panasonic bd35/55

ArtS007

New member
Bez reklam
Standardy dźwięku przestrzennego HD posiadają możliwość przekodowania takiego sygnału na zgodny z tradycyjnym Dolby Digital lub DTS. Co ciekawe, takie przekodowane Dolby Digital posiada większe pasmo (bitrate) i dzięki temu może zabrzmieć lepiej od oryginalnej ścieżki DD przewidzianej dla standardu DVD. Tak przekodowany dźwięk jest dostępny przez wyjścia optyczne lub koaksjalne. I tradycyjny amplituner bez problemu go zdekoduje.

Drugą metodą jest połączenie analogowe wyjścia 5.1 odtwarzacza z wejściem 5.1 amplitunera (o ile takie posiada). Ciężar dekodowania spada wówczas na odtwarzacz. Zaletą jest to, że jest dekodowany dźwięk HD. Potencjalną wadą może okazać się średnia jakość dźwięku uzyskiwanego z obecnych odtwarzaczy w ten właśnie sposób. Najlepiej samemu przekona się, która metoda da lepsze efekty.

ArtS :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jasne

Panowie myślę, że wyjaśnienia ArtS007 są jasne i oczywiste dla wszystkich.

Ja dołożę tylko od siebie, że z zakupionego modelu jestem w pełni zadowolony.
Panasonic Bd35 oczywiście.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na dole strony 15 instrukcji jest opisana funkcja zoom.Chciałbym się upewnić, co do jej działania. A dokładnie chodzi mi o to, czy jak jest film w formacie 2.35:1, to czy funkcja zoom powiększy obraz tak, aby zniknęły czarne pasy na górze i dole? Czy też funkcja ta dziaa tylko na obrazie 4:3 letterbox?

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
czyli działa tylko przy 4:3. Szkoda. Może Panasonic doda kiedyś tę funkcję. W odtwarzaczach DVD Panasonic jest ona obecna od dłuższego już czasu.

ArtS :)
 

piotr-edmcm

New member
Witam kolegów takie zapytanie czy ten Panasonic bd55 odtwarza płyty dvd-r dl, bo według danych tak. Nagrałem filmik na kompie na płycie esperanza 8.5GB DL i nie chce jej odtworzyć natomiast na zwykłym odtwarzaczu dvd z divix odtwarza tą płytę. I mam proźbę może ktoś napisze po kolei jak wgrać nowy soft do tego odtwarzacza BD55 może to by poprawiło odczyt płyt 8,5GB DOUBLE LAYER
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
nie chce odtworzyc DL? przeciez to normalna plyta dvd taka sama jak z wypozyczalni dwuwarstwowa..no coz..z panasami tak jest...albo czytaja tylko verbatimy..albo robia cyrk z DL itp...dlatego nigdy wiecje panasa
 

piotr-edmcm

New member
Do tej pory miałem DVD Panasonica modelu już nie pamietam i czytał wszystko DVD-mp3, DL, divix nie było problemu. W grudniu 2008r kupiłem Panasonica BD55 i się zaczeło nie czyta DVD-mp3, a teraz płyt 8.5GB DL troche się załamałem. Pozdrawiam Piotr.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Piotr-edmcm, ten odtwarzacz nie czyta mp3 z płyt DVD. Czyta z CD-R.

Co do DVD DL mój BD35 czyta takie płyty bez problemu. Być może problem leży po stronie użytej płyty. Zobacz inne. Ja z reguły używam płyt Verbatim i nie mam problemów.

Mare37 - nie odtwarzanie rożnego rodzaju płyt to nie jest tylko przypadłość Panasonica. Miałem wiele rożnych odtwarzaczy i rożnie to bywa. Pierwszy odtwarzacz DVD Philips, kupiony lata temu za ciężkie pieniądze był bardzo wybredny co do rodzaju płyt... Wszystko odtwarzająca manta też wszystkiego nie czytala....

