Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

GOLUMN

Member
Dziękuję za odpowiedź.
Panasonic lekko przesadził z tym,że tylko dysk i to sformatowany przez TV.
W innych TV nie ma problemu z podłączeniem pena.Wkładam do gniazda USB i oglądam wszystko co na tym nośniku mam.
Szkoda.
 

diabel1

New member
witam! vt 60 czyta z pena może masz sformatowany na niewłaściwy, co do dysków można podzielić na kilka partycji sformatować jedną z nich pod telewizor ,a na pozostałych co ci dusza zapragnie i odtważać
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Powinno działać standardowo. Oczywiście sygnał hbbtv musi być nadawany przez dany program aby działał.

Sent from my GT-I9300
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
witam! vt 60 czyta z pena może masz sformatowany na niewłaściwy, co do dysków można podzielić na kilka partycji sformatować jedną z nich pod telewizor ,a na pozostałych co ci dusza zapragnie i odtważać
Oj nie wiem czy on przypadkiem nie usuwa partycji aby zrobic jedną własną na cały dysk;-)
 

halabalala

New member
Witam zacnych posiadaczy i sympatyków modelu VT60!:cool:

Kogo moglibyście polecić do profesjonalnej kalibracji tego tv?

z jakim wydatkiem należy się liczyć?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Niestety ale z tyłu są wentylatory i potrzeba im minimum 7 cm do prawidłowej pracy.Nawet w instrukcji jest to powiedziane że odstęp od tylnej ściany to co najmniej 10 cm.

z Nota 3
 

JeyKey

New member
Witam,

Wlasnie mija mniej wiecej rok od zakupu mojego vt, oczywiscie rok pelen wrazen, wielu pozytwnych doswiadczen ale i zgrzytow paru.

Jeden z ktorym wreszcie postanowilem cos zrobic to dosc wybiorcze odtwarzanie filmow z dysku. Czesto jest tak ze mimo ze na moje oko pliki maj ten sam format to jeden odtworzy a drugi nie. To samo np ze zdjeciami po sieci z komputera, niektore jpgie z niektorych katalogow sie nie wczytuj inne bez problemu (oczywiscie pomijam fakt jakichs metd kodowania czy czegos malo sie znam raczej na tym).

Wczoraj przynioslem od szwagra 2 filmy w avi ktore bez problemu odtwarza jego panasonic tez plazma (jakas 4 letnia jej koszt okolo 3500 byl nie znam modelu)...u mnie niestety nic z tego. Jeden nawet probowal wlaczyc ale po 4-5 sekundach dal sobie spokoj, a to zwykle avi o rozmiarze niewiele ponad 1 gb. FIlmy probuje odtwarzac z zewnetrznego dysku WD 2 TB. Szwagier mowil zebym sprobowal jeszcze z karty sd bezposrednio ze u niego tak idzie (tyle ze przez adapter juz nie tylko pelnowymiarowa karta musi byc), sprobuje ale mimo wszystko chce nieco poprawic ten odczyt i mysle o zakupie BlueRaya (tym bardziej ze moje dvd ost przestalo plyty dvd czytac a dzieciaki maja jakies bajki).

Szukam jakichs informacji ale moze ktos cos juz ma co odczytuje niemal wszystko i ladnie dziala z VT? Oczywiscie chce tanio ponoc zreszta te tansze wlasie wiecej odtwarzaj. Moze ktos cos poradzi? Czytalem o LG i Samsungach ze miare sa uniwersalne jesli chodzi o filmy z dysku. Dodam ze chce zeby 3d tez obslugiwal.

I drugie pytanie bo wyzej tu przeczytalem, ze wystarczy dysk na partycje podzielic i wtedy jedna moze sluzyc do nagrywania a druga bedzie jako dysk...prawda to? Bo dawno temu wyczytalem ze partcje nic nie dadza na jednym dysku w tym tv?

Aha moj tv wisi na scianie i te radiatory niestety slychac przy cichym ogladaniu w nocy, czy ktos cos na to wymyslil? :)
 

viki0987

Member
Zgadzam się ze te 2 cm to może być troszkę za mało jeśli chodzi o wentylację. Niestety przed tv będzie zjeżdżal ekran projekcyjny dlatego zależy mi żeby był jak najbliżej ściany.

Czy ktoś stosował taki uchwyt i może się wypowiedzieć?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zgadzam się ze te 2 cm to może być troszkę za mało jeśli chodzi o wentylację. Niestety przed tv będzie zjeżdżal ekran projekcyjny dlatego zależy mi żeby był jak najbliżej ściany.

Czy ktoś stosował taki uchwyt i może się wypowiedzieć?

Najcieńsze jakie udało mi się znsleźć to
Edbak XSM1 - Uchwyt naścienny dla telewizorów LCD / LED 40" - 60" do 80kg 24mm od ściany :: uchwytylcd.eu

ale to i tak więcej niż 2cm i obawiam się, że mniej to już nie ma do tej masy i gabarytu.
 

emmet07

New member
U mnie (st60 ) odległość od ściany do końca ekranu wynosi 6,6 cm. Poprzednia plazma na tym wieszaku wisiała kilka lat i nic się nie działo a wydzielała zdecydowanie więcej ciepła niż st60. Vt60 ma cyrkulację wymuszoną więc tym bardziej nie powinno być problemu. Do gniazd spokojnie da się dojść są umieszczone dość blisko krawędzi, mowa oczywiście o tych bocznych.
 

theSpeech

New member
Od 2 tyg testuje moduł CP na 65VT60 i chciałbym odświeżyć temat dotyczący EPG, gdyż odpowiedzi z Panasonica mnie dobijają.
Panasonic twierdzi, że: Brak polskich czcionek w EPG przy odbiorze sygnału z TV kablowych w większości wynika z błędnej sygnalizacji w strumieniu EPG co do używanego kodowania polskich znaków. TV kablowe używają polskich czcionek, ale nie sygnalizują tego w strumieniu (zgodnie ze specyfikacją DVB) przez co telewizor do dekodowania EPG i napisów DVB używa standardowej tablicy zgodnie z normą EN 300 468 w wyniku czego występują w/w problemy. Odbiorniki Panasonic są zgodne z normą DVB (sierpień 2011). Problem może naprawić tylko nadawca sygnału poprzez zgodne ze specyfikacją sygnalizowanie używanego kodowania znaków.
Ja natomiast mam problem, że TV nie zapamiętuje mi EPG. Z chwilą włączenia TV i nie włączania guide, TV podczas przełączania kanałów sam aktualizuje EPG . Aktualizacja jest w formie krzaków.
Natomiast, gdy po włączeniu TV od razu włączę EPG, i w tym trybie przełączam kanały, to aktualizacja informacji o kanale następuje po każdej zmianie programu. Wtedy EPG mam z polskimi znakami.
Na zadane pytanie: dlaczego tak jest. Panasonic odpowiedział: podtrzymujemy swoje stanowisko w kwestii EPG, EPG nie jest w żaden sposób zależne od naszego telewizora

Wydaje mi się, że winą telewizora jest niezapamiętywanie EPG. Do tego dziwna aktualizacja, raz w formie krzaków a raz w formie "polskiej".

Czy ktoś ma jakiej solucje :?::?::?:
 
Do góry