Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro inne usługi działają w takim razie problem leży w portach. One korzystają tylko z portu 80, YT dodatkowo z 443, 32056 do rozgłoszania po sieci lokalnej i jeszcze parę innych pojawia mi się w statystykach openwrt, uPNP (dlna) to port 55000.
Możliwe, że Ci je router blokuje (albo dostawca netu)...

Ustaw na routerze stały IP dla tv, w ustawieniach dhcp możesz przypisać do konkretnego Mac'a IP.
Następnie w firewall jest coś takiego jak DMZ (bezpośredni dostęp do netu z pominięciem NAT routera), wpisz tam adres IP jaki ustawiłeś dla tv. Zapisz i zrestartuj router. Wyłącz tv na czas restartu, włącz go dopiero jak juz się router włączy żeby mógł pobrać nowe IP.
Wówczas router nie będzie jednym z możliwych problemów, jak będzie się to dalej dziać to wina będzie juz tylko po stronie ISP.

I sprawdź w momencie kiedy masz ten problem podłączając tv przez net udostępniony w smartphonie. Wtedy będziesz miał 100% jasności.
 
Ostatnia edycja:

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety tegoroczne panasy to już nie ta liga co zeszłoroczne.
Teoretycznie następcą tego modelu jest seria CS630, ale raz, że ponad tysiąc dutków więcej (w sumie nawet 1400zl więcej) to poza nic nie wynoszącym Firefox OS (bo to tylko nakładka na interface zamiast Home panasonic'a) reszta apek jest taka sama.
 

yatzekx

New member
Witam,mam pytanko bo juz mnie krew zalewa . Gdzie w menu panasonica zginęło ipla,tvn player , iplex bo szukam i szukam i nic , a jeśli pamiętam to bylo . Chyba,że coś mi się pomyliło bo stary jestem. Dzięki.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może ktoś przypadkiem odinstalował albo nie miałeś zainstalowane?
Spróbuj dodać nową aplikacje i w kategorii film/video jest ipla / Player.
Ja z tego nie korzystam, żona czasem coś z Playera zobaczy jak zapomni nagrać.
W każdym bądź razie jest i ma się dobrze.

Screenshots_2015_10_01_00_28_23.png
 

qqqqqq11

New member
Dięki za zainteresowanie. Ale napisz jeszcze gdzie jest kategoria film/video czyli jak dodać aplikację bo wchodzę w app store/video i nie ma filmi nie ma ipla.Natomiast jak odpalę telewizor to mam to co u Ciebie czyli eurosport player,aupeo ale ipla nie ma
 

qqqqqq11

New member
Dzięki Slawko za nakirowanie . Telewizor jest w Polsce aleustawioa była Rumunia.Dzięki Wszystkim za zainteresowanie.
P.S-mój stary nick to qqqqqq11 tylko zapomniałem hasła.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
koledzy dostałem trylogie Władcy Pierścienia od zioma na hdd i pytanie moje jest takie:
Są tam foldery BDMV a w nich kilka innych folderów tak jakby otworzyć płytę w windowsie.
Czy da rade jakoś to na TV odpalić ? nie ma tam ani mkv ani avi
 

rozczarowana

New member
Wiecie co jakoś w grudniu 2014r, zamówiłam znajomej mi osobie tv Panasonic 40as640. Bawiłam się ustawieniami przez tydzień i wydawało mi się, że wszystko jest ok.
Dzisiaj po niemal roku, dowiedziałam się, że wyświetlany obraz jest ucięty- np.: jak są wiadomości a pod nimi pasek z podwójnym napisem , to widać tylko górną część napisu a dolnej już nie. Obraz miodowych lat, kiepskich czy starych filmów powinien być pomniejszony do kwadratu a tu wszystko jest wyświetlane w pełnej rozdzielczości.
Obstawiam, że o ustawienie pełnej rozdzielczości chodzi czy może o coś innego?
Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak zmienić rozdzielczość czy tą usterkę? Nie mam Panasonika i nie mam dostępu do wadliwego telewizora a chciałabym szczegółowo poinstruować starszą osobę jak zmienić obraz.
 

babus

Member
Witam. Co prawda nie mam tego modelu panasa, ale może zadziała. Trzeba na pilocie odszukać przycisk ASPECT i wywołać okno proporcji obrazu. Tam wybrać najlepiej AUTO i obraz sam będzie dopasowywał się do ekranu i nic nie powinno obcinać.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli sygnał jest z dvbt to powinno pomóc.
Ale gdy źródłem jest zew dekoder stb to w nim trzeba szukać opcji zmiany wyświetlanego obrazu dla kanałów 4:3 (są jeszcze takie?)
W nc+ ta opcja wygląda następująco:

e0048bc9a0e66b24d6b1386d6f714574.jpg

Wybaczcie za jakość zdjęcia, nie chce mi się z łóżka wstawać.
 

rozczarowana

New member
Obraz jest z tv naziemnej cyfrowej, był podpięty dekoder Polsatu ale chyba już jest rozwiązana umowa.
Ja w LG 3 letnim mam 4:3 tyle że w 47calach i jak mam stare filmy to zamiast prostokątnego oglądania mam kwadrat z czarnymi bokami.

