Opienie o telewizorach 3lcd

hawk70

New member
Witam, dawno się nie odzywałem więc postaram się wnieść do Paniki, która może zapanować po tym stwierdzeniu odrobinę dystansu. Nawt jeśli to prawda, że trzeba te matryce wymienić to:
trwałość lampy = 8 tys godzin (tak czytałem)
8 tys godzin = 1 tysiąc dni po 8 godzin dziennie
1 tysiąc dni = 2,7 roku
ponieważ czytałem, że ew. wymiana tych matryc to co 3-4 wymiany lampy daje nam
2,7*3 (w wersji gorszej)=8,3 roku
Po takim czasie będziesz musiał wymienić takie matryce na nowe przy założeniu, że oglądasz 8 godzin dziennie i wymienisz po 3 a nie 4 wymianach lampy.
Ja osobiście będę już wtedy zapewne odlądał telewizję holograficzną wysokiej rozdzielczości ;-)
.
 

Milo

New member
Sony

To mnie troche zmartwiła ta sytuacja myslałem ze spokojnie starczy TV na 10 lat bez zadnych obaw a tutaj taki klin.To nie wiem czy nie lepiej zainwestowac w Samsunga DLP,podobno wogole DLP jest nowszym systemem 3LCD i sie tak nie grzeje.A jeszcze pytanko jaki koszt takiej wymiany matrycy??
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Przecież w DLP też trzeba lampę wymieniać i tak samo wiatraczek sobie wierci w środku.
 

helcik

New member
Milo napisał:
To mnie troche zmartwiła ta sytuacja myslałem ze spokojnie starczy TV na 10 lat bez zadnych obaw a tutaj taki klin.

człowieku, zejdź na ziemię. teraz nie robi się niczego co ma trwałość 10 lat. to się nie opłaca.
 

Milo

New member
Ar2 mi chodziło o matryce nie lampe!!!Helcik chyba masz na myśli TV jakiejs nieznanej firmy bo wiesz jezeli ja mam co 3 lata zmieniac TV to bym chyba z torbami poszedł!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
telewizory z tylną projekcją sprzedajemy od kilkunastu lat.
Pierwsze które cieszyły się największym powodzeniem - to 47 " Panasonica. Grają u ludzi już 10 lat. I nie wymienili nawet lamp . Fakt ,że są już blade obrazy. Nastepna grupa - to telewizory Thomsona , JVC w duzej ilości i Samsunga oraz Toshiby / również do dziś grają/.
Pozyjemy zobaczymy.
 

helcik

New member
Milo napisał:
Helcik chyba masz na myśli TV jakiejs nieznanej firmy bo wiesz jezeli ja mam co 3 lata zmieniac TV to bym chyba z torbami poszedł!!!

no przestadziłem trochę, ale to byłaby idealna sytuacja z puktu widzenia producentów sprzętu. po to wymyślają nowe technologie, nowe wejścia / wyjścia, żeby wymieniać sprzęt co jakiś czas i dawać im zarobić. to samo z kompami, chociaż to co tam się dzieje to już paranoja...
ja bym sobie tego życzył, żeby mój TV grał kilka lat conajmniej, ale jak będzie to się zobaczy. jeżeli się nie zepsuje, to pewnie wymyślą SHDTV (japońce chyba już pracują nad UHDTV) i człowiek znowu będzie chciał mieć coś nowszego/lepszego...
 

artek

New member
Halo, halo....

Zgadzam się z Helcikiem - mamy często wracać i znowu zostawiać kaskę producentom;). Ale nie dlatego wyłącznie, że się zepsuło, tylko nie będziemy chcieli być przestarzali w stosunku do obowiązującej wtedy technologii i "trendów):p Już "oni" potrafią wykreować "potrzeby" w taki sposób, że nie możemy uwierzyć jak wczoraj mogliśmy się bez "tego" obyć.....

Cieszę się, że chłodna kalkulacja Hawk-a w te upalne dni wnosi spokój do tej dyskusji:eek:k:
 

wrocek

New member
50'' Sony cena z Inwernass

:eek:k: Czesc wam czytalem troche o tym modelu SONY KFD E50A11E pare dni temu widzialem ten model w Inverness(Szkocja) ale nie 11E tylko 12E ktos wie czym sie roznia? Koszt w TESCO £1299 a pare metrow dalej w Comets £1399 niezla roznica w cenie,nie? doslownie 15m dalej :) tez zastanawiam sie nad zakupem tego cacka ale gdzies w pazdzierniku dopiero, pewnie stanieje :))) :eek: pozdrawiam, jeszcze cos skrobne pozniej :roll:
 

Olo Sailor

New member
kupiłem kdf 50 za 6600 i jest super

piszę drugi raz bo mi nie poszło poprzednio:(
sprawdził się w 100% zgodnie z oczekiwaniem
lepiej widziałem tylkoi w jvc 56 inch tylnoprojekcyjnym
nowe bravie lcd nie sa tak szczegółowe jak kdf
wieczorem ustawienie standard, a w dzień własne - popodbijane co nieco.
telewizja do zniesienia z naziemnej, dvd przez s-video b dobrze
zobaczę cyfrę jutro z podrasowanego tunera.
Dziekuję wszystkim piszącym posty za pomoc w wyborze.
Zakup był poprzedzony długimi porównaniami sprzetu.
A duzy ekran i niską cenę traktuje jako bonus.
pozdr.....
 

