Panasonic 55- 2500-3000

sharezz

New member
Powtarzam co mówią chłopaki z ME. Dla sklepu to byłby wizerunkowy strzał w kolano. I nie mówię o neo24 czy jak im tam było co sprzedają zwroty jako nowe [emoji38]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Nie, sprzęty ze zwrotu nie są sprzedawane jako nowe. Pogadaj z kimkolwiek z elektromarketu, one idą albo ma magazyn główny i sprzedawane jako outlet albo na wystawę. Rozdarte folie nie są podstawa do nieprzyjęcia towaru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie muszę słuchać pracowników marketów w tej kwestii.
To, że markety mają taką a nie inna politykę zwrotów to oddzielna sprawa. Ja odnoszę się do podniesienia kwestii ustawy a zajmowałem się m.in reklamacjami przez kilka ładnych lat i moim źródłem wiedzy nie był ziomuś z marketu a prawnicy i wyroki sądów, w tym działania rzecznika praw konsumenta.
Ustawa stanowi jedno, polityka sklepów drugie, oczekiwania konsumentów trzecie.

Poza tym wyobraź sobie, że np Kiki ma całą partie TV, które sprzedał a następnie cała ta partia zostaje mu zwrócona, bo 14 dniowy zwrot przecież się klientowi należy. I teraz ma partie tv porysowanych, bez opakowań wewnętrznych, profili styropianowych itp. Myślisz, że jego ustawa nie chroni? Kiki sam zapewne się w tej materii wypowie.
 

sharezz

New member
Przypomnę Ci tylko, ze oddajesz kolejny TV bo coś ci się w nim nie podoba. Ustawa ustawą, ale to ostatecznie sklep decyduje, czy i na jakich zasadach pozwoli ci oddać sprzęt. A te są takie jak wspomniałem. Wiec to sklep w swojej życzliwości pozawala ci oddać produkt i nie obniża jego wartości bo coś tam odpakowałeś. A nawet zezwala, jak MM „testować” ten produkt przez 45 dni, a w ME oddać kupiony lokalnie, choć ustawa tego od nich nie wymaga.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
Z tym, że ja z tym tv o chodzę się jak z jajkiem.
To ja Ci przypomnę, że ustawa zezwala na zwrot bo nie możesz zapoznać się z cechami towaru w takim stopniu, jak w sklepie stacjonarnym. A teraz w przypadku tv w sklepie jak możesz się zapoznać? Obejrzeć z każdej strony i ew poprosić sprzedawcę, aby Ci program zmienił. Reszta to dobra jego wola a ktoś już tu pisał o strzale w kolano.
Proponuję skończyc dyskusje i nie mieszać dwóch oddzielnych kwestii jaka są przepisy wynikające z ustawy a zachowania prokonsumenckie sprzedawcy.
Idź do lokalnego sklepu z trzema tv na krzyż, który wystawia się na allegro i kup od niego tv. Zmontuj sobie na ścianie, oorozrywaj foliopaki i zabezpieczenia a potem zechciej mu go oddać. Chłop nie ma milioniwych zysków i wysokich marż wynikających z ceny za duże partie. Chłop ma 10-20% marzy na szt. (Kiki mnie sorostuje jak wyglądają ceny specjalne dla partnerów)
I przedstaw temu chłopcu argument w postaci polityki marketów. I zgadnij jak się zachowa.
A na do widzenia powie Ci, żebyś następnym razem kupił w MM.
 

sharezz

New member
No jeśli trafi maruda, co każdy nowy porównuje do 20 letniej plazmy to tak - ja sam bym mu kupił bilet autobusowy do MM :) Albo bo plastiki nie są wystarczająco ekskluzywne, w telewizorze za 2-3 tys :)
Tak, kończymy, bo osoba która kiedyś będzie faktycznie chciała kupić Panasonika 55 za 2500-3000 zł w życiu nie przebrnie, przez taka ilość stron, głownie juz nie na temat.
Po prostu zabawne dla mnie jest to, że ktoś kto bierze i oddaje telewizory, z jakichkolwiek powodów i nieważne jak o nie dbając staje teraz po stronie sprzedawców i to jeszcze lokalnych, sugerując jak to mają ciężko oraz że nie powinniśmy tak robić :)
dobra, już na serio koniec. udanej nocy i udanych polowań na telewizor idealny, ja już swój nieidealny znalazłem, opinią się podzieliłem, może komuś pomoże w wyborze. Temat z mojej strony jest zakończony (i opuszczony). Peace.
 

bartmeces

Member
No jeśli trafi maruda, co każdy nowy porównuje do 20 letniej plazmy to tak - ja sam bym mu kupił bilet autobusowy do MM :) Albo bo plastiki nie są wystarczająco ekskluzywne, w telewizorze za 2-3 tys :)
Tak, kończymy, bo osoba która kiedyś będzie faktycznie chciała kupić Panasonika 55 za 2500-3000 zł w życiu nie przebrnie, przez taka ilość stron, głownie juz nie na temat.
Po prostu zabawne dla mnie jest to, że ktoś kto bierze i oddaje telewizory, z jakichkolwiek powodów i nieważne jak o nie dbając staje teraz po stronie sprzedawców i to jeszcze lokalnych, sugerując jak to mają ciężko oraz że nie powinniśmy tak robić :)
dobra, już na serio koniec. udanej nocy i udanych polowań na telewizor idealny, ja już swój nieidealny znalazłem, opinią się podzieliłem, może komuś pomoże w wyborze. Temat z mojej strony jest zakończony (i opuszczony). Peace.


A jaki to TV ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

83piotrek

New member
Sony xh90. Swoja droga polecam.
Pewnie, gdyby nie forum zostalbym przy panasie.
Ogolnie obrazowo to sony jest duzo lepszy od panasa, choc ten jest tez fajny,
Po kilku dniach w sony brakuje mi tych 3 cali...
 

Petru23

Banned
Sony xh90. Swoja droga polecam.
Pewnie, gdyby nie forum zostalbym przy panasie.
Ogolnie obrazowo to sony jest duzo lepszy od panasa, choc ten jest tez fajny,
Po kilku dniach w sony brakuje mi tych 3 cali...

Dziwne aby fajny nie był, skoro to co najmniej półka wyżej od panasa. Pełne podświetlanie + 120hz.
 

sharezz

New member
Panas tez ma 120hz i obraz ładny .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ma 60 Hz, ale obraz faktycznie jest ładny.
Dziwne aby fajny nie był, skoro to co najmniej półka wyżej od panasa. Pełne podświetlanie + 120hz.
na papierze tak - na żywo aż takiej dużej różnicy nie ma. A już w ogole jesli chodzi o Hz.

Sony xh90. Swoja droga polecam.
Pewnie, gdyby nie forum zostalbym przy panasie.
Ogolnie obrazowo to sony jest duzo lepszy od panasa, choc ten jest tez fajny,
Po kilku dniach w sony brakuje mi tych 3 cali...

a ja się jakoś szybko przyzwyczaiłem do tych 55, pierwsze 2-3 dni brakowało tych 3 cali.
a jak soft? masz jakieś problemy? Dźwięk? Restarty? Ja mam problem z dźwiękiem, wszystko działa dobrze tylko na aplikacjach ze sklepu. Dziś miałem luźny dzień i testowałem różne kombinacje, wychodzi na to, że najgorze połączenie jest urządzenie - hdmi - tv - hdmi - urządzenie (czyli do tv jest np podpięty ps4 i soundbar). Albo na naziemnej. Częściowo problem rozwiązuje soundbar po optycznym, ale niezbyt to wygodne. Nie ma w ogole problemu z dzwiekiem z wbudowanych głośników.

Generalnie po prawie tygodniu używania owszem Sony jest lepszym telewizorem, całościowo, ale nie jakoś drastycznie. I nie wiem czy największa słabość Panasonika (czyli zamknięty przestarzały system) nie staje się zaletą. Choć jak pamiętam, przez pierwsze miesiące użytkownicy Panasa też sie skarżyli na problemy z dźwiękiem, który chyba dopiero rozwiązała aktualizacja z października 2019.

A ja się muszę zastanowić czy to opóźnienie w dzwięku to jest coś, z czym mogę żyć, skoro i obraz i system mi odpowiada, czy jednak nie. Skoro głównie i tak używam tylko VOD, PS4 trochę a naziemnej wcale.
 
Ostatnia edycja:

83piotrek

New member
Co do Sony xh 90- po wstepnym uzytkowaniu - nie widze problemow.
Na dole mam sony xf9005- kupiony pod koniec produkcji- nie widze stalych problemow.
Ostatnio na obu cos szwankuje hbo go- ale czego to wina, nie wiem.


Jesli chodzi o szybkosc androida- xh bije xf o 3 dlugosci.


Potwierdzam, ze dzwiek w panasie byl duzo lepszy.
Nadal twierdze, ze:
- sony za 3 kafle to okazja
- panas to bardzo dobry tv-niedoeniany


Przypominam, za wszystko ponizej serii 800 to vestel.
Kilka lat temu bylo to samo. Dokladnie 5 lat temu oddalem panasa za skundlenie vestel.
Tv jest na kilka lat.
Dzieki za info o samsungu, ze qe70 to szrot,zamowilem ale odmowilem.
 

bartmeces

Member
Co do Sony xh 90- po wstepnym uzytkowaniu - nie widze problemow.
Na dole mam sony xf9005- kupiony pod koniec produkcji- nie widze stalych problemow.
Ostatnio na obu cos szwankuje hbo go- ale czego to wina, nie wiem.


Jesli chodzi o szybkosc androida- xh bije xf o 3 dlugosci.


Potwierdzam, ze dzwiek w panasie byl duzo lepszy.
Nadal twierdze, ze:
- sony za 3 kafle to okazja
- panas to bardzo dobry tv-niedoeniany


Przypominam, za wszystko ponizej serii 800 to vestel.
Kilka lat temu bylo to samo. Dokladnie 5 lat temu oddalem panasa za skundlenie vestel.
Tv jest na kilka lat.
Dzieki za info o samsungu, ze qe70 to szrot,zamowilem ale odmowilem.


Choć Panasonic mi padł po 2.5r -G30 nie dam nic złego powiedzieć ,rodzicom wybrałem 47AS650 i jest bardzo dobrym TV brakuje tylko 4K .Dobrze ze do tej pory nie kupiłem Samsunga ,LG czy Philipsa .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry