Optoma HD65(lub EP720) vs Infocus IN72

Fanek

New member
Bez reklam
Asmodeusz a jaki projektor ?
rmvb to ostatnio dziadostwo jakie może być na projektor
proj hd tylko materiał HD :)
 

Asmodeusz

New member
Optoma HD65 i Optoma 9092 ekran.

Kończę konfigurację pokoju. Nie wiem czy dziś uda mi się zamieścić jakiś szerszy wywód.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
O spalenie elektroniki mi chodziło :p mat74 ty niepoprawny człowieku:):):):) :eek:k:

to jak ci sie ta"elektronika" na tych piratach zapali- to uwazaj zeby cie kalamarnica jaka z ekranu nie wciagnela......:grin::grin:
 

Asmodeusz

New member
No dobrze. Starczy żartów na tematy wszelakie:)

Pierwszy wieczór projekcji - Obraz jest baaardzo ciężko ustawić projektor względem ekranu. Ja uzyskałem puki co optimum i tak wystaje mi jakieś 2cm górna lewa krawędź (na szczęście nie jest to dokuczliwe)

Najpierw obraz z DVD - Pioneer DV-565A - Sygnał do DVD idzie przez S-Video
Film - Transformers (dlaczego? Jedna z najlepszych scen według mnie z efektami dźwiękowymi - kiedy skorpion wyskakuje z piasku) Obraz bardzo dobry, zero przebarwień i jakiś cholera wie czego:) Dla mnie wyśmienity. -

Potem PC - Karta Ati 3850 - Kabel DVI - HDMI -
Filmy
1) Transformers (ten sam powód) - obraz dziwny, o wiele mniejszy niż z DVD
2) Władca pierścienia - (widoczki i kolory) Czy wy wiecie, że Sauron miał na rękawicy zdobienia :) a tak poważnie, szczegóły i detale piękne. Lecz nadal obraz nie wypełnia całego 92" ekranu (obraz kontrolny był jako obraz do ustawiania ekranu)
3) Teledysk HD - Beyonce feat. Shakira - Beautiful Liar - format MKV.
Super...ale...czegoś tutaj brak!
4) Sony Bravia - zwykły avi - widać stratę jakości i to POTWORNĄ! piksele i skoki kolorów. Wyłączyłem czym prędzej.
Wszedłem do ustawień karty graficznej. I.... zmieniłem z mojej monitorowej rozdzielczości 1680x1050 na 1280x720. Monitor zwariował projektor pokazał cały ekran. Zaczołem od początku filmy.
1 i 2 bez zmian.
3 - wbiła mnie w fotel .. choć to nadal nie było to co mnie czekało.

Odpaliłem na koniec trailery HD ze strony Apple - 9 i Wolverine
i zaniemówiłem. Choć 9 nie wygląda super to Wolverine w 720i po prostu zrobił mi kino w domu pełną piersią.
Aby się tylko dobić do dna radości odpaliłem Sweeney Todd - plik MKV. I tutaj po prostu szczęka dobiła do mostka i tak została. Kto widział film ten wie a kto nie temu powiem - większość scen dzieje sie w nocy,ciemności lub po prostu jest ciemna. Optoma HD65 nie miała z tym trudności. Piękne ujęcia wszystkiego. Cieni w cieniach. A potem krótka migawka przeszłości w kolorach soczystych jak dojrzała gruszka. O dziwo mostek się zapadł wraz z moją szczęką. Teraz już wiem - filmy HD. DVD no tak, ale HD to HD!

Dziękuję za pomoc w wyborze i tych kilku dość głupich próbach szukania czegoś innego :)

Jak porobię jakieś zdjęcia to wrzucę je na jakiś portal i dam linki.

PS. No to trzeba zacząć zbierać na PS3 :p albo jak przydusi to Samsugna 1500 :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
he...he... teraz juz wiesz co mialem na mysli mowiac zaj... po podlaczeniu mojej optomy do BD.... zbieraj kaske i lykaj cos co pozwoli ci odpalic filmy z BD a projektor sie odwdzieczy.... nie wiem jak wyglada mkv -nigdy sie w to nie bawilem-o wiele prosciej wrzucic plytke do playera i jazda.... tymbardziej ze nie musze od razu kupowac zeby cos obejrzec.... a w kazdy weekend dwa extra seanse.....

ps.cos mi sie pomylilo-myslalem ze masz ps3. jaki masz sprzet audio?
 

Fanek

New member
Bez reklam
Asmodeusz
projektor masz napewno jeszcze bez kalibracji na zwykłych ustawieniach, poszukaj na avs forum topica ze swoim, powinieneś znaleść gotowe ustawienia do swojego, u mnie po kalibracji polepszyły sie detale na ciemnym tle.
również sama aranżacja pomieszczenia, odsunięcie mebli od ekranu, ciemny sufit i ściany podnoszą kontrast.

zapodaj fotki jak porobisz ;)

mat74

dobre encode w mkv wygląda identycznie jak obraz z BD !
mówie tutaj o encodach dobrych grup takich jak ESIR, DON, CtrlHD... które znają sie na rzeczy.
pomijam Sinners Septic.
piszesz w każdy weekend 2 extra seanse, ja u siebie mam ponad 100 filmów w HD, nie wiem już ile, mam seans prawie codziennie coś nowego.
wdg. mnie kupowanie stacjonarnego BD i filmów to:
- drogi sposób na kino!
- ciężko dostać filmy które sie chce!
- wogle ciężko dostać filmy !
- mkv sie nie porysuje tak jak płyta
- U-HDTV oglądaj to co chcesz i kiedy chcesz :D

apatch.png


poprostu nie tędy droga na dzień dzisiejszy, chyba że komuś bardzo zależy na dzwieku DTS-HD True- HD i ma do tego odpowiendi sprzet.

dziś na przykład jestem po Sea of Love 1989 z HDDVD świetna rola Pacino, spróbuj dostać gdzieś ten film w sklepie czy gdziekolwiek.

Pozdro Fan ;)
 
Ostatnia edycja:

Asmodeusz

New member
mat74 - Pioneer VSX-AX3 na 5 kolumnach Acoustic Energy i subie Sony.

fanek - ustawienia już mam dziękuję tutaj za pomoc drosophili (mam nadzieję, że dobrze wpisałem jego nick:D) zdjęcia powinny być dziś jak z pracy wrócę.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
dobrze wpisales - od drosophili. heh. Podlacz DVd jesli chcesz z niego korzystac przewodem component i ustaw wlaczone progresywne skanowanie. Na pewno bedzie lepiej niz z svideo. Milego ogladania i zabawy!
 

dread

New member
Bez reklam
Gdyby istniał podobny serwis jak LoveFilm w Polsce, z podobnymi cenami i ofertą blu-ray to od razu na coś takiego się piszę. 2-3 filmy tygodniowo to sporo... dla kogoś kto jest na bieżąco i celuje głównie w nowości to czasami nawet ciężko znaleźć chociaż jeden sensowny film do obejrzenia w tygodniu.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
fanek
sytuacja asmodeusza i moja w kwestii oplacalnosci BD do kina domowego jest nieco inna-poprostu oboje mieszkamy "na wyspach" a tu sprawa z dostepem do filmow na nosnikach hd wyglada calkiem inaczej... wiec twoje argumenty przeciw kupowaniu playera poprostu nie maja zastosowania w naszym przypadku.
co do dzwieku w HD - twierdzenie ze aby uslyszec go na swoim sprzecie trzeba miec zaraz wszystko hiper,super,extra i w ogole "the best" za gruba kase jest taka sama prawda jak to ze aby docenic obraz w HD trzeba kupic projektor full-hd i to jeszcze za 20 tys. ....- sprawa jest o wiele prostsza-
jesli na swoim sprzecie jestes w stanie odroznic dzwiek byle jakiego mp3 od "normalnego" stereo i byle jakiego DD od "dobrego" DTS -to roznice miedzy formatami bezstratnymi dzwieku a "starymi" formatami uslyszysz napewno!!!

mam "tylko" dwa seanse poniewaz taki wzialem abonament-max. moge miec
pakiety piecioplytowe jednorazowo za chyba 30 f na miesiac w wersji nielimitowanej czyli teoretycznie moge miec 10 filmow tygodniowo-ze wzgledu na szybkosc pracy "royal mail" -koperta idzie jeden dzien + czas na przepakowanie w mojej wypozyczlni. tylko po co??? filmow biore tyle ile moge "na spokojnie" poswiecic czasu na ich ogladanie.
co do wielkosci oferty - zajrzyj na "lovefilm.uk" - dodam tylko ze jesli czegos akurat nie maja a bylo to na rynku w UK mozna do nich wyslac maila z prosba o znaleziene - sprawdzalem -znajduja!!

ps.dzieki za namiar na dobry film-wlasnie go sobie wrzucilem "na liste zyczen" w moim koncie....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
Gdyby istniał podobny serwis jak LoveFilm w Polsce, z podobnymi cenami i ofertą blu-ray to od razu na coś takiego się piszę. 2-3 filmy tygodniowo to sporo... dla kogoś kto jest na bieżąco i celuje głównie w nowości to czasami nawet ciężko znaleźć chociaż jeden sensowny film do obejrzenia w tygodniu.

szczerze.....? ciezko to czasem nawet trafic jeden sensowny film w miesiacu....!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe jak taki serwis prosperowałby na naszym rynku, współpracując z Pocztą Polską zamiast z "royal mail"... :(

Video World miał niby uruchomić wysyłkową wypożyczalnię, na razie chyba cicho sza?
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
mat74
nie wiedziałem że mieszkasz na wyspach, jeśli tak przyznaje racje
mieszkałem pół roku w Londynie tam akurat BD jest dużo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Ciekawe jak taki serwis prosperowałby na naszym rynku, współpracując z Pocztą Polską zamiast z "royal mail"... :(

he...he... moze by dali rade gdyby zatrudnili golebie pocztowe...:grin:
 

Asmodeusz

New member
Jak obiecałem zdjęcia.

http://picasaweb.google.com/Asmodeusz1978

Starałem się ale moje umiejętności fotograficzne nie potrzebują komentarza - są okropne.
Robione Olympus'em E510.

I jednak - Piraci cz3. niby HD 720. ale ciężko jest ująć dobre zdjęcie które oddaje jakość filmu.
Natomiast Planeta Ziemia z BBC - POWALA na kolana!! Kto chce komuś pokazać co to film HD niech pokazuje ten serial.

Jutro postaram się wrzucić kilka zdjęć tutaj jak zmniejszę ich wielkość.

Pytania - postaram się odpowiedzieć.

Nie zamieszczałem zdjęć jak sprzęt stoji... bo muszę swoje biurko posprzątać:) bo wygląda jak .. OMG:)

Pozdrawiam
Asmodeusz
 

Asmodeusz

New member
Według mnie nie wpływa to na film. Po prostu nie mam odniesienia jak by to wyglądało przy ciemnym suficie. A jako, że nie mogę pozwolić sobie na modyfikację wnętrza to pozostanie biały sufit jak i ściany.

Ale i tak nie narzekam. Obraz nadal uważam za piękny..


Aha.. co do efektu tęczy. Widzę go, dostrzegam. Ale nie wpływa to na moją głowę słynnym bólem.

polecam tą stronę do wyświetlenia tego efektu - niestety trzeba mieć komputer podpięty do projektora.
http://www.ausmedia.com.au/rainbow_test.htm

Pokazałem tą animację 4 osobom w pokoju które były na filmie i 2 widziały, dwie nie. Nikt nie miał bólu głowy po 3h filmie.

Pozdrawiam
Asmodeusz
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Aż nie wytrzymałem, i drugi raz dziś wieczorem (oops, pierwszy był wczoraj) odpaliłem projektor.... :rolleyes:

Nie widzę. Może trochę, w drugiej animacji, jak wodzę wzrokiem za kółkiem i dobrze się przyjrzę... Ino coś jakby żółte, a powinno chyba być któreś z RGB?

Ale może to nie tęcza, a judder ruchomego obiektu? Ciekawe ile fps ma ta animacja? Bo mam na moim antique pisi wrażenie klatkowania i nieciągłości odświeżania... Chociaż procek robi tylko na kilkanaście procent...

Tak czy siak, tęcza mi nie dokucza. Raz jedyny na filmie coś zauważyłem na Sin City, ale żeby to dobrze uchwycić musiałbym cofac film.
 
Do góry