Optoma HD65(lub EP720) vs Infocus IN72

mat74

Well-known member
Bez reklam
"wieksza jasność ,mniejszy kontrast" odpuść sobie-żeby podnieśc kontrast oczywiście kosztem jasności mam przesłone ustawioną na 3/4 i to ustawienie dajenajlepszy obraz więc według mnie to kontrast jest najważniejszy
 
Ostatnia edycja:

Asmodeusz

New member
Decyzja zapadła - jutro kupuję Optoma HD65.

drosophilia - za ile i gdzie jeżeli można spytać kupiłeś ten ekran? Bo po obliczeniach wychodzi, że 92" to pasuje idealnie do mojego pokoju. I w umiejscowieniu głośników i w umiejscowieniu komputera oraz sprzętu TV.
Ekran byłby 115cm nad ziemią. Projektor na biurku. Odległość od ekranu 3.3m. Ekran od sufitu jakieś ~10cm.
Wędruję do działu ekrany :) Teraz albo ta Optoma 9092 albo coś innego.


Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Asmodeusz

PS. Dobrze, już znalazłem u siebie. Ale zwracam się z pytaniem jak działa ten kombajn - HD65 i ten ekran? Dobrze czy szukać czegoś innego?
 
Ostatnia edycja:

Asmodeusz

New member
wiatrak - dzieki:) W tym właśnie sklepie kupuję projektor - a nie spostrzegłem, że pod takimi zakodowanymi nazwami Panoview Manual Pull Down to 9092 Optomy:) No to zakup obu na raz. Tańsza będzie paczka :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
wiatrak - dzieki:) W tym właśnie sklepie kupuję projektor - a nie spostrzegłem, że pod takimi zakodowanymi nazwami Panoview Manual Pull Down to 9092 Optomy:) No to zakup obu na raz. Tańsza będzie paczka :)

sprawdz w przegladarce pricerunner-wydaje mi sie ze sa sklepy znacznie tansze
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gdzieś kiedyś widziałem nawet "Optoma Panoview"...

Tańsza paczka? A rabacik za sprzedaż wiązaną? Warto się upomnieć... ;)
 

Asmodeusz

New member
mat74 - Akurat w tym sklepie jest HD65 za 511F. I jest na stanie w ciągu 1-2 dni. Owszem ekran mogę znaleźć za 75F. Ale wysyłka w różnych sklepach da dwa różne koszty paczek.
wiatrak - właśnie wysłałem do nich list, puki co dali 10f rabatu za zakup ekranu wraz z projektorem. Może uda mi się wytargować więcej.
 

Asmodeusz

New member
No i poszły zamówienia

Kupiłem jednak w dwóch różnych sklepach.

Ekran w WebElectricals.co.uk za 79.99f i Free dostawa.

Projektor w Dixons.co.uk za 475f i też dostawa free.

Jest różnica do ProjectorPoint gdzie cena wynosiła 663f wraz z wysyłką i ich rabatem.

No to teraz poczekać, podłączyć i odpalić. Potem tylko przestawić głośniki i zmusić amplituner aby działał :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
Decyzja zapadła - jutro kupuję Optoma HD65.

drosophilia - za ile i gdzie jeżeli można spytać kupiłeś ten ekran? Bo po obliczeniach wychodzi, że 92" to pasuje idealnie do mojego pokoju. I w umiejscowieniu głośników i w umiejscowieniu komputera oraz sprzętu TV.
Ekran byłby 115cm nad ziemią. Projektor na biurku. Odległość od ekranu 3.3m. Ekran od sufitu jakieś ~10cm.
Wędruję do działu ekrany :) Teraz albo ta Optoma 9092 albo coś innego.


Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc.

Asmodeusz

PS. Dobrze, już znalazłem u siebie. Ale zwracam się z pytaniem jak działa ten kombajn - HD65 i ten ekran? Dobrze czy szukać czegoś innego?


ja zakupilem ekran Optoma 9092 (Panoview) wraz z projektorem HD 65 we wrzesniu 2008 r. w sklepie internetowym www.2it.pl. Kosztowało mnie to wowczas ok 2950 zł -wysylka free. Teraz cena jest ok 1000 zł wiecej!!!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Nie sprawdzalem innego ekranu, gdyz uwazalem, ze za 323 zl (tyle kosztowal we wrzesniu 2008 r.) firmowy ekran z borderami oplaca sie kupic. Jesli chodzi o jakosc obrazu, to jest dobrze. ekran ten mozna przyczepic albo do sciany, albo do sufitu. W tym drugim przypadku wiesza sie ja na "hakowkretach" (musisz dokupic). Nie da sie niestety przykrecic bezposrednio do sufitu, no chyba, ze cos pokombinujesz... Na poczatku troche dziwnie pachnie, ale pozniej zapach znika. Jest wada, mianowicie u mnie powierzchnia nie jest idealnie płaska - na bokach ekranu widac delikatne falowanie. Jednak nie przeszkadza to w ogladaniu. Mozliwe, ze dodatkowe obciazenie dolnej krawedzi jakims niezaciezkim pretem pomogloby zkilwidowac ten efekt (jest mozliwosc wlozenia takowego, bo zdjeciu zaslepek). Ogolnie jestem zadowolony z jakosci obrazu. Jak bede mial jutro czas, postaram sie wkleic pare zdjec ekranu.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Zdjecia z projekchi Optomy Hd 65 + zdjecia ekranu Optoma 9092

