Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

LuckyS

New member
Ok- tak jak wcześniej ciekawią mnie znaczące różnice, tudzież funkcjonalność, które "Kowalski" zauważy/usłyszy a nie takie na poziomie niuansów "dostępne" tylko dla wytrawnych słuchaczy (np wyższość HiEnd'owego kabla zasilającego nad zwykłym kablem energetycznym). Nie zamierzam bić piany o to.

Wygląd - tak; 830 wygrywa.
"Papierowa" funkcjonalność czy też dane tech. ogólnie dostępne na bardzo zbliżonym poziomie i wg mnie jest możliwość rozbudowy do 7.2.4
Koszt zdecydowanie 730...

Mam niedługo odwiedzić człowieka (znajomy znajomego;) ) w celu ogarnięcia tego tematu, który w ciemno (z polecenia sprzedawcy) zakupił 686 + jakiś set Quadrala (ważne, że był biały lakier ;) ) +DA. Enabled na salon o powierzchni ok 50 m2 (może większy) otwarty na dużą kuchnię (+ ileś tam m2) oraz z nieregularnym sufitem...
W tak dużym pomieszczeniu (i nie tylko chodzi o powierzchnię ale też kubaturę) 686 może (prawie na pewno?) się męczyć. Ampli lub słuchacz...
Być może udało by mi się namówić na 730 lub 830 ale też muszę mieć jakieś argumenty, konkretne argumenty, wręcz laickie ;)

PS.Mnie również chodzi po głowie wymiana z 7010 na 830...a może właśnie na 730 -zobaczymy:)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja musze przyznac ze wyglad 730 mi sie nawet bardziej podoba. Przypomina starsze serie :)
A te male "guziczki" wokol pokretla glosnosci w wyzszych seriach...no cos mi tam nie pasuje :D
 

mors111

Active member
Bez reklam
W tak dużym pomieszczeniu (i nie tylko chodzi o powierzchnię ale też kubaturę) 686 może (prawie na pewno?) się męczyć. Ampli lub słuchacz...

niekoniecznie , jeśli podłączysz 5.1 w przeliczeniu moc na kanał będzie podobna co w RZ przy 7.1 , 686 ma zasilacz też blisko 600W , to bardzo dużo w swojej klasie

i najważniejsze co podłączysz , kolumny o skuteczności 88-90db czy tez takie 93-95db ,tu będzie 2x głośniej niż w pierwszym przypadku i amplitunera nie będziesz musiał tak mocno kręcić i takie bym zalecał do "słabszego" amplitunera

pamiętajcie to kolumny grają !

ja na brak mocy w starszym 609 w kinie nie narzekam , jest jej po dostatkiem a wykorzystane mam 7 końcówek ( fronty bi-amp )
 

LuckyS

New member
Fakt, mój błąd... :(

Niesłusznie założyłem, że seria 6 jest najniżej pozycjonowana i może nie dać rady w dużym pomieszczeniu ale to nie temat przewodni choć pewne sprawy wyjaśnia;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Ale wylacza sie wraz z TV?

Tak wyłącza,ale po chwili potrafi się sam włączyć : ) Ciekawsze jest to że przykładowo chcesz wyłączyć sam AV a zostawić TV który gra w danym momencie po ARC wtedy się nie da .
Przy konfiguracji dekoder Nc+ AV-TV jako monitor problem nie występuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koniecznie musisz korzystać z ARC? Wyłącz to w izdu, ja już dawno poczyniłem te kroki i mam spokój.
Załącz tylko passthrought na wybrane żródło (setup>5.hardware>1.hdmi>hdmi standby through) i z automatu po wyłączeniu załączy się dżwięk w tv.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No ale właściwie po co wyłączać amplituner jak TV gra? Przecież po to je kupujemy tak?

