TX-P42X60E , czy TX-P42X50

cointreau

New member
Zgłoszenie drugi raz serwisu raczej nic nie da, ponieważ w moim województwie jest tylko jeden autoryzowany serwis, tak więc przyjedzie ten sam facet...Przeprowadziłem z nim długą rozmowę i on stoi na stanowisku, że jeśli nowy zasilacz (po "rozchodzeniu) nic nie pomoże, to nie ma żadnej alternatywy i te modele po prostu "mają taki urok".

Jeśli chodzi o dobry słuch, to sytuacja wygląda tak: 8 na 9 znajomych stwierdziło od razu po włączeniu tv, że coś jest nie tak i że nie byliby w stanie korzystać z takiego telewizora. Tylko jedna osoba powiedziała, że słyszy bzyczenie, ale byłaby chyba w stanie to tolerować, gdyż mieszka od ulicy i u niej zawsze w pokoju jest bardzo głośno, więc zakłada, że to bzyczenie by się gubiło.

Jeden z kolegów, który jest muzykiem powiedział, że trzeba mieć poważne problemy ze słuchem, żeby tego nie słyszeć i że taka osoba od razu kwalifikuje się na grupę inwalidzką :)

Tak na marginesie...byłem ostatnio u kolegi, który ma pansa 50cali, ale nie pamiętam jaki to dokładnie model, wiem tylko, że z górnej półki, bo zapłacił około 6 tysięcy. Siedzieliśmy u niego na sofie w totalnej ciszy, była prawie północ, wyłączyłem nawet lodówkę która znajduje się 3m dalej (w aneksie kuchennym) i...pełne zaskoczenie !! Minimalne bzyczenie wydostawało się tylko wtedy, jeśli przyłożyłem ucho na odległość 3cm od zasilacza, no ale i tak musiałem się skupić i przez chwilę zastanawiałem się, czy sobie tego nie wmawiam...Zupełna cisza !

Zatem wychodzi na to, że panas potrafi zrobić dobrą plazmę, no albo jest to tylko wyjątek i jesteśmy skazani na...przypadek.
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Jak ci przeszkadza to zwracaj nie mówiąc, że ci coś przeszkadza - zwrot bez podania przyczyny - oczywiście w przypadku sprzedaży wysyłkowej.
 

rott319

Member
Kupiłem telewizor Panasonic 42x60e. Od razu po włączeniu go telewizor głośnio buczy. Antena nie jest podłączona do telewizora, bo jeszcze jej nie kupiłem.
Czy to jest normalne ? Jeżeli podłączę antenę, to buczenie zaniknie ? Co możecie mi doradzić ?
 

jacabad

New member
Jeśli głośno buczy a kupiłeś ze sklepu wysyłkowego oddaj go bez podawania przyczyny. Plazmy tak maja ze jedne delikatnie buczą , a jedne nie, ale jeśli jest to naprawdę głośne buczenie to oddaj tam gdzie kupiłeś lub wzywaj serwis panasonica, najczęściej przyjeżdża ich technik do domu. Kumpel tak miał że jego plazma zaczęła głośno buczeć , przyjechał technik wymienił wadliwą część i po kłopocie do teraz nie może nadziwić się jakością obrazu bo poprzednio miał leda.
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
Nie znalazłem nowszego oprogramowania...

Jeśli chodzi o to bzyczenie w moim modelu, to nie ustąpiło. Naiwnie założyłem, że może po iluś tam godzinach pracy automatycznie zniknie, ale nic z tego. Wróciłem zatem do kilku sugestii niektórych forumowiczów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67509-czy-twoj-panasonic-g30-buczy-60.html

1. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że u mnie już od samego początku były wszędzie zamontowane śrubki metryczne. Próbowałem je zmieniać na jeszcze inne (grubość, wielkość), ale nic to nie dało.

2. Druga metoda z tego wątku również nie przyniosła żadnych pozytywnych rezultatów:
!!! FOUND !!! Fix for BUZZ on Panasonic PLASMA 2010

Zasilacz pomimo "próby wyciszenia drgań" nie przestał bzyczeć.

Czy ktoś z was sprawdzał również tą druga metodę w naszym modelu?
 
Ostatnia edycja:

cointreau

New member
Faktycznie jest nowy soft, ale co kryje się pod tym enigmatycznym stwierdzeniem "stabilność systemu"?
To jest taki powszechny zwyczaj u Panasonic'a, że nie podaje on konkretnych zmian w nowym firmware?
 

brusek

New member
Witam Was wszystkich!
Od wczorajszego wieczoru zacząłem używać Plazmę Panasonic TX-P42X60.
Wybrałem na podstawie różnych Waszych dyskusji.
Pierwszych kilka godzin użytkowania dostarczyło niezapomnianych wrażeń.
O to mi chodziło!
Bardzo Wam wszystkim za merytoryczne dyskusje dziękuję!
Pozdrowienia serdeczne!
A.
 

digitalus

Banned
TX-P42X60 to bardzo dobry telewizor w korzystnej cenie.Z oryginalnym japonskim panelem plazmowym panasonica.
Brusek ,witaj w rodzinie posiadaczy telewizorow plazmowych.
 