Nigdy nie trafiłem takiego, który odtwarzał by wszystkie nośniki.

Ja zresztą na takie rzeczy jak odtwarzanie MP3, czy też filmów divix w przypadku odtwarzacza Blu-Ray w ogóle nie zwracam uwagi, nie do tego on służy... Ma odtwarzać płyty BD i płyty z nagraniami w formacie AVCHD - co robi bardzo dobrze.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
ArtS007 napisał:
.....Chciałbym się upewnić, co do jej działania. A dokładnie chodzi mi o to, czy jak jest film w formacie 2.35:1, to czy funkcja zoom powiększy obraz tak, aby zniknęły czarne pasy na górze i dole? Czy też funkcja ta dziaa tylko na obrazie 4:3 letterbox?

ArtS :)

Mam co prawda bd30, ale postaram się odpowiedzieć, bo już jakiś czas je użytkuję. Część filmów DVD ulega powiększeniu przy opcji zoom, a część nie - nie wiem od czego to zależy. Jeżeli chodzi o filmu BD - to jest tak, że wszystkie reagują na opcję obetnij (i wtedy można swobodnie powiększyć obraz w TV - przynajmniej w moim Pioneerze, ale wtedy niestety obcinane są napisy), część reaguje również na opcję powiększ. Również nie wiem od czego to zależy. Jak będę miał chwilkę czasu to spróbuję zobaczyć w jakim formacie są te filmy co reagują na zoom - może np. nie może być anamorficzny? PZDR
 

mare37

Banned
ja mialem 2 odtwarzacze dvd panasonica..bo cenilem ta marke i amplituner tez..pierwszy tylko czytal nagrane verbatimy i nic wiecej ale najwiekszym denerwujacym klopotem jest ze jak ma wypisane w instrukcji ze czyta a rzeczywistosc jest inna to wkurza..drugi odtwarzacz ktory byl bezbledny to s47 z niebieskim podswietleniem..u mnie czytal praktycznie wszystko a koledze czasami wariowal.

obecnie testuje samsunga..i milym zaskoczeniem jest to ze w instrukcji napisane ze nie odtwarza a radzi sobie swietnie z plytami nagrywanymi..jaka by nie wrzucic to czyta..czyli pozytywnie

jesli decydujesz sie na sprzet w ktorym robi to czy tamto to powinno dzialac..bo nie kupuje sie tylko po to zeby bd czytal..no chyba ze ktos ma drugi i mu nie zalezy na mp3 czy dl czy divixach..panas jest cwany i zazwyczaj preferuje swoje nosniki..co dziwne verbatimy zawsze odtwarzal

ja sie obrazilem na ta marke i wolabym juz sony kupic niz panasa

marciniozo napisał:
Piotr-edmcm, ten odtwarzacz nie czyta mp3 z płyt DVD. Czyta z CD-R.

Co do DVD DL mój BD35 czyta takie płyty bez problemu. Być może problem leży po stronie użytej płyty. Zobacz inne. Ja z reguły używam płyt Verbatim i nie mam problemów.

Mare37 - nie odtwarzanie rożnego rodzaju płyt to nie jest tylko przypadłość Panasonica. Miałem wiele rożnych odtwarzaczy i rożnie to bywa. Pierwszy odtwarzacz DVD Philips, kupiony lata temu za ciężkie pieniądze był bardzo wybredny co do rodzaju płyt... Wszystko odtwarzająca manta też wszystkiego nie czytala....

Nigdy nie trafiłem takiego, który odtwarzał by wszystkie nośniki.

Ja zresztą na takie rzeczy jak odtwarzanie MP3, czy też filmów divix w przypadku odtwarzacza Blu-Ray w ogóle nie zwracam uwagi, nie do tego on służy... Ma odtwarzać płyty BD i płyty z nagraniami w formacie AVCHD - co robi bardzo dobrze.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego mare37, wolisz Sony - kupuj Sony!!!

