Panasonic 55- 2500-3000

rafallo777

New member
Prawda jest taka, ze to forum to zło. Byś poszedł do sklepu, wybrał co ci się podoba, postawił w domu i był szczęśliwy. A tak po pierwsze nie wiesz co kupić, po drugie jak już kupisz to zaczniesz się zastanawiać czy to był dobry wybór, bo coś tam gra lepiej. W najgorszym przypadku oddasz go i będziesz czytał i szukał dalej. Czyli witaj w klubie [emoji846]
Z mojego krótkiego doświadczenia powiem tak: philips 58 po kalibracji od kikiego każdy chwali, chyba ze ma jakiś problem z matryca, ale to przypadki pojedyncze. Wszystkie matryce na ips można odpuścić. Tcl z qled maja zajebisty obraz ale albo spieprzoną optymalizacje albo za słaby procesor. W połączeniu z brakiem upłynniacza sprawia ze filmy klatkuja, a 4K uhd z hdr w 60 klatkach tnie. Z drugiej strony - ile takich filmow się ogląda... prawie wcale, może na początku, żeby się pochwalić przed szwagrem. I w jednym i w drugim przypadku ludzie się pieprzą z softem i aktualizacjami.
O nowych samsungach mi ciężko się wypowiedzieć, zawsze byłem fanem, mam 5 letniego i jest zajebisty. Ale te nowe.... gdzie nie pójdę to każdy odradza, ludzie tu na forum odradzają. Jak poszedłem do sklepów to odradzają, w ME jak spytałem prosto z mostu „Samsung Q70T czy Sony XH90” to tak się zaczęli śmiać, ze potrzebowali kilkunastu sekund żeby odpowiedzieć na pytanie. Dla tych co oglądają dużo Netflixa Samsungi odpadają ze względu na brał Dolby Vision.
O zaletach i wadach Panasa tu pisaliśmy. Chłopaki oddali, ja sam oddałem bo Sony wyszedł kasowo to samo. Czy było warto to nie wiem, bo mam gości na weekend i nie było jak do niego usiąść dokładnie, skalibrować go z plansza calmana i potestować. Moje pierwsze wrażenia napisałem powyżej. Jak na razie największa moim zdaniem wada tego Sony jest skalowanie obrazu z hd. Albo nie znalazłem odpowiedniej opcji w tv, bo człowiek który wymyślał u nich nazwy opcji chyba sporo ćpał. Największa wada Panasonika - system. Niby można rozwiązać to jakimś stickiem czy mi boxem ale mi się coś z firestickiem 4K nie dogadywał. I Netflix i Prime i YT grał przez sticka gorzej niż z natywnej aplikacji w TV.
Różnicy między 100 Hz a 50 ja nie widzę, ale to wiedziałem i przed zakupem, bo materiałów czy źródeł w 100 Hz praktycznie nie ma.
Nie napisałeś chyba ile chcesz wydać i do czego ma służyć ten tv, czy tv
@Petru a ty kalibrowałeś tego Samsunga?
Ja w ogóle nie rozumiem kupna HX830 w tym roku, wg suchych parametrów jest gorszy od GX830 prawie we wszystkim, a kosztuje 4 tys. Wg testów - to taki sam tv jak rok temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ty masz tego sonego 900h z promki?

Ja powiem tak. Mam panasa et45 chyba czy coś podobnego. Jakość wykonania bajka. Jakość obrazu bajka. Jest to ips. Czarny nie jest czarny ale w porównaniu do philips 6754 to czarny to czarny na tym panasie.
Od poczatku smart tv w tym panasie byl dramatem, obecnie nawet youtube nie chodzi. To tv chyba z 2012 roku.

W 2017 kupiłem do salonu Samsunga mu6000.
Jakość wykonania w porownaniu do panasa to dramat. Kolory w porównaniu do panasa slabsze, jakby mniej nasycone chociaż to matryca va, a panas ips.
Smart tv w samsungu miazga, szybki taki ze szczeka opada. Netflix, amazon, hbo chodza jak burza bez zajakniecia. 4k obraz zyleta. Czarny to czarny na tym samsungu, ale jeżeli sie ogląda pod kątem juz słabo. W panasie pod kszdym katem kolory takie jak na wprost.

