Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

Jacek144

New member
Od 2 tyg testuje moduł CP na 65VT60 i chciałbym odświeżyć temat dotyczący EPG, gdyż odpowiedzi z Panasonica mnie dobijają.
Panasonic twierdzi, że: Brak polskich czcionek w EPG przy odbiorze sygnału z TV kablowych w więkscwy6brania szości wynika z błędnej sygnalizacji w strumieniu EPG co do używanego kodowania polskich znaków. TV kablowe używają polskich czcionek, ale nie sygnalizują tego w strumieniu (zgodnie ze specyfikacją DVB) przez co telewizor do dekodowania EPG i napisów DVB używa standardowej tablicy zgodnie z normą EN 300 468 w wyniku czego występują w/w problemy. Odbiorniki Panasonic są zgodne z normą DVB (sierpień 2011). Problem może naprawić tylko nadawca sygnału poprzez zgodne ze specyfikacją sygnalizowanie używanego kodowania znaków.
Ja natomiast mam problem, że TV nie zapamiętuje mi EPG. Z chwilą włączenia TV i nie włączania guide, TV podczas przełączania kanałów sam aktualizuje EPG . Aktualizacja jest w formie krzaków.
Natomiast, gdy po włączeniu TV od razu włączę EPG, i w tym trybie przełączam kanały, to aktualizacja informacji o kanale następuje po każdej zmianie programu. Wtedy EPG mam z polskimi znakami.
Na zadane pytanie: dlaczego tak jest. Panasonic odpowiedział: podtrzymujemy swoje stanowisko w kwestii EPG, EPG nie jest w żaden sposób zależne od naszego telewizora
zliwo
Wydaje mi się, że winą telewizora jest niezapamiętywanie EPG. Do tego dziwna aktualizacja, raz w formie krzaków a raz w formie "polskiej".

Czy ktoś ma jakiej solucje :?::?::?:

Odświeżyłeś ale to mnie tylko bardziej .............Wszyscy tak mają. Mnie już wszystko opadło w walce z firmą. Mają szablon i go wysyłają. Nie zgodzę się z Tobą o teorii "sklerozy",bo ja mam moduł nc+ i tak dzieje się tylko z CP. Telewizor musi zmienić stronę kodową,a to trochę trwa i dlatego widzisz przez chwilę dobrze. Ja atakowałem już i CP i nc+,ale tak naprawdę nie ma z kim pogadać. CP twierdzi,że jest wszytko dobrze, bo na ich dekoderach gra i buczy. Dekodery mają na sztywno ustawioną stronę kodową, a telewizor czyta wszystko pod warunkiem ,że jest powiadomiony jak to EPG jest "zakodowane". CP nie dołącza do swojego EPG deklaracji jak nadawane są nasze "krzaczki" i stąd problem. Na DVB-T masz możliwość wybrania,a na DVB-S już tego zabrakło. Panasonic mógłby zrobić nowe oprogramowanie,ale ma nas w ......
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam moduł CI od UPC od dość dawna i nie ma problemów z kodowaniem znaków.
Jakiś czas temu przez kilka dni zamiast ś, ć i ł były krzaki, ale tak jak się pojawiły tak zniknęły. Domniemywać zatem można, że problem jest raczej po stronie nadawcy.
 

Jacek144

New member
Mam moduł CI od UPC od dość dawna i nie ma problemów z kodowaniem znaków.
Jakiś czas temu przez kilka dni zamiast ś, ć i ł były krzaki, ale tak jak się pojawiły tak zniknęły. Domniemywać zatem można, że problem jest raczej po stronie nadawcy.

Trafnie to napisałeś. Nasze pliterki nie mają nic wspólnego z modułem,to nadawca odpowiada za polskość naszego EPG. Chyba jedyną firmą nadającą bez deklaracji jest Cyfrowy Polsat. Na pohybel mu.
 

theSpeech

New member
Dzięki za pomoc.
W takim razie zacznę molestować CP. W weekend sporządzę coś mądrego i prześlę pocztą z prośbą o ustosunkowanie się sztabu dobrze opłacanych techników, gdyż pani z kontaktu online ciągle dziękuje mi za opisanie problemu i jak to określa "dzięki temu starają się być coraz doskonalsi..."
 

theSpeech

New member
Poniżej odpowiedź z Panasonica i dalej z CP

"Brak polskich czcionek w EPG przy odbiorze sygnału z TV kablowych w większości wynika z błędnej sygnalizacji w strumieniu EPG co do używanego kodowania polskich znaków. TV kablowe używają polskich czcionek, ale nie sygnalizują tego w strumieniu (zgodnie ze specyfikacją DVB) przez co telewizor do dekodowania EPG i napisów DVB używa standardowej tablicy zgodnie z normą EN 300 468 w wyniku czego występują w/w problemy. Odbiorniki Panasonic są zgodne z normą DVB (sierpień 2011). Problem może naprawić tylko nadawca sygnału poprzez zgodne ze specyfikacją sygnalizowanie używanego kodowania znaków. Jest to oficjalne stanowisko firmy Panasonic Polska w sprawie".


"W nawiązaniu do otrzymanego zgłoszenia uprzejmie informujemy, że problem związany z brakiem polskich znaków w EPG na module CAM Cyfrowego Polsatu współpracującym z TV Panasonic jest nam znany i prowadzimy prace mające na celu jego rozwiązanie. Jednocześnie wyjaśniamy, że na chwilę obecną Cyfrowy Polsat nie jest w stanie podać dokładnej daty ewentualnego wypuszczenia nowego oprogramowania".

Po Świętach zwrócę się pisemnie do CP (CC: UOKiK i UKE) z prośbą o ustosunkowanie się do informacji z Panasonica. Zobaczymy co dalej...:popcorn:
 

Jacek144

New member
Poniżej odpowiedź z Panasonica i dalej z CP



"W nawiązaniu do otrzymanego zgłoszenia uprzejmie informujemy, że problem związany z brakiem polskich znaków w EPG na module CAM Cyfrowego Polsatu współpracującym z TV Panasonic jest nam znany i prowadzimy prace mające na celu jego rozwiązanie. Jednocześnie wyjaśniamy, że na chwilę obecną Cyfrowy Polsat nie jest w stanie podać dokładnej daty ewentualnego wypuszczenia nowego oprogramowania".

Po Świętach zwrócę się pisemnie do CP (CC: UOKiK i UKE) z prośbą o ustosunkowanie się do informacji z Panasonica. Zobaczymy co dalej...:popcorn:


CAM nie ma nic do EPG -to faktycznie CP nie podaje tej informacji w strumieniu o której pisze Panansonic. Popatrz sobie na EPG z transponderów nc+ i wszystko zrozumiesz. Trzeba za d....ę wziąć CP. Pierwszy lepszy przykład TVP1-ok, TVP2 kicha itd
 

MARHOR13

New member
Ja mam inny problem - z nagrywaniem, a dokładniej z timerem przy nagrywaniu. Pojedyncze nagrania ustawione z EPG, po wyłączeniu TV do standby są kasowane, więc TV nie może ich nagrać.
Jeśli natomiast ustawię nagrania cyklicznie np. w jakiś dzień tygodnia to po powrocie z pracy okazuje się, że także się nie nagrały tyle tylko, że zostały na liście timera przesunięte na sam koniec, a nie skasowane.
Mam ten tv od maja 2014r. Od początku wgrane najnowsze oprogramowanie, w slotach 2 moduły astona , a w nich 2 karty NC +.
Na początku wszystko nagrywało się bez problemu, a od kilku tygodni jest ten problem z ustawieniem tych zdarzeń w timerze.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, bo ani sam panasonic,ani ich serwis nic nie mogą poradzić.
 

pasterz81

New member
Witam.

W zasadzie chciałem się pochwalić. Przypadkiem w EuroRTV zakupiłem Plazme Panasa 50VT60E za 2599 zł (z gwarancją). Co prawda poekspozycyjna z 4234h wyswieconymi ale brak powidoków itp. Te godziny to i dużo i mało. To już moja druga Plazma Panasa. W domu mam 42X10Y i jedno małe spostrzeżenie porównawcze. Póki co nie adekwatne jeszcze. 50VT60E mam póki co podłączony do DVBT a 42X10Y do Cyfrowego Polsatu. Co do jakości obrazu nie można złego słowa powiedzieć ale póki co, wydaje mi się, iż 42X10Y świeci dużo jaśniej :) Zabiorę 50VT60E do domu, porównam w tych samych warunkach na tym samym źródle sygn.
 

astw

New member
Witam.

W zasadzie chciałem się pochwalić. Przypadkiem w EuroRTV zakupiłem Plazme Panasa 50VT60E za 2599 zł (z gwarancją). Co prawda poekspozycyjna z 4234h wyswieconymi ale brak powidoków itp. Te godziny to i dużo i mało. To już moja druga Plazma Panasa. W domu mam 42X10Y i jedno małe spostrzeżenie porównawcze. Póki co nie adekwatne jeszcze. 50VT60E mam póki co podłączony do DVBT a 42X10Y do Cyfrowego Polsatu. Co do jakości obrazu nie można złego słowa powiedzieć ale póki co, wydaje mi się, iż 42X10Y świeci dużo jaśniej :) Zabiorę 50VT60E do domu, porównam w tych samych warunkach na tym samym źródle sygn.