Witam ponownie.
Zamieszczam zdjecia ekranu Optoma DS9092 wraz z widocznym delikatnym wygieciem tkaniny projekcyjnej (nie prszeszkadza w ogladaniu) oraz z projekcji na tym ekranie we wspolpracy z Optoma HD 65. zdjecia robione byly ok godz. 10.30 rano- okna zasloniete roletami, w pokoju brak calkowitej ciemnosci, aparatem Panasonic Lumix DMC-FZ7, jakosc TIF ( jednak musialem je przerobic na JPG, aby wkleic jako zalacznik), rozdzielczosc 3 megapiksele, czułosc ISO ustawiona na Auto, balans bieli na Auto, wylaczona oczywiscie lampa blyskowa. Nie posiadam statywu, wiec aparat stal na stole i ksiazkach (dlatego zdjecia wyszly "krzywo"), wlaczony samowyzwalacz na 10 sek. Nie znam sie na fotografii, wiec dlatego takie ustawienia. Zdjecia pochodza ze zrodel HD (720p, 1080i oraz 1080p) odtwarzanaych za pomoca PS 3 polaczonym przewodem HDMI 10 m do projektora.
 
Ostatnia edycja:

Asmodeusz

New member
Jakoś się pozbierałem...Pierwsze zdjęcia z materiałów pokazowych prawdopodobnie wyglądają obłędnie. Filmy (t2, rata, i xm 3) jeżeli to jest w dzień bez wyciemnienia przy takich ścianach... to już się cieszę i sam się poklepuję po plecach, że nie kupiłem LCD :p

PS. mam takie zupełnie głupie pytanie niezwiązane z tematem a ty jako wyższy ranga na forum może wiesz:) Co to jest ta biała kropka na około ziemi w logo strony hdtv? Wygląda jak satelita:):)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tez sadze, ze jest to satelita
Jesli chodzi o projekcje, to zdjecia ekranu sa zrobione przy zaslonietch oknach przy zapalonym swietle, natomiast zdjecia z projekcji sa juz przy zgaszonym. Jednak i tak swiatlo wpada troche zza rolet oraz z za drzwi (nie widac tego na zdjeciu). Ciekawe jakby wygladalo, jakbym mial sciany i sufit ciemne...:)
 

Fanek

New member
Bez reklam
podniósł by sie kontrast, kolory stały by sie bardziej nasycone, na hdbits ktoś pisał ze u niego była duża widzialna różnica po przemalowaniu sufitu i ścian na ciemny :)
ja niestety także z białym sufitem jestem
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
fotki niezle szkoda ze te z gladiatora sa z dvd - ciezko jest porownac ostrosc i szczegoly - ogladalem ostatnio fragmenty w HD z n-ki ,no oczywiscie to tylko fotki wrazenia bezporednie tez sa inne.mnie ostatecznie do zakupu optomy przekonalo ujecie z "wladcy pierscieni" zamieszczone przez "skalmen" na forum audiostereo. ujecie jest z filmu dvd!!
 

Asmodeusz

New member
Fanek - filmy HD oglądasz z plików MKV czy może zakupiłeś B-R do komputera? I jak sygnał wysyłasz na projektor z PC?
Bo o takim rozwiązaniu myślę. Komputer.. starczy z mocą.
mat74 - a podłączałeś N-kę do siebie czy widziałeś tylko screeny w sieci? Jeżeli na żywo to kanał HD czy zwykły? Jeżeli sieć... podasz link? :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
Fanek - filmy HD oglądasz z plików MKV czy może zakupiłeś B-R do komputera? I jak sygnał wysyłasz na projektor z PC?
Bo o takim rozwiązaniu myślę. Komputer.. starczy z mocą.
n-ka w HD kiepsk wygląda za sprawą nskiego bitratu, przeważnie jest na poziomie 6-8mb/s a powinno być 12-16mb.
Hd oglądam z mkv, z najlepszych releasów z hdbits, filmy z 2008 roku wyglądają naprawde obłędnie, np. nowa Mumia coś pprzepięknego, te kolory, głębie nieraz da sie uchwycić w Lostach, wczoraj oglądałem Rescue Dawn 2006 tam też był fajny efekt 3d ;)
sygnał wysyłam dvi-hdmi.
 
Do góry