moim zdaniem w trybie SP czyli standardowym jakość obrazu powinna być co najmniej takie jak na starym poczciwym VHS a nawet lepsza.
A tu niestety w obrazie da się zauważyć drobne makrobloki i rozmycia.
Dobry obraz mozna uzuskać jedynie w trybie XP.
Czy ten typ tak ma?
A może to tylko u mnie?
 

michnix

New member
wrzucam screeny i mały fragment nagrania.
Czy u was w trybie SP też jest tak kiepska jakość?

Screeny tryb SP:
my.php

my.php

my.php

my.php

my.php

my.php


nagranie tryb SP:
http://rapidshare.com/files/51425724/VTS_01_1.MPG.html
 

dyzio

Member
Wlasnie sprawdzilem i u mnie takiej kichy nie ma. Obraz w trybie SP jest wlasnie cos a'la VHS.
A nagrywales z TV sat czy z kablowki?Mnie to wyglada na slabe zrodlo sygalu z satki.
 

michnix

New member
źródło to kablówka.
Przy przegrywaniu kaset w trybie SP obraz też nie zachwyca.

Pomijając rozmycia i kiepskie przejścia to martwią mnie te makrobloki.
Wydawało mi się ze w trybie SP nie powinno ich być.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jak dajesz coś do porównania to daj taki program który jest ogólnie dostępny np TVP1,TVP2 ,Polsat
nie mogę odpowiedzieć czy u mnie było by tak samo gdyż nie nagrywałem tego kanału

ps
rzeczywiście jest coś na rzeczy gdyż u mnie tak słabej jakości nagrania jeszcze nie było
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Albo wybrałeś słaby program albo faktycznie masz kaszaniastą kablówkę.Teraz korzystam z n-ki i Panasa DMR EH 55 i oczywiście nie ma co porownywac Ale wczesniej miałem do starej nagrywarki Philipsa podłączona kablówke i takiej złej jakości nigdy nie miałem.Jezęli zdjęcia faktycznie oddają jakość w trypie Sp to po prostu makabra i nie zostaje ci nic innego jak nagrywanie w trybie XP.Najwyżej będziesz nagrywał na płytach DL
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nagrywanie ze słabego sygnału lub kasety VHS nie ma sensu. Jeśli masz dodatkowy odtwarzacz DVD nagraj z niego. Filmy dołączane do gazet nie posiadają zabezpieczeń, więc możesz na jakimś sprawdzić. Powinno być OK.

Czas najwyższy pomyśleć o cyfrowej telewizji. Tam też z jakością bywa różnie, ale nie jest zaszumiona.

ArtS :)
 

Derek66

New member
Jak nagrywarka Panasonic DMR-EH57 radzi sobie z płytami dwuwarstwowymi?

Witam!Jak ta nagrywarka radzi sobie z płytami dwuwarstwowymi,czy po nagraniu i odtwarzaniu tej płyty jest widoczna przerwa podczas przejścia lasera między warstwawi i czy płyty dwuwarstwowe nagrane na tej nagrywarce odtwarzają odtwarzacze dvd?Będę wdzięczny za odpowiedż.Pozdrawiam
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Derek66 napisał:
Witam!Jak ta nagrywarka radzi sobie z płytami dwuwarstwowymi,czy po nagraniu i odtwarzaniu tej płyty jest widoczna przerwa podczas przejścia lasera między warstwawi i czy płyty dwuwarstwowe nagrane na tej nagrywarce odtwarzają odtwarzacze dvd?Będę wdzięczny za odpowiedż.Pozdrawiam

Ja mam co prawda DMR EH 55(czyli starszy model) lecz swobodnie nagrywam na niej DL (stosuje verbatimy) i żadnej przerwy w odtwarzaniu nie zauwazyłem.Tym bardzoej nie powinno byc problemy w 57-ce Inne odtwarzacze będa a oczywiście "widziałY" i odtwarzały takie płyty ,o ile oczywiście w ich specyfikacji będzie zaznaczone iz takie rodzaj płyt obsługują

POZDRO!
 

videograf

New member
Witam nagrywarkę kupiłem niedawno w ostaniej chwili chciałem zamienić na sonego 950 jednak była już zapakowana do wysylki kupowałem w agito i jest wszystko ok W SP trzeba podać dobry sygnał i obraz jest bardzo dobry Zajmuję się wideofilmowaniem i po zapięciu przez DV kamery vx 2100 obraz nagrany w Sp jest super .Następnie film Shrek zgrany z płyty dwuwarstwowej Clonem DVD na płytę 4.7gb jest poprostu super mam porównanie bo jest zapięta do lcd 37 cali przez hdmi i przez rgb do monitora studyjnego Sony Trynitron obraz poprostu powala w obu przypadkach naprawdę polecam warta tej kasy jedynie menu ekranowe mogło być ładniejsze ale to drobiazg. Co do DVIXA to przy obecnej cenie dobrych płyt DVD tej funkcji może nie być wcale. Super nagrywa na płytach DVD RAM
 
Do góry