Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Tserof

New member
Wiem, wiem ma netflix'a na xone ale zachciało mi się żeby na Tv tez działało bo nie zawsze chce mi się xone odpalać. Z tego co czytałem to Netflix powinien być dostępny w tym modelu, a tu kupa
 

ryba1979

New member
Witam

Koledzy mam taki problem 55AS640 przycina mi na filmach z usb.

Niektore filmy ida dobrze a niektore wirkszosc 720 ma mikro przycinki, nieraz nawet glos sie spozni i niezsynchronizuje z obrazem

Jest na to jakies lekrstwo czy tylko jakis zewnetrzny player uratuje sytuacje?
 

raven911

New member
co do netflixa oficjalna odpowiedź Panasonica:

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że właściciel aplikacji Netflix udostępnił usługę na polskim rynku wyłącznie dla serii telewizorów Panasonic z 2015 roku (w oznaczeniu zawierają literę "C"). Na obecną chwilę nie dysponujemy informacjami na temat ewentualnego terminu pojawienia się aplikacji dla odbiorników z 2014 roku i starszych. Tego typu decyzje podejmuje właściciel aplikacji i nie są one zależne od firmy Panasonic. Prosimy o wyrozumiałość.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Uprzejmie informujemy, że właściciel aplikacji Netflix udostępnił usługę na polskim rynku wyłącznie dla serii telewizorów Panasonic z 2015 roku (w oznaczeniu zawierają literę "C"). Na obecną chwilę nie dysponujemy informacjami na temat ewentualnego terminu pojawienia się aplikacji dla odbiorników z 2014 roku i starszych. Tego typu decyzje podejmuje właściciel aplikacji i nie są one zależne od firmy Panasonic. Prosimy o wyrozumiałość.

Witam

Dzięki za info. Własnie miałem się pytać czy coś wiadomo o Netflix-ie dla starszych Panasów. Powyższą wiadomość warto by wydzielić do osobnego topicu, a nawet i przykleić - co na to moderacja?

Pozdrawiam.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe, bo model na UK jakoś miał netflix.
Na pozostałą część Europy aplikacja była usunięta.
Poza tym do obsługi netflix trzeba tyle co do obsługi YT czyli tylko warstwy html, reszta jest pobierana i obsługiwana z serwera więc tv nic nie musi nowego obsługiwać. Kwestia tylko i wyłącznie dobrej chęci producenta, której się chyba nie doczekamy. Zresztą jeżeli nie ma się 4 znajomych / rodziny chętniej do oglądania to sens płacenia za wybrakowany towar jest lekko wątpliwy.
Tak czy siak najlepiej sprawuje się htpc i ominięcie blokad regionalnych.
Spora część niedostępnych u Nas filmów / seriali ma nawet lektora czy dubbing, dla kogo to robili skoro nie można tego zobaczyć? Już pomijam sens lektora wolę napisy ale o co innego tu akurat chodzi.
 

lucanx

New member
Witam. Podłączyłem do AS640 poprzez adapter mhl 5pinowy swoją Xperie Z3 i chciałem puścić obraz z telefonu na tv, obraz jest ale nie idzie transmisja strumieniowa, przy próbie podłączenia jest stop klatka z odtwarzanego video tylko w zależności od momentu w którym się podłączy telefon do kabla dlaczego?
To jest stream z Ipli na telefonie, myślałem że mogę to puścić z telefonu na tym tv po takim kablu, coś robię źle czy to nie wykonalne?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może Ipla ma po prostu zabezpieczenie przed wyjściem obrazu poprzez hdmi?

Filmy z YT czy Mxplayer chodzą ok?
Od biedy połącz przez miracast (dublowanie ekranu) mi na tym każda apka z tel działa poprawnie. Jeżeli nie masz za dużo bajzlu w eterze (sieci WiFi itp) to obraz jest ładny i bez zakłóceń.



BTW, Panasonic odblokował Netflix w serii 2014. Powinniście już mieć go nawet zainstalowany (był po prostu ukryty w niektórych regionach - w tym naszym).
Także teraz tylko odpalić na routerze vpn i można nadrobić parę seriali / filmów :)
 

lucanx

New member
Faktycznie wygląda na to że to Ipla coś blokuje w by ich aplikacja nie działała w taki sposób własnie jak ja w tym momencie potrzebuję. Pozostałe aplikacje jak np Youtube działa bez problemu w takiej konfiguracji z tym adapterem/kablem...
 

Big-Apple

New member
Ktoś z was ostatnio robił aktualizacje oprogramowania do AS640?

Czy po aktualizacji wszystkie własne ustawienia idą w łep? Czy to jest aktualizacja głownie aplikacji w menu appz?
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio, ponad rok temu jak go kupiłem ;) Od tamtego czasu (coś koło Marca 2015) nie było żadnej aktualizacji, więc zastanawia mnie co chcesz aktualizować?

Tak czy siak ustawienia powinny zostać stare, dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje wszystko poza licznikiem godzin włączonego tv.
Ale tak czy siak po aktualizacji raczej warto zawsze przywrócić ustawienia do pierwotnych. Tyczy się to większości urządzeń z bardziej rozbudowanym softem.
 

Big-Apple

New member
Ostatnio, ponad rok temu jak go kupiłem ;) Od tamtego czasu (coś koło Marca 2015) nie było żadnej aktualizacji, więc zastanawia mnie co chcesz aktualizować?

Tak czy siak ustawienia powinny zostać stare, dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje wszystko poza licznikiem godzin włączonego tv.
Ale tak czy siak po aktualizacji raczej warto zawsze przywrócić ustawienia do pierwotnych. Tyczy się to większości urządzeń z bardziej rozbudowanym softem.

Właśnie to że nie mam tej aktualizacji bo sobie dopiero całkiem nie dawno podłączyłem wifi do tego TV. Do tej pory po prostu z niego korzystałem.

A aplikcje są tam typu TVN player którego nie ma. IPLA działa? Czy to się już nazywa Cyfrowy Polsat GO?

NEtflixa zapewne nie ma i nie będzie.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo ja pamiętam czy 1.5roku temu był tvn Player czy bez dopisku tvn...
Zresztą jak tylko go kupiłem pierwsze co zrobiłem to aktualizacje i wszystko do tej pory działa.
Pół roku temu był tylko jakis błąd w Player po stronie serwera i wyrzucało z aplikacji ale tak poza tym epizodem nie zauważyłem problemów.

Co do używania to czasem Nowy Gadżet, Drogowe absurdy i może z dwa inne ciekawsze programy tam zobacze raz na jakiś czas.

Ostatnio doszło sterowanie z komórki w playerze ale tyczy się to tylko nowych tv Samsunga i tv opartych o android. W naszych to nie działa.

Doszedł ostatnio Netflix, który też bez problemu działa - 1080p i ścieżki 5.1 do ampli. Tylko niestety od kwietnia tego roku napisy pl zostały zablokowane dla innych IP niż z pl wiec albo mamy skromną bibliotekę z PL z napisami / dubbingiem albo tak jak powinno to wyglądać w Stanach ale bez napisów. Chociaż napisy CC eng są całkiem niezłe i da się zrozumieć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry