Panasonic 50Vt60 - test otwarty. Jakość która otwiera inne horyzonty, zniewala ...

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie nie.poczekaj. moze Kolega lubi byc zniewolony, a ze tv na gwarancji, wiec Pan serwisant przyjedzie, policzy mrugniecia usmiechnie sie i...wymieni plytke po lewej (patrzac od tylu) i po zawodach.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Witam .Po niespelna dwoch latach uzytkowania i przepracowaniu jakisch 4.5 tys godzin moja plazma dzis padla . Brak obrazu,w zasadzie to zadnej reakcji po wlaczeniu - jedyne sygnaly to migajaca czerwona dioda ,7 stukniec przerwa i tak dalej .

Czekam z utesknieniem na serwis a raczej diagnoze ��
Moje kondolencje.
Moja na szczęście już ponad 4 lata działa bezproblemowo.
Obu to było u Ciebie tylko coś w zasilaniu, łatwe do usunięcia.
Daj znać jak diagnoza i naprawa. Jak rozumiem masz jeszcze TV na gwarancji?
 

pantomima

Banned
Moje kondolencje.
Moja na szczęście już ponad 4 lata działa bezproblemowo.
Obu to było u Ciebie tylko coś w zasilaniu, łatwe do usunięcia.
Daj znać jak diagnoza i naprawa. Jak rozumiem masz jeszcze TV na gwarancji?

Okaze sie na dniach co to za cuda na kiju ,moze i faktycznie to tylko zwykla plytka/tranzystor/rezystor ;)
Szczescie w nieszczesciu ze awaria miala miejsce przed 10 wrzesnia,bo po nim bylo by juz pozamiatane / po gwarancji .

Jak bedzie to sie okaze - zakladam ze bedzie dobrze i serwis Panasonika sie spisze ale niesmak ,zle wrazenie pozostanie gdyz to juz druga taka akcja z plasma Panasonica . Jakies 2 latka temu mialem problem z modelem g30 - czerwone dropy w prawym rogu matrycy - czego efektem bylo wgranie sie jakiegos bledu wraz z aktualizacja softu . Tak skwitowal to Pan serwisant .Ciekawe co tym razem ...

Nowe horyzonty/alternatywa ? - Oled 4k oczywiscie ale napewno nie dzis ,nie teraz - kwestia dostepnosci tresci 4k .
Dzis tak sobie gdybalem - to co nowy tv z racji przekatnej ,przyzwyczajenia do tych 65" ktore juz i tak wydaja sie male...? - 4k ale po co ...

Tak czy siak panas na gwarancji ,wierze ze wroci sprawny .
Na chwile obecna musi mi wystarczyc g30 46"- zacna przekatna ;)
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
No "zwykla plytka/tranzystro/rezystor " - tak dobrze to nie ma :) Tam w sumie sa moze ze 4 plytki, serwisant powinien poradxic sobie na miejscu, wymieniajac caly modul (albo i 2)
Masz tu serwisowke, gdzies w srodku ekranu trzeba kiknac linka (get manual) do bezposredniego downloadu:
PANASONIC TC-P55VT50 CHASSIS GPF15DU Service Manual free download, schematics, eeprom, repair info for electronics

Dzieki za namiary ,rzuce okiem ;)

Jak juz tv wroci z serwisu/ewentualnie serwisant odwiedzi mnie (nas) ;), to dam znaczka jak sie zakonczyla cala akcja;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na szczęście to plazma a to znaczy większa nadzieja że naprawią w stosunku do lcd - bo w tym wypadku to loteria ... :)
 

pantomima

Banned
Na szczęście to plazma a to znaczy większa nadzieja że naprawią w stosunku do lcd - bo w tym wypadku to loteria ... :)

Musza naprawic /innej opcji nie ma . Oczywiscie moga chciec zamieszac bo nie raz takie akcje mialy miejsce ale nie maja argumentow, a i po co mieszac jak tv na gwarancji a usterka nie wynikla z mojej winy .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Opcje to zawsze są ale miejmy nadzieję że wszystko będzie ok do tego będą reperować w moim rodzinnym wojewódzkim mieście więc nie mają wyboru.. :)
 

pantomima

Banned
Opcje to zawsze są ale miejmy nadzieję że wszystko będzie ok do tego będą reperować w moim rodzinnym wojewódzkim mieście więc nie mają wyboru.. :)

