Panasonic 37pv60

pmcomp

New member
PAZ napisał:
Kolega Pmcomp miał sobie sprawić 37, ciekawie czy już to uczynił i może podzieli się wrażeniami z użytkowania.
.

Kolega pmcomp sprawił sobie już chyba z pól roku temu i już tutaj wrażenia opisał.
Trzeba tylko stuknąć w SZUKAJ.

Pozdro
 

PawelL

New member
37PV60 i Nka

Witam!
Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem TH-37PV60E. Podłączyłem go do nbox recorder Nki po HDMI, a do DVD Pioneera po Componencie. Jakość obrazu - bardzo dobra, zarówno filmy na DVD, jak i programy na Nce (Discovery HD - bajka :cool:). Nie zauważyłem zacinania się dzwięku po HDMI, jak to było zgłaszane przez niektórych.
Jestem zadowolony z zakupu, chociaż mam pewne pytania, głównie dotyczące współpracy tego TV z innymi urządzeniami, które posiadam.

1. Czy nie powinno być tak, że TV obudzi się sam po włączeniu dekodera Nki? Sądziłem, że HDMI obsługuje taką funkcję, ale u mnie to nie następuje. Co więcej, po włączeniu TV ręcznie, odbiornik zawsze ustawia się w tryb TV (oglądanie programów z tunera), nawet jeśli już włączony jest dekoder.

2. Mam problem z zaprogramowaniem pilota uniwersalnego (Logitech Harmony 525), aby poprawnie ustawiał wejście HDMI przy oglądaniu Nki. Niestety, wybór wejścia w TV nie następuje po wysłaniu jednego kodu z pilota, trzeba nacisnąć TV/AV, potem, w zalezności od tego, w którym miejscu menu się znajdujesz (które wejście było ostatnio używane), nacisnąć niebieski lub coś innego.... Ogólnie nie jest to przemyślane do końca. Może ktoś jednak zna sposób na włączenie dowolnego wejścia TV za pomocą jednego kodu?

Jest też parę problemów z Nką, które były już opisywane w innych miejscach. Na przykład, włączenie dzwięku Dolby Digital na złączu optycznym dekodera włącza go również na HDMI, a ten TV nie obsługuje DD, więc w TV jest cisza. Muszę więc obligatoryjnie włączać amplituner, żeby coś usłyszeć, nawet, jeśli kanał nie nadaje dźwięku DD. Jest to jednak sprawa dekodera, a nie TV.
 

Markcox

New member
wit502 napisał:
witam Marckcox mam dylemat czy tez masz problem z oświetleniem przy tej plażmie, zawahałem sie przy kupnie lx600 na rzecz tej plazmy mam cyfrę + tuner dreambox stała by na ścianie zachodniej okno od południa -jak możesz to doradż coś laikowi bo mnie żona ciosa juyż kołki za brak zdecydowania z goy dzięki.

jak wspomniałem we wcześniejszym poście-dopiero niosę się z zamiarem zakupu tego fantastycznego PDP PV60 :grin:
nie da się ukryć, ze jest to bolączka każdej plazmy, nie tylko panasa-ale na wszystko są sposoby:eek:k:

Szczerze mówiąc odbicia w plazmie nie są dużo bardziej widoczne niż w zwykłym CRT i nie da się ich uniknąć(kwestia przyzwyczajenia)-ale od czegoż są żaluzje i verticale:p

PawelL napisał:
1. Czy nie powinno być tak, że TV obudzi się sam po włączeniu dekodera Nki? Sądziłem, że HDMI obsługuje taką funkcję, ale u mnie to nie następuje. Co więcej, po włączeniu TV ręcznie, odbiornik zawsze ustawia się w tryb TV (oglądanie programów z tunera), nawet jeśli już włączony jest dekoder.

wiele osób zgłaszalo identyczną przypadłość przy 42PV60. Po SCART'cie przełącza się automatycznie, natomiast po HDMI należy zrobić to "z palca" :) taka przypadłość

pzdr
 
Ostatnia edycja:

agas

New member
Witam!
Zwracam Honor za pochopną opinie tym,na kórych spadło to co napisane o złym odbiorze na tej plazmie.

do rzeczy:
Kabel euro zmieniony na kabel firmy vivanco( 120zł) obraz po wymianie kabla rewelacja!!!! odjazd absolutny.Przyominam ze na kablówce po dekoderze cyfrowym telewizji kablowej.

