Ostateczny wybór, końcowe pytania...

dread

New member
Bez reklam
To musi byc jakis hdtv, zdecydowana wiekszosc filmow hd puszczanych w TV jest przeskalowana do 16:9. Gladiator nie wyszedl jeszcze ani na blu-ray ani tym bardziej na hd dvd, a jak wyjdzie to bedzie oczywiscie w aspekcie 2.35:1.
 

Bambolo82

Banned
Zwyczajnie lepiej mi się ogląda 16:9. Ekran też lepiej pasuje - lepszy kontrast.

HDTV jest w 16:9 i klasyki na DVD i BD. Trochę się zagalopowali z 2.35:1.

Jak to mawiają: czasem lepsze jest wrogiem dobrego.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Hmmm, 16:9 leży plackiem przy odpowiedniej konfiguracji soczewki anamorficznej (ale takiej konkretnej np. Prismasonic HT5000) plus do tego zakrzywiony ekran 2.35... Obłęd.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja zdecydowanie wole format 2.35 :1 ale jest problem z tym że większość ekranów ma stałe bordery (a może wszystkie?) i nie opłaca się kupować w formacie 2.35 : 1 bo jak potem oglądać coś w typowym 16 na 9? a w drugą strone działa :p
 
Ostatnia edycja:

marek301

New member
Smartek napisał:
Podgladalem z wielka ciekawoscia razem z moja dziewczyna :cool:

Widze, ze kolor scian jest "prawomyslny" :)
Ciekawe czy to "poswiecenie" z Twojej strony
czy tak juz bylo? Czy bedziesz cos robil z bialym sufitem?

Generalnie nie jestem "zwolennikiem wieszania" ;)

Gdybym byl na twoim miejscu to raczej predzej
"przebudowal bym okno" tak aby projek byl na wysokosci ekranu
albo zmienilbym umeblowanie pokoju i ekran "wywalil" na "okno"
oczywiscie wiazalo by to sie z "modernizacja ekranu" :):mrgreen:
 

Smartek

New member
Kolor ściany jest zabójczo ciemny, szczególnie przy zgaszonym świetle.
Możesz poczytać (moje poprzednie tematy), że całość była planowana praktycznie od jesieni 2007 roku, więc w międzyczasie zrobiłem remont, a całość została obmyślana pod kątem KD i projektora, co wiązało się ze zwolnieniem jednej ściany na projekcję, obmyślenie jak całość ma wyglądać, którędy mają iść kable w ścianach, gdzie miałby wisieć projektor, o kolorze tapety nie wspominając ;-).

Sufit mam wrażenie, że nie przeszkadza w projekcji, ale być może piszę tak, ponieważ nie widziałem efektu, gdyby był inny.
Może za jakiś czas pomyślę o machnięciu chociaż części sufitu na ciemniejszy kolor, no, ale to już potrzebuję zgody "osób wyżej postawionych" ;-).

Póki co jest więcej niż przyjemnie, szczególnie podczas projekcji :).
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja na sufit mam nieco szalony pomysł, i nie wiem jak będzie z realizacją.
Ekran byłby przykryty czymś w rodzaju klapy, z wierzchu może fototapeta, a pod spodem czarny mat. Taki odchylany super border na ścianę nad ekranem i kawałek sufitu... :roll: :???: :confused: ;)

Ale w związku z "szaleństwem" pomysłu, realizacja będzie niełatwa.

Poza tym najpierw ekran.
 

marek301

New member
Smartek napisał:
...Sufit mam wrażenie, że nie przeszkadza w projekcji, ale być może piszę tak, ponieważ nie widziałem efektu, gdyby był inny...
Smartek, przyszedl mi do glowy prosty i tani sposob na sprawdzenie
jaki bedzie efekt "ciemnego sufitu".:cool:

Kupujesz w markecie budowlanym "folie malarska" + "tasme papierowa" za 5 pln .

Nastepnie folie malujesz np. na "ogrodzie" farba w spreju "ciemny kolor",
za pomoca tasmy "bezinwazyjnie" przyklejasz te folie do sufitu
i testujesz. W taki sposob bez wydatkow sprawdzisz czy "gra warta swieczki" :cool:
 

marek301

New member
wiatrak napisał:
Ja na sufit mam nieco szalony pomysł, i nie wiem jak będzie z realizacją.
Ekran byłby przykryty czymś w rodzaju klapy, z wierzchu może fototapeta, a pod spodem czarny mat. Taki odchylany super border na ścianę nad ekranem i kawałek sufitu... :roll: :???: :confused: ;)

Ale w związku z "szaleństwem" pomysłu, realizacja będzie niełatwa.

Poza tym najpierw ekran.

Pomysl rewelacyjny, warto realizowac:cool:
 
Do góry