panasonic 42PA60

mr.spock

New member
wszystko ok

nie ma zadnych tego typu objawow. tez się o to martwiłem przed kupnem. po 3 tygodniach uzytkowania nie stwierdzam ani węży ani gliny ani zwiech pilota.
 

Dru

Moderator
tak właśnie się zastanawiam nad tą plazmą (37 cali) a jeśli nie ma na niej wad znanych z serii PV60 i potrzebna mi będzie tylko do kablówki i do DVD podłączonego przez kabel SCART to myślę, że to będzie słuszny wybór, co nie? Czy lepiej czekać na TH 37-PV45? Bo w Niemczech już jest a u nas jak zwykle nie. Chociaż nie wiem czy ta seria PV45 nie odziedziczyła wad kuzyna PV60 :confused:
 
J

Judash

Guest
Dru napisał:
tak właśnie się zastanawiam nad tą plazmą (37 cali) a jeśli nie ma na niej wad znanych z serii PV60 i potrzebna mi będzie tylko do kablówki i do DVD podłączonego przez kabel SCART to myślę, że to będzie słuszny wybór, co nie? Czy lepiej czekać na TH 37-PV45? Bo w Niemczech już jest a u nas jak zwykle nie. Chociaż nie wiem czy ta seria PV45 nie odziedziczyła wad kuzyna PV60 :confused:

Panowie nie dajcie sie zwariowc! Mam PV60 i zadnych wezy itp efekow niema!A kto wam powiedzial. ze PV45 pozbawiony jest tych "wad"?
 

Dru

Moderator
Judash napisał:
Panowie nie dajcie sie zwariowc! Mam PV60 i zadnych wezy itp efekow niema!A kto wam powiedzial. ze PV45 pozbawiony jest tych "wad"?
no tak, ale niektórzy z użytkowników PV60 skarżą się, że mają węże, przy PV45 na razie mało jest tego typu komunikatów bo i mało ludzi ma ten model, natomiast odnośnie PA60 w ogóle nie ma takich zastrzeżeń, więc chyba najpewniej jest z tej serii kupić plazmę (a wyższa rozdzielczość nie jest mi w sumie potrzebna)
 
J

Judash

Guest
Dru napisał:
no tak, ale niektórzy z użytkowników PV60 skarżą się, że mają węże, przy PV45 na razie mało jest tego typu komunikatów bo i mało ludzi ma ten model, natomiast odnośnie PA60 w ogóle nie ma takich zastrzeżeń, więc chyba najpewniej jest z tej serii kupić plazmę (a wyższa rozdzielczość nie jest mi w sumie potrzebna)

5 osob na forum cos tam widzi, a 5000 nic;)....
 

robboj

New member
Judash napisał:
5 osob na forum cos tam widzi, a 5000 nic;)....

raczej chciales powiedziec 3 osoby nie widza ,a 5000 widzi tylko nie zdaje sobie z tego spawy ;)
lazilem po sklepach w swoim miescie i wierz mi lub nie wszystkie modele pv ktore sprawdzalem maja te wade - dlatego zbytnio sie nia nie przejmuje - wada fabryczna i przyjdzie czas az Panas cos z tym zrobi
uprzedzam Twoja odpowiedz i nie twierdze ze Twoj model to ma;) bo tego nie widze - mowie tylko o tym co widzialem na wlasne oczy
 

Dru

Moderator
robboj napisał:
raczej chciales powiedziec 3 osoby nie widza ,a 5000 widzi tylko nie zdaje sobie z tego spawy ;)
lazilem po sklepach w swoim miescie i wierz mi lub nie wszystkie modele pv ktore sprawdzalem maja te wade - dlatego zbytnio sie nia nie przejmuje - wada fabryczna i przyjdzie czas az Panas cos z tym zrobi
uprzedzam Twoja odpowiedz i nie twierdze ze Twoj model to ma;) bo tego nie widze - mowie tylko o tym co widzialem na wlasne oczy
a czy może oglądałeś też PA60? Ciekawi mnie czy tam też stwierdziłeś te gady ;)
 

robboj

New member
Dru napisał:
a czy może oglądałeś też PA60? Ciekawi mnie czy tam też byś stwierdził te gady ;)
ogladalem u znajomego - to wlasnie dzieki niemu zobaczylem pierwszy raz plazme panasa w akcji i to wlasnie pod wplywem obrazu z PA zdecydowalem ze wybiore plazme (wybor padl na nowszy model podczas konfrontacji z sony KDF)
PA odbieral znakomicie ale - wlasnie te male ale - czyli rozdzialka pchnela mnie w strone PV

nie odpowiedzialem jednoznacznie odnosnie gadow - brak w PA
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
Dru napisał:
czyli PA60 jest gorsza od PV60 tylko względem rozdzielczości? Jakość obrazu ma z tego wynika - lepszą?

ciezko mi jest jednoznacznie stwierdzic czy jakosc obrazu jest lepsza w ktoryms z modeli bo nie widzialem ich jednoczesnie
mysle ze jest taka sama jezeli chodzi o obraz z dvd czy kablowki , PV "rozwija skrzydla w wyzszej rozdzielczosci" - mam porownanie podlaczajac x360
nie widzialem PA i PV na obrazie z "n"
jest na forum osoba - "Pansłonic" i z tego co wiem posiada lub posiadala obydwa modele i jego porownanie bedzie bardziej wiarygodne , wiec moze jemu zadasz pytania odnosnie PA
 

