Panasonic 55- 2500-3000

sharezz

New member
To są już kwestie osobistych preferencji, ty miałeś Panasoniki i byłeś zadowolony, ja najtańszego w ofercie samsunga z 2016r i tak tez bylem - ale jeśli faktycznie jesteś tak za Panasonikiem to dołóż i weź GX830 - to zajebisty tv. Ten HX580 to cholera wie, co to jest. Nigdzie nie ma o nim wzmianki. A ten GX na zachodzie z jakiś powodów został nazwany tv roku 2019 w klasie średniej. I jest masa osób co go ma i np się dzielą kalibracjami na avforums.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bartmeces

Member
To są już kwestie osobistych preferencji, ty miałeś Panasoniki i byłeś zadowolony, ja najtańszego w ofercie samsunga z 2016r i tak tez bylem - ale jeśli faktycznie jesteś tak za Panasonikiem to dołóż i weź GX830 - to zajebisty tv. Ten HX580 to cholera wie, co to jest. Nigdzie nie ma o nim wzmianki. A ten GX na zachodzie z jakiś powodów został nazwany tv roku 2019 w klasie średniej. I jest masa osób co go ma i np się dzielą kalibracjami na avforums.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja bym chciał model z 2020r, jak kupowałem w 2012r G30 model 2011 to zaraz nie dostał w sparcia np YouTube i lipa .A ja oglądam TV i YouTube tylko żadnych gierek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No dokładnie tak było z G30. Przerabiałem to. I o ile Panas produkuje (produkował) dobre TV, to ze Smartem u nich kiepsko. I oczywiście można dokupić zewnętrzne urządzenie Smart (sam tak zrobiłem), ale to nie zmienia faktu, że Smart w Panasonicu zawsze był średni i ze słabym wsparciem.
 

Lechu1956

New member
Podobne rzeczy były w 2015 roku z dvb-t2 hevc. W telewizorach panasonic ten kodek pojawił się od 2016 roku. U konkurencji w większości rok wcześniej. A w niektórych Samsungach nawet trzy lata wcześniej.
 

sharezz

New member
Tylko to, o czym wspominacie wiązało się z przejściem YT z flash na html 5 stąd brak wsparcia. Ludzie co kupili Sony mieli ten sam problem, raczej mało prawdopodobne żeby się powtórzyło. A jeśli tak, nieważne czy to YT czy Netflix, czy coś innego to będzie dotyczyło i my home screen ver 4 (czyli seria GX) i ver 5 (czyli HX) bo te systemy to jedno i to samo.
OS jest słaby, ale z tym się trzeba liczyć bo to po prostu Panasonic. Jeśli lubisz tą markę to jesteś tego świadom :) Wersja systemu czy rok produkcji nie robią.
 

bartmeces

Member
No dokładnie tak było z G30. Przerabiałem to. I o ile Panas produkuje (produkował) dobre TV, to ze Smartem u nich kiepsko. I oczywiście można dokupić zewnętrzne urządzenie Smart (sam tak zrobiłem), ale to nie zmienia faktu, że Smart w Panasonicu zawsze był średni i ze słabym wsparciem.


Obecnie mam Panasonic 21 cali kineskopowy tyle lat i jakie kolory[emoji3]tylko ze za mały .Moim zdaniem ważniejszy obraz niż ten cały smart .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pełna zgoda obraz jest najważniejszy! Moje poprzednie TV Panasonic do dzisiaj działają dobrze pod tym względem. A mają już sporo lat...I wykonanie lepsze niż tych nowych TV i wejść więcej...
Ehh, teraz to masówka...
 

Petru23

Banned
Ja chyba już dziś jadę oddać Samsunga nie czekając na ci+. Ustawiłem kolory pod rtings i owszem, lepiej ale wciąż dupa.
I pojawiają się problemy z urządzeniami, jak pilot czy dekoder, którego TV z jakiegoś powodu dziś nie wykrył. Dwukrotnie.
 

bartmeces

Member
Ja chyba już dziś jadę oddać Samsunga nie czekając na ci+. Ustawiłem kolory pod rtings i owszem, lepiej ale wciąż dupa.
I pojawiają się problemy z urządzeniami, jak pilot czy dekoder, którego TV z jakiegoś powodu dziś nie wykrył. Dwukrotnie.


To trzeba samemu oddać ? A jaki sklep ?a jak się zamawia z dostawą i montażem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Coś dziwne te testy na YT, tutaj Q60T vs Q70T i mam wrażenie jakby to był inny Q70T niż z wcześniejszego testu vs 8500, samo niebo nagle się
poprawiło ?!
https://www.youtube.com/watch?v=9MiGFKz5dSI

Prośba do @Petru23 ile kliknięć jest potrzebne aby wyłączyć obraz np. na programie telewizyjnym ?

Nie rozumiem pytania. Aby wyłączyć obraz zostawiając sam dźwięk?