Ostatnia edycja:

brusek

New member
Miło mi bardzo i dziękuję za powitanie!
Na pewno będę miał jeszcze pytania co do ustawienia różnych parametrów, na razie prosta, kilkugodzinna "zabawa"....
:)))
Nie omieszkam podzielić się jakimiś uwagami z "testów" - o ile coś godnego napisania będzie...
:)))

Pierwsze wrażenia...

"Przesiadłem się" z Thompsona CRT 29", z tym że fizyczny obraz to 25". Tak zmierzyłem - bo teraz wszystkie programy są nadawane praktycznie jako "panorama"...

Warunki odbioru mam takie. Pokój 5x4,5 m, TV ustawiony w połowie dłuższej ściany. Fotele ustawione naprzeciw w odległości ok 3,5m. Drugi "punkt odbioru" to wersalka z max odległością oglądania ok 4-4,20 m
Oświetlenie naturalne - okno w scianie naprzeciwległej TV na wschód i drzwi balkonowe w ścianie "krótszej" na południe. Oświetlenie sztuczne to lampa stojąca, rozpraszająca światło do góry, ustawioną w kącie pokoju lub/i żyrandol 2+2 żarówki 60W

Po pierwsze - sądząc z dyskusji w różnych miejscach toczonej - obawiałem się odblasków od oświetlenia naturalnego i sztucznego. Ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Żadnych odblasków! Może dlatego że przesiadłem się z TV o bańce szklanej, gdzie do szału doprowadzało mnie przez lata odbijające się światło zawsze i w każdych warunkach!

Po drugie - wielkość dobrałem idealnie - mimo "utyskiwań" rodziny że to za duże "bydle"...
:))))
Nareszcie wszystko, z każdego punktu pokoju widać niezwykle wyraźnie!
W końcu WIDZĘ napisy, nawet najdrobniejsze z odległości 4-4,5 metra!!!!!

Jeszcze eksperyment z obrazem i dźwiękiem mnie czekają bo obie funkcje "do 30cm" i "powyżej 30 cm" - jeżeli chodzi o ustawienie głośników TV są nienaturalne. Ale dopiero jak TV znajdzie swoje miejsce docelowe i podłączę to do wzmacniacza to dam sobie czas na dokładne "zabawy"....

Pozdrawiam
A.
 

dziadek33

New member
problem z ostrością

Witam , jestem tu pierwszy raz i mam pytanie. Mam od wczoraj plazmę TX-P42X60E i nie jestem zadowolony z jakości obrazu. Wiem że to ostatnie egzemplarze na rynku i nie wiem czy to wada odbiornika czy zła konfiguracja ustawień .
Podłączyłem dvd i obraz początkowy z logo nie jest zbyt wyrazny , odbiór programów telewizyjnych także jest dość mierny , logo stacji telewizyjnych także są niezbyt wyrazne w porównaniu do obrazu ktory uzyskiwałem na moim stary 29 calowym stary panasonicu.
Ma ktoś z Was użytkowników jakieś wskazówki co do problemu , mam 10 dni na oddanie go do sklepu .

dziękuję i pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
29 cali to mniejszy ekran i kanaly sd beda wygladaly lepiej niz na wiekszym ekranie.
Wybierz w plazmie tryb normalny, wylacz calkowiecie redukcje szumow i zwieksz ostrosc obrazu. W moim telewizorze jest inne menu ekranowe ale mozesz ustawic podobnie. Jesli w pomieszczeniu jest jasno to zwieksz troche jasnosc i kontrast.
dvd podlaczyles przez hdmi czy euro ?.Jesli przez euro to sprawdz w dvd czy jesli mozliwosc ustawienia trybu obrazu na RGB.Jakosc obrazu bedzie lepsza.
Na kanalach sd jakosc obrazu powinna byc dobra.Nie tak dobra jak w telewizorze z kineskopem ale lepsza niz w lcd
DSCF3501d_nxnrpnr.jpg

digitalus_nhseawp.jpg
 
Ostatnia edycja:

astw

New member
Witam , jestem tu pierwszy raz i mam pytanie. Mam od wczoraj plazmę TX-P42X60E i nie jestem zadowolony z jakości obrazu. Wiem że to ostatnie egzemplarze na rynku i nie wiem czy to wada odbiornika czy zła konfiguracja ustawień .
Podłączyłem dvd i obraz początkowy z logo nie jest zbyt wyrazny , odbiór programów telewizyjnych także jest dość mierny , logo stacji telewizyjnych także są niezbyt wyrazne w porównaniu do obrazu ktory uzyskiwałem na moim stary 29 calowym stary panasonicu.
Ma ktoś z Was użytkowników jakieś wskazówki co do problemu , mam 10 dni na oddanie go do sklepu .

dziękuję i pozdrawiam

Czy udało się rozwiązać problem jakości obrazu?
 

markj1

New member
Czy udało się rozwiązać problem jakości obrazu?
Tryb obrazu "ustawienia własne" zostawiamy ustawienia standartowe i wyłączamy wszystkie poleszacze obrazu czyli intensywne kolory,czujnik otoczenia,redukcja szumów,redukcja szumów mpeg.Temperatura barwy zmieniamy na ciepłą.W ustawieniach zaawansowanych gamę kolorów zmieniamy na "natywny".
 
Do góry