Optoma HD65(lub EP720) vs Infocus IN72

drosophilia

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
fotki niezle szkoda ze te z gladiatora sa z dvd - ciezko jest porownac ostrosc i szczegoly - ogladalem ostatnio fragmenty w HD z n-ki ,no oczywiscie to tylko fotki wrazenia bezporednie tez sa inne.mnie ostatecznie do zakupu optomy przekonalo ujecie z "wladcy pierscieni" zamieszczone przez "skalmen" na forum audiostereo. ujecie jest z filmu dvd!!


a ktore to zdjece z Gladiatora?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
n-ke mam podpieta u siebie wiec gladitora w "ichnim" HD ogladalem u siebie ,nie moge nic powiedziec na temat dynamiki i kolorow bo na podstawie zdjecia nic nie mozna powiedziec ale zaszumienie drugiego planu wyrazistosc i dokladnosc szczegolow pierwszego planu troszke mozna ocenic - umnie wyglada to zdecydowanie lepiej a powiem ci ze n-kowe hd ma jeszcze daleko do BR.... tak wiec niestety linku ci nie podam ,ale pogrzeb po tym forum audostereo-napewno znajdziesz te fotki skalmena.
aha-jeszcze co do n-ki na proju- kanaly hd smialo da sie ogladac,oczywiscie widac roznice jesli material jest tylko po upscslingu,kanaly sd to juz raczej nie polecam :confused:. na duzym ekranie wszystkie "boble" polskich nadawcow sa o wiele bardziej widoczne... a i uwazaj jesli bedziesz ustawial obraz np.przy tvn hd-puscilem zonie "na wspolnej" z tvn hd no i... co ujecie z innej kamery to odrazu o tym wiesz bo film jest tak montowany przez tych magikow ze niedosyc ze jest roznica jakosci obrazu to w dodatku (bez overscanu) pojawia sie nagle kilkucentymetrowy margines z jednej strony...! :niewiem:
 

Asmodeusz

New member
mat74 - całe szczęście moja dziewczyna ogląda tylko Losta i CSI :) A z TV to Discovery:) albo National Geogr. Więc pozostanę przy TV jeżeli chodzi o telewizję. A projektor do MKV przez PC i czasami DVD przez PC lub DVD bo jednak tutaj płyty dvd tanie jak barszcz :] no relatywnie tanie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
drosophilia napisał:
a ktore to zdjece z Gladiatora?

jeszcze raz sprawdzilem!-juz myslalem ze mi sie po..
ale wskoczylem tam z twojego linka-proponuje przejrzyj ten watek dobrze!
zdjecia bruca bannera z optomy 72 pierwsza strona - watek "screenshot wars"-dla pewnosci.jesli to nie jest gladiator to chyba tylko quo vadis?!
:hmm:asmodeusz-olej dvd -otworz konto w "lovefilm" za grosze beda ci przysylac wszystko w blu-ray co wyszlo na rynek w uk! za 12 funtow masz co najmniej 8 filmow miesiecznie!
 

Asmodeusz

New member
ja i drosophilia o rydze a mat74 o rzymie pisze:)

Omawiałem zdjęcia wklejone przez drosopihili'e z jego HD65.
A tamte to rzeczywiście jest Gladiator - Walka finałowa z cesarzem.

A czy przypadkiem Lovefilm to nie taka wypożyczalnia:) Ależ ja nie mogę ich kopiować ;] Pozdrawiam. A do tego dochodzi - brak odtwarzacza BlueRay. Więc poprzestanę na plikach MKV.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
ufff....czyli jednak nie mam demencji.... odbiegajac troche od tematu-jaka jest twoja opinia na temat dzwieku HD?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli chodzi o dzwiek Hd, to nie mam pojecia. Jeszcze go nie slyszalem, moj ampl. nie ma najnowszych kodekow " na pokladzie":(
 

Asmodeusz

New member
Ale czy my na naszych sprzętach za kilka - set/tys złotych w domach możemy poznać dźwięk HD? Według mnie jeżeli mamy np 5.1 i wiemy, że samolot nadleciał zza naszego lewego barku to już jest coś. A to czy morderca uruchomił piłę łańcuchową 2 czy 14m dalej za naszymi plecami.... mi to bez różnicy. Marki tej piły po odgłosie zapłonu też nie muszę znać:)

eh.. te czasy OKF (Osiedlowy Klub Wideo) gdzie siedziało się w pokoju gdzie było max. 30krzeseł świetlicowych, przed twarzą stał TV rubin (!) a pod spodem zakryty ładną szmatką Video :) ha! to było to!! Kino pełną piersią i nikt nie narzekał.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ja swoj tez kupowalem nistety w innych czasach...-wzialem onkyo 505 gdy byl nowoscia-jednak znalazlem rozwiazanie zastepcze -mam podpiete sony 550 przez analog. niby ogoknie opinie na temat torow audio w bydzetowych playerach nie sa zbyt pochlebne ale i tak wedlug mnie roznica jest kolosalna! koncert w dts hd ma lub ze sciezka lpcm ....miodzio. szczerze mowiac nawet dvd wole teraz puszczac w ten sposob,jakos mi lepiej przypada do gustu
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ano bylo tak, jakies 20 lat temu, u mnie w domu kultury, jakas swietlica, ok 20 krzesel, tv chyba neptun, co czwartek seans: 2 filmy, jeden po drugim, cena biletu 200 zł - 1 film, 400 zł - 2 filmy (przed denominacja). Obraz zielono-brazowy z video, ale kazdy siedzial z zapartym tchem i ogladal...
 

Fanek

New member
Bez reklam
koncerty w dts przyznaje coś wspaniałego dla uszu ;)

co do dzwieku hd, to różnica na pewno jest, kiedyś oglądałem Pearl Harbor z DTS 5.1 i z audio z bluraya, na tym drugim było dużo wiecej dzwieków, dodatkowe cichsze odgłosy wystrzałów, większa tonacja.

nie na darmo DTS-HD może mieć bitrate do 25mb/s.


ale już wróćmy do tematu :)
 

Asmodeusz

New member
No dobrze. Bo nam zaraz ten temat zamkną moderatorzy:) za treści zupełnie niezwiązane z tematem:)

Czekam na projektor i ekran - wyślę zdjęcia i pierwsze wrażenia.


PS. z tymi 20 latami to by się zgadzało:)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
asmodeusz-lovefilm to faktycznie wypozyczlnia internetowa,filmow nie kopiuje-po co?! ogladam ,wrzucam do skrzynki pocztowej za 3 dni mam nastepne.
co do dzwieku HD roznice uslyszysz.... w filmach moze faktycznie tak duzo to nie zmienia (jednak jest "lepiej") ale za to koncerty... przyznaje ze kiedys je "piratowalem" z plyt dvd lovefilmu ,teraz gdy mam kilka i kilka widzialem (i slyszalem)na BR to juz praktycznie do dvd nie wracam...
 

Asmodeusz

New member
Dotarł! :) :bober:

I ekran i projektor.
Pierwsze wrażenia - Ekran Panoview 9092 jest PRZEOGROMNY! Może i ma 92" ale do tego otoczka daje z niego giganta w długości!
Podpięty na szybko na "szybkozamykaczach" takie coś co używają elektronicy i wiele innych specjalności - kawałek plastykowego paska z ząbkami i przelotką na jednym końcu.
Ekran wisi krzywo ale to nic:p
Projektor na szybko podpięty do laptopa.
Krótka nerwówka z włączenia - znalezienie instrukcji - i poprawne włączenie
(Projektor musi mieć sygnał na wejściu aby się uruchomić)
Obraz częściowo poza ekranem. - ale to nic:D
Pierwsze odczucie? Mam 92" monitor:p
Lost 400mb RMVB - super! Co prawda sceny ciemne są za ciemne ale jest 15:04 i za oknem świeci słońce a w oknach tylko story.
Władca Pierścienia DVD Full - przepięknie. Co prawda projektor trzymałem w dłoniach aby obraz padał w 100% na ekran :p

Ogólnie - zakup super! Teraz biorę się do majsterkowania (przestawiania głośników, zamocowanie ekranu)

Zdjęcia z pierwszych efektów niedługo.

mat74 - ja naprawdę nie wiem jak ty mogłeś napisać, że obraz ci się nie podobał? Ja rozumiem, że oglądając zdjęcia z www można spodziewać się żyletki. Ale...cieszmy się kinem a nie obrazem:)

Aha - sygnał szedł przez kabel monitorowy HDMI dopiero zakupię i będzie szedł z mojego kompa DVI - HDMI.

Pozdrawiam
Asmodeusz
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
czesc asmodeusz! nie chodzilo mi oto ze obraz mi sie podobal tylko ze ciezko porownac-nie wazne. co radosci z kina masz oczywiscie absolutna racje-ale wiez mi ze jak trafi ci w rece jakis film z denna fabula ale w dobrej jakosci to tez sie zlapiesz na tym ze nie wylaczasz tylko podziwiasz obraz....hehehe..
z mojej skromnej praktyki-postaraj sie jak najlepiej ustawic proja wzgledem ekranu , ja na poczatku "przekrecilem" go troche co niby mozna bylo wylapc tylko po wlaczeniu testowej planszy(kratka) na filmie "niby tego nie widac" ale... nie moglem sobie "idealnie" ustawic parametrow obrazu -cos mi ciagle nie pasowalo, przekonalem sie ze geometria obrazu ma naprawde bardzo duzy wplyw! wiec bylo 6 godzin walki... i potem 2 godziny poprawek...

p.s.zycze pelnego zadowolenia ze sprzetu i opisz wrazenia po obejrzeniu czegos na BD - dla mnie "szal" !
 

Asmodeusz

New member
Już prawie kupiłem z sieci - Piraci z karaibów Na krańcu... HDTV 8gb pliczek. Jutro wieczorem przy piwie i znajomych - prezentacja.. zapewne skończy się na dymie z jakiegoś urządzenia :p
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
Już prawie kupiłem z sieci - Piraci z karaibów Na krańcu... HDTV 8gb pliczek. Jutro wieczorem przy piwie i znajomych - prezentacja.. zapewne skończy się na dymie z jakiegoś urządzenia :p

:grin::grin::grin::grin:-to w kwesti dymu.... ale to raczej nie tamat na forum publicznym...;).... pomysl o tej wypozyczalni naprawde warto-wysylaja w kopertach zwrotnych wiec naprawde zero uciazliwosci w dodatku mozesz tez wypozyczac dowolnie gry na ps3 -maja chyba wszystkie nowosci. aha i jest chyba miesiac "free trial" wiec co szkodzi sprobowac?!
 
Do góry