Wolny kraj, wolny wybór. Każdy kupuje to co mu pasuje. Mi pasuje Panasonic BD35 to go kupiłem. Nie twierdze, że jest najlepszy, tylko, ze mi pasuje.

Ale oczywiście masz rację, że jak coś ma odtwarzać to powinno to działać!!!
Co do cwaniactwa firm, nie tylko Panasonic - cóż tak to już jest - Oni chcą zarabiać - a My mamy płacić. A tak żeby klient był zadowolony to ....tylko w Erze!!!
Bo firmy generalnie jak już coś kupimy i zapłacimy to raczej mają nas w d.../ oj boleśnie to już przerabiałem na własnej skórze.../

Pozdrawiam i życzę samych udanych zakupów!!!
 

marianin

New member
mare37 napisał:
.panas jest cwany i zazwyczaj preferuje swoje nosniki..co dziwne verbatimy zawsze odtwarzal

Tu nie chodzi o to, czy Panasonic jest cwany czy nie. Płyty Verbatim
po prostu są kilka razy lepsze od jakichkolwiek innych płyt do nagrywarek.
Proponuję, jeśli masz Nero, abyś sprawdził jakość nagranych danych w programie Nero CD-DVD Speed. Liczba błędów na Verbatimach jest czasem 10-krotnie niższa niż na np TDK (TDK zeszło całkiem na psy) i 2-3 razy niższa niż na płytach Panasonica. Łatwo się domyślić, że tak słabe "nagrania" nie są obojetne dla stacjonarnych odtwarzaczy. Szybkość nagrywania też ma duże znaczenie i jeśli ktoś chce bez problemów nagrane na kompie płyty odtwarzać w BD - to proponuję nagrywać nie szybciej niż x4.
 

mare37

Banned
ja kupuje dobre sprzety..juz przestalem sie sugerowac marką aczkolwiek biore to pod uwage..sony nie robi na mnie wrazenia

to ze firmy maja klienta gdzies po zkaupie sprzeto to i owszem..doswiadczylem z panasem..doswiadczylem w sklepach typu mm itp ze jak sie zaplaci to pozniej ciezko cos wymienic odzyskac kase..ostatnio w vobisie i nigdy wiecej tych naciagaczy

na podejscie samsunga do klienta nie moge narzekac..serwis kultura..infolinia kultura..odpisywanie na meile..praktycznie z dnia na dzien.. czeste aktualizacje...i to mi sie podoba
 

mare37

Banned
bzdura !!! tak bylo 10 lat temu ze czytniki wolaly nagrane te wolniej ale nie obecnie
ja nagralem chyba z 500 plyt na tdk i nie zdazylo sie zeby jakas byla slaba i nie czytana..no moze za 10 lat sie okaze ze dane poszly w las
poza tym bez przesady z verbatimem od lat nasza firma kupuje te plyty i bardzo czesto sa problemy z nagraniem badz odtwarzaniem nagranego materialu

slabej jakosci sa plyty sony..panasonic tez..przy najmniej u mnie czesto nagrywarka dlugo miele zeby plyte rozpoznac i meczy sie z nagrywaniem

marianin napisał:
Tu nie chodzi o to, czy Panasonic jest cwany czy nie. Płyty Verbatim
po prostu są kilka razy lepsze od jakichkolwiek innych płyt do nagrywarek.
Proponuję, jeśli masz Nero, abyś sprawdził jakość nagranych danych w programie Nero CD-DVD Speed. Liczba błędów na Verbatimach jest czasem 10-krotnie niższa niż na np TDK (TDK zeszło całkiem na psy) i 2-3 razy niższa niż na płytach Panasonica. Łatwo się domyślić, że tak słabe "nagrania" nie są obojetne dla stacjonarnych odtwarzaczy. Szybkość nagrywania też ma duże znaczenie i jeśli ktoś chce bez problemów nagrane na kompie płyty odtwarzać w BD - to proponuję nagrywać nie szybciej niż x4.
 
Do góry