wrocek

New member
sony

a gdzie go kupiles Olo? w jakim hipermarkecie czy mniejszym sklepiku? bo mysle ze jest duza rozbieznosc cenowa,porownywales w kilku sklepach? - pewnie tak, bo np. jak pisalem wyzej w UK kosztuje jakies1300 funtow(ok7300zl) a ten sam model w niemczech kosztuje jakies 1350 euro(5200zl) a w pol ok 6400zl, czyli ceny dosc rozniste, nie?:niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ciekawa będzie opinia na jakosć tylnej projekcji w MŚ w piłce nożnej.
W ostatnim okresie boom na duże ekrany przekroczył wszelkie oczekiwanie importerów.
Rzeczywiście ciężko się załapać na zakup.
Ale wrażenie - wielkości ekranu na mecze piłki nożne to marzenie nie jednego kibica .
 

helcik

New member
kiki napisał:
witam
Ciekawa będzie opinia na jakosć tylnej projekcji w MŚ w piłce nożnej.
W ostatnim okresie boom na duże ekrany przekroczył wszelkie oczekiwanie importerów.
Rzeczywiście ciężko się załapać na zakup.
Ale wrażenie - wielkości ekranu na mecze piłki nożne to marzenie nie jednego kibica .
ciekawa będzie opinia użytkowników dowolnej technologii.
ale z dużym prawdopodobieństwem mogę się domyślić że będzie lament. transmisje TV PL są (a przynajmniej dotychczas były) żenująco niskiej jakości.
cała nadzieja w stacjach zagranicznych, ale tam chyba Polaków nie będą tyle pokazywać. z resztą wstyd mi za nich (mecz z Kolumbią) więc i nawet dobrze.
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla zainteresowanych KDF-a 50" można zobaczyć we wrocku w Auchan na bielanach - niestety expozycja przygotowana tak żeby go nie kupić - mocno oświetlony nawet przy max ustawieniach kontrastu/jasności obraz marnej jakości (film z dvd też nie najlepszy do zaprezentowania możliwości jakości obrazu )

W centrum Sony na Kościuszki (Wrocław) oglądałem 42" i jakość obrazu zajefajna ... (demo HD :))))

pozdr
 
Ostatnia edycja:

cles

New member
Zdecydowany

Zrobiłem wczoraj ostateczny test KDF 50. POnieważ prezentacje w domu to jakby nie było rzecz jednak kłopotliwa, zgrałem na płytę DVD materiał z kablówki i satelity jakim dysponuje w domu i udałem się po sklepach w celu prezentacji.
Na pierwszy ogień poszedł KDF. I bardzo mile zaskoczyła mnie naprawdę duża jakość odbioru. Polsat Sport mecz - bardzo ładnie, powiedziałbym, że nawet lepiej niż na obecnym CRT, TVN - naprawdę OK, nawet dziadowskie HBO jakoś wyglądało. Ogólnie - Wspaniale nasycone barwy, dobra czerń bezwzględnie bardzo satysfakcjonująca jakość. I to materiał ze zwykłej kablówki (ale w sumie muszę przyznać, że mam dobry sygnał na kablu).
TV SAT - tu jeszcze lepiej w zasadzie na dobrych stacjach prawie HD:D. Szerze mówiąc nigdy nie widziałem tak dobrego obrazu na plażmie. Chyba jednak coś jest na rzeczy z tą zmową sprzedawców

Obok stał Samsung 50 cali DLP. Nie byłbym sobą gdybym go nie porównał z KDF. Wystarczył kilkusekundowy ułamek meczu aby przekonac się, że jest dużo gorzej. Piłkarze stali się rozmyci, kolory zbladły - porażka.

Jeszcze dalej stał JVC HD-ILA i on następny poszedł w test. Generalnie nie tak tragicznie jak na DLP samsunga ale zdecydowanie gorzej niż na KDF. Widać było takie "martwe pola" jakby plamy w jednym odcieniu. Bardzo drażniący efekt.

POdsumowanie:
Telewizory podłączone były przez HDMI z odtwarzacza DENON z ustawieniem 720p lub 1080i. Materiał nagrany na nagrywarce LG 7500 w najlepszj (HQ) z możliwych jakości z kablówki.
Na materiale SD a więc praktycznie 90-100% materiału jaki w najbliższych latach będę mu podawał KDF jest bezkonkurencyjny.

Materiał HD prezentowany jednocześnie na wszystkich telewizorach wygląda oszałamiająco dobrze na każdym z nich. DLP jest nieco bledszy i ma bardziej wyblakłe kolory ale spokojnie "wysraczy". JVC chyba najbardziej mnie rozczarował bo przy cenie blisko 3 x KDF na materiale SD poległ zupełnie a na HD jakbym się nie starał nie zauważyłem przewagi. Ba nawet na HD okazjonalnie pojawiały się plamy na jednolitym tle (niebieska woda i nagle taka duża plama o innym odcieniu zamrożona na chwilę., nie wiem czy to właśnie jest tzw pixeloza).

POdsumowanie 2
Mam nadzieję, że w tym tygodniu dołączę do grona szczęśliwców KDF maniaków. Szkoda, że obok nie było plasmy Panasa PV60E do porównania ale jednak 42 cale to za mało.

pozdr
 
Do góry