Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

werf

Active member
Bez reklam
To chyba nie miałeś jeszcze wątpliwej przyjemności z apkami od D&M ;)

Heniu widać nie wiesz jak działa i wygląda ta z Onkyo D&Momawa to przy niej Mercedes.

Werf
Chromcast działa w tle.
Uruchamiając Spotify czy Tidal na telefonie, wybierasz docelowe urządzenie odsłuchowe i śmiga jak ta lala ;)

Tak to wygląda w Spotify

DrWredman doskonale wiem jak działa stremowanie muzyki używam od lat a jeszcze dłużej sieciowych amplitunerów ale takiego knota softowego to jeszcze w życiu nie widziałem

Tidal



Deezer

co to hosting

Firmowa aplikacja

upload photos

Finał zawsze taki sam nie działa.
Co by było mało każda próba włączenia chromecast skutecznie też zablokuje działające jeszcze kilka minut temu strimowanie przez Air Play.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak miałem przez kilka dni strumieniowca Onkyo, to pamiętam, że śmigało to bardzo przyzwoicie, dużo lepiej niż D&M...
Czyżby w ampli było gorzej?
Ale piszcie, piszcie...bo mi po głowie Pionek chodzi, a przecież programowo to jedno ;)
A może to kwestia systemu smartfona, bo w D&M apple lepiej smiga, może tu odwrotnie?
 

werf

Active member
Bez reklam
Nie wiem Heniu jak teraz u Pionka apki z czasów LX X6 X8 X9 były znakomite Yamaszka temat też miała bardzo dopracowany.

Dziś w sprawie Chrome.... pytałem serwis Onkyo ale oczywiście nic im nie wiadomo.

Za to na pytanie co do stabilności połączenia WiFi i do tego, że po praktycznie każdym wyłączeniu amplitunera muszę z palucha sieć odświeżać dowiedziałem się za to niesamowitej rzeczy mianowicie Pan zakomunikował mi, że muszę włączyć Network Standby
Ja mu na to, że to chyba nie do tego służy a On z uporem maniaka, że do tego; ) Sprawdziłem oczywiście dalej jest tak samo.
 
Ostatnia edycja:

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy to koniec emocji związanych z nowym RZ830?Czekam na dalsze opinie i wrażenia z odsłuchu nowego ampli a tu nagle dyskusja schodzi na funkcjonowanie chromecast.Proszę aby szczęśliwi posiadacze rz830 podzielili się opiniami co przemawia za-bo przeciw ciężko będzie coś znaleźć.Nie krępujcie się bo muszę mieć jak najwięcej argumentów żeby zacząć odkładać na nowy ampli,choć wiem że zanim uciułam to będzie już jakiś nowy model,ale mimo wszystko zachęcam do podzielenia się opiniami.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Czy to koniec emocji związanych z nowym RZ830?Czekam na dalsze opinie i wrażenia z odsłuchu nowego ampli a tu nagle dyskusja schodzi na funkcjonowanie chromecast.Proszę aby szczęśliwi posiadacze rz830 podzielili się opiniami co przemawia za-bo przeciw ciężko będzie coś znaleźć.Nie krępujcie się bo muszę mieć jak najwięcej argumentów żeby zacząć odkładać na nowy ampli,choć wiem że zanim uciułam to będzie już jakiś nowy model,ale mimo wszystko zachęcam do podzielenia się opiniami.

Mysle kolego drogi ze za dużo nie wniesie ten onkyo do twojego systemu. Kiedys takze posiadalem jamo 606 i po zmianie ampli za duzo sie nie zmienili poza dynamika... Proponuje zmienic w pierwszej kolejnosci glosniki a odplaca sie zdecydowanie lepsza jakoscia oczywiscie jak sensownie wybierzesz. Pzdr
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Mysle kolego drogi ze za dużo nie wniesie ten onkyo do twojego systemu. Kiedys takze posiadalem jamo 606 i po zmianie ampli za duzo sie nie zmienili poza dynamika... Proponuje zmienic w pierwszej kolejnosci glosniki a odplaca sie zdecydowanie lepsza jakoscia oczywiscie jak sensownie wybierzesz. Pzdr

