Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów plazmowych - seria GT60.

digitalus

Banned
Jeszcze mam dwa pytania:
jak ten TV (P50GT60e) sprawuje się w wyświetlaniu naziemnej telewizji cyfrowej,
a ja sprawuje się w wyświetlaniu AVCHD 24p FullHD (kamera)

Za dnia w pokoju jest dosyć jasno - choć nie jest to balkon w słońcu :wink:, żona trochę marudzi nad Ledem, ale podobno te nowe Plazmy mają powłokę antyrefleksyjną na poziomie umożliwiającym normalne korzystanie z telewizora w czasie dnia w domu.


W najnizszym modelu plazmy nie ma filtra antyrefleksyjnego i jakosc obrazu jest na dobrym poziomie.
kliknij na linki nizej.Zdjecia ekranu mojego telewizora.

http://www.hdtv.com.pl/forum/921330-post8.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/957722-post5.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/99364-tx-p42x60e-czy-tx-p42x50.html

W gt60 jest filtr i wrazenia wizualne musza byc znacznie lepsze.Tylko plazma.
GT60 to wyzszy model niz st60. ST60 ma podobna jakosc obrazu, moze nawet lepsza niz pioneer kuro.tylko kwestia ustawien parametrow obrazu .Porowanie jakosci obrazu kuro i st60 w linku nizej.

http://www.avsforum.com/t/1475972/official-panasonic-st-gt-vt-zt60-pictures-thread


st60
LL





kuro
LL
 
Ostatnia edycja:

jachmiel

New member
Żeby było ciekawiej w starej bądź co bądź serii PV80 była możliwość wyboru odświeżania 100 Hz co prawie eliminowało problem "migotania", a w nowych seriach (GT, ST, VT) już nie ma takiej możliwości. Może ta funkcja mogła obsługiwać jedynie rozdzielczość 1024x768, bo w serii X60 taka opcja dalej istnieje.

Przed zakupem radzę sprawdzić czy nie będzie to dla Was problemem. Ja ze względu na to odpuściłem zakup nowej plazmy, choć mojej małżonce to nie przeszkadzało i była przekonana do zmiany z PV80 na GT60.
 
Ostatnia edycja:

rafi102

New member
Po wyłączeniu 100 Hz w PV80 to się oglądać nie dało tak oczy bolały.
To nie ten problem, mniejszy ekran i rozdzielczość powodowały że prawie nie widoczne były duszki choć pamiętam ze na początku przy analogowej kablówce problem dało się zauważyć. Ale odkąd mam cyfrową kablówkę to już dawno tego nie widziałem. Stara plazma będzie u rodziców zawsze będę mógł do niej wrócić :)
 

maderos

Member
Bez reklam
100Hz nie bylo już w 42gt20, który miałem przed obecnym. Nie wiem czym spowodowana była ta zmiana, albo raczej kastracja nowszych modeli z tego parametru.
 

TomaszPawel

New member
Zamówiłem w koniec końców P50GT60E - jak dojdzie zobaczymy co potrafi...

P.S.

Jeśli ktoś kalibrował ten TV byłbym wdzięczny za przesłanie ustawień na PW.

Wybrałem GT a nie ST z 5 powodów: - tuner Sat, nagrywanie USB, Hexa, USB 3.0, 2 pary okularów.

A ponadto ... na "55 nie chciała się zgodzić żona :cry:
 

TomaszPawel

New member
Jeszcze dopytam o jedną rzecz która chodzi mi po głowie. Zakładając że TV będzie używany i w dzień i w nocy, i do naziemnej i do materiału 1080 lub 720 - czy jest sens dokładać do P50VT60?

Podobno VT60 choć lepszy w nocy w dzień przez ciemniejszą powłokę sprawuje się troszeczkę gorzej. Pytanie czy w nocy sprawuje się dużo lepiej niż GT...
 

sokratgc

New member
Mój przenośny dysk twardy na usb jest zakończony dwoma kabelkami (wtyczkami) usb. Ponoć jedno na dane a drugie na zasilanie. Czy da się podłączyć taki dysk do tx50gt60e? Czy będzie możliwość oglądania z niego filmów i nagrywania na nim?
 

jachmiel

New member
Pomimo wątpliwości co do migotania wziąłem 50" GT60 na próbę. Po kilku dniach użytkowania chciałbym się podzielić swoimi odczuciami:

- ustawienia fabryczne na wszystkich trybach słabiutkie, poza trybem dynamicznym który pokazuje, że może być dobrze reszta trybów wygląda źle wg mnie,

- migotanie jest zauważalne ale sytuację poprawia ustawienie luminancji panelu na max, wtedy odczucia są zbliżone do użycia trybu 100 Hz w starszych modelach, przy wartości pośredniej i minimalnej jest zdecydowanie gorzej w tym względzie wg mnie,

- przy sygnale z nc+ w materiałach ze studia np tvn hd, tvn 24 hd jakość obrazu bardzo dobra, po korektach pod siebie można zrozumieć zachwyty nad tegorocznymi plazmami Panasa, podobnie przy materiałach z BR ale tu też trzeba się trochę "naklikać" w zależności od materiału

- dźwięk jest całkiem przyjemny jak na niewielką grubość tv, choć w porównaniu do starego PV80 nie powala,

Niestety to co może przeważyć o zwrocie tego modelu to żółto-zielone zabarwienie skóry. Pomimo tego że dało się to w znacznej mierze zniwelować zabawą z zaawansowanymi ustawieniami barw i bieli to w dalszym ciągu taki efekt czasem występuje. Szczególnie mocno widać to na cieniach w okolicy twarzy czy szyi. Co gorsze podobne efekty widać na zdjęciach ST60 na zagranicznych portalach, gdzie tv są już teoretycznie po kalibracji.

Na profesjonalną kalibracje jest jeszcze za wcześnie dla tego panelu, dlatego proszę Was o opinie jak to wygląda po dłuższym użytkowaniu, czy powyższy problem występuje po przeprowadzeniu profesjonalnej kalibracji, przy użyciu mierników a nie własnego oka.

Pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkim HD-Maniakom Szczęśliwego Nowego Roku :).
 

dyzio

Member
Czy ktoś może podłączał do GT60 Touch Pad Controller? Pytam gdyż patrząc po opisach trzeba go sparować z TV a w menu GT60 nie ma opcji parowania Touch Pada.
 

muchaone1

New member
Czy ktoś może podłączał do GT60 Touch Pad Controller? Pytam gdyż patrząc po opisach trzeba go sparować z TV a w menu GT60 nie ma opcji parowania Touch Pada.

wg wielu specyfikacji ktore znalazlem na zachodnich stronach w opcji "akcesoria" przy touch padzie jest znak "-" wiec GT60 go nie obsluguje, jedynym dostepnym akcesorium pomijajac okulary jest touch pen (ktory kupiłem w wersji box dla potomnych) dla kidsów fajna zabawka! :D

natomiast touch pada moim zdaniem z nawiazka rekompensuje darmowa aplikacja na androida i ajfony o nazwie Panasonic smart remote2 :)
 

pawelll

Member
Zamówiłem w koniec końców P50GT60E - jak dojdzie zobaczymy co potrafi...

...., nagrywanie USB, Hexa,....
I jak wrażenia po kilku miesiącach?
Czy nagrania na USB są kodowane czy to zwykły .ts który można przenieść na kompa?

Swoją drogą szkoda, że Panasonic na nasz rynek nie wprowadził większych ekranów w GT60.
 

muchaone1

New member
I jak wrażenia po kilku miesiącach?
Czy nagrania na USB są kodowane czy to zwykły .ts który można przenieść na kompa?

Swoją drogą szkoda, że Panasonic na nasz rynek nie wprowadził większych ekranów w GT60.
są kodowane
na żadnym rynku poza japońskim(ale poza zbieżną nazwą to raczej nieco odmienny model od tego europejskiego) GT60 nie było oferowane w rozmiarach innych niż 42 i 50 cali.

a teraz nieśmiertelne pytanie-KiKi i gdzie to porownanie GT60 ktore tyle miesięcy temu obiecywałeś i za przypomnienie o nim dostałem kilka miesięcy temu na innym loginie (ktory miałem od kilku lat) od ciebie bana bezterminowego z odpowiedzią, że "będzie" a w polu powod bana było: "brak" :D :popcorn: pomijam, ze wszystkie moje posty z tylu lat zniknely-cenzura gorzej niz za komuny :)
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
Nie jestem testerem więc nie bierzcie mojego wpisu zbyt profesjonalnie ale z mojej strony mogę napisać, że ok. 2 tyg. temu gdy byłem w centrum handlowym w sklepie „nie dla...”przy okazji szukania sprzętu stereo, udało mi się coś co pewnie większość z tu obecnych na forum chce robić jak są na zakupach z drugą połówką i po rozdzieleniu się w markecie i po zwrocie typu „to Ty idź na ciuchy, a ja na telewizory”...Mianowicie gdy na jednej ścianie obok siebie wisiały 50st60, 50gt60, 55wt60 i jakieś dwa inne Panasonici, których modeli nie pamiętam dostałem od sprzedawcy pilota z którym przebywałem ( pilotem ) ładnych parę chwil ( co moja druga połówka jak wróciła z „ ciuchów” skwitowała dziwnym spojrzeniem typu…jeszcze? ;-) ). Jak wiecie z mojego wpisu na jednym z tematów w tej chwili jestem w trakcie reklamacji mojego 47et5 i jeśli nie uda się go naprawić to chciałbym go zmienić na 50st60 i gdy zobaczyłem, że na 50st60 jest o wiele mocniej ciemniejszy obraz niż na gt60 zapytałem sprzedawcy czy ten typ tak ma czy są różne ustawienia bo obraz był diametralnie inny niż 50gt60 ( był jakby za mgłą ). Pan przyszedł z pilotem i okazało się, że ustawienia niby są takie same ale widząc, że drążę temat stwierdził ku mojej uciesze ” ma Pan pilota i jak pan chce to niech pan się pobawi” ( w sklepie było wtedy mało ludzi i byłem happy, że sprzedawca sobie poszedł i dał mi wolna rękę panowania nad 5 telewizorami jednocześnie ;-). Głównie interesowała mnie różnica miedzy wyświetlanym obrazem na st60 i gt60 ale przy okazji można było zobaczyć jak na ich tle wygląda wt60. Obraz na jakim się bawiłem to była reklamówka meczu FC Barcelony, która często leci w marketach na Panasonicu. I co się okazało…obraz na 50st60 był ciemniejszy gdyż miał włączony czujnik oświetlenia zewnętrznego ( wokół telewizorów panowało w miarę przyciemnione światło co nie często zdarza się w elektromarketach i co za tym idzie obraz automatycznie był ciemniejszy na tv. z wł. czujnikiem i to dość sporo, a jak z jasnością podjechałem na max to spowodowało to …jakby to nazwać wypłowienie kolorów…zresztą Sami wiecie co się dzieje jak tv ma na max ustawioną jasność ). Tak czy siak po wyłączeniu czujnika otoczenia obraz z odległości ok. 3.5 m ( z tylu oglądałem gdyż u siebie mam podobnie ) nie różnił się zbytnio na st60 od gt60 – smiem stwierdzić, ze był identyczny. Gdy podszedłem o wiele bliżej tak na ok. 1m moim subiektywnym zdaniem poruszający się piłkarze na gt60 byli troszkę ostrzejsi ( wyraźniejsi ). Ale różnicę w ostrości było widać naprawdę z odległości ok. 1-1.5 m. i wydaje mi się, że z tej odległości to rzadko kto ogląda 50 cali tv. Z dalszej odległości moim zdaniem różnic nie zauważyłem. To samo tyczy się nasycenia kolorów. Specyfikację tv można znaleźć w necie więc nie będę się tu rozpisywał. Aha porównania dokonywałem na trybie „ normalny” – ustawień nie pamiętam ale zrobiłem identyczne dla obu plazm. Podsumowując zawsze myślałem co zresztą gdzieś tu napisałem, ze gt60 jest dużo jaśniejszy..przyznaję, że się myliłem gdyż przy równych ustawieniach ta różnica moim subiektywnym zdaniem zanika. Jeśli będziecie mieli okazję spotkać te dwa tv obok siebie i obraz będzie diametralnie różny sprawdźcie jak są ustawione i czy czujnik oświetlenia zew. jest w obu tv. wył. Na pierwszy rzut oka gdy w gt60 był wył, a w st60 wł. to o wiele lepsze wrażenie sprawiał gt60 ( wiadomo dawał kolorami po oczach i przy nim st60 wyglądał jakby grał za mgłą ) Nie wiem czy jest to celowe ustawianie czy nie ale wiadomo, że najlepiej sprzedaje się produkt, który dla laika robi na pierwsze wrażenie efekt wow!! Jeśli nie znalazłbym przyczyny różnicy w jasności obrazu stwierdziłbym, że warto dołożyć ponad 1000PLN do gt dla „ lepszego” obrazu. Według mnie wybór zależy od tego czego oczekujemy od tv. Jeśli zależy nam w 99% na jakości obrazu to wg. mnie nie warto dopłacać do gt60 gdyż st60 w porównaniu do gt bije go na głowę w stosunku cena/jakość obrazu. Jeśli zależy nam na funkcjach wbudowanych w tv ( jakie posiada każdy tv ten kto zna specyfikację i różnicę w wyposażeniu tych tv to każdy wie ) i w opisywanym na różnych forach różnicy w input lagu przy grach na korzyść gt60 to pewnie warto dopłacić. Kwestią jest odpowiedź na pytanie co chcemy od telewizora i ile jesteśmy w stanie za to zapłacić. Nie oszukujmy się w kwestii dobrego jakościowo dodatkowego wyposażenia to za to wyposażenie trzeba dopłacić i takie są prawa rynku…osobną kwestią jest to czy potrzebujemy tego wyposażenia czy nie ale to już niech każdy odpowie sobie Sam. Pozdrawiam i mam nadzieję, że nie zanudziłem nikogo moim trochę przydługim postem. Wiem, że to nie jest test bo nie ma tu żadnego porównania danych, które można zmierzyć za pomocą odpowiedniego sprzętu i odpowiednich plansz ale jest to relacja z tego co swoim subiektywnym okiem widziałem. Aha…jeśli chodzi o Mnie to jeśli wywalczę wymianę tv. To będzie to 50st60, a jeśli miałbym dać ok. 5000 PLN za plazmę ( na razie dla mnie nie realne ) to wybrałbym 55st60 niż 50gt60. Po prostu miałbym więcej radochy z większego ekranu niż z dodatkowego wyposażenia, którego ja nie wykorzystam ( co nie znaczy, że ktoś inny może wykorzystać ) co nie zmienia faktu, ze jeśli chodzi o jakość obrazu obydwa telewizory są na rewelacyjnym poziomie ( oczywiście najlepsze wrażenia w przyciemnionym pomieszczeniu ).
 