Czy gwarancja producenta obowiązuje w przypadku zakupu tv używanego przez ponad 4200 godzin? Serwisant łatwo sprawdzi przebieg, datę zakupu. Jakie uregulowania zawierają warunki gwarancyjne?
 

pasterz81

New member
Dla obu TV ustawienia standardowe Panasa z wyłączonym trybem Eco. Źródło sygnału: Dokładnie to samo - Multiroom, Polsat cyfrowy, HDMI.
42X10Y: Obraz normalny - Kontrast:35, Jaskrawość:0, Kolor:30, Ostrość:5, Tryb Eco: Wyłączony

50VT60E: Obraz normalny - Kontrast:50, Jasność:0, Kolor:50, Odcień:0, Ostrość:50. Tryb Eco wyłączony.

Podsumowanie: 50VT60E - Obraz odrobinę ciemniejszy, Czerń...Teraz widzę różnicę na korzyść 50VT60E. W 42X10Y - obraz jaśniejszy, kolory hmm bardzo nasycone ale takie jaskrawe i hmm chyba mniej naturalne jak w 50VT60E. Jednak 50VT60E ma bardziej zrównoważoną gamę kolorów i czerni. To także zdanie moich rodziców. Nie żałuje, że go kupiłem. Obraz wymiata, miodzio :)
 

m@rcin

Member
...W zasadzie chciałem się pochwalić. Przypadkiem w EuroRTV zakupiłem Plazme Panasa 50VT60E za 2599 zł (z gwarancją). Co prawda poekspozycyjna z 4234h wyswieconymi ale brak powidoków itp. Te godziny to i dużo i mało. ...
Gratuluję zakupu. Cena bardzo dobra. Za nówkę w 2013 zapłaciłem ok. 6 kzł. Teraz ma na zegarze ok. 1500h i świeci jeszcze lepiej. :)
 

pasterz81

New member
Gratuluję zakupu. Cena bardzo dobra. Za nówkę w 2013 zapłaciłem ok. 6 kzł. Teraz ma na zegarze ok. 1500h i świeci jeszcze lepiej. :)

Dzięki. Gdyby mnie było stać w 2013 r. na ten TV też kupiłbym nówkę. Zrobiłbym to teraz ale cóż, ciężko znaleźć lub jest to nie możliwe.
Hmm mój 42X10Y ma już ponad 9000h i rzeczywiście świeci dużo lepiej niż na początku (powidoków brak).
Co do 50VT60E, to podkręciłem: Kontrast do 58, IFC: Minimum, Redukcja Szumów: Wyłączony. I jest o niebo lepiej jak na ponad 4000h :)
 

m@rcin

Member
...Co do 50VT60E, to podkręciłem: Kontrast do 58, IFC: Minimum, Redukcja Szumów: Wyłączony. I jest o niebo lepiej jak na ponad 4000h :)
Sugeruję użyć ustawień dla tego modelu (było kilka podawanych i się sprawdzają) albo przeprowadzić kalibrację - będzie jeszcze lepiej. Z głównych ustawień mam chyba wszystko wyłączone. Kontrast jak dla mnie wystarczy ~30, ostrość 0 (o dziwo wszystkie szczegóły są - oglądam z ok. 2m)
Pozdrawiam
 

basty40

New member
Witajcie. Mam TX-P50VT60E i robie generalny remont mieszkania. Podpowiedzcie proszę jaki dobry uchwyt ścienny to tego TV tak aby odsunąć też od ściany ( TV zabudowany będzie w "meblu"). Z góry dzięki. Jacek
 

loop999

New member
witam , Posiadam Plazmę 50vt60 , zacny telewizor :) ale mam pewien problem, mianowicie:
przypomniałem sobie ostatnio ze ma przeglądarkę internetowa w moim odbiorniku i postanowiłem obejrzeć sobie film online , wszystko ładnie pięknie odtwarza, ale po upływie około 5 min. wyskakuje komunikat ze nie może wyświetlić strony i trzeba zaczynać od nowa, ale i to nie pomaga bo za każdym razem sytuacja się powtarza , sprawdzałem na różnych stronach i jest to samo. czy to jest normalne czy mój egzemplarz wadliwy ???
 

pantomima

Banned
Witam .Po niespelna dwoch latach uzytkowania i przepracowaniu jakisch 4.5 tys godzin moja plazma dzis padla . Brak obrazu,w zasadzie to zadnej reakcji po wlaczeniu - jedyne sygnaly to migajaca czerwona dioda ,7 stukniec przerwa i tak dalej .

Czekam z utesknieniem na serwis a raczej diagnoze ��
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam .Po niespelna dwoch latach uzytkowania i przepracowaniu jakisch 4.5 tys godzin moja plazma dzis padla . Brak obrazu,w zasadzie to zadnej reakcji po wlaczeniu - jedyne sygnaly to migajaca czerwona dioda ,7 stukniec przerwa i tak dalej .

Czekam z utesknieniem na serwis a raczej diagnoze ��

To zapewne staniesz się teraz posiadaczem nowego innego tv :) tym razem led albo oled ... i jak Kolega napisał nowe horyzonty przed tobą smarty itp :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry