ONKYO TX-NR828, TX-NR838 czy może nowy model TX-RZ800

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Cena super jak dla prywatnych.

Czemu kurna nie chca na export 20% vat i 19% dochodowego to jest spora oszczednosc w zakupie.

Snikers jeszcze dzisiaj wydzwaniam do polskich dystrybucji po ile oddadza, jutro juz wszystko powinienem wiedziec. Czy anglia czy Polska.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jak cos dajcie szybko znac poki jeszcze jest oferta 899f za sztuke i chca puscic po 799f.
Chyba ze jest wiecej chetnych ale no 100% to mozna jeszcze negocjowac.
Na 0 Vat wyszlo by taniej 180f a w multipaku jest 100f taniej. Tak czy siak raczej dobra oferta.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
lolo2 - daj znać co znalazłeś.

Snikers89 - "nie bardzo chcą" czy "na pewno nie sprzedadzą" na vat 0%? Nie wiem z czym mają problem bo jest to powszechna sprawa. Z tego co ustaliłem to i tak muszę go odprowadzić po przywiezieniu do PL na stawce 23% i dopiero wtedy można go odzyskać. Jeżeli odliczą mi ten vat to na pewno wezmę.
 

barburian

New member
Bez reklam
Nie wchodzi mi w szafkę RTV Marantz 7010 zbyt duży po wysokości,
ale wejdzie mi jedynie NR1506 i zostaje 4cm luzu :( ehhhh smutek
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Boger chodzi o to ze oni musza dostac zwrot swojego vatu. A zeby go dostac ty musisz go zaplacic w Polsce (oclic). Boja sie ze ty kupisz i nie oclisz w PL.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
To raz a 2 to oni musza wyslac ci go do Polski a nie wysyla nic po za Anglie. To sie decydujcie czy tak czy nie. Jak nie to najwyzej sam go wezme i w rozliczeniu dam swoj stary heh
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Gadalem z menadzerem jak 3 sztuki to 100f taniej za szt. Jakby bylo wiecej to moze by dalo sie cos ugrac jeszcze. Takze sie decydujcie chlopaki.
Armanig tylko trzeba doliczyc koszty przetransferowania zlotowki na funty i koszt przesylki do Polski (100zl). I wchodzi w gre tylko ubezpieczona DPD do 1000f. Bo w razie w ja nie bede ponosil kosztow z wlasnej kieszeni.
 
Ostatnia edycja:

Boger

New member
Boger chodzi o to ze oni musza dostac zwrot swojego vatu. A zeby go dostac ty musisz go zaplacic w Polsce (oclic). Boja sie ze ty kupisz i nie oclisz w PL.

Rozmawiałem z księgową i podobno właśnie tak nie jest. Jeżeli posiadam europejski NIP, czyli po prostu PLxxxxxxxxxx, to jestem dopisany do europejskiej bazy płatników vat i po sprawdzeniu tego sprzedawca powinien sprzedać mi sprzęt na zerowej stawce vat. W Polsce wykazuje się go jako neutralny czyli po stronie kosztu i przychodu, bez jego opłacania. Obowiązek podatkowy jest po mojej stronie więc nie ma zagrożenia dla sprzedającego.

Dlatego właśnie nie do końca rozumiem dlaczego się tak upierają.

Alternatywą jest zakup na fakturę (z naliczonym vatem) i wystąpienie o jego zwrot poprzez nasz US lub jedną z firm zajmujących się takimi sprawami - potrącają sobie za pośrednictwo 5-10% zwracanej kwoty.

lolo2 - jeszcze jedno - pamiętaj (bo ja zapomniałem), że kupując w PL za te 5,5-6k brutto, nie możesz rozliczyć sprzętu jako koszt jednorazowo, tylko musisz go amortyzować (chyba) przez 5! lat. Dotyczy to chyba wszystkiego powyżej 3,5k netto.

To raz a 2 to oni musza wyslac ci go do Polski a nie wysyla nic po za Anglie. To sie decydujcie czy tak czy nie. Jak nie to najwyżej sam go wezme i w rozliczeniu dam swoj stary heh

No właśnie nie oni muszą go wysyłać - jeżeli Ty go odbierzesz i wyślesz kurierem to chyba też jest ok.

Gadalem z menadzerem jak 3 sztuki to 100f taniej za szt. Jakby bylo wiecej to moze by dalo sie cos ugrac jeszcze. Takze sie decydujcie chlopaki.