Niby panas na ips ale kolory jakies pelniejsze i lepsze od Samsunga z va. Nie mam pojecia czemu?

Na tv chciałem dac poczatkowo 2000 zl. Potem 2600 zl, potem myślałem nad tym sonym.
Przez chwile myslalem by kupic zamiast sonego 55 cali tego z pepper tcl 65 cali w tej samej kwocie.
Obecnie zastanawiam sie czy aby warto dopłacać tyle kasy? I zastanawiam sie nad Samsungiem tu7100 za 1700 zl lub tym panasem z euro za 2000 zl.

Kur... nie wiem no nie wiem co brać...
 

bartmeces

Member
https://www.pepper.pl/promocje/tele...atis-mozliwe-4447zlz-cashbackiem-102zl-317856
Napisz do czego potrzebujesz ten tv i za ile to może cześć problemów z samsungiem czy panasonikiem ciebie nie dotyczy. Np jeśli do konsoli to brak DV nie robi. Jeśli do dekodera Upc to OS Panasonika tez nie ma znaczenia itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja do TV , Vectra ,nie gram w gierki , obejrzeć jakiś film , sport piłka itd YouTube .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Bałbym się kupić najtańszego oleda. Coś o tej cenie stanowić musi.

Wciąz nie wiem, czy oddawać. Jednak treści z kablówki potrafią mile zaskoczyć. Podświetlanie w rogu wywala, niekiedy z boku cos wyświeci ale w specyficznych warunkach (np księżyc na pół ekranu i reszta sama czerń).

I jedno mi się nie podoba. Wczoraj oglądając treści HDR po chwili obraz się przyciemniał. Zmieniałem tryb na inny i znów przez chwię było ok by znów się przyciemnić. Adaptację auto mam wyłączoną. Dziwne to.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Bałbym się kupić najtańszego oleda. Coś o tej cenie stanowić musi.

Wciąz nie wiem, czy oddawać. Jednak treści z kablówki potrafią mile zaskoczyć. Podświetlanie w rogu wywala, niekiedy z boku cos wyświeci ale w specyficznych warunkach (np księżyc na pół ekranu i reszta sama czerń).

I jedno mi się nie podoba. Wczoraj oglądając treści HDR po chwili obraz się przyciemniał. Zmieniałem tryb na inny i znów przez chwię było ok by znów się przyciemnić. Adaptację auto mam wyłączoną. Dziwne to.

Mówisz o q70t?
 

Petru23

Banned
Tak, q77t. (q7xT) gdzie x to stopka, pilot, ramki).

Doczytałem, że to 120hz to głównie w trybie gra. Bo trybu sport nie ma. I niech ktoś mi powie, czy dobrze zrozumiałem.
Komentarze odnośnie 120hz
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70t-qled/settings

Miałem właśnie bawić się zaawansowanymi ustawieniami kolorów zgodnie z ich wykazem ale to jest do HDR chyba.

Pewnie kalibracja by pomogła, ale musiałbym mieć 50% +1 przekonania, że zostaje. A na razie mam ponad 50% żeby oddać i to na podstawie samego obrazu. Bo sama jakość tv jest... Tandeta (plecki i potencjalne zbieranie się kurzu pod matrycą.)

Skaluje dobrze, ale te kolory...
 
Ostatnia edycja:

bartmeces

Member
Tak, q77t. (q7xT) gdzie x to stopka, pilot, ramki).

Doczytałem, że to 120hz to głównie w trybie gra. Bo trybu sport nie ma. I niech ktoś mi powie, czy dobrze zrozumiałem.
Komentarze odnośnie 120hz
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70t-qled/settings

Miałem właśnie bawić się zaawansowanymi ustawieniami kolorów zgodnie z ich wykazem ale to jest do HDR chyba.

Pewnie kalibracja by pomogła, ale musiałbym mieć 50% +1 przekonania, że zostaje. A na razie mam ponad 50% żeby oddać i to na podstawie samego obrazu. Bo sama jakość tv jest... Tandeta (plecki i potencjalne zbieranie się kurzu pod matrycą.)

Skaluje dobrze, ale te kolory...


No to wymiana na jaki model ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
oglądam właśnie mecz na TVP i pomijając jakość przeskalowanego obrazu jest bardzo ok, jeśli chodzi o ruch.

I nie wiem na co. Nie mam pojęcia. Obawiam się HX580, bo skoro GX810 nie radził sobie z HDMI to HX580 tym bardziej. Z drugiej strony to, co widziałem z wrzutki, te piruety łyżwiarza to zgłupiałem. Panas HX580 normalnie jest po 2k, także nie ucieknie.

Musze wiele kwestii przeanalizować i przede wszystkim wsadzić CI+ i wtedy się przekonać.

Może LG?
 

bartmeces

Member
oglądam właśnie mecz na TVP i pomijając jakość przeskalowanego obrazu jest bardzo ok, jeśli chodzi o ruch.

I nie wiem na co. Nie mam pojęcia. Obawiam się HX580, bo skoro GX810 nie radził sobie z HDMI to HX580 tym bardziej. Z drugiej strony to, co widziałem z wrzutki, te piruety łyżwiarza to zgłupiałem. Panas HX580 normalnie jest po 2k, także nie ucieknie.

Musze wiele kwestii przeanalizować i przede wszystkim wsadzić CI+ i wtedy się przekonać.

Może LG?


Gdyby miał bluetooth bym wziął hx580 , nie mam aż takich wymagań .Ma grać i tyle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Plusy 55q77t
Dźwięk - jak dla mnie nie ma potrzeby stosować dźwiękobelki. Jest naprawdę ok.
Skalowanie - radzi sobie z każdym materiałem. Lepiej, gorzej ale Galimatias czy Twierdza (stare filmy) wywołały u mnie niemałe wow, mając w pamięci GX810.
System - szybko, sprawnie, czytelnie.
Pilot - naumiałem się szybko. Fajny :)
Podświetlenie - wszystkie rogi doświetlone. Brak zaciemnienia.
Kąty - bdb. Jestem zaskoczony. Nie mam do nich żadnych uwag. Owszem, delikatnie tracą wraz z odchylem ale w porównaniu do gx810 to tamten był do oglądania tylko na wprost. Tu mogę chodzić po całym pokoju czy też siąść metr od tv za linia boczna k wszystko widać bez odczucia utraty jakości.

Minusy
Kolory - brakuje im soczystości.
Ruch - niby 120Hz i teoretycznie nie powinno być żadnych problemów. Ale co program, co materiał na danym programie to trzeba ustawić. Ale da się ustawić tak, aby było ok. Nie wiem, czy to wynika z upłynniacza Samsunga czy ze 120Hz. Śmiem twierdzić, że to pierwsze
Pilot - już go trzy razy ponownie parowałem, bo przestał współgrać z Horizonem.
Wifi - podłączyłem po BT głośnik Creative woof. Po ponownym urochomieniu głóśnika, TV go znalazł ale już nie połączył ponownie. Telefon tez działał przez chwilę, równo z pilotem przestał obsługiwać TV, mimo iż urządzenia były połączone. Jedynie głośność działała.
Jakośc wykonania - plecki. Obawiam się zbierania kurzu pod matrycą w niedalekiej przyszłości
Podświetlenie - wali w prawym dolnym rogu plamę światła pernamętnie i u góry tuż pod paskiem kinowym przy filmie.
Coś z obrazem - nawet na materiałach demo 4k hdr, w szczególności na filmiku z przelewającymi się kolorami pojawiają się jakieś dziwne... jakby cienie. Nie wszędzie. Zupełnie jakby TV chwilę przed pojawieniem się elementu przygotowywał matrycę pod niego. Nie da się tego jakoś precyzyjnie opisać, ale np. Włatcy Móch i Maślana (tak, lubię) na tle ściany w kiblu miał cień po prawej stronie. Cień równy przez całą postać. Konieczko już nie. Zauważyłem to na kilku innych materiałach, ale trzeba po prostu szukać. Nie zawsze i nie wszędzie się to znajdzie.
4k - nie wygląda jak 4k na panasie. Wcale.
HDR - filmy po chwili się przyciemniają w znacznym stopniu. Trzeba zmienić tryb na chwilkę, ale problem znów wraca. Niezależnie od wybranego trybu.
Na geex jak mierzą jasnosć w HDR to robią to dłużej niż wymaga procedura testowa, i wychodzi wtedy że max jasność w TV jest tylko przez chyba max 3min, po tym czasie wyraźnie spada. Czyżby to było to?
Cena - nie mam pojęcia za co zapłaciłem 3k. TV dla mnie to przede wszytskim jakość obrazu. W panasie człowiek był zadowolony, tu jest mega niedosyt. Wykonanie i obraz.... Jak dla mnie tv wart max 2,5k pln ze względu na matrycę 120Hz. Bez niej to taki podstawowy wyświetlacz, jak TU71xx. Całe te Qledy działają w HDR, który nie znów działa źle.

Albo mam jakiś wadliwy model albo ten samsung to po prostu badziew zgodnie z tym, co twierdziłem wcześniej. Zastanawiam się czy nie zostawić z jednego powodu - rozmiar i skalowanie. Podoba mi się 55", ogląda się bdb.
Poza tym nie może być tak, że Twierdza na TV4 czy Galimatias wyglądają co najmniej tak samo jak materiały 4k z netflixa (365 dni chocby, gdzie czerwony tańczył, mienił się a obraz schowany był za ziarnem i mgiełką). Obraz nie jest specjalnie ostry. Nie jestem w stanie wykonać nawet jednego ostrego zdjęcia.

Następny będzie chyba właśnie HX580, później w planach mam 55nano80/1. I tyle, skoro sony nie ogarnia skalowania SD/HD wg info z forum.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Następny będzie chyba właśnie HX580, później w planach mam 55nano80/1. I tyle, skoro sony nie ogarnia skalowania SD/HD wg info z forum.

Weź go na dniach tego hx580 bo też sie zastanawiam nad tym panasem.

A czemu nie chcesz ponownie tamtego panasa? Nie ma go już w sklepach?

Ps. Jak piszesz post tobpisz o jakim tv mowa bo potomni.moga myślec, że piszesz o tym panasie z tego tenatu.
 

Petru23

Banned
Poprawiłem
Panasa gx8xx nie chce ze względu na pixela i problem z klatkowaniem. No i nie skalowal przez hdmi.
No i ja biorę to na raty, także każdy zakup trwa ok 2 tyg (muszą mi kredyt zamknąć)

Aha, ja potrzebuje telewizora to oglądania TV. Smart mnie nie interesuje. Dostęp do Netflix mam pożyczony ma czas testów :)
 

rafallo777

New member
https://www.youtube.com/watch?v=ElIAoRfEpRY

Zobacz test q70t vs tu8502
Moim zdaniem tu8502 gra lepiej i jest tańszy.

U tego kolesia są porównania tu7100 vs 8xxx
Ten tu7100 nie jest głupi, jest dużo tańszy a gra prawie jak Q70t.

Co do Panasa... Chyba wezmę hx580 albo samsunga tu71xx
Poczekam jeszcze, może będą jakieś opinie.

Chyba nie warto dopłacać tyle kasy do podobnych droższych modeli
 

Petru23

Banned
Czyli dobrze mi się wydaje, że Q77t prześwietla obraz. Nie wiem jak Wy, ale mnie bardziej podoba się obraz na TU85, nie wali tak po oczach. Zwróćcie uwagę na niebo w materiale z gier. Na TU85 widać chmury, na Q7 niekiedy. Tak samo biel. Na Q7 wręcz razi w oczy.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Ty masz tego sonego 900h z promki?