U mnie ampli zawsze gra z TV a dźwięku z samego TV po prostu "nie zniese" ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam używam ampli do tv, ale jak ktoś (rodzina np.) ogląda wiadomości przez pół dnia, tudzież inne mniej wymagające programy (gadające głowy), a ampli pompuje tabun kolosów w mieszkaniu, to może warto jednak załączyć do tego audio z tv.
Ja generalnie ampli kupiłem do KD, ale jak załącze wiadomości i widze relacje z wojny, to mam wrażenia jak z filmu ; ) Nawet niektóre przerywniki przed reklamą, przy załączonym upmixie, to latające po całym pokoju dżwięki ; )

Sam w sobie passthrough, to dobre rozwiązanie.
Włączasz ampli, mamy pełen pakiet, wyłaczasz ampli - załączają się głośniki w tv.
Do wyboru, do koloru.
 

norbert1983

Member
Witam ja również dołączyłem do grona nabywców onkyo 830 w weekend podłącze i przetestuj. W moim przypadku zmianą z onkyo 646 powinna być odczuwalna z tego co czytałem opisy nabywców 810 i 820. Zobaczymy jak będzie u mnie postaram się coś napisać w przyszłym tygodniu.
 

Attachments

  • 20180717_173157.jpg
    20180717_173157.jpg
    565,8 KB · Wyś: 74

werf

Active member
Bez reklam
Koniecznie musisz korzystać z ARC? Wyłącz to w izdu, ja już dawno poczyniłem te kroki i mam spokój.
Załącz tylko passthrought na wybrane żródło (setup>5.hardware>1.hdmi>hdmi standby through) i z automatu po wyłączeniu załączy się dżwięk w tv.

No ale właściwie po co wyłączać amplituner jak TV gra? Przecież po to je kupujemy tak?

U mnie ampli zawsze gra z TV a dźwięku z samego TV po prostu "nie zniese" ;)

Panowie to już nie jest do końca istotne, w którym momencie chcę korzystać lub nie z amplitunera i z jakiej jego funkcji, jeśli coś jest niech działa jak należy.
Czego jak czego, ale amplitunerów w swoim życiu to trochę przewaliłem i dotąd żaden inny tyle psikusów mi nie dostarczył.
Oczywiście nie zmienia to faktu że pudełko całkiem dobrze sobie radzi z kinem.

Edit.Norbert bardzo jestem ciekawa twoich wrażeń tych fonicznych, ale i użytkowych.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
norbert, pierwsza myśl jaka przyjdzie ci do głowy po odpaleniu nowego klocka to: po jaką cholerę wydałem wcześniej kasę na 646 :)
 

norbert1983

Member
norbert, pierwsza myśl jaka przyjdzie ci do głowy po odpaleniu nowego klocka to: po jaką cholerę wydałem wcześniej kasę na 646 :)

Szczerze mam taką nadzieje, ale jak dobrze pamiętam to Ty również posiadałeś 646 lub 656 ;-) więc na pewno wiesz o czym piszesz. Ta zabawa z kinem domowym jest uzależniająca. Wczoraj miałem 15min na obejrzenie 830, moja 646 przy nim to maleństwo, mikrofon jest trochę inny jak ktoś chce mogę wrzucić parę fotek może dziś uda się podłączyć i skalibrować mam przygotowanego na tą okazje tarzana.
 