Szczerze to po mnie to splywa,ta awaria . Jest tylko wewnetrzny zal do samej marki - no tak sie sklada ze od zawsze mialem telewizory Panasonica i bylo cacy a te dwa z trzech ost zakupionych awaryjne sie okazaly .Ble !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz zawsze jest żal człowiekowi - taka natura .... ale w sumie też ważne jest to jak taki serwis postąpi... bo popsuć może się wszystko i to za dużo dużo droższe pieniądze...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Się ciesz, że Panas nie ma chyba w gwarancji zapisów, że mogą Ci go naprawić nie nowymi częściami, lub nawet dać w zamian inny nie nowy TV. Z utajnioną ilością przepracowanych godzin.
Ale takie rzeczy to tylko w Sony:)
 

pantomima

Banned
Się ciesz, że Panas nie ma chyba w gwarancji zapisów, że mogą Ci go naprawić nie nowymi częściami, lub nawet dać w zamian inny nie nowy TV. Z utajnioną ilością przepracowanych godzin.
Ale takie rzeczy to tylko w Sony:)

Ciesze ciesze ;)

Gdyby padla matryca to byly by szanse na nowy (choc watpie aby mieli jeszcze na stanie nowke sztuke -tv z 2013)tv ale kto tam wie jaka oni tam maja tak naprawde polityke gwarancyjna . Z opisu wynika jedno a w praktyce moze byc roznie .

Nie wiem jak jest w Sony - nigdy nie posiadalem tv z tym logo ,choc osobiscie to bardzo podobaja mi sie tv soniaka ,z zewnatrz sa sliczne ,szkoda ze obraz generowany juz nie taki extra (z opisow,wypowiedzi kolegow z forum).

Lipa delikatna ze padla ta plazma po przerobieniu 4.5tys godzin tylko .
Wiadomo ze z elektronika tak bywa , jednak co by to nie byla za usterka to niesmak pozostanie .
W mym mniemaniu wszystko co bylo choc raz juz rozkrecene,naprawiane traci na wartosci .Sam fakt kontaktowania sie z serwisem bo cos jest nie halo juz w jakims stopniu delikatnie zniecheca a w dalszym nastepstwie podwaza zaufanie do marki, a ze jest to juz drugi przypadek w ciagu dwoch lat i dotyczy plasmy to sieje zamet w glowie jeszcze bardziej w dalszej perspektywie checi zakupu kolejnego tv z tym logo .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ja jestem z tych ludzi jak coś mnie zawiedzie i firma w stosunku do mnie nie wywiąże się na jakimś poziomie który ja uznaje za stosowny to zmieniam firmę.. Zawsze możesz i Ty tak zrobić i kupić tv z innym logiem - kilka jest - komuś trzeba zaufać bo w innym przypadku człowiek nic by nie kupił.. ja zaufałem kilku firmom między innymi Sony jak na razie nic z tej firmy mnie osobiście nie zawiodło i jestem zadowolony ( co nie oznacza że wszystko jest cacy bo tak nie jest ale niech ktoś da mi firmę bez skazy ) ... mało tego pewnie niedługo będę kupował kolejny tv i również zapewne będzie to Sony a w chwili obecnej mam już 3 tv Sony (w tym 1 rodzice mają) ... a jak mnie zawiedzie to czas na zmiany i spojrzenie na inne horyzonty :)


Zastanów się może czasu u Ciebie na zmianę na firmę X .... :) skoro panasonic Cię zawodzi już drugi raz w ciągu tak krótkiego czasu. Aczkolwiek wiesz że to szczęście też trzeba mieć...
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Zastanów się może czasu u Ciebie na zmianę na firmę X .... :) skoro panasonic Cię zawodzi już drugi raz w ciągu tak krótkiego czasu. Aczkolwiek wiesz że to szczęście też trzeba mieć...

Szczescie do usterek to ja mam bo to juz druga plasma Panasonica z ktora mam problemy.

Decyzja zakupu tv marki Panasonica byla uwarunkowana nie przywiazaniem a checia posiadania plasmy a oczywistym bylo ze na tamta chwile to wlasnie Japonski producent oferowal najlepsze wyswietlacze pdp na rynku stad tez padlo na Panasonica .

Jak wiadomo era pdp to juz historia wiec przy nast zakupie na bank nie bedzie to juz panasonic , jezeli mialby to byc led to rowniez panas odpada bo srednio wypadaja na tym tle ,chyba ze cos die zmieni .

Raczej na 100% bd to Oled Lg , ewentualnie oled xxx bo nie wierze ze koreanski potentat jako jedyny bd produkowal te wyswietlacze .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wierzę w to że inni zaczną kupować panele oled ale to się stanie jak będą pewnie że nie będą mieć później z nimi problemów... a to jeszcze chwila...
 

astw

New member
"Jak wiadomo era pdp to juz historia"

Co nie znaczy, że na allegro nie można kupić już nowych tv plazmowych. Są LG - 50 cali, są (nieliczne) tv plazmowe Panasonic (nawet ZT).
 
Do góry