Na tv chciałem dac poczatkowo 2000 zl. Potem 2600 zl, potem myślałem nad tym sonym.
Przez chwile myslalem by kupic zamiast sonego 55 cali tego z pepper tcl 65 cali w tej samej kwocie.
Obecnie zastanawiam sie czy aby warto dopłacać tyle kasy? I zastanawiam sie nad Samsungiem tu7100 za 1700 zl lub tym panasem z euro za 2000 zl.

Kur... nie wiem no nie wiem co brać...
tak, mam tego z promki. Przez to że kupiłem żonie generator pary to cena całkowita wyszła ciut powyżej 2900zl. Myślę, że jak weźmiesz tego Samsunga za 1700 to bedziesz zadowolony. Siedzenien na tym forum, po czasie, lasuje mózg :) Im więcej się czyta, myśli, tym później jest się mniej zadowolonym, nawet z tego co spełnia nasze oczekiwania. Ja sam z tego Panasa GX830 byłem zadowolony, a później zacząłem wymyslać.

Ja do TV , Vectra ,nie gram w gierki , obejrzeć jakiś film , sport piłka itd YouTube .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Więc GX830 będzie zajebisty :)

Tak, q77t. (q7xT) gdzie x to stopka, pilot, ramki).

Pewnie kalibracja by pomogła, ale musiałbym mieć 50% +1 przekonania, że zostaje. A na razie mam ponad 50% żeby oddać i to na podstawie samego obrazu. Bo sama jakość tv jest... Tandeta (plecki i potencjalne zbieranie się kurzu pod matrycą.)

Skaluje dobrze, ale te kolory...
Ciężko oceniać kolory jeśli nie zrobiłeś kalibracji.
Dotarlem do opcji skalowania w Sony, ktos jest finezyjnie nazwal "tworzenie realizmu". Wystarczylo wyłączyć auto, podkrecic i jest ok. W koncu rtings w tej dziedzinie dali mu 8 i 9 (tak samo jak q70t) wiec musi to dobrze dzialac.
Generalnie nie mam się obecnie do czego przyczepić, naszukałem się w necie "best picture settings", kilka z nich olałem (bo wole plynny obraz niz klatkujacego 24 fps), porównując do GX830 to jest lepszy TV. Do wygladu mozna sie przyzwyczaic, jakis super brzydki i tandetny nie jest. W koncu on ma grac a nie tylko ladnie wygladac. Jeden jedyny minus, ktory zauwazylem po 3 dniach to zdazy mu sie przyciac, niewazne czy na tv, czy netflix, czy prime - sa takie zgrzyty od czasu do czasu. I raz sie netflix sam z siebie wylaczyl - to wszystko. Ale wygoda androida w wersji Sony jest kapitalna - porownujac do wersji TCL, czy czystego na mi boxie.
 

sharezz

New member
Ja też, ale to były takie przycinki że prawdę mówić nawet nie jestem pewny czy mi się nie uroiło. Żona nic nie widziała. A jeśli były to czy to nie były jakieś opcje „udoskonalenia obrazu”. Wyłączyłem je dopiero dziś wieczorem, a to zauważyłem jakoś w ciągu dnia.
Podobne ale dużo bardziej zauważalne zgrzyty miałem gdy podłączyłem firestick do GX830 i włączyłem Netflix. Tam to było bardzo widoczne, stad tez napisałem ze one mi się ze sobą nie dogadywały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

rafallo777

New member
Może kwestia aktualizacji.
W komentarzach ten co robi testy tych tv mówił coś o aktualizacji. To samo xkom, który brał na testy tv to po aktualizacji były jakieś inne wyniki.

Widziałem u tego kolesia na youtube porowbanie tu70xx vs tu80xx i ten tu70xx świecil lepiej.
 

bartmeces

Member
no przycinki dla mnie to coś, czego nie jestem w stanie zaakceptować.
Samsunga definitywnie oddaję.


W Życiu bym Samsunga nie kupił ,zawsze tylko miałem Panasonic i zawsze byłem zadowolony .Wiec trzeba wybrać dobry model i amen w pacierzu .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry