Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Przemo 666

New member
Też kiedyś zastanawiałem sie nad zakupem dt50 zamiast dt60 ale mi przeszło. Czekam z niecierpliwością na test dt60 i jeśli wypadnie kiepsko to wezmę pod uwagę zakup zeszłorocznego modelu ale z serii wt czyli wt50. Cena niższa niż dt60, parametry całkiem niezłe ale z dostępnością coraz gorzej (wiadomo - do sprzedaży wszedł już wt60).
 

xian1234

New member
Znalazłem porównanie telewizorów z serii DT60 i zastosowanych w nich matryc, ale na rynek amerykański.

Zobaczcie porównanie na amazon, podaje linka (trzeba zjechać w dół ekranu na koniec opisu)

Amazon.com: Panasonic TC-L55DT60 55-Inch 1080p 120Hz Smart 3D IPS LED HDTV (Includes 4 Pairs of 3D Polarized Glasses): Electronics

Ten link raczej potwierdza, że matryca na rynek Europejski ma 100 Hz (opis jest na końcu artykułu)

Preview: Panasonic Viera TH-L50DT60 (50-inch LED) - TVs - CNET Asia
 

rajan.poland

New member
Witam uprzejmie,
Pewnie , że lepszy jest DT60 bez dwóch zdań , a cena wysoka , bo to "nowość".
Jeżeli jednak zakup nie jest "pilny" , to moim , skromnym zdaniem , warto "chwilę" zaczekać ,
gdyż cena na pewno "zejdzie" niżej.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Mieszkam bez telewizora od lutego :)
DT60 oczywiście zanotuje obniżkę, ale kiedy to będzie, za pół roku? :|

"lepszy jest DT60 bez dwóch zdań"
No właśnie o to chodzi, by te dwa zdania jakoś rozwinąć i przekonać mnie do tego, bo jeśli chodzi o takie suche porównania na stronach panasonica, to nic nie wnoszą, poza PIP i inną technologią 3D.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wybacz , ale przekonać to musisz się sam . Ja nie znam Twoich preferencji .
Najlepiej zawsze to powtarzam , samemu osobiście zapoznać się z wytypowanymi
do zakupu
przez siebie telewizorami , gdyż telewizor kupuje się przecież na kilka lat , choć co
prawda są również użytkownicy , co zmieniają telewizor co roku . Ale takich jest
mały procent. Testy i opinie to źródła pomocnicze mające za zadanie pomóc w
zakupie . Dla mnie na pierwszym miejscu jest jakość obrazu , później wyposażenie , dalej
funkcjonalność , cena rozsądna , ale jak stoję przed wyborem czy wydać więcej ,
czy mocno zaoszczędzić , to wybieram , że wydaję trochę więcej , najwyżej muszę
"zacisnąć trochę pasa" na jakiś czas , ale jestem zadowolony z poczynionej inwestycji.
BTW,
są testy telewizorów firmy Panasonic zarówno serii DT50 jak i DT60 . Trzeba sobie zadać
trochę trudu i poszukać na poszczególnych stronach internetowych , gdzie można przeczytać recenzje . Dla chcącego nie
ma przecież żadnych przeszkód , aby to zrobić . Zobacz dla przykładu post nr # 52 .(str.8 tego wątku)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Mieszkam bez telewizora od lutego :)
DT60 oczywiście zanotuje obniżkę, ale kiedy to będzie, za pół roku? :|

"lepszy jest DT60 bez dwóch zdań"
No właśnie o to chodzi, by te dwa zdania jakoś rozwinąć i przekonać mnie do tego, bo jeśli chodzi o takie suche porównania na stronach panasonica, to nic nie wnoszą, poza PIP i inną technologią 3D.
Kto i po co ma cię przekonywać? Wybór telewizora to w dużej mierze sprawa subiektywna. Oczywiście bez trudu i ponad wszelką wątpliwość mogę ci udowodnić, że dla mnie lepszym wyborem jest DT50 lub ET5Tylko, że ty chcesz telewizor, który będzie odpowiadał tobie a nie mnie. A że opis na stronie Panasonica jest taki a nie inny, po prostu to są jedyne różnice między tymi modelami. Innych nie ma. Różnica to technologia 3D i liczba tunerów.
 

Przemo 666

New member
Kiki, kiedy będzie można przeczytać test dt60? Bardzo mnie ciekawi jak wypadnie ten tv na tle np. philipsa 47pfl7008. Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, nigdzie nie ma o tym informacji, czy i ile nowe tv mają wbudowanej pamięci ram?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...cie-mnie-do-siebie-a-bede-wasza-radoscia.html
Test jest otwarty - proszę zajrzeć na pierwszą stronę.

Sorry za opóźnienie ale teraz będzie szybciej - Przepraszam !!!

Świetne jest to, że Ci co posiadają mają nawet lepsze opinie niż ja:

Mam ten telewizor w wersji 50DT60 od prawie 3 tygodni i zgadzam się z zawartością testu "Kikiego" w 100%, osobiście dałbym 10pkt za kąty boczne, 10pkt za czerń, 10pkt za kolory, 10 za obsługę, 9 za dźwięk, 10 za wyposażenie i 10 za płynność obrazu na kanałach HD i grach.Nawet kalibracja ręczna obrazu w trybie "Profesjonalny1 lub 2 pozwala osiągnąć obraz na poziomie zbliżonym do plazmy, pisałem już wcześniej dla mnie ten telewizorek to "bajka" laptopa można odstawić na bok, wsparcie Flash pozwala wyświetlać telewizję internetową i wszystkie filmy z internetu na ekranie tego telewizora. I jeszcze jedno,wszystkie kable można bardzo fajnie ukryć za stojakiem V za pomocą plastykowych klamerek mocowanych z tyłu stopki.
- dzięki koalaxp .
 
Ostatnia edycja:

koalaxp

New member
Jednego tylko "kiki" nie rozumiem, dlaczego młodszy brat DT60 a więc 47DT50 w Twoim teście z przed roku (29.04.12) mimo gorszych wyników w podsumowaniu na plus i minus (takie mam wrażenie) wygrał z obecnym najnowszym typem DT60 o 1 pkt. DT50 otrzymał wtedy 88pkt a DT60 obecnie tylko 87 pkt a przecież oba telewizory to inna półka inna klasa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia ceny do wartości i oceny ogólnej rynkowej.
To bardzo dobry telewizor w klasie cenowej ale jak cena zejdzie w dół trochę to wówczas będzie rewelacja.
 

koalaxp

New member
Co ma piernik do wiatraka, tamten rok temu dostał 8pkt za cenę do jakości i możliwości i ten dostał w tym roku 8pkt za to samo (wiadomo ceny na początku są wysokie), uważam, że DT60 został w porównaniu do starszego brata bardzo skrzywdzony ogólną niską oceną, mając na uwadze bardzo wysoki postęp techniczny i bardzo wysokie parametry techniczne obecnego telewizorka.Jak cena zejdzie w dół to już nie będzie rewelacji, będą OLED-y.
 
Do góry