Panasonic 47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

last_ninja

New member
pytanie do koalaxp - z testów na zagranicznych stronach internetowych wyczytałem, że matryca jest super-równomiernie podświetlona, ale czerń przechodzi w niebiesko-ciemno-fioletowy... Jak oceniasz czerń, oglądając TV wieczorową porą? (w dzień podobno nie ma się do czego przyczepić). To jest właściwie ostatni parametr, który nie daje mi spokoju. Pozdrawiam
 

koalaxp

New member
w ustawieniach obrazu można (z tego co do tej pory ustaliłem) w celu zwiększenia czerni zmienić wielkość "podświetlania" można zwiększyć ustawienia "korekcja czerni" a także w ustawieniach "gamma" w zakresie od 1.8 - do 2.6 tak bynajmniej ja u siebie poprawiłem (dodałem) czerń w ustawieniach obrazu. Oglądałem już kilka filmów w 3D oraz w HD (zarówno w dzień jak i w nocy) dla mnie osobiście czerń jest super, żadnych prześwietleń nie zauważyłem ale od razu mówię nie jestem "Testerem" odbiorników TV dla mnie osobiście a dziś byłem specjalnie w RTV&AGD dla porównania obraz w moim telewizorku bije te z wystawy nawet na ich programach reklamowych wysokiej rozdzielczości.
 

last_ninja

New member
w ustawieniach obrazu można (z tego co do tej pory ustaliłem) w celu zwiększenia czerni zmienić wielkość "podświetlania" można zwiększyć ustawienia "korekcja czerni" a także w ustawieniach "gamma" w zakresie od 1.8 - do 2.6 tak bynajmniej ja u siebie poprawiłem (dodałem) czerń w ustawieniach obrazu. Oglądałem już kilka filmów w 3D oraz w HD (zarówno w dzień jak i w nocy) dla mnie osobiście czerń jest super, żadnych prześwietleń nie zauważyłem ale od razu mówię nie jestem "Testerem" odbiorników TV dla mnie osobiście a dziś byłem specjalnie w RTV&AGD dla porównania obraz w moim telewizorku bije te z wystawy nawet na ich programach reklamowych wysokiej rozdzielczości.

Dzięki za odpowiedź. To tylko mnie utwierdza w przekonaniu, ze Panasonic zrobił naprawdę dobry model z podświetleniem LED. Teraz trochę poczekać, aż ciutkę stanieją, lub będą w promocji i kupuję :)
 

knocked

New member
" funkcja mój ekran w zakładce web browser daje dostęp do wszystkich stron internetowych jak na laptopie i powiem tak - wyświetla filmy z każdych stron także z weeb.tv ale te kanały mimo,że są niektóre HD to w porównaniu z tymi z dekodera satelitarnego to różnica "niebo a ziemia".
.

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo mnie uradowała :)
Oczywiście zdaję sobie sprawę że jakość tego typu materiałów pozostawia wiele do życzenia, ale czasami dobrze mieć alternatywę ;)

A pilot dobrze się sprawuje? Pobawiłem się trochę Magic od LG i nie ukrywam że mnie urzekł. Jak spisują się w tym modelu touchpad i polecenia głosowe?
 

koalaxp

New member
do poleceń głosowych jeszcze nie doszedłem (nie sprawdzałem) a jeżeli chodzi poilota to nawet nie podpierałem się instrukcją wszystko działa intuicyjnie dobrze leży w ręku jest cięższy od pilotów jakie miałem do tej pory, touchpad leży w reku idealnie kciukiem jednej ręki obsługujemy wszystkie klawisze jak w małym telefonie ale go nie używam, przyzwyczajony jestem do myszki obsługując lapka i tutaj podłączyłem mysz bezprzewodową ( usb w TV) i dla mnie lepiej lata się kursorem po ekranie TV ale to kwestia przyzwyczajenia jak będę bawił się poleceniami głosowymi to wtedy będę musiał wziąć touchpada - pozdrawiam
 