Edit
@up
Media Expert. No samemu trzeba, nikt po niego nie przyjedzie. Ja zamawiałem przez internet z dostawą do domu. Wnioslem z kurierem i sam zmontowalem. I panasa na ścianie i Samsunga na stopce uważając, aby nie zostawić żadnych śladów. Nawet pilota wyjąłem tak, aby nie uszkodzić filiopaka z gratami. Śruby użyłem swoje. Panasa wieszalem z gumowymi podkladkami na obudowie, aby ryski się nie zrobiły..

Zaraz go pakuję w pudło i zawoże, muszę jeszcze kogoś znaleźć, kto pomoże mi go znieść z 4p i zapakować do auta, o ile się zmieści (Focus cmax). Panasa wiozlem za fotelami przednimi, tu muszę się chyba nagimnastykowac. Dostanę papier, że oddałem i po sprawie. Bank anuluje umowę jak sklep zwróci kasę.

Chyba zdecyduje się tym razem na ips. Czerń czarna jak murzynski zad nie jest mi potrzebna bo nie oglądam tv w takich warunkach. Ważniejsze są kąty i plastyka obrazu, a na ips ziarnistosc powinna być mniejsza.
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Nie rozumiem pytania. Aby wyłączyć obraz zostawiając sam dźwięk?

Edit
@up
Media Expert. No samemu trzeba, nikt po niego nie przyjedzie. Ja zamawiałem przez internet z dostawą do domu. Wnioslem z kurierem i sam zmontowalem. I panasa na ścianie i Samsunga na stopce uważając, aby nie zostawić żadnych śladów. Nawet pilota wyjąłem tak, aby nie uszkodzić filiopaka z gratami. Śruby użyłem swoje. Panasa wieszalem z gumowymi podkladkami na obudowie, aby ryski się nie zrobiły..

Zaraz go pakuję w pudło i zawoże, muszę jeszcze kogoś znaleźć, kto pomoże mi go znieść z 4p i zapakować do auta, o ile się zmieści (Focus cmax). Panasa wiozlem za fotelami przednimi, tu muszę się chyba nagimnastykowac. Dostanę papier, że oddałem i po sprawie. Bank anuluje umowę jak sklep zwróci kasę.

Chyba zdecyduje się tym razem na ips. Czerń czarna jak murzynski zad nie jest mi potrzebna bo nie oglądam tv w takich warunkach. Ważniejsze są kąty i plastyka obrazu, a na ips ziarnistosc powinna być mniejsza.

I co zamierzasz brac? Jaki model tv?
 

sharezz

New member
To trzeba samemu oddać ? A jaki sklep ?a jak się zamawia z dostawą i montażem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie rozumiem pytania. Aby wyłączyć obraz zostawiając sam dźwięk?

Edit
@up
Media Expert. No samemu trzeba, nikt po niego nie przyjedzie. Ja zamawiałem przez internet z dostawą do domu. Wnioslem z kurierem i sam zmontowalem. I panasa na ścianie i Samsunga na stopce uważając, aby nie zostawić żadnych śladów. Nawet pilota wyjąłem tak, aby nie uszkodzić filiopaka z gratami. Śruby użyłem swoje. Panasa wieszalem z gumowymi podkladkami na obudowie, aby ryski się nie zrobiły..

Zaraz go pakuję w pudło i zawoże, muszę jeszcze kogoś znaleźć, kto pomoże mi go znieść z 4p i zapakować do auta, o ile się zmieści (Focus cmax). Panasa wiozlem za fotelami przednimi, tu muszę się chyba nagimnastykowac. Dostanę papier, że oddałem i po sprawie. Bank anuluje umowę jak sklep zwróci kasę.

Chyba zdecyduje się tym razem na ips. Czerń czarna jak murzynski zad nie jest mi potrzebna bo nie oglądam tv w takich warunkach. Ważniejsze są kąty i plastyka obrazu, a na ips ziarnistosc powinna być mniejsza.

zwrot można nadać samemu, ale samemu też trzeba opłacić kuriera. Koszt dostawy takiego telewizora z jakimś ubezpieczeniem chyba trochę będzie kosztował. Lepiej zawieźć samemu, o ile ma się czym. I o ile się brało z ME lub MM - do Euro nie oddasz.
Stąd bawienie się w kupowanie i oddawanie jest dość ryzykowne i czasochłonne. Moja piątkowa zwrotka do MM trwała łącznie 3 godz.
Z tymi foliami nie trzeba aż tak szaleć, oni nie mogą już i tak tego sprzedać jako nowy, co najwyżej outlet lub postawić na wystawie. Poza tym widziałem na własne oczy jak w MM odrywali te folie z ekranu (zeby sprawdzić czy nie ukryto pod nim jakis wad matrycy) czy rozrywali woreczki z pilotem, śrubkami czy nożkami (wszystko trzeba było sprawdzić). Po czym włączyli "screen test" na YT i sprawdzali matrycę. Na szczęście ci moi z piątku sobie to wszystko podarowali i dość pobieżnie wszystko obejrzeli.
Generalnie jeśli by się komuś udało dorwać ten mój egzemplarz z outletu w MM to miałby zajebiste szczęście. Żadna folia nie była rozerwana, babka ze zwrotów myślała, że w ogóle go nie rozpakowałem. Za to Sony był tak zapakowany, że nie szło tego zrobić bezinwazyjnie (dla folii i opakowań)
 

Petru23

Banned
Dokładnie tak.

