Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

bemx2k

New member
Tak czytam i zbieram mysli , czy taki wzmak stereo : Marantz PM6004 (bardzo czesto nagradzany ) zagra w stereo znacznei lepiej od Onkyo TX NR609 czy tez roznica bedzie subtelna prawie nie slyszalna dla przecietnego uzytkownika ?

 

bemx2k

New member
Dzis stalem sie w koncu posiadaczem Onkyo TX NR 609
i po 2 letnim uzytkowaniu Yamahy RX V765 moge z czystym sumieniem stwierdzic ze Onkyo gra znacznei naturalniej , wysokie tony sa czystsze i o wiekszej czestotliwosci niz u yamahy
narazie podpiete tylko 2 glosniki z powodu nadchodzacej w przyszlym tygodniu przeprowadzki .


Uploaded with ImageShack.us


b.t.w

napiszcie czy warto robic upgrade ? czy sa jakies sensowne poprawki w firmware
no i
Moze ktos doradzi jakis subwoofer w cenie do 100 funtow zapewniajacy cieply bass
 
Ostatnia edycja:

leszek_szcz

New member
Informacja:
NR609 jest na tyle mądry, że można do niego podłączyć hub usb i ampli obsługuje kilka nośników pamięci :) na raz ;)

Ooo... To nowość, chyba po jakimś update najnowszym bo ja jakoś w połowie grudnia sprawdzałem i przez pasywka nawet jednego nie widział.
Możesz napisać z kiedy miałeś update jak to pisałeś i jaki model huba?
 

TomaszZz

New member
Update mam z 20 grudnia natomiast co do huba nie mam niestety danych jaki to model. Jest to najtańszy chińczyk za dosłownie 7 zł ale że pasował mi do wystroju pokoju to kupiłem i nie żałuję ;) może masz jakiś hub "wymagający" ;)
 

Wieslav

New member
Jaki zestaw kolumn 5.1 ( za kwotę około 2000 zł) najlepiej kupić do Onkyo TX-NR609?
Myślę o zestawie Jamo S 606 HCS3 + SUB 210!?
Jaka jest różnica między zestawem powyższym a zestawem Jamo S 506 HCS3 + SUB 210 i czy warto zapłacic więcej za zestaw wyzej wymieniony?
Czy może inny zesta2000w kolumn 5.1 w cenie około 2000 zł (max> 2500 zł)
 

Wieslav

New member
Pokój ma około 21 m2 Przeważnie oglądam filmy w tym koncerty z DVD lub Blu-ray. Mam też sporą kolekcję muzyki na CD, którą chciałbym też posłuchać, głównie muzyka country, koncerty na gitarę klasyczną, oraz muzyka pop
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie słuchałem Jamo s506 ale miałem s606. Kolumny dość fajnie grające za tą cenę, oczywiście jak masz wokół nich trochę przestrzeni z uwagi na głośnik niskotonowy z boku. Jeżeli by miały być wciśnięte między meble to odradzam s606. U mnie były wciśnięte między komody na 15 mkw i bas w muzyce był trochę dudniący, ale przy lepszym rozstawieniu nie powino być tego problemu. Już bardziej ustawne by były s506. Zobacz jeszcze Quadral Quintas 6000, trochę droższe a dobre kolumny. Co do suba to nie jestem przekonany czy Jamo 210 nie będzie trochę za słaby, szczególnie jak ktoś lubi duże ciśnienie i mocny basik. Już bym wolał dozbierać do Jamo 260 lub JBL ES 150. Tylko to są suby do KD bo do muzyki to musisz szukać w konstrukcji zamkniętej np. Jamo 650.
 

Wieslav

New member
Serdeczne dzięki za podpowiedź. Zastanawiałem się właśnie nad zestawem
Quadral Quintas 6000 (parametry techniczne ok) - czy do tego dokupić subwoofer? Jeśli tak to jaki? Co myślisz o subwooferze
Yamaha YST-SW030? Subwoofer Jamo SUB 260 znalazłem za cenę 895 zł czy on jest wart tej ceny Yamaha YST-SW30 kosztuje 545 zł.
Natomiast JBL ES150P kosztuje 1299 zł. - czy rzeczywiście jest aż tyle wart?
Czy do Onkyo TX-NR609 można podłączyć twardy dysk przez USB i słuchać z twardego dysku myzykę lub oglądać filmy?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Serdeczne dzięki za podpowiedź. Zastanawiałem się właśnie nad zestawem
Quadral Quintas 6000 (parametry techniczne ok) - czy do tego dokupić subwoofer? Jeśli tak to jaki? Co myślisz o subwooferze
Yamaha YST-SW030? Subwoofer Jamo SUB 260 znalazłem za cenę 895 zł czy on jest wart tej ceny Yamaha YST-SW30 kosztuje 545 zł.
Natomiast JBL ES150P kosztuje 1299 zł. - czy rzeczywiście jest aż tyle wart?
Czy do Onkyo TX-NR609 można podłączyć twardy dysk przez USB i słuchać z twardego dysku myzykę lub oglądać filmy?

Subwoofer jest naprawdę ważną częścią zestawu, szczególnie w filmach, więc nie ma co na nim oszczędzać. Kiepskiej jakości sub nie da Ci czystego, niskiego basu tylko będzie dudnił i buczał, co będzie tylko denerwowało i irytowało. Bądźmy szczerzy, dobre w miarę suby to od ok 1800zł w zwyż. Yamahy nie słyszałem, Jamo no grają w miarę, oczywiście dużo daje rozmieszczenie go i akustyka w pokoju. Zobacz jeszcze te suby JBL bo jest wersja ES 150 i E150. Chyba wersja E jest tańsza. Uważam że JBL lepiej zagra niż Jamo. Jeżeli masz kupić coś najtańszego to na razie kup same kolumny a za jakiś czas jak dozbierasz kupisz suba. Może się zdarzyć że na aukcji ktoś będzie chciał sprzedać coś wartego uwagi i w korzystnej cenie. Co do twardego dysku pod Onkyo to nie wiem czy go wykryje, musisz popytać kolegów co mają 609-tkę ale teoretycznie powinno.
 
Ostatnia edycja:

Wieslav

New member
Zastanawiam się też jeszcze na zestawem kolumn: Heco Zestaw 5.0 Victa: 701, 201, Center 101 kosztują 2099 zł. Czy miałeś okazje je słuchać?
 

jakubpda

New member
Czy to prawda, że ???

Czy to prawda, że ...

.., Onkyo TX-NR609 pożera około 40 W prądu w trybie stand-by (HDMI PASS) ??


Czy ktoś słuchał NR609 w połączeniu z Roth OLI 30 ? Jeśli tak czy to dobre połączenie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czy to prawda, że ...

.., Onkyo TX-NR609 pożera około 40 W prądu w trybie stand-by (HDMI PASS) ??


Czy ktoś słuchał NR609 w połączeniu z Roth OLI 30 ? Jeśli tak czy to dobre połączenie?

Onkyo czerpie chyba jak ktoś mierzył ok 30W, ale i tak sporo. Ja mam 608 i Oli 30. Gra na prawdę ładnie. Kolumny grają o wiele równiej i mniej męcząco od Jamo s606. Wiadomo że na Onkyo 608/609 różnic w stereo i tak wielkich nie będzie jak by się podłączyło do tych kolumn dobry wzmak. Dają radę. Tylko musisz sprawdzić wymiary bo mi wczoraj ten jebutny central w półkę nie wszedł i muszę teraz trochę kombinować. Te wymiary z opisów na Allegro mają się nijak do rzeczywistości.
 
Do góry