Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów plazmowych - seria GT60.

lukasz30

New member
Panowie warto brać 50 GT60 za 4800? Tv wydaje się byc fajny, chętnie też bym skorzystał z obiecywanego porównania tv.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
W sumie 1k więcej niz ja dałem za 50st60. GT jest lepszy do gier i do multimediów ( wbudowana przeglądarka internetowa i aplikacje viera ). Reszta na podobnym poziomie ( w zależności kto jak testował oba modele )
 

ccinekk

New member
Panowie warto brać 50 GT60 za 4800? Tv wydaje się byc fajny, chętnie też bym skorzystał z obiecywanego porównania tv.


Jeżeli chcesz korzystać z tego TV tylko jako z panelu do wyswietlania obrazu z zewnetrznego źródła to wystarczy ST60 bez problemu. Jeżeli chcesz intensywniej korzystać z funkcji "smart", nagrywac programy, podlaczyć konsole/PC - bierz GT60. Czy to jest warte te 1000zl wiecej? Zależy od Ciebie.
 

lukasz30

New member
Jeżeli chcesz korzystać z tego TV tylko jako z panelu do wyswietlania obrazu z zewnetrznego źródła to wystarczy ST60 bez problemu. Jeżeli chcesz intensywniej korzystać z funkcji "smart", nagrywac programy, podlaczyć konsole/PC - bierz GT60. Czy to jest warte te 1000zl wiecej? Zależy od Ciebie.

W sumie będę korzystał z podłączenia pc, ps3, funkcji "smart", myślałem też nad 65st60, w sumie wołałbym większy ekran ;) lecz jeżeli jest duża różnica w obrazie między 50gt60 a 65st60 to zdecyduję się na 50gt60, jeszcze pytanie o przeglądarke internetową, to czy nie ma problemu z flash playerem, jak to aktualnie występuję w moim LG 47 55LW5500, z góry dziękuję;)
 

maderos

Member
Bez reklam
Oj, źle kombinujesz. Nie porównuj 50" do 65". Każdy Ci powie żebyś brał większy, nawet kosztem bajerów. Musisz twardo zdecydować. Jeśli do grania to jak już pisałem seria gt, na st sporo osób narzeka ( duży input lag ). Powiem tak, ja youtuba w tv obsługuję poprzez komórkę i jest extra. Nie przeglądam netu, nie gram na tv.
 

lukasz30

New member
Oj, źle kombinujesz. Nie porównuj 50" do 65". Każdy Ci powie żebyś brał większy, nawet kosztem bajerów. Musisz twardo zdecydować. Jeśli do grania to jak już pisałem seria gt, na st sporo osób narzeka ( duży input lag ). Powiem tak, ja youtuba w tv obsługuję poprzez komórkę i jest extra. Nie przeglądam netu, nie gram na tv.


Ok, nie kombinuje, wolę mieć mniej cali za to lepszy obraz, tym bardziej że będę podłączał pc,ps3, a jeszcze jak to jest jest z wypalaniem obrazu? Czytałem że na początku trzeba uważać żeby nie oglądać jednego programu non- stop, bo może wypalić się logo, wiem że jakoś można temu zapobiec ;)
 

maderos

Member
Bez reklam
Właśnie pisałem w innym wątku o wielkości ekranu :D. Jak jest miejsce w pokoju i odległość od ekranu spora, to takie 50" to mało będzie. Co do wypalania, no z tym jest rożnie. Jedni polecają okres ochronny dla plazm, inni nie. Ja powiem tak, przez pierwsze parę dni nie szalałem z ustawieniami ( w ogóle nic nie ruszałem ). Unikałem tvn24 :D i filmów z pasami góra-dół ( włączałem zoom ). Obecnie, po prostu korzystam z tego tv i ciesze się obrazem. Nie zaprzątam już sobie tym głowy. Ja jednak do grania celowałbym w leda. Ale to już musza Ci poradzić spece od tej technologii.
 

maderos

Member
Bez reklam
Panowie, testów jest od groma. Jak ktoś chce kupić dany TV to juz pewnie się zdecydował.

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2
 

SDman

Banned
a z użytkowników obecnych ma ktoś może miernik i mógłby się podzielić,
spożyciem energi w dzień normalny, słoneczny i w nocy ?

Pozdr.
 

ccinekk

New member
Zrobilem pomiar - dla przypomnienia P50GT60 - na jakims serialu komediowym, typowe sceny, pobór waha się między 120 a 190W w trybie Normal, ok 150-200W w trybie Professional 2, skalibrowany wg ustawien dostepnych w sieci, kontrast podciagniety z 50 do 80. Gdy na ekranie pojawia sie duzo bialego - reklama proszku i biale przescieradlo - skok do 300W. Podobne wartości miał mój poprzedni P42S10 - wg mnie jest ok.
 

SDman

Banned
Zrobilem pomiar - dla przypomnienia P50GT60

Witam,
dziękuję za cenne informacje.
Wygląda na to, że mojemu 4 letniemu Philipsowi bliżej do plazmy w poborze ale i nie tylko (CCFL).
Noc to jakieś 95W dzień 110-125W, a jak słońce przypali, a czujnik jest włączony to i 210 łyknie.
Przy decyzji na plazmę (szkoda, że tableta do GT teraz nie dodają tylko do VT) nie odczuję zbytniej różnicy w rachunkach.

Zapomniałem jeszcze o trybie Ekran OFF jak wtedy wygląda w poborze ?

Pozdr.
 

ccinekk

New member
E-e - 52W bierze TV z wylaczonym ekranem. Nigdy wyłaczenia ekranu nie stosowałem gdyż mam konfiguracje: tuner kablowy -> ampli -> TV. Jak chcę sam dzwiek to wyłączam TV całkowicie.
 

SDman

Banned
E-e - 52W bierze TV z wylaczonym ekranem. Nigdy wyłaczenia ekranu nie stosowałem gdyż mam konfiguracje: tuner kablowy -> ampli -> TV. Jak chcę sam dzwiek to wyłączam TV całkowicie.

Mnie bardziej o radyjko netowe i playlisty Youtuba, chodziło, a i TVN24 w tle sobie by
mogło grać - mam kablówkę "CI" działa.
No nic to będzie zadanie Blu ze smart TV w razie czego.
Dla przykładu (miałem 3 dni) Samsung 50" F6500 brał - UWAGA 12W -to było
miłe i "zielone" bardzo.

Pozdr.
 
Do góry