TX-P42X60E , czy TX-P42X50

cointreau

New member
Na początku witam wszystkich !
Jak w temacie...ciekawi mnie, czy ktoś miał możliwość używania tych plazm. Zdaję sobie sprawę, że
są to najtańsze modele Panasonic'a, ale właśnie taki budżet mam przeznaczony na telewizor.
W internecie jest bardzo mało informacji na temat tych modeli. Specyfikacja na stronie producenta jest również uboga. Poza tym interesują mnie przede wszystkim opinie wynikające z ich użytkowania.

Zatem jaka jest między nimi różnica? Jeden jest o rok starszy i ma gniazdo SD, a ten nowszy już nie ma. Czy w tych modelach coś jeszcze się zmieniło? Jak te modele radzą sobie z odtwarzaniem filmów? Czy w obydwu modelach gniazdo USB rozpoznaje bez problemu pendrive'y oraz dyski? Jest jakieś ograniczenie pojemnościowe?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli chodzi o odtwarzanie plikow filmowych z usb to niestety nie mozna wykluczyc ze jakiegos pliku w telewizorze nie bedzie mozna odtworzyc.Zalezy od kodeka ktorym wykonano RIP.Nawet zewnetrzny hdplayer czasmi nie odtworzy jakiegos pliku i jest to normalne.Zalezy od osoby ktora przygotowala rip i jaki kodek zastosowala.
Informacja o kodekach i plikach ktore mozna odtworzyc w TX-P42X60E na stronie 31 w instrukcji
link
Panasonic Waruki użytkowania
W instrukcji wspomniano tez o napisach czyli plikach txt i srt.Nazwa pliku z napisami musi byc taka sama jak plik filmowy.

Plazma tx-p42x60 na avforums otrzymala wysokie oceny za jakosc obrazu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RrH5fVwKE6o
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-X60-TX-P-42X60B-50X60B-Plasma-TV-Review_519/Review.html

Najnizsza ocena za internet z avforums nie nalezy sie wcale przejmowac bo w wersji e czyli tx-p42x60E nie ma wejscia LAN .
Nawet jesli w sklepie tx-p42x60 prezentuje sie slabo to nie nalezy sie tym przejmowac tylko zabierac do domu.Gdy ocenialem jakosc obrazu mojego telewizora w sklepie to byl smutek i rozpacz.Zastawialem sie co robia sprzedawcy w sklepach aby ustawic taka slaba jakosc obrazu.W pierwszym telewizorze plazmowym ktory kupilem bylo jeszcze gorzej.W domu zupelnie inaczej czyli bardzo dobrze.
tx-p42cx3e to podobnej klasy plazma jak TX-P42X60E.Plazma tx-p42c3b otrzymala nizsze oceny na avforums.TX-P42C3B to prawie taki sam telewizor jak TX-P42CX3E .cx3e posiada v-audio surround,w tx-p42c3b v-audio i wejscie LAN.
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-C3-TX-P42C3B-42-Inch-Plasma-TV-Review_175/Review.html
czyli z tx-p42x60 uzyskasz jeszcze lepsze wrazenia wizualne.Posiadam tx-p42cx3e. kilka zdjec z kanalow sd i hd.
kliknij na link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...wa-dobry-do-grania-na-konsoli.html#post919646

DSCF2305J_npqenws.JPG
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
Dzięki za odpowiedź...
Zastanawiam się właśnie między TX-P42X50, a X60, ponieważ:
- do 2 tysięcy nie widzę alternatywy, aby jakościowo jakiś TV był dużo lepszy od X50, czy też X60. Widzę, że dodają jedynie 3D na którym mi w ogóle nie zależy.
- X50 ma dodatkowo wejście SD i innych różnic nie widzę
- czytałem gdzieś na necie (nie mogę już znaleźć linka), że są problemy z odtwarzaczem filmów w X60. Nie musi to być jednak jakaś super wiarygodna opinia, bo tak jak piszesz, przyczyn nie odtworzenia danego filmu może być wiele.

Poza tym ciekawi mnie też kwestia przeglądania zdjęć. Masz podobny technologicznie TV, więc może mnie uspokoisz :)

Otóż, w plazmie Samsung, którą dwa lata temu kupił kolega (HD ready, zapłacił 1800zł, ale nie pamiętam modelu), był taki problem, że prawie wszystkie zdjęcia (o rozdzielczościach 1800-2500 i większych) były nienaturalnie skalowane, tak że nie dało się ich oglądać. Nie mogłem znaleźć żadnej funkcji, która ładnie skalowałaby i centrowała zdjęcia. Po prostu wyglądało to tragicznie. Jedynym sposobem było wrzucanie zdjęć o jednakowej rozdzielczości, tzn. tylko takiej z którą radził sobie TV.

Czy spotkałeś się kiedyś z podobną sytuacją na jakieś plazmie? Mam nadzieję, że u siebie nie dostrzegłeś takiego problemu?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Plazma tx-p42xt50 jest 3d.TX-P42X50 bez 3d.TX-P42X60 ma wyzsze oceny od tx-p42x50.
Jesli chodzi natomiast o filmy nie korzystam z wejscia na karte sd.tzn tylko raz korzystalem przy zmianie softu.
Filmy ogladam z zewnetrznego hdplayera i wygladaja bardzo dobrze,szczegolnie dobrze wieczorem.Nie sprawdzalem jak wygladaja zdjecia z hdplayera ale chetnie sprawdze wieczorem i zrobie zdjecia:)
DSCF2200J_npqehpx.JPG

Zdjecia powinny tez bardzo ladnie w x60
Przyklad z forum.cytat..
Od kilku dni użytkuję TX-P42C3E. Wybierałem pomiędzy nim, a samsungiem PS42C450. Obraz oglądam dokładnie z 260 cm i wydaję mi się taka odległość optymalna przynajmniej na razie.
Największym minusem są odbicia, które widać nawet przy mocno zaciemnionym pokoju i TV obróconym tyłem do okna. Twarze osób oglądających odbijają się na ciemnym tle. Jednak pewnie w tej klasie to norma.
Dużym plusem dla mnie jest obsługa zdjęć z kart SD. Wyglądają naprawdę dobrze.
http://www.hdtv.com.pl/forum/646368-post42.html
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
OK, to sprawdź wieczorem to przeglądanie zdjęć, bo właśnie na tej dobrze działającej funkcji mi zależy.

Piszesz, że posiadasz tx-p42cx3e. Domyślam się, że Twój model podobnie jak X60 nie posiada filtra pochłaniającego odbicia? Zdaje sobie sprawę, że każda plazma jest w pewnym stopniu "lustrem", ale widziałeś może jakaś plazmę z takim filtrem? Czy ten filtr to marketingowy chwyt, czy tez faktycznie eliminuje w dużym stopniu odbicia? Innymi słowy czy jest sens dokładać kilkaset złotych, aby taki filtr już był?

