Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, już wiem.
To teraz obejrzyj tą samą scenę z załączonym trybem THX Cinema.
Nie Direct, nie DSU.
 

werf

Active member
Bez reklam
Sprawdzę jutro.
Zobacz jeśli możesz u siebie Mission Im... 4 42 minuta. Jakoś też mało spektakularnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam. To jest Ghost Protocol.
Sprawdziłem, tyle, że nie ma płycie, a na okrojonym pliku.
Oryginał mam, ale nie zrzucony na HTPC, a schowany w łóżku z całą resztą.

Werf, sprawdż, czy nie masz coś popieprzone, bo autentycznie się wystraszyłem.
Nie byłem przygotowany na to uderzenie, to nie ryk tygrysa, a konkretne łupnięcie.
Zobacz czy Ci czegoś nie ścięło.

Jako fan motoryzacji, sprawdż sobie też 5 część MI - scena pościgu z BMW.
To jest orgia dla uszu i każdego fana moto.

Załącz tryb THX Cinema, bez względu czy to będzie 5.0, czy upmix do 7.1 (jeżeli posiadasz). Więcej z tego trybu nie wyciśniesz, wiec można zopomnieć o upmixie, ale robie większą robotę, jak DSU do sufitowych.

Dochodzi jeszcze jedna sprawa, co by się pokrywało z moją wymianą setu.
W stereo było cacy, szczególnie średnica i wysokie, ale w kinie nie było tego "wow" mimo, że i tak było bdb. Teraz jest "wow" na wielu scenach.
To o czym teraz Ty piszesz, ja miałem często na poprzednich skrzynkach (czy generalnie na wielu innych które słyszałem), więc może to też być sama charakterystyka skrzynek.


Henry, Pionek o którym wspominasz, nie ma THX (przynajmniej nie widzę).
To chyba zasadnicza różnica.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam. To jest Ghost Protocol.
Sprawdziłem, tyle, że nie ma płycie, a na okrojonym pliku.
Oryginał mam, ale nie zrzucony na HTPC, a schowany w łóżku z całą resztą.

Werf, sprawdż, czy nie masz coś popieprzone, bo autentycznie się wystraszyłem.
Nie byłem przygotowany na to uderzenie, to nie ryk tygrysa, a konkretne łupnięcie.
Zobacz czy Ci czegoś nie ścięło.

Jako fan motoryzacji, sprawdż sobie też 5 część MI - scena pościgu z BMW.
To jest orgia dla uszu i każdego fana moto.

Załącz tryb THX Cinema, bez względu czy to będzie 5.0, czy upmix do 7.1 (jeżeli posiadasz). Więcej z tego trybu nie wyciśniesz, wiec można zopomnieć o upmixie, ale robie większą robotę, jak DSU do sufitowych.

Dochodzi jeszcze jedna sprawa, co by się pokrywało z moją wymianą setu.
W stereo było cacy, szczególnie średnica i wysokie, ale w kinie nie było tego "wow" mimo, że i tak było bdb. Teraz jest "wow" na wielu scenach.
To o czym teraz Ty piszesz, ja miałem często na poprzednich skrzynkach (czy generalnie na wielu innych które słyszałem), więc może to też być sama charakterystyka skrzynek.


Henry, Pionek o którym wspominasz, nie ma THX (przynajmniej nie widzę).
To chyba zasadnicza różnica.

Opanowałem jebni... wróciło, nie jest źle.
 

werf

Active member
Bez reklam
Praktycznie po każdym uruchomieniu urządzenia pojawia się komunikat Now Initializing ,co jest dość irytujące i lekko w ku...trwa to 15-25 sekund. Czy wasze AV z serii RZ też są takie upośledzone,czy to może jakaś cecha Onkyo lub wada mojego ?
Kolejna sprawa ARC żyje własnym życiem po wyłączeniu telewizora i automatu AV po kilku sekundach amplituner startuje sam z siebie : )
 

mors111

Active member
Bez reklam
I mnie w 609 jeśli wyłączyłem ampliruner kiedy było ustawione na Net też tak mam , natomiast jeśli był wyłączony na TV po po włączeniu dalej jest na TV i nie ma tego napisu i załącza się praktycznie od razu.Jak przelacze na NET to też chwilę się "initalizing"
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
U mnie startuje od razu niezależnie od źródła na jakim był wyłączony.
ARC mam na off - wolę sam włączać ampli kiedy potrzebuję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zero problemów, generalnie wszystkie funkcje sieciowe z całą resztą ustawień bez zastrzeżeń, włączasz, zapominasz.
W którymś Marantzie miałem wiecznie problemy, jak nie sieciówka, to arc.
Następny znowu model jak ręką odjął.
Kwestia softów.
 