Snikers89 - ode mnie ostateczną decyzję będziesz miał jutro, jednak na 90% wezmę. Potwierdź tylko proszę czy wystawią mi normalną fakturę vat z danymi na firmę - to jest dla mnie krytyczne żeby wrzucić sprzęt w koszty. Rozumiem, że kwota na fv będzie rozpisana na zasadzie:
netto: 665,85
vat: 133,15
brutto: 799 funtów
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No fakt.
Przeciez i tak snikers bedzie odbieral, to moze poprosic o wystawienie faktury zamiast paragonu i zaplaci normalnie. A my sobie poradzimy jakos tu na miejscu.

Druga sprawa, gwarancja na terenie UK 3 lata?
Spytaj sie tylko czy jak wezmiesz fvat to gwarancja w uk sie tez zmniejsza do 1 roku tak jak w Polsce?

Zawracamy dupe snikerskowi ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Robicie troche zamieszanie. Co do gwarancji to nie wiem czy sie traci czy nie ale w razie w to dacie znac to moge pomoc. Poswiece sie hehe. Co do odbioru hmm myslalem zeby mi wyslali do domu ewentualnie no moglbym tam pojechac. Jakies 160km do glownej siedziby mam. Wtedy to juz chyba nie byloby problemu fakturami no tak mi sie zdaje.
Zaraz poszukam rachunku z Petera za moj amplituner to zrobie screana jak to wyglada.
447a6315b8644e19f8844d201113a7db.jpg

Taka fakture ja dostalem kiedys.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i takie cos na 90% styknie, to jest fakturka, tylko tam beda musialy byc nasz dane (tzn. Dane naszej firmy), no ale to chyba najmniejszy problem. Jutro spytam sie ksiegowej i bedzie wiadomo.
Nie musisz.osobiscie odbierac, liczy sie tylko ten papierek :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Snikers, to może kup te ampli, wyślij nam, my sobie sprawdzimy i jak będzie ok, to przelejemy kasę :)

A tak na poważnie, nie chce nadużywac uprzejmości.
Mam bazę w UK, więc mój może iść bezpośrednio tam, ale jak koszty przesyłki do PL faktycznie będą oscylować w granicach 100zl, to mogę się pisać na zakup. To dodatkowy ampli, więc cena jest ok.
Nie wiem natomiast jak miałoby wyglądać rozliczenie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przelewasz kase snikersowi na konto: za ampli + przesylke + dobra "flaszke" i czekasz na kuriera xD

Snikers sprawdza stan konta, zamawia, odbiera przesylke, otwiera karton i sprawdza czy wszystko w komplecie czy sie ampli wlacza i cos tam leci z glosnika, pakuje spowrotem i wysyla.

Armanig po co.ci "dodatkowy" ampli? Swojego 7009 opychasz za ponad 3k.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chce DTS-X'a przetestować.
Druga sprawa, mi jakoś nie zależy na SR7010, ale jak ma mi wyjść w granicach 4100-4200 to czemu nie.
Pytanie, czy Snikers ma PL konto, bo tak byłoby najszybciej.
Mam też walutowe konto, więc mogę przelać funty.
Obeszło by się przeliczanie ze złotówek po złodziejskim kursie.
Może niech Snikers się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja wysylam ciagle paczki do polski i do 32kg wraz z ubezpueczeniem wychodzi kolo 100zl bo funt spadl.
E tam chlopaki nie trzeba flaszki. Moze ja bede cos potrzebowal kiedys to mnie poratujecie hehe.
Tak jak lolo2 napisal kasa na konto wiec albo jakims kantorem albo paypalem jak tam wolicie sprawa do dogadania. Noi oczywiscie wszystkie wasze dane do faktur i gwarancji oraz adres do wysylki.
I tylko zdecydujcie czy mam otwierac kartony i sprawdzic czy to smiga czy pozostawic to wam.
3 miechy temu zamknolem Polskie konto bo mi takie oplaty dowalili w Bgz ze sobie odpuscilem.
Tak czy siak od kazdego musze dostac po 819f. Najwyzej przejade sie do ich siedziby na wlasny koszt.

Na moje szczescie dostalem oferte z ebaya na moj amplituner takze jeden problem z glowy i coraz blizej do marantza.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, Pany. Konkretnie. Bo jak ma to trwać 2-3 tyg. to ja odpadam.
Proponuję wpłatę do jednej osoby w PL i z tego konta wszystko na konto Snikersa żeby się nie rozdrabniać. Ja tam zaufanie do ludzi mam, a jak Kolega robi przysługę to szacunek.
Kto ma się decydować, niech się decyduje.
Ja wchodzę w to do niedzieli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja dam znac jutro, obadam sytuacje czt fvat starczy. I zobacze czy ktos z najblizszej rodzinki ma konto w funtach bo jak mam w zlotowkach wysylac na konto w funtach to bank rabnie mnie ze 20gr na funcie, a nie ma co utrudniac roboty snikersowi
 
Do góry