Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Riv11

New member
Bez reklam
Co ma piernik do wiatraka, tamten rok temu dostał 8pkt za cenę do jakości i możliwości i ten dostał w tym roku 8pkt za to samo (wiadomo ceny na początku są wysokie), uważam, że DT60 został w porównaniu do starszego brata bardzo skrzywdzony ogólną niską oceną, mając na uwadze bardzo wysoki postęp techniczny i bardzo wysokie parametry techniczne obecnego telewizorka.Jak cena zejdzie w dół to już nie będzie rewelacji, będą OLED-y.

Ja tutaj nie widzę żadnego problemu. Kiki porównuje telewizory w swojej klasie cenowej. Oczywiście telewizor jest porównywany do telewizorów, które są obecnie na rynku. Więc ocena dt 50 dotyczyła telewizorów, które wówczas znajdowały się na rynku. No chyba bez sensu jest porownywanie tych dwóch ocen, bo DT 60 jeszcze nie było.
Więc DT50 dostał te punkty w swojej klasie, wśród telewizorów produkowanych w 2012 r. A DT 60 w swojej klasie wśród telewizorów produkowanych w 2013 r. Przynajmniej ja to tak rozumiem...
 

rajan.poland

New member
Skoro porównujecie modele DT50 i DT60 - oczywiście Riv11 ma racje - to ja też mam sprawę.
Uwaga pytanie: Jak bardzo na plus zmienił się DT60 w stosunku do DT50?
Głównie chodzi mi o jakość obrazu, czerń, kolory, płynność. Czy nie jest to ten sam poziom?
Kiki, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, załóżmy że DT50 i DT60 to modele na 2013 rok (tak wiem absurd, ale wiele nam, niezdecydowanym klientom to powie) jak wtedy rozdzieliłbyś punkty w wynikach dla obu modeli serii DT?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę to cieszę się wówczas gdy prawdziwą radość mają Ci którzy dobrze dobrali sobie telewizor i to nie ważne jaka marka. Ale ten telewizor naprawdę ucieszy wielu użytkowników.
koalaxp - dzięki za wsparcie.
 

last_ninja

New member
dziekuje za test. juz myslalem, ze 'jutro' nigdy nie nadejdzie ;-) pozdro
ps: a dlaczego dynamiczne podswietlanie jest w 'minusach'?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki.
Extra uwaga.
Myślałem nad tym długo.
Mam wrażenie że przy dynamicznym podświetleniu zmienia się ciut czerń.
Ja z dynamicznego nigdy nie korzystam i jak czytam to mało kto korzysta
ale taką uwagę miałem w swoich zapiskach na dyktafonie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkim wielkie dzięki, a jeszcze dograłem sześć filmów więc warto zerknąć jeszcze raz !
 

robertos80

New member
fragment recenzji z hdtvtest.co.uk:
Bearing that in mind, first let’s talk about this television’s Achilles’ heel: at 0.156 cd/m2, its native black level was relatively bright compared to VA-based LCD displays (such as Samsung’s Series 7 and Series 8 LED TVs, or Panasonic’s own 42E6 model), let alone plasma TVs from these two companies that are capable of supremely deep blacks.

The TX-L42DT65 is really only let down – as all IPS panels do – by its black-level response, which makes it more suitable as a bright-room television than for critical viewing in a dimly-lit viewing environment
...those who are seeking the best value for money are better served by the ET60 series which delivers essentially similar picture quality at a lower price

cały test: Panasonic TX-L42DT65B (DT65/ DT60) Review
 

Przemo 666

New member
Na fotce, na której jest porównanie dt60 z pfl7008, widać różnicę na korzyść panasonica w kwestii podświetlenia. Sugerując się wynkiami testów obu tv można wywnioskować, że philips 47pfl7008 jest lepszy od panasonica tx-l47dt60 - dostał przecież wyższą ocenę. Nie wiem dlaczego ale jakoś bliżej mi do zakupu panasonica (żeby tylko cena trochę spadła). Być może to sentyment do marki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest ocena wartości obecnej rynkowej uwzględniającą konkurencję.
Całość jak zawsze oparta jest na klasie cenowej !!!
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Bardzo dobry test ;] tego potrzebowal moj znajomy zeby sie zdecydowac na DT60 od Panasonica ;] teraz musi tylko wybrac rozmiar.
 

888

New member
Czy ktoś może wie ?
1)czy w dt60 złącza CI obsługują CI+(UPS, TV na kartę,CP) 2)czy jest stopklatka na żywo 3)czy można oglądać na jednym ekranie np.1tvp i 2tvp z kablówki cyfrowej(jeden kabel) (4)czy matryce 42 i 47 są tego samego producenta.
 
Do góry