KOlorystyka powala na kolana!!! Czerń- odjazd!!! Filmy wieczorami super!
SPORT bdb!!! mecze na razie piłka nożna BDB, skoki BDB, koszykówka dopiero dzis bedzie testowana.
Wczoraj film na canal + "genesis" , przyrodniczy lekko. zbliżenia i kolorystyka ....ocena jak HD!!!

Przyjmując ze zaczynaliśmy wybierac TV patrzac tylko na LCD a kupiliśmy Plazme , dokonaliśmy najlepszego wyboru z możliwych!

co do Oświetlenia:

W pokoju korzystamy z lampki obok TV i nie przeszkadza to w niczym ....zero odbić. górne oświetlenie to samo, w dzien odbić również nie dostrzegamy, a okna są z boku tv.

Podsumowując TV Plazmowy Panasonic 37PV60 - rewelacja!!! kolorystyka jest niesamowita, a seanse filmowe wieczorami totalny odjazd, czujemy sie jak w kinie!
Dźwięk z uwagi na to ze są to tylko 2 głolśniki i niektóych może to odrażać...powiem jedno w warunkach domowych robi wrażenie.,oczywiście podłączajac kino lub głośniki efekt bedzie zdecydowanie lepszy.
Tak wiec po wymianie kabla EURO na firmowy Vivanco TV pokazał nam swoej wszytskie walory...nie wiem jak może wyglądać HD bo dla nas ten obraz z kablóki jest juz na niektóych kanałąch i programach jak HD!!
Co do bzyczenia czy brzeczenia , nic nie słyszymy bo słuchamy Programó a nie pracy Plazmy. co s tam bzyczy ale jak prawie wyciszymy TV, napisane jest ze to normalne ze tak duży sprzet musi wydac jakis dzwięk.POwiem Tak nie przeszkadza to w niczym!
Ustawienia na normal:
kontrast lekko ponad połowe
Jaskrawość ponad połowe
kolor ponad połowe lekko
ostrość połowa
balans bieli normal
color management włączony
3D- comb wyłączony
tryb pracy dźwieku muzyka

gorąco polecamy ten model
 

wit502

New member
agas vbmenu_register("postmenu_68158", true);
Junior Member

Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 11
pkt'y reputacji: 0
reputation_pos.gif



icon1.gif

na górnym tragedia co do Oświetlenia:

W pokoju korzystamy z lampki obok TV i nie przeszkadza to w niczym ....zero odbić. górne oświetlenie to samo, w dzien odbić również nie dostrzegamy, a okna są z boku tv.-Agas-skąd ta nagła zmiana nierozumiem?
 
Ostatnia edycja:

agas

New member
pierwsze wrażenia pisane były w dzien w któym zakupiliśmy TV, był nie ustawiony kolorystycznie i jasność i inne ustawienia, był odbierany po kablu zwykłym euro , który na dodatke był wadliwy. teraz zakupiony nowy kabel i dokładnie opisałam w poście wyżej jakie wrażenia! dodam ze zaskoczeni jestesmy jakościa TVP1 TVP2 na +!

TV bajka !
 

Markcox

New member
agas napisał:
pierwsze wrażenia pisane były w dzien w któym zakupiliśmy TV, był nie ustawiony kolorystycznie i jasność i inne ustawienia, był odbierany po kablu zwykłym euro , który na dodatke był wadliwy. teraz zakupiony nowy kabel i dokładnie opisałam w poście wyżej jakie wrażenia! dodam ze zaskoczeni jestesmy jakościa TVP1 TVP2 na +!