midzi

New member
Ciekawie opisane i pełna zgoda. Wyszedłem z takiego samego założenia. Taniej, ale więcej przy minimalnej różnicy jakości :)
 

dyg

New member
Witam

Od kilku dni posiadam 50gt60 i jestem lekko rozczarowany poziomem czerni. Z tego co wyczytałem wszędzie podaje się że czerń jest czarna, jest świetna, wystawia się noty referencyjne. W filmie z pasami jestem w stanie zauważyć niemalże w dowolnym momencie szarość czerni. O ile w średnio jasnych scenach to nie przeszkadza to w ciemnych jest to widoczne. Przeglądam internet od wczoraj i nie do końca mam odpowiedź na swoje pytanie - czy czarny jest na prawdę czarny, czy widać świecenie. Nie wiem czy mam reklamować czy tak już będzie. W dzień, w zaciemnionym pokoju czarny jest bardzo dobry/super, ale w nocy, w kompletnej ciemności jest bardzo dobrze widoczne świecenie.
Jeszcze jedno pytanie, na które ludzie z drugiego polskiego forum hd nie potrafią odpowiedzieć to czy gdy wyświetlany jest obraz czarny i gdy podejdzie się do panelu na odległość np 20cm to czy widzicie takie jakby odświerzanie z szarych nitek? Wydaje mi się że to powoduje kiepską czerń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie ma wpływu na czerń ale na jednolitość obrazu.
Nie będzie testu GT 60 - bo nie jest model produkowany już od ponad pół roku.
Nie ma ich w dostępności już kilka miesięcy. Zostały jedynie jeszcze gdzieś na półkach.

Co do czerni .
Czerń jest extra jak na klasę cenową .
I tak należy to odbierać.
Czerń czarną na rynku miał tylko Pioneer i później różne przybliżone jej wartości :
Panasonic Zt60
Philips 9708
Toshiba SV685
Elite
Teraz Panasonic AX900

Model GT 60 tak już ma i nie podlega czerń wymianie gwarancyjnej.
 
Do góry