Nie widzę takiej opcji. Przejrzałem wszystkie ustawienia.

Co do zwrotu, to nie wyślę tv nigdy w życiu. Nie będę brał odpowiedzialności za kuriera, nie będę się boksowal ani uczestniczył w razie czego w dochodzeniu winy między kurierem a sprzedawca. Dodatkowo podczas sprawdzania tv może on zostać uszkodzony a winę mogą zwalić na mnie.
Wolę go zawieźć, być przy weryfikacji stanu i wziąć papier do ręki.
Nawrt, jakbym miał go do Warszawy wiezc. Droga do i z to koszt do 100zl a mam kontrolę nad wszystkim.
 
Ostatnia edycja:

Stapler76

Member
Media Expert. No samemu trzeba, nikt po niego nie przyjedzie. Ja zamawiałem przez internet z dostawą do domu. Wnioslem z kurierem i sam zmontowalem. I panasa na ścianie i Samsunga na stopce uważając, aby nie zostawić żadnych śladów. Nawet pilota wyjąłem tak, aby nie uszkodzić filiopaka z gratami. Śruby użyłem swoje. Panasa wieszalem z gumowymi podkladkami na obudowie, aby ryski się nie zrobiły..

Jest w prawach konsumenta takie coś jak "dopuszczalny użytek rzeczy" za który konsument nie odpowiada finansowo. "Dopuszczalny użytek rzeczy" są to wszystkie konieczne czynności umożliwiające konsumentowi stwierdzenie jej charakteru, cech i funkcjonowania.

Jak sprawdzić funkcjonalność i cechy Tv bez jego skręcenia, włączenia, użycia pilota, itd. Także porysowane śrubki, czy ślady skręcenia nie powinny być przeszkodą przy zwracaniu TV.
 

Petru23

Banned
Tak, ale też zwrócony towar ma nadawać się do ponownego wprowadzenia do obrotu jako nowy. Nie może nosić śladów użytku itp. Rysy powstałe podczas montażu stopki, wieszaka, rozdarte folie itp. mogą skończyć się odmową przyjęcia zwrotu.

A jak sprawdzić TV? Na kocyk delikatnie postawić. Pilota to można użyć a nawet trzeba, ale znów nie możesz zniszczyć foliopaka, w którym są też inne graty.

Możesz zapoznać się z cechami produktu a nie używać go. Xkom w regulaminie ma coś takiego, jak zwrot nawet używanego sprzęty. Ale to ich wewnętrzne przepisy.

A to, że ludzie z instytucji 14 dniowego zwrotu zrobili sobie wypożyczalnie, to inna sprawa. Prawo jest kulawe.
 

SDman

Banned
Zobacz spytaj o ten model HISENSE LED H55U7B, testowałem go w maju.
Skalowanie bardzo dobre, szybki smart ale powiedzmy klasy Panasonic`a.
Dźwięk jeszcze lepszy niż w Samsungu, wykonanie Extra klasa -szacun.
 

Stapler76

Member
Nie może nosić śladów użytku itp. Rysy powstałe podczas montażu stopki, wieszaka, rozdarte folie itp. mogą skończyć się odmową przyjęcia zwrotu.
Może nosić, ja taki zwróciłem, rozdarte folie, ślady skręcania.

A jak sprawdzić TV? Na kocyk delikatnie postawić. Pilota to można użyć a nawet trzeba, ale znów nie możesz zniszczyć foliopaka, w którym są też inne graty.

Stawiając na kocyk, łamiesz przepisy bhp użytkowania TV, ja wole skręcić, bo jako konsument mam takie prawo.
 

sharezz

New member
Tak, ale też zwrócony towar ma nadawać się do ponownego wprowadzenia do obrotu jako nowy. Nie może nosić śladów użytku itp. Rysy powstałe podczas montażu stopki, wieszaka, rozdarte folie itp. mogą skończyć się odmową przyjęcia zwrotu.
Nie, sprzęty ze zwrotu nie są sprzedawane jako nowe. Pogadaj z kimkolwiek z elektromarketu, one idą albo ma magazyn główny i sprzedawane jako outlet albo na wystawę. Rozdarte folie nie są podstawa do nieprzyjęcia towaru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry