Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Przed Marantzem mialem 828 ale w miedzyczasie zmienilem kolumny wiec bezposrednio nie moglbym sie odniesc.

828 to byl swietny amp. RZ830 wydaje sie grac z wieksza kultura ale wciaz zadziorna dynamika.
 

barburian

New member
Bez reklam
Panowie przymierzam się do zmiany Ampli, co będzie bardziej rozwojowe
TX-RZ830 czy Yamaha RX-A 2070 , Cena ta sama w zakupie
 

werf

Active member
Bez reklam
Obawiam się że yamaszka ma niestety 9 kanałowe pre . Wodotryski łącznie ze świetnym DSP raczej po stronie yamahy.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Panowie przymierzam się do zmiany Ampli, co będzie bardziej rozwojowe
TX-RZ830 czy Yamaha RX-A 2070 , Cena ta sama w zakupie

Będę miał podobny dylemat, ale dopiero za rok, na nowych „salonach”.
Osobiście, bardziej leży mi Onkyo, aczkolwiek to się bardziej odnosi do sprzętu dedykowanego audio, więc moja opinia jest tutaj średnio istotna.

Sam jestem ciekawy porównania najlepszych ampli do Dolby Atmos.

Ps. Będziesz dołączał zewnętrzną końcówkę mocy?
 

David1984

New member
Warto wymienić HK Avr 365 na Onkyo Rz830?? Głównie chodzi o jakość dzwięku. Opcje sieciowe i video są na 2 miejscu. Zastanawiam się czy warto inwestować kilka tyś na minimalną poprawę. Kolumny to JBL studio 280
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zmieńcie ten tytuł bo wprowadza w błąd RZ830 ma tylko 9 końcówek mocy, a reszta to przez zewnętrzny wzmacniacz więc żadna to nowość ani sensacja dawno można było coś takiego robić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zmieńcie ten tytuł bo wprowadza w błąd RZ830 ma tylko 9 końcówek mocy, a reszta to przez zewnętrzny wzmacniacz więc żadna to nowość ani sensacja dawno można było coś takiego robić.

Co konkretnie wprowadza w błąd i co można było od dawna takiego robić?
Nic więcej nie można było zrobić w serii RZ8xx, żaden wzmacniacz Ci nie pomoże.

Jest to "nowość" i duży (potrzebny) ruch w serii RZ8xx.

Za "pełnego" Atmosa w warunkach domowych uznajemy konfigurację 11.1/7.1.4

Żaden z poprzednich z serii RZ8xx nie pozwalał na taką konfigurację!
To po pierwsze.

Po drugie:
Nie dość, że nie poprzednie modele nie pozwalały na rozbudowę do 7.1.4, to maksymalna ilość kanałów którą mogliśmy wykorzystać jednocześnie wynosiła całe 7, czyli 7.1 lub 5.1.2
Nie uzyskasz zewnętrznym wzmacniaczem NIC więcej.

Podłączając zewnętrzny wzmacniacz nic, kompletnie nic nam to by nie wniosło względem zwiększenia ilości kanałów, co najwyżej możemy podłączyć zew. wzmak w celu polepszenia toru stereo, nic więcej, bo ilość kanałów nam się i tak nie zwiększy.

Seria RZ830, nie dość, że na dzień dobry oferuje 9 kanałów na pokładzie, to dodatkowo pozwala na uzyskanie "pełnej" konfiguracji Atmosa - czyli 11.1/7.1.4 (z wykorzystaniem zew. końcówki/wzmacniacza).

Tytuł jest w 100% adekwatny, a to, że taki np. Marantz czy Onkyo serii RZ1100 miał od dawna taką możliwość w topowych modelach, nie ma nic do rzeczy, tutaj piszemy o Onkyo serii RZ8xx, a konkretnie RZ830
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Co konkretnie wprowadza w błąd i co można było od dawna takiego robić?
Nic więcej nie można było zrobić w serii RZ8xx, żaden wzmacniacz Ci nie pomoże.

Jest to "nowość" i duży (potrzebny) ruch w serii RZ8xx.

Za "pełnego" Atmosa w warunkach domowych uznajemy konfigurację 11.1/7.1.4

Żaden z poprzednich z serii RZ8xx nie pozwalał na taką konfigurację!
To po pierwsze.

Po drugie:
Nie dość, że nie poprzednie modele nie pozwalały na rozbudowę do 7.1.4, to maksymalna ilość kanałów którą mogliśmy wykorzystać jednocześnie wynosiła całe 7, czyli 7.1 lub 5.1.2
Nie uzyskasz zewnętrznym wzmacniaczem NIC więcej.

Podłączając zewnętrzny wzmacniacz nic, kompletnie nic nam to by nie wniosło względem zwiększenia ilości kanałów, co najwyżej możemy podłączyć zew. wzmak w celu polepszenia toru stereo, nic więcej, bo ilość kanałów nam się i tak nie zwiększy.

Seria RZ830, nie dość, że na dzień dobry oferuje 9 kanałów na pokładzie, to dodatkowo pozwala na uzyskanie "pełnej" konfiguracji Atmosa - czyli 11.1/7.1.4 (z wykorzystaniem zew. końcówki/wzmacniacza).

Tytuł jest w 100% adekwatny, a to, że taki np. Marantz czy Onkyo serii RZ1100 miał od dawna taką możliwość w topowych modelach, nie ma nic do rzeczy, tutaj piszemy o Onkyo serii RZ8xx, a konkretnie RZ830

Nie mając dodatkowego wzmacniacza jak zrobisz z niego 11 kanałowca? Nijak więc tytuł delikatnie mówiąc naciągany jak stare majtki :D
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Ampli

Będę miał podobny dylemat, ale dopiero za rok, na nowych „salonach”.
Osobiście, bardziej leży mi Onkyo, aczkolwiek to się bardziej odnosi do sprzętu dedykowanego audio, więc moja opinia jest tutaj średnio istotna.

Sam jestem ciekawy porównania najlepszych ampli do Dolby Atmos.

Ps. Będziesz dołączał zewnętrzną końcówkę mocy?


Nie planuję na obecną chwilę kupować dodatkowego pieca, chodzi mi po głowie też DENON 6400,
chciałem kupić od kolegi Krzysztofa z forum, ale nie zdążyłem ktoś mnie uprzedził.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobra cena, to fakt. Szczególnie, że na pokładzie 11 końcówek, tyle, że klasie D.
Osobiście wybrałbym RZ830 + wzmak/końcówka.

Nie mając dodatkowego wzmacniacza jak zrobisz z niego 11 kanałowca? Nijak więc tytuł delikatnie mówiąc naciągany jak stare majtki :D

Kolego, jak rozumiem, że wczoraj była sobota i jeszcze Cię trzyma, ale ja też zmęczony i nie mam czasu na farmazony ;)
Na forum siedzą w miarę ogarnięte osoby i dobrze wiedzą, że pisząc 11.1 w przypadku Onkyo, rochodzi się o możliwości które oferuje ampli, a to, że za pośrednictwem zewnętrznej końcówki każdy dobrze wie.

Dodatkowo masz jak byk na pierwszej stronie pełne uzupełnienie tytuły wraz z wyjażnieniem:

Onkyo TX-RZ830 nadchodzi.

W końcu obsługa 11.1 (7.1.4)!

W nowym modelu 830 doczekaliśmy się obsługi 7.1.4 przy użyciu zewnętrznej końcówki/wzmacniacza.
Natomiast sama baza oferuje już 9 kanałów - 5.1.4/7.1.2.
W poprzednich modelach byliśmy ograniczeni do 7 kanałów - 5.1.2/7.1 - co istotne, bez możliwości dalszej rozbudowy.
To duża zmiana. Brawo.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
A nie jest przypadkiem tak, że właśnie po forach siedzą ludzie, który nie maja bladego pojęcia o sprzęcie i szukają informacji?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie planuję na obecną chwilę kupować dodatkowego pieca, chodzi mi po głowie też DENON 6400,
chciałem kupić od kolegi Krzysztofa z forum, ale nie zdążyłem ktoś mnie uprzedził.

Ok.

Mój plan jest jeszcze ciekawszy. Zastanawiam się nad wielokanałową końcówką mocy (Anthem, Atoll...), aby podpiąć ją pod swoje Oppo UDP-205. Z tego, co wiem, mogę z jego wyjść analogowych 7.1 uzyskać zdekodowany sygnał Dolby Atmos, a taka konfiguracja jak 5.1.2 powinna mi wystarczyć.
 
Do góry