Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

kolaboracja

New member
Znalezione na forum.

"W wyniku procesu produkcyjnego związanego z tą technologią mogą pojawiać się stale podświetlone lub stale nieaktywne piksele. Nie świadczy to o usterce."

Dopuszczalna jest ilość 0,01% matrycy. A ponieważ 1920 * 1080 = 2073600, to 0.01 = ~208.
 

firekage

New member
Bez reklam
Czyli gdybyś wybierał teraz, to kupiłbyś Tośkę?

Ja ją mam. Nie, nie kupiłbym z racji tego, że SOFT Toshiby to jeden wielki szajs. Tego nie da się inaczej opisać. Na forum odnośnie L7453 ktoś napisał, że telewizor żyje własnym życiem, a jako właściciel 7335 wiem o co chodzi. Świetny obraz, nie zaprzecze, zresztą mój ma VA, gdy 7453 ma IPS, ale nigdy nie wiadmo czy system telewizora poprawnie zabotuje, czy się w ogóle uruchomi, czy w całości wejdzie i nie zawiesi się w trakcie przez co połowa, jak nie większość, opcji nie będzie w ogóle dostępna itd. Nie raz miałem akcję w stylu "odpalony obraz, nie ma głosu", wyłaczenie z prądu, odpalenie ponowne - system zabotował poprawnie. To jest żart, ale płynność ruchu ma wzorową. Ps - to nie jest usterka sprzętu, to jest soft tego telewizora. W momencie, gdy przeładuje się pamięć syfem "smart tv" to albo niech da się więcej ramu na obsługę, albo kilkurdzeniowy procesor, gdy soft kuleje...

Ps - on obecnie kosztuje 1600, w tej cenie nie ma imho nic lepszego, o takiej jakości obrazu, ale trzeba uważać na jego clouding.

Edit: ok, widzę jednak, że niewiele więcej kosztuje 40H6400...nie zastanawiałbym się nad Samsungiem, tylko brał przy tej cenie wynoszącej około 1890.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
"W wyniku procesu produkcyjnego związanego z tą technologią mogą pojawiać się stale podświetlone lub stale nieaktywne piksele. Nie świadczy to o usterce."

Dopuszczalna jest ilość 0,01% matrycy. A ponieważ 1920 * 1080 = 2073600, to 0.01 = ~208.

Jeśli to jest odpowiedź supportu to chyba czas to zwrócić...gdy jeszcze działa i można. To jekaś bzdura bo o ilości pipxeli świadczy norma iso, z tego co pamiętam. Jakim cudem 208 pixeli użytkownik ma zaakceptować? Przecież to będzie grzechotka po ekranie. To nie jest TN'ka za 200 zł...bez żartów :|
 

jabird

Member
Są już dostępne w slepach modele 4K. W tej chwili różnica w cenie pomiędzy ax630 a as640 wynosi w wersji 40 calowej 1000zl. a w 48 calowej 2000zl., ciekawe czy warto dopłacić te pieniądze do modeli 4K?
 

jabird

Member
Sygnału w rozdzielczosci 4K nie mam. Zastanawiam się jak daleka to jest perspektywa nadawania przez stacje telewizyjne w takiej rozdzielczosci i czy warto już w to inwestować?
 

konstant

New member
Nie warto. Dopiero w 2015 r Japonia jako pierszy kraj na świecie zaczenie nadawać testowo w 4K. Blu-Ray 4K też został opóźniony.
TV co roku są tańsze i lepsze więc zakup 4K na tą chwilę nie ma sensu. Chyba, że dla szpanu.

ps. 40 cali i 4K ? Toż to trzeba będzie 50cm od ekranu siedzieć.\


Czy udało się komuś skonfigurować wyświetlacz bezprzewodowy w Windows 8.1 ?
U mnie nihuhu. Daje duplikuj i nic.
Dodam, że dublowanie z smartfona działa bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Trochę ucieknę od dyskusji.
Dziś przyjechał do mnie gość z serwisu z Poznania zrobił dwie fotki tych bad pixeli i pojechał, strwierdził że Panasonic w Wawie będzie robić problemy inaczej jest z pikeslami które świecą cały czas w jednym kolorze a nie są czarne jak moje. Czekam na odpowiedz ze stolicy i zobaczymy jak się to rozegra...
 

BartekS1979

New member
Witam. Wczoraj dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy 48as640. Dzisiaj pobawię się ustawieniami obrazu i testami za pomocą dem, które dzięki wam znalazłem w tym temacie. Tv używane głównie do filmów, trochę do grania na kompie. Myślę też o nabyciu okularów, jaki model polecicie z dobrą relacją cena / jakość???

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości, pytałem o to demo sow-awatar na "niebieskim" - potwierdzone. Nie jest na AS640 płynne. Inne odbiorniki nie mają z tym problemów...eh...
 

konstant

New member
To sprzedaj 640 i kup coś innego.
Uczepiłeś się jakiegoś sampla, czy w innych przypadkach TV tak ci klatkuje? Nawet w profesjonalnych testach nic na ten temat nie ma.
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
Z ciekawości, pytałem o to demo sow-awatar na "niebieskim" - potwierdzone. Nie jest na AS640 płynne. Inne odbiorniki nie mają z tym problemów...eh...

A ten problem dotyczy różnych materiałów czy może akurat to demo mu nie leży?
Zacznij oglądać zamiast się umartwiać, może da się z tym żyć :)
A jeśli Cię to męczy to zmieniaj tv, po co się zadręczać (choć na ideał pewnie i tak nie trafisz, ale może będzie lepiej).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież on nie ma Panasonica ale Toshibę.
A pisze co się da , bo to takli już typ człowieka.
On lubi zadręczać nie siebie , ale innych i właśnie mu się to udaje...
 

lucek18

New member
inna sprawa że telewizor traci na wartości w bardzo szybkim tempie ja 3 miesiące płaciłem 2400 po negocjacjach w sklepie normalna cena była o 100 zł wyższa. teraz kosztuje 1899 (bez promocji) ten sam sklep hmm przypadek?
Mam wersję 40'.
 
Do góry