Dokładnie tak jak piszesz - przy słabych klockach zmiana amplitunera nie wniesie zbyt wiele choć zmiana jest przyszłościowa do dalszego rozwoju systemu bardzo dobra.
Zaczął bym jednak rzeczywiście od wymiany na razie frontów na lepsze a usłyszysz więcej aniżeli po zmianie tylko amplitunera.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem na 606 więcej jak 5 różnych ampli, w tym topowe modele. Nie inwestuj w ampli, a zmień skrzynki jak chcesz różnice.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klasa D w RZ1100 gra inaczej jak taki RZ8xx.
Dużo na ten temat pisałem w innym wątku (nie pamiętam gdzie), ale na pewno w tym dziale.
Żeby nie zaśmiecać tego wątku, w skrócie - brzmienie nie jest tak "dobitne", jest odczuwalnie mniej niskich. Miałem wszystkie te Onkyo u siebie i testowałem obok siebie, na zagranicznych forach również można o tym poczytać.

Co do drugiego pytania, to niestety. Pisałem o tym też w tym wątku bodajże.
Jeżeli masz ampli (np.) z 9 końcówkami na pokładzie, to podłączając końcówkę na fronty, nie możesz jej przenieść na inne kanały. Dalej będziesz miał 9 kanałów, czyli 5.1.4 bądż 7.1.2.
Gdybyś chciał 7.1.4, to musisz tą końcówkę podpiąć pod te brakujące kanały, co oczywiście jest marnotrawstwem potencjału.
Taki myk możesz zrobić np. w Marantzu.
Czyli podpinasz końcówkę pod fronty, a końcówki z ampli przenosisz na inne kanały.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby uzyskać konfiguracje 7.1.4 potrzebujesz zewnętrznej końcówki (czy wzmacniacza), tyle, że nie wykorzystasz go tak jak ustawa przewiduje na frontach. Tzn. możesz tak podłączyć, polepszysz tym jakość frontów, ale dalej będzie brakować drugiego zewnętrznego wzmaka/końcówki na parę kanałów.
Nie można jej przenieść, tak jak chociażby u Marantza (ostatnie modele).
Ew. jak masz końcówkę 4 kanałową, to 2 kanały na fronty, 2 kanały na reszte.
Na temat Yamahy się nie wypowiadam, nie zestawiałem dawno bezpośrednio.
Sama w sobie jest ok, ale musiałbyś porównać bezpośrednio. Wychodzą zawsze jakieś niuanse w brzmieniu, mi akurat obecnie bardzo pasuje, to co prezentuje właśnie seria RZ8xx.

Ew. poczekać na (być może, ale nie pewne) na aktualizacje, może wprowadzą możliwość przeniesienia końcówek ampli z frontów i będzie problem z głowy.
 
Ostatnia edycja:

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem na 606 więcej jak 5 różnych ampli, w tym topowe modele. Nie inwestuj w ampli, a zmień skrzynki jak chcesz różnice.

Więc zapraszam koledzy abdul0412,Ataszek no i oczywiście armanig,który już kilka razy dobrze mi doradził i sprowadził na ziemię-jeśli trzeba zacząć od frontów to proszę o kilka propozycji.Zaznaczam -nie jestem posłem, radnym,ani innym biznesmenem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Więc zapraszam koledzy abdul0412,Ataszek no i oczywiście armanig,który już kilka razy dobrze mi doradził i sprowadził na ziemię-jeśli trzeba zacząć od frontów to proszę o kilka propozycji.Zaznaczam -nie jestem posłem, radnym,ani innym biznesmenem.


Standardowa lista:

Kliosch rp280
Heco Aurora
Dali Zensor
Tannoy XT8F
Monitor Audio Silver
Kef serii Q

To sa oklepane modele na naszym forum.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja bym jeszcze dodał bardzo udane Polskie konstrukcje Pylon Sapphire ale tak jak wyżej : podaj przedział cenowy, jaki udział % kino/stereo, jak duże pomieszczenie oraz preferencje muzyczne ?
Najlepiej to załóż nowy watek w dziale kolumny bo tu nie o tym mamy pisać :grin:
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się to nie ten temat,nie będę zaśmiecał wątku.Jak ogarnę się finansowo-będę pytał dalej .Dzięki za propozycje.
 
Do góry