DrWredman

Active member
W moim wszystko działa jak należy. Na stałe współpracuje z TV i odpala się zawsze przy włączeniu TV. Internet mam wpięty po kablu. Opóźnienia mogą wynikać z pracy po Wi-Fi.
 

werf

Active member
Bez reklam
Taka mała ciekawostka.
Amplitunera połączonego kanałem zwrotnym z tv Samsung nie da się wyłączyć nawet z guzika : ) trzeba zmienić źródło dopiero zadziała.
 

LuckyS

New member
Ktoś pisał, że w 730 brak możliwości rozbudowy w porównaniu do 830.

Oglądając specyfikacje i panele tylne ampli ( te są identyczne) wychodzi mi na to, że istotnych różnic po za mocą (+5W na korzyść 830), wagą (+4kg /830), ceną (+1400 w detalu/830) i wymiarami (830 wyższy i głębszy) nie ma...
Funkcje sieciowe pomijam.

Obydwa mają 9 końcówek i wyjścia pre 11.2...
Może mi ktoś wskazać takowe ? Coś przeoczyłem?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Obydwa mają 9 końcówek i wyjścia pre 11.2...
Może mi ktoś wskazać takowe ? Coś przeoczyłem?

Skad wiesz ze te 9 koncowek jest tej samej budowy?

Amplituner jest 3.2kg ciezszy a wiec roznic w srodku jest zdecydowanie wiecej.
Sam zasilacz musi byc solidniej zbudowany bo mamy 850W do dyspozycji zamiast 760. A to jest najwazniejszy aspekt kazdej amplifikacji.
Solidniejszy zasilacz oznacza lepsza dynamike.

To tak jakbys porownujac dwa samochody powiedzial ten tanszy tez ma cztery kola i kierownice i silnik to po co przeplacac? Ale drozszy zamiast 100KM ma 200KM pod maska...
 

LuckyS

New member
Porównanie z samochodami w tym przypadku... no cóż raczej nie trafione bo różnica w mocy oddawanej (teoretycznie na kanał) to zaledwie ok 3% a pobieranej (też teoretycznie bo to różnie bywa) to ok 9% więc nie są to jakieś kolosalne różnice.Taki bezpieczny, lekki chip-tuning. Większa obudowa też waży więcej ;) Oczywiście zasilanie musi sprostać większym wymaganiom to i waga może wzrosnąć. Nie przeczę, że jest lepszy cokolwiek to znaczy/830/ przez co może być droższy.
Pytanie brzmi: w czym jest lepszy? 5W więcej?...

Chodzi mi o ISTOTNE różnice pomiędzy tymi dwoma ampli. Tylko tyle i aż tyle :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ale co dla ciebie jest istotne skoro niekoniecznie jakosc dzwieku?

Czym sie rozni wzmacniacz o mocy 2 x 50W z jedna para tranzystorow na kanal od wzmacniacza 2 x 50W z dwoma parami tranzystorow na kanal?
Nie twierdze ze znam budowe 730&830 na wylot, ale czasem roznice sa mniej marketingowo medialne i widoczne w ulotce niz roznica w jakosci dzwieku.
To tak dla ogolnego przegladu zagadnienia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są różnice (ale są i tacy co nie słyszeli ich pomiędzy takim Marasiem SR6xxx, a SR7xxx), ale ja w przypadku Onkyo dopłaciłbym już dla samego wyglądu 8xx ;)
Plusem w 730 na pewno jest 9 końcówek, to spory progres u Onkyo i ciekawa opcja do zakupu.
 
Do góry