Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

Arek

Member
lolo2, jeśli masz inne doświadczenie to dobrze, ja nigdy nie miałem ampli ze stajni Marantz'a , a przytoczyłem tą opinię po jednym z zagranicznych testów (nie pamiętam czy było o 7010 czy 7011) , a także kilku opiniach na Amazonie i mojego dobrego kumpla, który używa serii 70xx ze swoimi Monitor Audio RX8, który mówi, że jest gorący jak diabli po seansie na którym chodzi zestaw 7.1.
Jasne, że z tą opinią poszedłem na skróty. Jeśli tego nie potwierdzacie to tylko lepiej.

Zresztą nagrzewanie się sprzętu to subiektywne odczucie dopóki ampli się nie wyłącza lub nie psuje (jak w dawnych Onkyo Hdmi), bo jak zauważyłeś można coś źle ustawić lub nie zapewnić wentylacji w szafce RTV i już kłopoty gotowe.

A wracając do wątku - czytając opinie użytkowników o nowych ampli onkyo praktycznie nie ma narzekania na grzanie się , czego nie można było powiedzieć o modelach z lat 2010-2013
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio RX8
Impedancja znamionowa jak byk napisana 4ohm

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/304-monitor-audio-rx8


A kolega pewnie wyciagnal ampli z pudelka podlaczyl i nawet instrukcji nie otworzyl. Standardowo Marantz ma ustawione bodajze 8ohm.

Powiedz koledze aby zmienjl w ustawieniach na 4ohm, a gwarantuje ze ampli nawet letni nie bedzie.

[youtube]cg4Yw3yGHM8[/youtube]

O ile kojarze Onkyo ma standardowo ustawione 6ohm, natomiast marantz standardowo 8ohm. Stad sie biora roznice w temperaturze.

Screen z onkyo 8030: (nie moge znalezc 820) Standardowo 6ohm


Manual marantz 7010 (standardowo 8ohm)
http://manuals.marantz.com/SR7010/NA/EN/GFNFSYgobaybmw.php
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Onkyo odrazu ma opcję od 6-16 także podlaczasz w tych wartościach i gra...nie sa wyszczególnione...4ohmy ustawiasz osobno...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Onkyo odrazu ma opcję od 6-16 także podlaczasz w tych wartościach i gra...nie sa wyszczególnione...4ohmy ustawiasz osobno...

Chodzi jaka impedancja jest ustawiona standardowo przez fabryke. Ma to duzy wplyw na grzanie sie amplitunera i potem jak widzisz sa niedomowienia ze jeden ampli sie grzeje bardziej od drugiego. A wina tego jest nie przeczytanie instrukcji obslugi.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Chodzi jaka impedancja jest ustawiona standardowo przez fabryke. Ma to duzy wplyw na grzanie sie amplitunera i potem jak widzisz sa niedomowienia ze jeden ampli sie grzeje bardziej od drugiego. A wina tego jest nie przeczytanie instrukcji obslugi.

Tak dla formalności tylko dodałem że nie trzeba ustawić na 8Ohm bo ampli sam wysteruje w przedziale 6-16...4 ohmy trzeba ustawić osobno.ale masz rację.
 

Arek

Member
wywołałem wilka z lasu!
Właśnie dziś pierwszy raz ampli mi się wyłączył, po tym jak chodził 2-3h, następnie zrobiłem kalibrację bo w pokoju doszły jakieś obrazy, kwiaty i inne duperele, po czym zapodałem kilka sampli reklamujących DTS-HDMA, Atmos itd. więc volume na 70% i po 10 minutach pierdut... zabezpieczenie się włączyło . Ampli to onkyo 616 , a temperatura w salonie 24 stopnie. Nigdy wcześniej tego nie doświadczyłem. To pewnie zemsta Marantz'a :mrgreen:

A wracając do wątku - koledzy użytkujący modele Onkyo z lini RZ nie mają problemów z grzaniem się ampli?
No i zależy mi na Waszym doświadczeniu jak radzicie sobie bez Dynamic Volume przy nocnych seansach (o ile wiem od czasu AccuEQ tej funkcjonalności nie ma)


PS. Dzięki za rady, przekażę koledze chociaż wątpię aby taką gafę popełnił
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Czasami gram cały dzień na ps4,ampli włączony też cały dzień i jest letni po prostu jakieś tam ciepło czuć...nie widziałem ani nie słyszałem żeby kiedykolwiek wentylator się załączył...oczywiście przy umiarkowanej głośności...kiedyś grałem głośniej przez 3 godziny i też czułem lekkie ciepełko :)

Nie martw się o serię RZ 8 bynajmniej radzi sobie doskonale we wszystkich aspektach brzmienia jeżeli tak to mogę ująć...ja nie kalibruje bo wolę ustawiać pod moje ucho bo kalibracja mnie nie zadowolała
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
U mnie dźwięk z tv tylko przez ampli a potrafi grać nawet kilkanaście godzin dziennie i.....nic! Amplituner ledwo letni!
 

Arek

Member
Znalazłem przyczynę, ampli sam w sobie letni, ale ostatnio zmieniłem położenie mojego turorekordera NC+ (6 letni) i postawiłem go na ampli, co prawda na 6 cm podkładkach aby była cyrkulacja, ale ten dekoder ADB od spodu, jest mega gorący więc podniósł temperaturę dookoła ampli.
 

DrWredman

Active member
Witam wszystkich starych i nowych wyjadaczy HiFi ;)

Oj dawno mnie tu nie było. Nowa praca zabiera mi dużo więcej czasu niż wcześniej. :(

Jeśli chodzi o grzanie mojego Onkyo to powiem, że u mnie chodzi niemal non-stop (popołudnia i wieczory, a teraz też w ciągu dnia, bo młodzież nie ma szkoły). Leci na nim cała telewizja, Netfilx, Spotify, wszelkie audio, phono i często druga strefa. Stoi w szafce bez pleców i chyba nigdy nie był gorący. Więc grzaniem na musicie się nie przejmować. :)

A jeśli chodzi o nowy model RZ830 to właśnie na takiego czekałem. Głównie na redukcję fal stojących i możliwości Atmosa 5.2.4.
Ale...
Tak się przyzwyczaiłem do swojego zestawu, i jestem tak z niego zadowolony, że chyba nie chce mi się go zmieniać i dopłacać kilka kafli tylko ze względu na lepszą kalibrację. Zestaw tak się wygrzał i dopasował do mojego ucha, że sporadyczne drobne niedoskonałości w basie jestem w stanie zaakceptować.
Remontu sufitu, też nie planuję więc na razie odpuszczam wszelkie zmiany.
Może za rok, gdy wejdzie kolejny upgrade do RZ840 pomyślę o zmianie, bo powinno być dużo taniej niż teraz.
 

Arek

Member
Wracając do dynamic volume.. jak się domyślam tej funkcji nie ma i nic jej nie zastąpiło w amplitunerach Onkyo od czasów AccuEQ. A ile jest prawdy w tym, że tryb THX ma podbicie na podobnej zasadzie i może służyć do cichego oglądania w nocy analogicznie jak było w Dynamic Volume ? Wyczytałem na zagranicznych forach, że ludzie w ten sposób sobie radzą...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z Balkanow go przywiozles?

Juz sie nie moge doczekac twojej opinii... Szybko rozpakuj.

Co czuje ze troche maranztow moze pojawic sie na gieldzie xD
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie ma mnie jeszcze jutro zjadę dopiero,o zdjęcie poprosiłem : )Sprawdzone będzie pewnie w środę .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Są już w sprzedaży (przynajmniej u mnie w jednym salonów stały 2 nówki sztuki zapakowane) ale ja wziąłem sobie do odsłuchu PM8006 pod RP-260
Stały już w czwartek.
 
Do góry