ONKYO TX-NR828, TX-NR838 czy może nowy model TX-RZ800

krystiano8

New member
nie lubie audiolabow. piszczy w nich oszczedzaniem i sa bardzo awaryjne.
Wersja GB ?? nie wiedzialem ze jakies wersje na europe sa procz jednej. fakt kabel zasilajacy ma wtyczke angielska ale ja i tak oryginalnego kabla nie uzywam. ogolnie to mi sie nie pali ze sprzedaza chyba ze ktos chce na juz to nie ma problemu. ogolnie jest w idealnym stanie i chodzi jako pre amp. jako typowy amplituner chodzil moze z 4 miechy a potem wszystkie kolumny podlaczylem pod koncowki. jestem pierwszym wlascicielem. jak cos daj znac.

Kazdy ma prawo do swojego zdania...ja nie słyszałem aby Audiolab był nadwyraz awaryjny. Co do oszczędności...nie widac tego choćby po obudowie.
Prostota, brak zbednych diod i jego forma mi jak najbardziej odpowiada:)
A pro po Ampa to zobaczymy:)
 

Rafal7

Banned
Fakt faktem ceny ida w gore.
Nie jestem wstanie odkupic to co sprzedalem pol roku temu.

Na alledrogo juz widnieja importy marasia 7010 za 5500zl. Koles skonczy urlop to bede probowal moze za 5000 pusci. A jak nie to to bede kombinowal z tym sklepem PeterTyson maja na wyprzedazy marasia za 4500zl (900 funtow) sa godni polecenia? Kupowales u nich? Ile idzie zbic z tej ceny?
A pytałes w s4home?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A pytałes w s4home?

Chyba nie... ale podejzewam ze ceny beda z kosmosu. W Polsce to musza zarobic ze 2 - 3 kola na takim ampli. 6990zl za Marantz 7010 skad to sie bieze wogole?

Dla swietego spokoju zadzwonie do nich, ale jak nie bedzie 4 z przodu to nie kupuje, bo wedlog mnie tyle jest wart.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Fakt faktem ceny ida w gore.
Nie jestem wstanie odkupic to co sprzedalem pol roku temu.

Na alledrogo juz widnieja importy marasia 7010 za 5500zl. Koles skonczy urlop to bede probowal moze za 5000 pusci. A jak nie to to bede kombinowal z tym sklepem PeterTyson maja na wyprzedazy marasia za 4500zl (900 funtow) sa godni polecenia? Kupowales u nich? Ile idzie zbic z tej ceny?

Pyter Tyson jest godny polecenia zreszta od nich bralem mojego Onkyo TX NR828. Zbic cene mozesz raczej jak znajdziesz gdzies taniej a to nie zdaza sie czesto bo oni przoduja w wyprzedazach z Richer Soundem w Angli.

Ale warto szukac promocji na tej wyszukiwarce. Sam czesto ja uzywam:
http://pricespy.co.uk/product.php?p=3179357

Kazdy ma prawo do swojego zdania...ja nie słyszałem aby Audiolab był nadwyraz awaryjny. Co do oszczędności...nie widac tego choćby po obudowie.
Prostota, brak zbednych diod i jego forma mi jak najbardziej odpowiada:)
A pro po Ampa to zobaczymy:)

Oj Audiolaby w Angli sa bardzo popularne i bardzo awaryjne. Maja kiepskie bebechy zreszta zobacz jaki maja sygnal szum zazwyczaj kolo 80 a to jest porazka. Jakies pol roku temu bylo glosno o Audiolabie jak gosciu kupoic kolo 10 monoblokow tej firmy i prawie wszystkie szlak trafil po miesiacu. W dodatku montaz robili chlopaki z Richera wiec wykluczone byl blad czlowieka przy montazu. Wyszlo potem ze wady fabryczne... Pelno historii o Audiolabach forach w Angli.
 
Ostatnia edycja:

krystiano8

New member
Oj Audiolaby w Angli sa bardzo popularne i bardzo awaryjne. Maja kiepskie bebechy zreszta zobacz jaki maja sygnal szum zazwyczaj kolo 80 a to jest porazka. Jakies pol roku temu bylo glosno o Audiolabie jak gosciu kupoic kolo 10 monoblokow tej firmy i prawie wszystkie szlak trafil po miesiacu. W dodatku montaz robili chlopaki z Richera wiec wykluczone byl blad czlowieka przy montazu. Wyszlo potem ze wady fabryczne... Pelno historii o Audiolabach forach w Angli.[/QUOTE]

Ten juz gra 2 lata, z polskiej dystrybucji ... Tak więc zobaczymy jak długo u mnie wytrzyma ;-) będzie okazja spróbować innego wzmaka ;-) może Onkyo A9755 ale to chyba dwa dosyć znacznie różniące się wzmaki.
 

Boger

New member
Panowie, a jak wygląda zakup w UK w takim Peter Tyson Online

Wziąłbym w takim przypadku 7010 bo w PL cena o jakieś 1-1,5k wyższa, ale mam kilka wątpliwości:
1. wysyłają bez problemu do Polski? Orientujecie się jaki jest koszt takiej przesyłki?
2. jak wygląda zakup na fv? muszę dogadać z nimi mailowo i pomniejszą wtedy cenę o vat (w UK chyba 20%)? Oczywiste, że muszę posiadać nip PL
3. kwestia gwarancji - amplitunery chyba raczej się nie psują, ale rozumiem że gdyby coś to trzeba odesłać do UK?

1,5k drogą nie chodzi więc warto rozważyć zakup w UK. Chyba, że szykują się jakieś przeceny 7010 z okazji wejścia nowych modeli (ktoś coś wie na ten temat?).
 

werf

Active member
Bez reklam
Panowie, a jak wygląda zakup w UK w takim Peter Tyson Online

Wziąłbym w takim przypadku 7010 bo w PL cena o jakieś 1-1,5k wyższa, ale mam kilka wątpliwości:
1. wysyłają bez problemu do Polski? Orientujecie się jaki jest koszt takiej przesyłki?
2. jak wygląda zakup na fv? muszę dogadać z nimi mailowo i pomniejszą wtedy cenę o vat (w UK chyba 20%)? Oczywiste, że muszę posiadać nip PL
3. kwestia gwarancji - amplitunery chyba raczej się nie psują, ale rozumiem że gdyby coś to trzeba odesłać do UK?

1,5k drogą nie chodzi więc warto rozważyć zakup w UK. Chyba, że szykują się jakieś przeceny 7010 z okazji wejścia nowych modeli (ktoś coś wie na ten temat?).

1 PT nie wysyła poza wyspę
2 Netto raczej na pewno ci nie sprzedadzą (za dużo wałków było) 20-30 funtów wysyłka
3 Gwarancja w kraju dystrybutora
4 Napisz do Blacka sprawdzi ci aktualne promocje
 

Boger

New member
1. Ok, czyli trzeba zamówić przez kogoś znajomego, kto z kolei prześle sprzęt do PL.
2. Wydaje mi się, że nie mają tutaj większego wyboru - jeżeli posiadam nip europejski to muszą sprzedać go i w takim przypadku odliczają vat.
3. Ok, czyli w przypadku awarii pozostaje odesłanie do UK.
4. Pisałem, ceny jak po negocjacjach w salonach audio na miejscu :)
 

Boger

New member
Z tego co udało mi się zorientować to 5800-6000 zł z dystrybucji krajowej.
Sprowadzane z zagranicy na allegro to jakieś 5500-5700 zł. Przy takiej różnicy cenowej nie warto wogóle zawracać sobie nimi głowy.

Sporo liczą sobie za przywiezienie takiego amplitunera - 1000-1200 zł...
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Snikers otwieraj biznes :) import amplitunerow.

Jakbys mial okazje obadaj sprawe z faktura vat na polske, czy normalnie wypisuja. Wtedy kupujacy placi netto i deklaracje ze produkt idzie na export sie wypisuje.

Boger masz potwierdzone info ze w polsce idzie.kupic za 5800zl? Polska dystrybucje?
 

werf

Active member
Bez reklam
1. Ok, czyli trzeba zamówić przez kogoś znajomego, kto z kolei prześle sprzęt do PL.
2. Wydaje mi się, że nie mają tutaj większego wyboru - jeżeli posiadam nip europejski to muszą sprzedać go i w takim przypadku odliczają vat.
3. Ok, czyli w przypadku awarii pozostaje odesłanie do UK.
4. Pisałem, ceny jak po negocjacjach w salonach audio na miejscu :)

Wybór mają ,powiem jak jest z samochodami u Niemca

Dokumenty firmy do przedstawienia. Nip eu itd .....(weryfikacja)
Kaucja za vat do zostawienia (zwrot na konto po przedstawieniu wszystkich dokumentów celno-skarbowych po załatwionych formalnościach)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
funt idzie w dol wiec lepiej dla was. jakby ktos chcial moge pomoc w przesylce ale trzeba doliczyc 100zl na przesylke ubezpieczona DPD do Polski. inaczej sie nie bawie bo jeszcze bedzie ze moja wina :p osobiscie sam zastanawiam sie nad tym Marantzem SR7010 ale jako przedwzmaczniach bo jednak AV7702 mk2 za drogi. Glosniki mi w kartonach czekaja ale coz...
Jakby ktos dalby mi dobra cene za mojego Onkyo TX NR828 w idealnym stanie to moze bym sie skusil. Znacie kogos kto szuka amplitunera ??:pheh i jeszcze subwoofer na sprzedaz tez stoi kurde heh
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Napisz w dziale sprzedam ze masz na sell swojego onkyo.

Snikers opytaj sie jakby to bylo z zakupem na firme czy dadza w cenie netto, i po ile pusciliby tego marantza (jakis rabat jeszcze czy cos), moze by sie uzbieralo z 2 lub 3 chetnych to tez inaczej do tego podejda.


Z checia skozystalbym z twojej pomocy oczywiscie kwestia dogadania sie :)
 
Do góry