Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

kolaboracja

New member
Hey.

Próbował ktoś z Was podłączyć klawiaturkę zewnętrzną do tego tv?
Możecie polecić jakieś dobre aplikacje przy pomocy których można byłoby pooglądać tv/posłuchać radia via net?

Dzięki
 

kolaboracja

New member
Jeszcze jedno pytanie - pewnie oczywiste, ale jakich śrub mogę użyć do powieszenia TX-48AS640 na ścianie?
Kupiłem uchwyt vogel's w50080 z zestawem g1-g6 oraz podkładki (dystanse) h,j,k. Pomóżcie mi proszę.

A.
 

kolaboracja

New member
Jeszcze jedno pytanie - pewnie oczywiste, ale jakich śrub mogę użyć do powieszenia TX-48AS640 na ścianie?
Kupiłem uchwyt vogel's w50080 z zestawem g1-g6 oraz podkładki (dystanse) h,j,k. Pomóżcie mi proszę.

A.

When using the wall-hanging bracket
Please contact your local Panasonic dealer to purchase
the recommended wall-hanging bracket.

● Holes for wall-hanging bracket installation Rear of the TV
40-inch model a: 200 mm b: 200 mm
48-inch model a: 400 mm b: 200 mm
55-inch model a: 400 mm b: 200 mm

Depth of screw
40-inch model 48-inch model - minimum: 8 mm maximum: 18 mm
55-inch model minimum: 10 mm maximum: 20 mm
Diameter: M6
Screw for fixing the TV onto the wall-hanging bracket (not supplied with the TV)
 

rott319

Member
Chciałbym dokonać aktualizacji oprogramowania do Panasonic tx48as640e.
Nie mogę jednak znaleźć na oficjalnej stronie Panasonica żadnego oprogramowania.
Skąd mogę je teraz ściągnąć ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Nie mogę jednak znaleźć na oficjalnej stronie Panasonica żadnego oprogramowania.
Skąd mogę je teraz ściągnąć ?
Jak się dobrze poszuka...
Download Information of VIERA | Download | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global

a konkretnie:
Download Information of VIERA for Europe/ UK and Ireland/ CIS | Download | TV | Digital AV | Support | Panasonic Global

Pytanie, czy to które widać na stronie, jest faktycznie nowsze od zainstalowanego w Twoim telewizorze.
Ostatnie firmware do AS640 według tej stronki: Ver. 3.101 z Mar. 3, 2015.
Panasonice aktualizują się automatycznie, o ile są podłączone do netu. Wersję FW zapewne możesz sprawdzić w menu.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Korzystał ktoś z apki Netflix w tym TV?? nie mam z niej dzwieku po optyku. ustwienia każde sprawdzone i dupa. wie ktoś może jak tą apke usunąć żeby zainstalować ponownie ??
 

qqqqqq11

New member
Player

Witam.Mam pytanie.Jak próbuję uruchomić aplikację player to otrzymuję komunikat "Zewzględu na ograniczenia licencyjne aplikacja nie może być uruchomiona w Twoim kraju.Obecnie działa tylko na terenie Polski" A przecież mam ustawione język polski i kraj Polska.Co jest źle?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam.Mam pytanie.Jak próbuję uruchomić aplikację player to otrzymuję komunikat "Zewzględu na ograniczenia licencyjne aplikacja nie może być uruchomiona w Twoim kraju.Obecnie działa tylko na terenie Polski" A przecież mam ustawione język polski i kraj Polska.Co jest źle?
A jesteś (masz łącze) w PL?
 

qqqqqq11

New member
Witaj.Mam łącze w Polsce.Dzwoniłem do dostawcy internetu-ma w Polsce,zmieniałem dns,proxy na polskie i nic.Kraj i język ustawione na Polska.Sprawdzałem po IP gdzie mnie widać (www.whois) , na wirtualnej też pokazuje Pomorskie , Gdańsk.Nie działa też netflix.Nie wiem co jest grane.
 

Stanley

Member
Bez reklam
A masz możliwość sprawdzić przez inne łącze, od innego dostawcy? Chociażby spróbować tethering przez komórkę...

[EDIT] ewentualnie rzutem na taśmę reset tv...
 
Ostatnia edycja:

marafc

New member


Widzę, że korzystasz z tego tv razem z dyskiem Synology. Po aktualizacji mam problem - nie działają mi z dysku sieciowego filmy bez napisów. Filmy z napisami działają bez problemu. Po zmianie profilu urządzenia DLNA/UPnP w Synology na Panasonic TV - AS/AX series filmy bez napisów odpalają się, ale z kolei tv nie widzi napisów do filmów, w których te napisy powinny być. Jak żyć? Można zrobić downgrade softu?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Widzę, że korzystasz z tego tv
Nie, mam starszy DT60.

razem z dyskiem Synology. Po aktualizacji mam problem - nie działają mi z dysku sieciowego filmy bez napisów. Filmy z napisami działają bez problemu. Po zmianie profilu urządzenia DLNA/UPnP w Synology na Panasonic TV - AS/AX series filmy bez napisów odpalają się, ale z kolei tv nie widzi napisów do filmów, w których te napisy powinny być. Jak żyć?
Hm, prawdę rzekłszy ostatnio baaaardzo rzadko oglądam coś z napisami. Ale mój tv dawał sobie radę całkiem nieźle, nawet z zewnętrznymi przez DLNA (z Serwera multimediów Synology). Chociaż były trochę zbyt małe (w moim tv nie było jeszcze opcji wyboru wielkości), dlatego kiedyś trochę się bawiłem we wmuxowywanie napisów do plików .mkv, programem napisanym przez jednego z forumowiczów
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99298-akcja-mala-czcionka-w-panasonicu-8.html

Mateusz Kaflowski - PanaSubtitler
Można zrobić downgrade softu?
Z tego co wiem w Panasach nie, ale może jest jakaś metoda.
 

Verso

New member
Witam,

Dzięki forum od około pięciu lat jestem szczęśliwym posiadaczem AS640 w wersji 40 calowej - TV ma się dobrze, jestem z niego mega zadowolony.

Mam pytanie, co na chwilę obecną jest "odpowiednikiem" AS640 ??? - porównywalna jakość/parametry/funkcjonalność ???
Przymierzam się do zmiany TV i powiem szczerze nie jestem na bieżąco w temacie :( najchętniej kupiłbym kolejnego Panasonica z podobnymi parametrami i wyświetlanymi kolorami ;) choć też rozważam innych producentów.
Nie wiem, czy idę w dobrym kierunku? ale przeglądając teraz forum widzę, że dość dobrą opinią cieszy się Philips model 50PUS7303.

Mój budżet około 2,2-2,5tys. PLN
Rozmiar: 50cali (maksymalna odległość od TV około 2,5m, sygnał z kablówki)

Doradzicie ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak Philips 50PUS7303 - za 2099 zł może być następcą .
Jest też znacznie lepiej wyposażony.
Jak zalogujesz się w Klubie HDTV , masz jeszcze pakiet gratisów do niego.
 
Do góry