norbert1983

Member
Witam wczoraj udało mi się podłączyć 830, nie zmieniłem nic w ustawieniach głośników podpiołem i podłączyłem kalibrację. Ustawienia odległości wyszło idealnie, potem wszedłem w regulację poziomu głośników i mocno się zdziwiłem ponieważ kalibracja ustawiła subwoofer na -11 gdzie w 646 ustawiało na -2, reszta głośników podobnie jak w 646 więc ok. Na pierwszy ogień transformersi 4 i już na samym początku zdziwił mnie fakt że na 646 poziom głośności jaki oglądałem filmy to 47, a w 830 byłem na 65 i sądzę że mogłem podgłośnić ale jeszcze to sprawdzę jak będę sam w domu. Jeśli chodzi o dźwięk w filmie to same plusy głośników sufitowych nic nie podbijałem a słychać było sufit rewelacyjnie, najbardziej jednak zrobiło na mnie wrażenie płynne przejście między głośnikami i łatwość zlokalizowania dźwięku w poszczegulnych głośnikach*** pomimo że było już dosyć głośno to dźwięk był czysty i łagodny nie drażnił uszu tak jak w 646 kiedy zdarzały się momenty podczas oglądania filmu że musiałem ściszać. Nawet gdy wyciszyłem głos w 830 to wszystkie głośniki było wyraźnie słychać a tego brakowało mi w 646. Sądze że w ustawieniu 7.1.4 to dopiero jest radość z efektów. Jedynie mam wrażenie że suba za bardzo obcieło i przez to było mniej efektownie, może ma to związek z akustyką pokoju a może znaleźć muszę mu lepsze miejsce. Jako drugi film włączyłem tarzana tutaj jeśli chodzi o sufit to wymiata w porównaniu do 646 biorąc pod uwagę fakt że posiadam 2 glosniki sufitowe. Wydaje mi się że ten amplituner potrzebuje w kinie efektownych głośników mam wrażenie że moje jakoś się nie sprawdziły. Muzyki w stereo nie słuchałem więc się nie wypowiem. Poza tym chciałbym zaznaczyć że jestem początkujący i jeśli chodzi o kino domowe to doświadczenia nie posiadam to są tylko spostrzeżenia amatora.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Witam wczoraj udało mi się podłączyć 830, nie zmieniłem nic w ustawieniach głośników podpiołem i podłączyłem kalibrację. Ustawienia odległości wyszło idealnie, potem wszedłem w regulację poziomu głośników i mocno się zdziwiłem ponieważ kalibracja ustawiła subwoofer na -11 gdzie w 646 ustawiało na -2, reszta głośników podobnie jak w 646 więc ok. Na pierwszy ogień transformersi 4 i już na samym początku zdziwił mnie fakt że na 646 poziom głośności jaki oglądałem filmy to 47, a w 830 byłem na 65 i sądzę że mogłem podgłośnić ale jeszcze to sprawdzę jak będę sam w domu. Jeśli chodzi o dźwięk w filmie to same plusy głośników sufitowych nic nie podbijałem a słychać było sufit rewelacyjnie, najbardziej jednak zrobiło na mnie wrażenie płynne przejście między głośnikami i łatwość zlokalizowania dźwięku w poszczegulnych głośnikach*** pomimo że było już dosyć głośno to dźwięk był czysty i łagodny nie drażnił uszu tak jak w 646 kiedy zdarzały się momenty podczas oglądania filmu że musiałem ściszać. Nawet gdy wyciszyłem głos w 830 to wszystkie głośniki było wyraźnie słychać a tego brakowało mi w 646. Sądze że w ustawieniu 7.1.4 to dopiero jest radość z efektów. Jedynie mam wrażenie że suba za bardzo obcieło i przez to było mniej efektownie, może ma to związek z akustyką pokoju a może znaleźć muszę mu lepsze miejsce. Jako drugi film włączyłem tarzana tutaj jeśli chodzi o sufit to wymiata w porównaniu do 646 biorąc pod uwagę fakt że posiadam 2 glosniki sufitowe. Wydaje mi się że ten amplituner potrzebuje w kinie efektownych głośników mam wrażenie że moje jakoś się nie sprawdziły. Muzyki w stereo nie słuchałem więc się nie wypowiem. Poza tym chciałbym zaznaczyć że jestem początkujący i jeśli chodzi o kino domowe to doświadczenia nie posiadam to są tylko spostrzeżenia amatora.

Kalibracja w tych Onkyo to śmiech...subwoofer na -11...miałem RZ810 i inne i też zawsze coś korygowalem
 
Do góry