Mam nadzieję, że panasonic X60 bez filtra radzi sobie z odblaskami w podobny sposób jak inne budżetowe plazmy? Tutaj chyba nie będzie znaczącej różnicy do Samsunga i LG? Jak to wygląda u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
tx-p42cx3e nie ma filtra antyrefleksyjnego .W TX-P42X60 tez nie ma.
Znajomy ma plazme panasonic g30 z filtrem antyrefleksyjnym.Filtr spelnia swoje zadanie ,odblaski sa mniejsze, poziom czerni lepszy niz w TX-P42CX3E ale w przypadku kanalow sd lepsza jakosc obrazu jest tx-p42cx3e.Gdybym mial dzis kupic nowy telewizor to wybralbym tx-p42x60 .Nigdy nie zwracalem uwagi na odblaski.Dla mnie to bez znaczenia.
Plus to wydasz nizsza sume na telewizor.Uzyskasz lepsza jakosc obrazu sd a kanaly i programy hd tez beda wygladaly bardzo dobrze. Oczywiscie duzo zalezy od jakosci programu.Czy np program zostal zarejestrowany przy pomocy kamer hd.Bardzo dobrym przykladem jest program jaka to melodia i np familiada. Program familiada zostal zarejestrowany przy pomocy kamer hd przez firme astro i jakosc obrazu jest na dobrym poziomie.Program jaka to melodia zostal zarejestrowany przy pomocy kamer sd przez firme Media Corporation i jakosc obrazu jest na slaba.
Warto przypomniec ze tvp ma tylko 5 wysokiej jakosci kamer hd kupionych na euro.Kamery sa wykorzystywane np w czasie trwania programow pilkarskich np studio ligii mistrzow,tomasz lis na zywo.Czasami zdarza sie w czasie trwania programu ligii mistrzow kamery hd sa zabierane:) do innego studia do rejestrowania innego programu wtedy oczywiscie jakosc programu ze studia euro jest gorsza bo tvp ma tylko 5 wysokiej jakosci kamer hd.

http://www.press.pl/imprezy_img/studio_olimpijskie/9.jpg

Wybralem dwa zdjecia, lepszej i gorszej jakosci z internetu.W przypadku nietypowej rozdzielczosci,zostaje zachowany format ,zdjecie z pasami po bokach jak w oryginale.Na ekranie plazmy zdjecia wygladaja zdecydowanie lepiej.
digitalus_nxhrpwr.jpg
digitalus_nxhrpar.jpg
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Niektore polskie seriale np na dobre i na zle:) maja bardzo dobra jakosc obrazu.Zaraz przygotuje kilka zdjec.W rzeczywistosi czyli na ekranie telewizora jakosc obrazu zdecydowanie lepsza niz na zdjeciach.
digitalus_nxhsseq.jpg


digitalus_nxhswqn.jpg


digitalus_nxhswxr.jpg
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
Witam ponownie...
Zdecydowałem się kupić X60E i po dwóch dniach użytkowania jestem rozczarowany problemem, który jest związany z buczeniem, a bardziej bzyczeniem. Słychać ten dźwięk nawet z odległości 3m. Czy Ty również miałeś taki problem? Jak porównuje Panasonic'a do 5 letniego LCD, to różnica jest kolosalna...przy X60E nie da się nic oglądać. Ten dźwięk psuje całą przyjemność oglądania tv. Czy to jest cecha wszystkich plazm?
 

konstanty6

New member
No właśnie ,zadowolony jesteś z obrazu ? Śledzę ten temat bo mam zamiar kupić taki sam telewizor dla starszej osoby. Trochę zwątpiłem po informacji ,że występuje jakieś buczenie.Mógłbyś napisać gdzie kupowałeś tego TX-P42X60E ?
 

cointreau

New member
Telewizor kupiłem bezpośrednio od dystrybutora (hurtownia), kolega tam pracuje, więc udało mi się pominąć końcowego sprzedawcę, aby nabyć tv troszeczkę taniej.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, to korzystam z dvbt, więc wiadomo, że niektóre kanały, czy też programy różnią się znacznie między sobą, jednak ogólnie wygląd oceniam na bardzo dobry i gdyby nie to bzyczenie, to ten model plazmy byłby idealnym kompromisem: cena-jakość.
 

cointreau

New member
Samo bzyczenie jest strasznie irytujące. Zapoznałem się w wątkiem o G30 poświęconym tej kwestii, oglądnąłem również filmik na youtube, ale mój problem nie jest związany z brakiem podkładki przy śrubce. Zdjąłem obudowę, żeby się w tym utwierdzić. Dołączam zdjęcie na którym zaznaczyłem miejsce w którym to bzyczenie jest największe. Domyślam się, że chodzi o układ, który jest w okolicach zasilacza?

