Panasonic 2013 - nowa seria telewizorów plazmowych - seria GT60.

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Za moich czasow do sluchania radia sluzyl odbiornik radiowy(radio), z internetu korzystalo sie na komputerze, a telewizor byl do ogladania telewizji... i zeby nie bylo, nie czepiam sie ;)
 

SDman

Banned
Za moich czasow do sluchania radia sluzyl odbiornik radiowy(radio), z internetu korzystalo sie na komputerze, a telewizor byl do ogladania telewizji... i zeby nie bylo, nie czepiam sie ;)

nie ma sprawy ale jak wiesz czasy mocno się zmieniły, ja nadążam, a mam 45 wiosen.
Komputer to moje narzędzie pracy, więc jak tylko nie muszę go włączać to już mi lepiej.

Pozdr.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
nie ma sprawy ale jak wiesz czasy mocno się zmieniły, ja nadążam, a mam 45 wiosen.
Komputer to moje narzędzie pracy, więc jak tylko nie muszę go włączać to już mi lepiej.

Pozdr.

No oczywiscie ze sie zmienily, technologia poszla do przodu. Chodzilo mi jednak berdziej o to, ze jak chce sie miec "kombajn" i miec wszystko w jednym to trzeba sie liczyc z tym, ze bedzie to drozsze w uzytkowaniu. :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,załóż plantacje np.papryki tylko nie zapomnij ubezpieczyć!!!.Później leżąc na plaży w Egipcie możesz się pytać jak żyć,jak żyć....pozdrawiam
 

ccinekk

New member
Odzywam się
Jutro w południe będę to robił - bo kartę zostałem w pracy a w nocy jak mi się przypomni to karata leży w pracy.
Napisałem wielkimi literami - na kartce - jutro będzie , wielkie sorry.


Kiki, znalazłeś już tą kartę może? Wiemy, że plazmy idą w odstawkę i 4K jest na topie. Ale jak już może zrobiłes ten test to warto opublikować?

pozdrawiam,
 

midzi

New member
W sumie już chyba pobite gary. Za kilka miesięcy po plazmach Panasa nie będzie ani widu, ani słychu, więc zbyt wielu zainteresowanym ten test już nie pomoże.

Sam zastanawiam się czy kupić jeszcze P50GT60 z ostatnich zapasów, ale na 2,3 metra to może być ciut za duża rozdzielczość, więc równie dobrze mogę się wstrzymać rok, albo dwa i poczekać na nowsze technologie, które pewnie za 5 tys. zł będzie można już wtedy wyrwać.
 

SDman

Banned
Witam,
moim zdaniem trzeba będzie ok.5 lat.
Widać, że producenci oferować będą wysokie modele, do tego jeszcze
4K będzie równocześnie mieszać w głowach odbiorców.
Na OLED w średniej półce cenowej duuugo poczekamy.

Pozdr.
 

midzi

New member
Wydaje mi się, że brak plazm przyspieszy rewolucję. Już dzisiaj mamy kilka telewizorów w cenie 12-15k, w tym TOSHIBA 58L9363DG, który za moment może kosztować 10k co wydaje się być ceną do przełknięcia dla Kowalskiego. Kwestią czasu jest spadek do 5k i zakładam, że będzie to wcześniej niż za 5 lat.
 

SDman

Banned
Wydaje mi się, że brak plazm przyspieszy rewolucję. Już dzisiaj mamy kilka telewizorów w cenie 12-15k, w tym TOSHIBA 58L9363DG, który za moment może kosztować 10k

ale to nie oled, ba to nawet gorzej niż FHD -fuj to woda z mózgu dla nas gdzie SD i słabej
jakości HD jest w 95% platform.

Pozdr.
 

TomaszPawel

New member
Mam pytanie do posiadaczy P42GT60E i P50GT60E Jak przedstawia się sprawa buzingu (czyli bzyczenia sekcji zasilania) w waszych telewizorach. Przeczytałem parę recenzji na portalach zagranicznych, i szczególnie ciekawą sytuację znalazłem tutaj:
P42GT60 Panasonic TX-P42GT60 - Picture Quality & Conclusions

Scores In Detail
2D Picture Quality 10/10
3D Picture Quality 10/10
Design 7/10
Features 9/10
Sound Quality 7/10
Value 9/10

P50GT60

Panasonic TX-P50GT60 - 3D, Audio and Conclusions

Scores In Detail
2D Picture Quality 9/10
3D Picture Quality 9/10
Design 7/10
Smart TV 8/10
Sound Quality 7/10
Value 8/10

Ciekawe dlaczego model 50" otrzyma gorsze noty w jakości obrazu od modelu 42"?
Dodatkowo:Dla P50GT60

Pros

Excellent all-round picture quality
Very user friendly interface
Good smart app support

Cons

Some double imaging and dot fizzing with 50/60Hz PAL
Some fizzing during dark scenes if brightness is left too high
Design is a bit 'industrial'

a dla P42GT60

Pros

Groundbreaking 2D and 3D picture quality
Brilliantly thought through and straightforward interface
Good multimedia support

Cons

Touch Pen feature is silly
Missing LoveFilm and some TV catch-up services
Design is just so-so

Szczerze mówić nie bardzo wiem jak to interpretować: czy mogel 42" nie ma tych wad:
"Some double imaging and dot fizzing with 50/60Hz PAL Some fizzing during dark scenes if brightness is left too high"

Co Wy na to?

Dodatkowo jest pod testem 42 ciekawa opinia:

I bought one (42") and it's going back after 2 days. There's unacceptable buzzing noise from the TV (linked to how hard the power supply is working, i.e. louder when there is more bright white on the screen), horrible judder on panning shots and odd yellow flashes where high contrast areas change quickly (dynamic false contouring or DFC, I have learned it's called). All of this is on Freeview, HD and SD.

Strangely, none of the (many) reviews I read mention these problems, but owner's forums do. Make sure you test view one or buy from a reputable retailer with a good returns policy. I'm back to square one and going LED.

Credit where it's due, on a non-panning shot of wildlife in slow motion on BBC1 HD, the picture was absolutely stunning. But the other issues are so bad they're headache inducing. Buyer beware!

Chciałbym żeby osoby fizycznie posiadające te telewizory wypowiedziały się na ten temat...

Jestem prawie zdecydowany na zakup P50GT60E - ale chciałbym uniknąć kupna telewizora który jest mocno bzyczący - (buzing).

Dodatkowo ma prośbę do osób posiadających P50GT60e - odpalcie zwiastun grawitacji (zwiastun 2 - np z youtuba w HD lub FullHD) i sprawdźcie czy przy szybkich scenach z szybko zmieniającym się kontrastem - za szybko przesuwającymi się białymi obiektami na czarnym tle - pojawiają się żółte poświaty, takie duszki...

:kom:

Przed wydaniem 5k na tv chciałbym mieć pewność że jednak uniknę pewnych defektów...
 

ccinekk

New member
Mam TX-P50GT60:
- bzyczenie wystepuje ale jest bardzo bardzo bardzo ciche. Ogladajac tv z 2-3m w srodku nocy z dzwiekiem puszczonym na minimum nie masz prawa slyszec.
- Duszki - jesli na innych plazmach widziales je to tu pewnie tez zobaczysz, sporo zalezy od materialu, mocno pomaga wlaczenie IFC. Na pewno wystepuje to w mniejszym stopniu niz w mojej poprzedniej P42S10.
Ja dostrzegam je sporadycznie, nie przeszkadzaja w oglądaniu.
 

TomaszPawel

New member
Wczoraj byłem w sklepie - były dwa modele 50ST i 50 VT.

Co ciekawe przy IFC na Max w trybie THX a w ST w trybie odpowiednim, nie pamiętam jak to się nazywało, w zwiastunie 2 grawitacji, żółte obramowania za białymi obiektami pędzącymi na czarnym tle pojawiały się bardzo często i widocznie, natomiast przy ISF na niskie pojawiały się rzadziej - niemniej jednak pojawiały się przekłamania geometryczne (np załamane linie).

Ponadto w teście w którym widzimy obracające się śmigiełko modelu samolotu obie plazmy poległy na każdym ustawieniu co mnie mocno zdziwiło.

Bardzo ciekawie wypadł test białej linii przesuwającej się jak wskazówka zegara między 1 a 5 - na zewnętrznych krawędziach nie widać ząbkowania - ale i tutaj szok model VT wypada dużo gorzej niż model ST - bo w środku białej przesuwającej się linii pojawiają się co chwila czarne plamki - w ST znacznie mniej niż w VT :hmm:

Ciepło zrobiło mi się przy teście planszowym - od czarnego do białego - te poziome paski - model VT po prostu poległ - nie było płynnych przejść - znowu ST wyglądał lepiej - ale też nie idealnie... i jak to się ma do tej gradacji....

Jestem skonsternowany...

W teście szybkości ruchu - w którym jadą samochody - widzimy z bliska przód auta - na kratownicach w obu modelach widać wyraźne nieprawidłowe przesunięcia....

Bozia mnie pokarała dobrym wzrokiem...

:popcorn:
 

yt1300

New member
Mam pytanie do posiadaczy Panasonica TX-P50GT60E.

Czy ktoś z was może mi powiedzieć jak wygląda kompatybilność ze standardem VESA?

Chciałbym, żeby wisiał na ścianie, ale na stronie producenta, w specyfikacjach pole VESA jest puste. Jakby tego było mało dedykowany uchwyt na ścianę do tego modelu, oprócz tego, że jest nie do dostania w Polsce, to kosztuje prawie 1,5 tyś.

Na jakimś francusko języcznym forum znalazłem informację jakoby był kompatybilny z wymiarami 400x300mm, ale to chyba nie jest VESA. VESA to 300x300, 400x400 itd.

U kogoś z was, u kogo telewizor wisi, może mi powiedzieć z czego korzysta i z czym jest kompatybilny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Śmieszne jest w całości opisów to że elementy testowe nie zawsze przekładają się na sceny dynamiczne w telewizorach.

Ale zacznijmy od podstaw .
TomaszPaweł - jaki masz obecnie telewizor ?
I czy jesteś z niego zadowolony ?
Ile zapłaciłeś za niego kasy ?
I czy spotkałeś w ostatnim czasie w sklepach , u znajomych w rodzinie- coś co się absolutnie urzekło ?
I Ile masz max kasy na nowy zakup ?
 

TomaszPawel

New member
Nie mam obecnie telewizora :D

Od kilku lat nie mogę się zdecydować bo cały czas widzę niedopracowania technologii... a jak nie jestem do czegoś przekonany to nie kupuję :D

ale postanowiłem coś kupić, (żona ma dosyć) tylko chciałbym być z tego zadowolony... w miarę zadowolony ;-)

Odnośnie w co się akurat wpatruję - tak tak Dell IPS - monitor komputerowy - coś ponad 1K kiedyś zapłaciłem...

Jeśli chodzi o filmy - to oczywiście nie jestem z niego zadowolony... inne rzeczy a i owszem.

Na zakup mam około 5k - moim faworytem był dotychczas P50GT60E - generalnie plazmy mają u mnie chody ze względu na piękne czernie i plastyczne kolory (nie mylić z plastikowymi).

I chodzi mi pogłowie jedno pytanie czy to jest najlepsze (w granicach 5k 46-55") czy jest może coś czego nie widziałem a po prostu jest lepsze...

Do czego będzie używany TV - żona zapewne do TV ;-) a ja do wieczornych seansów - BD lub mkv HD lub FullHD...

Wygląda na to, że w poście wyżej używałem po cześć takiego samego materiału jak Ty w testach. Niemniej jednak telewizory które "testowałem" nie były skalibrowane a jedynie wybierałem w nich tryb THX lub odpowiedni oraz wyłączałem dopalacze.

Za wszelkie rady i podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mi wystarczy.
Na podstawie tych informacji to jest Twój target bez żadnych obaw.
Zawsze przecież możesz oddać lub wymienić telewizor.
Ale do wszystkich warunków podanych - choćbyś kupił kontener różnych - ten będzie najlepszy.
Chyba że zmienisz preferencje.
 

TomaszPawel

New member
Jeszcze mam dwa pytania:
jak ten TV (P50GT60e) sprawuje się w wyświetlaniu naziemnej telewizji cyfrowej,
a ja sprawuje się w wyświetlaniu AVCHD 24p FullHD (kamera)

Za dnia w pokoju jest dosyć jasno - choć nie jest to balkon w słońcu ;), żona trochę marudzi nad Ledem, ale podobno te nowe Plazmy mają powłokę antyrefleksyjną na poziomie umożliwiającym normalne korzystanie z telewizora w czasie dnia w domu.

Gdybyś miał polecić Leda zamiast Plazmy - który model byś polecił?
Przeczytałem parę twoich testów ledów m. in. 47PFL 6008 lub UE46F8000SL- i wygląda to jak pieśń zachwytu - ale jakbyśmy np. zestawili te trzy TV plazmę i ledy - to który daje ładniejszy obraz przy jasnym świetle dnia a który przy wieczornym półmroku?
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Zobacz po ile chodzi 55st60. Zawsze to 5 cali więcej. Prędzej odczujesz różnice w wielkości niż w jakości obrazu.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

rafi102

New member
Ja zamieniłem swoja starą plazmę TH-42PV80PA na P50GT60e i nie pieję z zachwytu.
Czerń jest na pewno dużo lepsza ale do reszty to mam kupę zastrzeżeń.
Całe szczęście że kupiłem tylko 50 cali bo na 55 calach ten obraz wyglądałby jeszcze gorzej.
Telewizor nadaje się do scen statycznych tu naprawdę jest pieknie ale w scenach dynamicznych straszny szum i rozjazd kolorów (bug 50Hz).
Dziś bym go już nie kupił zostałbym przy starej plazmie na której tych problemów nie miałem. Powiem tak im więcej cali to gorzej te duszki wyglądają.
 

digitalus

Banned
Witam.
TH-42PV80PA to mniejszy ekran , o rozdzielczosci 1024x768.Kanaly sd zawsze wygladaly lepiej w 1024x768. TH-42PV80PA ma kilka lat.Panel dobrze"wygrzany" i jakosc obrazu lepsza.Po przepracowaniu wiekszej ilosci godzin jakosc obrazu w plazmie jest lepsza niz na poczatku.
Potwierdzaja to tez uzytkownicy hdforum .Na zagranicznych forach internetowych mozna przezczytac podobne komentarze.
Mozna tez skorzystac z ustawien zaawansowanych dla gt60
http://www.avforums.com/threads/panasonic-tx-p50gt60-reviewers-recommended-best-settings.1762335/
 
Ostatnia edycja:
Do góry