Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ty jak i @werf mieliście inne ampli z z kalibracja audyssey i jest tam taka funkcja do dialogów nie brakuje wam tego?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Maraś jest bardziej subtelny, żeby nie powiedzieć delikutaśny, tam gdzie ma łupnąć, tupie, klasyfikowałbym go bardziej pod muze (generalizując), natomiast Onkyo to demon dżwięku wielokanałowego, ponadto tak jak Koledzy już zauważyli, dociążony, ale nie zamulony, do tego przejrzysty jak stringi.
Fajna opcja w tej cenie, warto sobie chociażby przetestować (scena po scenie) i samemu ocenić.
 

norbert1983

Member
Ja wczoraj oglądałem Star Wars z nc+ i naprawdę można poczuć różnicę szczególnie jeśli chodzi o głośniki sufitowe. W 646 nie oglądałem nic z dekodera bo strasznie słabo to wszystko grało a sufitu całkowicie brakakowało także jestem zadowolony. Subwoofer ponownie kalibrowałem i jest git łupie aż miło -2, miałem wrażenie że na drugi dzień amplituner grał dużo lepiej.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Maraś jest bardziej subtelny, żeby nie powiedzieć delikutaśny, tam gdzie ma łupnąć, tupie, klasyfikowałbym go bardziej pod muze (generalizując), natomiast Onkyo to demon dżwięku wielokanałowego, ponadto tak jak Koledzy już zauważyli, dociążony, ale nie zamulony, do tego przejrzysty jak stringi.
Fajna opcja w tej cenie, warto sobie chociażby przetestować (scena po scenie) i samemu ocenić.

Dokladnie. A na przeciwnym biegunie Denon. Lekko efekciarskie granie z podkreslaniem skrajow pasma. Takie nieokrzesane.

Onkyo wydaje sie byc najbardziej z nich prawdziwe i wywazone w swojej prezentacji dzwieku.

Wczoraj puscilem kilka koncertow i znow ciary wrocily na plecy :eek:k:
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Kd

To mój pokój Ataszek
 

Attachments

  • 20180720_141231.jpg
    20180720_141231.jpg
    216,4 KB · Wyś: 77

werf

Active member
Bez reklam
Działa komuś Chromecast ?Nie to że by było mi potrzebne ale ni jak nie mogę tego uruchomić z aplikacji tak jak bezpośrednio z poziomu Tidal i Deezer.
Air Play lata bezproblemowo poza tym że regulacja głośności działa co 5.
 

DrWredman

Active member
Werf
Chromcast działa w tle.
Uruchamiając Spotify czy Tidal na telefonie, wybierasz docelowe urządzenie odsłuchowe i śmiga jak ta lala ;)

Tak to wygląda w Spotify

0414_F195-5_DDF-4_DD0-_AF21-1_DA96_E64_A046.png
 

miroski

Member
Spotify nie działa na Chromecast. Ma własną usługę connect. Dołączam do pytania. Czy Tidal działa na Chromecast w tym Onkyo lub nowych Pioneer'ach?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Mialem 656 mam rz810 chromecast nigdy mi nie działał mylilo, zacinalo sie, przestawialo funkcje cec na off, a jak zalapalo po godzinie to gralo tylko w trybie all stereo...

A wy tylko pytacie tylko czy wam tez nie dziala? jesli tak to piszcie z szczegolami.

Mam chromecast audio mam tez w shield tv i tam wszystko dziala pięknie.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bo aplikacja onkyo to gniot nad gniotem przy wykorzystaniu chromecast można korzystać z apki producenta.

Spotify w onkyo może działać przez ich usługę connect dlatego można sterować wprost ze apki spotify.
Deezer czy Tidal nie ma takich usług i tutaj aby mieć dostęp musimy korzystać z apki onkyo.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Cytat z Onkyo.pl:
Przy korzystaniu z połączenia z siecią internetową, urządzenie posiada dostęp do portali: TIDAL, Amazon Music, Spotify, Deezer i TuneIn (radio internetowe).

O ile dobrze pamiętam to Tidal też dobrze działa na RZ810. Sprawdzę po weekendzie bo mam chyba jeszcze jedno aktywne konto od Playa.

Narzekasz na Onkyo. W Marantzu to dopiero była loteria z obsługą przez smartfon. ;)

Jak pisałem wcześniej. U mnie Spotify i radio internetowe działają niemal cały czas. Z apką na IOS też nie mam, żadnych problemów. Bez problemu obsługuję też drugą strefę.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
No dobra ale nie schodźmy z tematu chodziło o chromecast funkcje.
Jestem pewny że dość spora grupa osób napaliła się na tego chromcasta i kupiła specjalnie amplituner a tu taki klops, dlatego tak narzekam bo mija już ponad 2 lata a on dalej nie działa.

@DrWredman
Nie masz co sprawdzać bo wszystko działa oprócz chromecasta.

Ale zaraz sprawdzę jeszcze raz bo ostatni raz patrzyłem z ~3 miesiące temu.
 

DrWredman

Active member
No dobra ale nie schodźmy z tematu chodziło o chromecast funkcje.
Jestem pewny że dość spora grupa osób napaliła się na tego chromcasta i kupiła specjalnie amplituner a tu taki klops, dlatego tak narzekam bo mija już ponad 2 lata a on dalej nie działa.

@DrWredman
Nie masz co sprawdzać bo wszystko działa oprócz chromecasta.

Ale zaraz sprawdzę jeszcze raz bo ostatni raz patrzyłem z ~3 miesiące temu.

Podpytam jeszcze syna bo on korzysta z chromecasta audio.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka że chromecast działa jak mu się chce w RZ810 i ma to wygląda że w nowszych też.W innych modelach Onkyo podobno jest tak samo.
 
Do góry