bv0s.jpg
 

digitalus

Banned
Element ktory zaznaczyles na zdjeciu to transformator.Buczy rdzen transformatora lub jego uzwojenie.Niestety zdarza sie ze jakis transformator moze buczec.Inny transformator nie bedzie buczal.Telewizor jest na gwarancji i mozesz zglosic usterke czyli buczenie.Mozesz przeprowadzic eksperyment i sprawdzic czy pod nizszym obciazeniem transformator bedzie bzyczal tzn wystarczy obnizyzyc jasnosc i kontrast.Oczywiscie to nie jest rozwiazanie problemu.
Zasilacz raczaj do wymiany.
 

cointreau

New member
Bzyczenie pozostaje takie same nawet po zmniejszeniu kontrastu oraz jasności do zera.. No trudno, jutro zgłaszam problem do serwisu i dam Wam znać jak sprawy się potoczą.
 

konstanty6

New member
No to czekamy na ocenę serwisu.A jak wygląda różnica w jakości obrazu na poszczególnych programach z naziemnej telewizji cyfrowej które odbierasz? Czy programy TVP1 HD i TVP2 HD róznią się od swoich odpowiedników bez HD ? Które są najlepsze pod względem jakości odbioru?
 

cointreau

New member
Odnośnie serwisu, to ktoś musiałby być wróżką, żeby zorientować się, że obudowa została delikatnie zdjęta. To niemożliwe. Poza tym, tak jak napisał "digitalus", producent nie założył plomb, więc nie ma możliwości prawnych, aby podważać użytkownikowi korzystanie z gwarancji. Analogicznie...jak kupujesz laptopa i dokładasz sobie pamięć, to przecież nie tracisz gwarancji, chociaż w zależności od modelu musisz czasami odkręcić całą przednią obudowę. Innymi słowy, odkręcenie obudowy nie jest w dzisiejszych czasach traktowanie jako ingerencja w produkt i tym samym jako...samowolna naprawa.
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
Odnośnie jakości obrazu na dvbt:
- tvp1 HD, tvp2 HD oraz tvp info zdecydowanie przeważają nad pozostałymi kanałami, tutaj najczęściej obraz jest "idealny", szczególnie w serialach. Jednak nie zawsze tak jest, wszystko bowiem zależy od programu, czy też filmu, który jest nadawany. Niektóre filmy mają typową, słabą jakość zbliżoną do SD, czasami nawet relacje ze studia sportowego (nie dotyczy samego meczu), czy też programy informacyjne są słabe, tzn. nie różnią się niczym od obrazu w 32"LCD sprzed kilku lat. Rzekłbym nawet, że ze względu na wielkość ekranu...plazma Panasonic'a wypada trochę gorzej.
- polsaty (poza polsat sport-tu jest gorzej), ttv, eska...w większości sytuacji obraz jest satysfakcjonujący.
- tvp kultura, historia, rozrywka tutaj obraz jest gorszy od pozostałych kanałów, ale od czasu do czasu zdarza się, że dają coś w lepszej jakości.
- reklamy na wszystkich kanałach wyglądają bardzo dobrze, a seriale już najlepiej.

Ogólnie mówiąc, jeśli ktoś zamierza korzystać w większości sytuacji ze źródła sygnału jakim jest dvbt i nie siedzi 1,5m od telewizora, to FullHD jest niepotrzebne, ponieważ przy dvbt nie ma stałej jakości obrazu. Poza tym wszystko wskazuje na to, że przy FullHD obraz będzie gorszy niż przy HD, ponieważ na dvbt programów i filmów o jakości zbliżonej do SD jest dość dużo.

Poza tym, porównując ekonomiczną plazmę Panasonic'a do podobnej klasy plazmy 42"Samsung'a, stwierdzam, że źródło sygnału jest bardzo ważne. Kolega korzysta z Cyfry i jego obraz na Samsungu jest lepszy, ale przy dvbt nie ma już różnicy, więc tak naprawdę jeśli porównujmy plazmy, to trzeba to robić na takim samym źródle sygnału.
 
Ostatnia edycja:
Do góry