Onkyo TX-RZ830. W końcu 7.1.4 (11.1)!

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To powinna być końcówka mocy lub wzmak z wejściem na końcówkę a nie sama integra.
Przypadkiem przestawi głośność i kalibracja tych kanałów weźmie w łeb.
 

Onkyo thx

New member
Nie zdążyłem jeszcze zrobić kibracji, ale w 809 szału nie było. Jak według was wypada kalibracja w 830???? Zauważyłem ze nie ma ustawień obrazu, nie ma ISF.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Wiele juz zostalo powiedziane na ten temat i na prawde warto czytac watki wstecz...

Udany amp moim zdaniem. Dzwiekowo zachwyca.
Jedyny minus do starszych serii 8XX to pilot ktory zostal uproszczony i zrownany z nizszymi seriami kiedy wczesniej byl bardziej rozbudowany i umozliwial sterowanie innymi urzadzeniami.
Przez to niestety musze miec zawsze pilot TV pod reka ktorego nie potrzebuje w ogole poza opcja wlacz wylacz.

Dzisiaj dostałem 830. Przesiadłem się z 809, na Maratza 7012 ale przyszedł uszkodzony i odeslalem i wziąłem 830.

To w sumie szczesciarz z ciebie bo lepiej na tym wyszedles moim zdaniem ;)
 

Onkyo thx

New member
Tak jak napisałem wczoraj przyszło pudło i nie było zbyt wiele czasu na jakiekolwiek doglebniejsze ustawienia. Na szybko podłączyłem 5.1 i nic nie kalibrowalem. Według mnie ale to tylko i wyłącznie moje odczucia póki co 809 miała "większego pazura" ..... Chociaż co można powiedzieć po dwóch godzinach użytkowania. W filmie MISSION scena pościg na motorach ogólnie całkiem całkiem. Ciężko na chwilę obecną mi powiedzieć ale jak by 809 miała możliwość rozbudowy do 11.1 atmosa to wolał bym 809.wiecej ustawień samego obrazu co jest naprawdę widoczne. Tym bardziej ze tv mam skalibrowany przez Maćka.K i projektor też. Boostery obrazu sporo dawały, sam ISF robił robotę. 809 miała HQV..... Jak by ktoś był zainteresowany mam namiary można kupić 830 za dobre pieniądz....
 

tomektre

New member
Jedyny minus do starszych serii 8XX to pilot ktory zostal uproszczony i zrownany z nizszymi seriami kiedy wczesniej byl bardziej rozbudowany i umozliwial sterowanie innymi urzadzeniami.
Przez to niestety musze miec zawsze pilot TV pod reka ktorego nie potrzebuje w ogole poza opcja wlacz wylacz.

Prawdopodobnie pilot od RZ 1100 może pasować, a jest bardziej rozbudowany. Nie wiem jak z ceną za pilot...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dajcie znać co z tym Atmosem,,,,, iść w 11.1 czy zostać przy 9.1????
Ja w kwestii czysto formalnej. ;-) W przypadku Atmosa, nigdy nie podajemy zapisu konfiguracyjnego głośników w ten sposób. Tak zapisujemy konfigurację Auro.
Bo np. napisanie Atmos 9.1. może to być zarówno 5.1.4=9.1, jak i 7.1.2=9.1. Ale to tak na marginesie. Tak więc, trzymajmy się zasad, a wszystko będzie zrozumiałe. ;-)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie pilot od RZ 1100 może pasować, a jest bardziej rozbudowany. Nie wiem jak z ceną za pilot...

Owszem może pasować ale...

TX-RZ1100_Remote_RC-926R_N9999x9999.png.jpg


...mimo wiekszej liczby przycisków nie ma istotnego - do sterowania TV

Możliwe że od starszych serii by też działał. Np od 1009

TX-NR1009_Remote_N944x3706.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat bardzo chwalę sobie pilota, paradoksalnie wolę go od większego brata.
Pisałem o tym już dawno, też początkowo byłem zniesmaczony, ale teraz nie zamieniłbym go na przeładowanego kloca. Oczywiście, jak ktoś będzie wykorzystywał dodatkowe funkcje, to jak najbardziej, ja akurat nie potrzebuje.
Tv załączam osobnym (1s roboty), pilota odkładam i mam do dyspozycji kilka przycisków z ampli, reszty nie potrzebuje zupełnie. Jest tak prosty i banalny, że można operować po ciemku.
Mi bardziej brakuje przycisków przypisania dowolnych funkcji, a konkretnie stacji internetowych.
Nic więcej nie potrzebuje.
Sony miało kiedyś 2 stronne i to było fajne, jeden przeładowany, drugi volume i kilka podstawowych.
Zresztą wielu producentów dodaje małe, proste do typowej obsługi.

Dajcie znać co z tym Atmosem,,,,, iść w 11.1 czy zostać przy 9.1????

Zajrzyj do wątku Atmosowego, tam masz wszystkie dylematy rozpisane.
Pisząc 11.1 rozumiem, że masz na myśli 7.1.4, bo właśnie tak się określa tzw. pełną (ogólnie przyjętą) domową konfigurację Atmosową + 2 SB (nie piszę tu o rozbudowanych systemach), czyli 4 sufitowce i 2 SBL/SBR (tylne surroundy).

Pytasz czy zostać przy 9.1 (tego skrótu w przeciwieństwie do 11.1 raczej nie używamy) bo nie wiemy jaką konfigurację 9.1 posiadasz obecnie, jeżeli masz 5.1.4, to sam wiesz jak sprawuje się sufit, natomiast jak masz 7.1.2 i chcesz dołożyć następne 2, to zmienia postać rzeczy.

W skrócie żeby nie zaśmiecać wątku (wszystko jest w Atmosowym)

1. Jeżeli masz obecnie 5.1.4 i zastanawiasz się czy dołożyć parę surroundów tylnich (SBL/SBR), to jak najbardziej, to będzie bardzo konkretny upgrejd. Tylne robią kupe roboty, czy to natywnie czy upmixem.
a) jeżeli chcesz przyoszczędzić, a przy tym nie inwestować w dodatkowy wzmak, to rzekłbym, że warto zrezygnować z jednej pary sufitowych i zmienić konfigurację 5.1.4 na 7.1.2.

2. Jeżeli masz obecnie 7.1.2 i zastanawiasz się czy dołożyć dodatkową parę do sufitu (do 7.1.4), to na pewno nie będzie takiego przyrostu wrażeń jak przy tylnych surroundach. Będzie naturalnie przyrost, ale nie aż taki - zresztą dużo by pisać, dużo zależy od żródła, jakości systemu, poprawności umiejscowienia głośników itp.
a) gdybyś miał tą konfigurację - czyli 2 szt. głośników w suficie, to pamiętaj też, że dokładając następną parę (do 7.1.4) będziesz musiał prawdopodobnie przesunąć obecne. Nie wystarczy dołożyć 2szt.
Tzn. możesz, ale nie uzyskasz tej jakości wrażeń, co przy poprawnym umiejscowieniu dla 4 szt.
Dlatego sporo osób narzeka, że mało się dzieje na górze itp. Trudno żeby coś się działo, jeżeli już 20cm robi różnicę w odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry