Panasonic TX-P42U30E martwy piksel gwarancja

ufo000000

New member
Witam

Posiadam ok 2 miesiące telewizor Panasonic TX-P42U30E i dzisiaj siedząc blisko zauważyłem że jeden piksel jest prawie cały czas czarny (czasami przyjmie jeszcze barwę ekranu). Może nie będzie mi on bardzo działał na nerwy ale chciałbym się spytać jeśli się orientujecie przy ilu martwych pikselach można ubiegać się do gwarancji? Pamiętam kupując z 5 lat temu monitor LCD do komputera sprzedawca wychwalał LG bo "panie jeden martwy piksel i producent daje nowy monitor". Jak jest w przypadku TV plazmowych Panasonic bo to mój pierwszy. I ogólnie czy często one występują w nowych plazmach? Możliwe że ten był u mnie od nowości a dopiero teraz go zobaczyłem...
 

pool275

New member
Z instrukcji Panasa:

"W wyniku procesu produkcyjnego związanego z tą technologią mogą pojawiać się stale podświetlone lub stale nieaktywne piksele. Nie świadczy to o usterce."
 

ufo000000

New member
Hmm myślałem że jest gdzieś konkretnie powiedziane ile sztuk, bądź jaki procent matrycy może się w ten sposób zachowywać. Przy okazji pójdę się spytać do sklepu gdzie go kupiłem, tyle że obsługa tam wygląda na średnio zorientowaną w swoim sprzęcie to może mi powiedzieć byle co abym opuścił sklep :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałeś o przepisy, tak to wygląda.
Masz czarny piksel?
Z jakiej odległości go widzisz?
 

ufo000000

New member
Teraz nie ma mnie w domku to dokładnie Ci nie powiem, wiadomo że jak gram na playstation to nie sposób go np z dwóch metrów zobaczyć, ale np jak projektuję płytki drukowane i siedzę niecałe pół metra od ekranu to już wszystko widać ;) mi tam ten jeden nie przeszkadza tylko jestem ciekawy czy będą się kolejne pojawiały, jak to u was wygląda w plazmach?
 

ufo000000

New member
Teraz nie ma mnie w domku to dokładnie Ci nie powiem, wiadomo że jak gram na playstation to nie sposób go np z dwóch metrów zobaczyć, ale np jak projektuję płytki drukowane i siedzę niecałe pół metra od ekranu to już wszystko widać ;) jest on chwilami normalnego koloru taki jak być powinien a po chwili zmienia się w czarny. Mi tam ten jeden nie przeszkadza tylko jestem ciekawy czy będą się kolejne pojawiały, jak to u was wygląda w plazmach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy lcd jest inna technologia zmiany napięcia przy martwym pikselu. W plazmach tego nie ma.
 
Do góry