W Panasoniku nie przypuszczałam, że oglądając załóżmy Polsat z rana od 6 do 7.30 obraz może się nie mieścić w telewizorze.

Po pracy będę szukać przez telefon przycisku ASPECT i wywoływać okno proporcji obrazu.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
W takim razie ustawił bym 16:9 z wyboru pod klawiszem "Aspect".
Przy auto juz od dawien dawna panasonic'i wykrywały wyświetlany obraz, a nie tylko sygnał i dopasowywały go do ekranu.
Także pomimo tego, że stacja nadaje ze znacznikiem 16:9 ale będzie miała pasy na dole bądź po bokach to w trybie auto i tak będzie chciał to "rozciągnąć" na pełny ekran.

Zawsze mi się podobało jak Panasonic skalował w starszych modelach 4:3. Nie rozciągał całości jak inne tv robiąc z aktorów "grubasów" tylko same boki, co już tak nie koliło w oczy.

Trzeba mu sztywno ustawić 16:9, wtedy nie będzie nic mieszać ;-)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Zawsze mi się podobało jak Panasonic skalował w starszych modelach 4:3. Nie rozciągał całości jak inne tv robiąc z aktorów "grubasów" tylko same boki, co już tak nie koliło w oczy.
Takie coś miałem także w już ponad 6-cio letnim Sharpie (tzn. mam nadal, tv powędrował do sypialni). Tryb nazywa się bodaj "Panoramiczny" i chyba nawet kiedyś pytałem na forum, jak to jest możliwe, że na panelu LCD coś jest rozciągnięte po bokach nieliniowo, czy to może jakaś usterka? ;) Okazało się, że tak ma być i gdy zrozumiałem o co chodzi, faktycznie byłem w stanie taki sposób wyświetlania formatu 4:3 na ekranie 16:9 zaakceptować.
 

Grisza HD

New member
Ja jestem z tv zadowolony mam go od stycznia 2015 r. A te następne modele na 2016 r nic nowego nie wprowadzają zbędne bajery a cenowo dużo drożej. A obraz ten sam.
 

prezesseto

New member
Prosze o pomoc w ustawieniu obrazu.
Mianowicie skusiłem się w końcu na model 55as640e.
Po przeczytaniu wielu postów na temat najlepszych ustawień obrazu dla zwykłego zjadacza chleba, ustawiłem tryb obrazu na Prawdziwe kino i wyłączyłem wszelkiego rodzaju ulepszacze.Nastepnie dopasowalem kolor,kontrast,podświetlenie pod swój gust.Jakość obrazu na kanałach Hd jest naprawdę super ale nie w scenach dynamicznych
Przy oglądaniu meczu piłki nożnej mam wrażenie ze piłka przy długich zagraniach(np.wybicie piłki przez bramkarza)nie leci płynnie tylko skacze.Tak jakby co kilka ms rwało obraz.Nie jest to wina kanalu bo dzieje sie tak na kazdym kanale sportowym
Stąd moje pytanie:
która funkcja w ustawieniach obrazu odpowiada za płynność w scenach dynamicznych?Bo to ze to normalne w tym tv to nie chce mi się wierzyć
Bede bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zależnie od sygnału (odświeżania) przy 24Hz będziesz miał opcje: 24p Smooth Film
albo w pozostałych: Intelligent Frame Creation.

Jeżeli obraz rwie co kilka ms musisz mieć wyłączony powyższy IFC, bo bez niego nie ma konwersji przeplotu 3:2.
Jeżeli nie chcesz korzystać z upłynniacza zmień przy sporcie z 1080i na 720p60 w STB.

Trochę bez sensu kupować 120Hz tv i nie korzystać z IFC. Wtedy obraz nie odbiega w niczym od AS600...
 

prezesseto

New member
Dzieki za podpowiedz.
Wlaczylem IFC na tryb posredni i od razu jest lepiej.
W STB mam ustawione 720p50hz.
Chyba natrafilem na niespecjalnie udany egzemplarz bo poziom cloudingu przy dynamicznych scenach jest bardzo widoczny :( wlasnie ogladam teraz C+Sport Hd(liga angielska)
 
Do góry