Przemo 666

New member
Jak wer. 50" DT60 spadnie do takiego poziomu, to kupuje :)
I też czekam na obiecywany test, który się ma ukazać "jutro" ! ;)

Last ninja - myślę, że trochę poczekasz na spadek ceny 50 do poziomu 6000zł :)
Też bym wolał 50 cali ale nie wiem czy mam na tyle cierpliwości by czekać na spadek ceny do 6 tysięcy.
 

rajan.poland

New member
Czy różnice między DT60 a DT50 są warte swojej ceny?
Obecnie różnice w cenie między wersjami 55" to około 2000 pln.
 

koalaxp

New member
do "rajan.poland" - wejdź na stronę rtveuroagd znajdź oba typy telewizorów otwórz na ekranie każdy z nich w odrębnym oknie i porównaj dokładnie opis i specyfikę każdego z nich lub na tej samej stronie sklepu otwórz telewizory led panasonica i skorzystaj z funkcji " dodaj do porównania" zobaczysz różnice tych rtv i ocenisz sam czy warto dodać 2000 pln ja mam DT60 i nie żałuję decyzji kupna -pozdrawiam
 

rajan.poland

New member
@Up
Aha, dzięki, nigdy bym na to nie wpadł!
Równie dobrze mógłbyś napisać, że masz DT50 i też nie żałujesz decyzji zakupu.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
do "rajan.poland" - wejdź na stronę rtveuroagd znajdź oba typy telewizorów otwórz na ekranie każdy z nich w odrębnym oknie i porównaj dokładnie opis i specyfikę każdego z nich lub na tej samej stronie sklepu otwórz telewizory led panasonica i skorzystaj z funkcji " dodaj do porównania" zobaczysz różnice tych rtv i ocenisz sam czy warto dodać 2000 pln ja mam DT60 i nie żałuję decyzji kupna -pozdrawiam
Aż tak wielkiej różnicy to nie ma. Oba mają matryce IPS 200 Hz ze skanowaniem 1600 Hz BLS. Różnica może być w 3D. Dt50 ma 3D full hd ( bo ma aktywne ), a DT 60 ma pasywne. Istotnym elementem są dwa tunery
DT 60 i to może uzasadniać różnicę w cenie.
 

accu

New member
Bez reklam
Aż tak wielkiej różnicy to nie ma. Oba mają matryce IPS 200 Hz ze skanowaniem 1600 Hz BLS. Różnica może być w 3D. Dt50 ma 3D full hd ( bo ma aktywne ), a DT 60 ma pasywne. Istotnym elementem są dwa tunery
DT 60 i to może uzasadniać różnicę w cenie.

Witam uprzejmie,
Pewnie , że lepszy jest DT60 bez dwóch zdań , a cena wysoka , bo to "nowość".
Jeżeli jednak zakup nie jest "pilny" , to moim , skromnym zdaniem , warto "chwilę" zaczekać ,
gdyż cena na pewno "zejdzie" niżej.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

rajan.poland

New member
Dzięki.
Parametry matrycy są takie same, a same matryce? Czy to jest ten sam "element" obu TV?
Podobno czerń w DT50 nie jest fascynująca, a jak jest w DT60?
Czy to nie jest tak, że DT60 jest po prostu "lepiej opakowany", ma więcej dodatków, "ficzerów" i innych bajerów, a jakość obrazu jest ta sama - bo w TV, to chyba jest najważniejsze.
Kolejna rzecz jaka mnie interesuje to płynność DT50 vs DT60. Nie przepadam za przycięciami obrazu (drażni mnie to).

Na PIP, aż tak mi nie zależy. A 3D, cóż, wolałbym pasywne, no ale to też jest tylko dodatek do TV, zapewne używany najczęściej na początku, a potem jako ciekawostka, więc w tym aspekcie też za bardzo mi to nie będzie przeszkadzać.
Cenowo obecnie wygląda to tak, że 55" DT50 jest ciut droższy od 42" DT60.
 
Do góry