TV bajka !

widzisz Agas, wiedziałem że nie należy siać paniki :p w końcu musiało się wyjaśnić co jest przyczyną Twojego "zamglonego" obrazu.
I cieszę się że po kilku dniach obcowania z tym wspaniałym sprzętem jesteście zachwyceni:eek:k:

pzdr
 

agas

New member
Dzięki! teraz stoimy przed wyborem odpowiedniego DVD lub kina domowego( najlepiej z 2 lub max 3 głośnikami) i nie wiemy co wybrac:(
 

Markcox

New member
agas napisał:
Dzięki! teraz stoimy przed wyborem odpowiedniego DVD lub kina domowego( najlepiej z 2 lub max 3 głośnikami) i nie wiemy co wybrac:(

w takim razie zapoznajcie się z tematami dotyczącymi Amplitunerów AV na tym forum-znajdziecie tam wiele pomocnych wskazówek i porad

pzdr
 

agas

New member
Jeszcze jedno pytanie jak możemy sprawdzić jaką werrsje mamy Tv? czy 1.02 czy inną....chodzi mi o to czy jest ta nowsza wersja
 

jacek315

New member
Pv37

Dzisiaj przeczytałem na stronie top market pl newsa z dnia 18.12.2006r. o tym ,że Panasonic wypuścił nowy telewizor serii viera TH 37PV EH.Czy to nie jest jakas pomyłka? Symbole wskazują ,że chodzi chyba raczej o tego samego znanego nam Panasonica, a może to wersja poprawiona? Czy ktos wie coś na ten temat?
 

ThYX

New member
jacek315 napisał:
Dzisiaj przeczytałem na stronie top market pl newsa z dnia 18.12.2006r. o tym ,że Panasonic wypuścił nowy telewizor serii viera TH 37PV EH.Czy to nie jest jakas pomyłka? Symbole wskazują ,że chodzi chyba raczej o tego samego znanego nam Panasonica, a może to wersja poprawiona? Czy ktos wie coś na ten temat?

O tym EH to było już z 50 pytań ! A może warto zajżeć do FAQ ? Doceń czas innych i czytaj FAQ http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10128 !
 

wokun

New member
Pytanie do użytkowników 37 PV 60:
Przełączanie kanałów pilotem u mnie trwa ok. 3-4sek (od momentu naciśnięcia na konkretny klawisz pilota do momentu pojawienia się nowego kanału na TV) - czy też tak macie?
pozdr. wokun
 

yatre

New member
koniec z 37pv60??

witam
Naczytałem się o różnych telewizorach, po długich i ciężkich dojrzałem:D i co słyszę?:confused: telewizor, który sobie wybrałem schodzi z taśm produkcyjnych. Zamiast modelu pv60 ma być model pv45, pytanie do wtajemniczonych, czy to prawda?
 

k-d

New member
Raczej nie zamiast tylko obok i niżej.

A z tym schodzeniem to nie byłbym taki pewien, może nie jesteśmy pierwszym rynkiem dla Panasonica i jeżeli ma ograniczoną liczbę tv, a duże zainteresowanie w rozwiniętych krajach, to nie "wprowadza" do nas sprzętu. Na niemieckiej stronie nie znikł z oferty, natomiast modelu PA tam nie ma.
 

yatre

New member
k-d napisał:
Raczej nie zamiast tylko obok i niżej.

A z tym schodzeniem to nie byłbym taki pewien, może nie jesteśmy pierwszym rynkiem dla Panasonica i jeżeli ma ograniczoną liczbę tv, a duże zainteresowanie w rozwiniętych krajach, to nie "wprowadza" do nas sprzętu. Na niemieckiej stronie nie znikł z oferty, natomiast modelu PA tam nie ma.
Dzwoniłem do sklepu "e-panasonic" i tam dostałem info, że tego telewizora już nie będzie i zostanie zastąpiony wersją pv45. Co do modeli PA to na stronach niemieckich są np: http://www.idealo.de/suchen/4014-plasmafernseher-panasonic-th-37pa-60e.html.
 
Do góry