Dru

Moderator
robboj napisał:
ciezko mi jest jednoznacznie stwierdzic czy jakosc obrazu jest lepsza w ktoryms z modeli bo nie widzialem ich jednoczesnie
mysle ze jest taka sama jezeli chodzi o obraz z dvd czy kablowki , PV "rozwija skrzydla w wyzszej rozdzielczosci" - mam porownanie podlaczajac x360
nie widzialem PA i PV na obrazie z "n"
jest na forum osoba - "Pansłonic" i z tego co wiem posiada lub posiadala obydwa modele i jego porownanie bedzie bardziej wiarygodne , wiec moze jemu zadasz pytania odnosnie PA
no ja na 95% nie będę miał dostępu do wyższej rozdzielczości, więc mi na niej za bardzo nie zależy :)
a może w tym temacie Pansłonic sam się jeszcze wypowie :rolleyes:

aha, czy ten model Panasonic TH 37PA60 widoczny tutaj [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48eabab3b92234c0] [/URL]
url%5D
ma w cenie tą podstawę widoczną na zdjęciu:?:
 
Ostatnia edycja:

radix99

New member
42PA60 - mam :)))

po perturbacjach, które opisałem na forum, od dwóch dni cieszę się nowym telewizorem. od wczoraj wisi na ścianie. przy okazji poznałem wartość wieszaka kupionego na allegro za ok. 150 złotych. "blacha" na ścianie wisi jak należy (sprawdzane poziomicą), za to telewizor już nie. jest nieco przekrzywiony...

wracając do samej plazmy: podejmując decyzję dzisiaj - kupiłbym go jeszcze raz :cool: . telewizja z kabla (upc), dvd, divx. odległość z jakiej oglądam, to ok. 2,80 m. pierwsze wrażenie: za duży ;-) . po pierwszym filmie jest super, wcale nie jest za duży :D , jest w sam raz...

kupiony w neo.24 za 3805 z wysyłką - polecam :cool:
 

Dru

Moderator
a jaki ten uchwyt kupiłeś na Allegro? Taki uniwersalny? Możesz strzelić fotkę jak się Twój nowy TV prezentuje na ścianie? Ja właśnie się zastanawiam nad serią PA, bardziej skłaniam się do 37 cali (cena jest równa 42 calom) bo taki mam wymóg pokoju. Będę oglądał z około 3,5 metra. Chyba z takiej odległości 37 cali starczy, no nie?
 

galaretka

New member
pv37 czy 42

Witam mam pytanie czy jakość odrazu jest lepsza na pv37 czy na 42
chce coś takiego kupić 42 jest troszkę droższy, odległosc od tv mam
3.5 metra.
 

robboj

New member
galaretka napisał:
Witam mam pytanie czy jakość odrazu jest lepsza na pv37 czy na 42
chce coś takiego kupić 42 jest troszkę droższy, odległosc od tv mam
3.5 metra.

jakosc obrazu z tego co pisza ludzie na forum jest taka sama
w Twoim przypadku przy tej odleglosci wybralbym 42" - ze swojego doswiadczenia wiem ze warto jest doplacic te roznice w cenie - sam ogladam z 3m i teraz z checia zamienilbym swoje 42 cale na 50:)
 

Dru

Moderator
czyli jak ja będę oglądał TV z 4 metrów, to lepiej żebym zainteresował się 42 calami niż 37?
 

robboj

New member
Dru napisał:
czyli jak ja będę oglądał TV z 4 metrów, to lepiej żebym zainteresował się 42 calami niż 37?

moim skromnym zdaniem tak - ale to Ty musisz sam to stwierdzic porownujac
naocznie jaki rozmiar jest Tobie odpowiedni z tej odleglosci
 

Dru

Moderator
tak się właśnie zastanawiam, bo teraz mam CRT 32 cale i wystarcza mi w zupełności z 3 metrów, czyli tak z około 3,80 metra 37 cali byłoby mniej więcej OK :rolleyes:

witam
nie mogłem edytować powyższego mojego postu, więc piszę tu ;)

byłem wczoraj w MM, gdzie mają wystawiony 37PA60 i jakoś tak mi się rzuciło w oczy, że jak jakiś koleś był na ekranie w czarnym garniturze to ten garnitur to była taka jedna wielka czarna plama, bez widocznych żadnych szczegółów (takich jak np. kieszeń czy guziki). Czy to kwestia kontrastu i jest możliość wyregulowania tego?
 

warmik

New member
Witam !!
to pierwszy moj post i odrazu na szybko zadam wam pytanie !!
jak bardzo dostaje w "dupe" ten telewizor w sklepie markecie
wyjety z pudła i tak gra
odpalony na poczatku grudnia do dnia dzisiejszego(w nocy pewnie wyłączony)
Prosze o szybkie odpowiedzi
Dzięki za sugestie i odpowiedzi
Krzysiek
 
J

Judash

Guest
warmik napisał:
Witam !!
to pierwszy moj post i odrazu na szybko zadam wam pytanie !!
jak bardzo dostaje w "dupe" ten telewizor w sklepie markecie
wyjety z pudła i tak gra
odpalony na poczatku grudnia do dnia dzisiejszego(w nocy pewnie wyłączony)
Prosze o szybkie odpowiedzi
Dzięki za sugestie i odpowiedzi
Krzysiek

Tak samo jak w domu ;).Moj wlaczony jest 10-12h dziennie...wiec co moze sie stac temu z wystawy?
 
Do góry