Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

Aaron

New member
Jestem o krok od zakupu tego ampla i dlatego subskrybowałem temat i pozawracam Wam troszkę głowę zanim poświęcę kilka nieprzespanych nocy na wyregulowanie tej zagadki technicznej .. :)
Pierwsze pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w instrukcji to czy mogę na tej samej zasadzie jak stawiając sieć domową po Wi-fi połączyć modem (wprawdzie też Wi-fi ale z 4 dodatkowymi wyjściami ethernet) łączem ethernet z amplem i mieć ten sam efekt przy odsłuchu radia internetowego , bo w ten sposób oszczędzam sobie frontowe gniazdko usb. Na mój gust powinno to być to samo choć nie będę miał wtedy możliwości odsłuchu z laptopa , ale na coś się w końcu to usb chyba przyda. I jeszcze drugie głupie pytanie - czy to wejście usb obsługuje tylko formaty audi czy można też podawać przez nie również formaty video. Bo jeśli tak to jak rozumiem do oglądania video z laptopa pozostaje dalej tylko sieć domowa lub przewód hdmi ?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ad1. Mozesz polaczyc przez ethernet, amplituner "zobaczy" twoje muzyczne zasoby w laptopie po DLNa jesli je tylko udostepnisz.

Ad2. Czyta tylko audio
 

Aaron

New member
Chyba nie do końca poprawnie się wysłowiłem. Modem wi-fi z ethernetem daje mi sygnał od dostarczyciela kablówki więc nie bardzo mam na nim jak zbudować sieć domową (chyba) bez pomocy routera. Chyba , że zakombinuję coś takiego:
http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4124_DLNA/dlna.jpg
... a tam gdzie na rysunku "kabel ethernet" będzie wyprowadzenie z modemu ethernetem do gniazda ethernet w Onkyo(na rys. "urządzenie audio"). Dobrze kombinuję ? Tylko czy w tym układzie nie będzie zakłócał mi w działaniu ten modem kablowy ?
 

jaca10

New member
Witam

I w końcu mam, piękny, upragniony. Zacząłem się bawić konfiguracją głośników, grało dobrze. Nie mniej jednak później odpaliłem Audyssey. I wyrwało mnie z butów. Nawet na moich starych kolumnach efekt nieziemski ( w porównaniu do poprzedniego ampli SONY ).

Ktoś tutaj w tym wątku napisał, że myślał że potrafi zestroić kolumny, po czym włączył Audyssey. Podpisuje się dwoma rękami pod tym. Też myślałem że potrafię :)

Amplituner - rewelacja.
 

mors111

Active member
Bez reklam
u mnie takie słuchanie powoduje ciarki na plecach wiec nawet dynamiceq nie włączam wieczorami
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja ze swojej strony chciałbym doradzić wszystkim tym którzy udają się na odsłuch 609tki o załączenie funkcji Dynamic EQ -wtedy to Onkyo dostaje dopiero kopa.Można jeszcze spróbować z wyłączeniem funkcji Audyssey.Ale uwaga, funkcja Dynamic EQ jest dostępna dopiero po przeprowadzeniu automatycznej kalibracji. Możliwości z ustawieniami dźwięku w 609 są naprawdę ogromne.
Taka dynamika,bas ,w amplitunerze do 2 tyś jest naprawdę wyśmienita.
Miałem u siebie 606,607,608,509 no ale ten 609 to zdecydowanie jest nr. 1
 

jaco.37

Member
Bez reklam
UWAGA DO WSZYSTKICH KTÓRYM SZUMI ONKYO 609.
Ustawić w opcjach:
Subwoofer na-Yes
Double Bass na-Off
Reszta dowolnie w zależności od posiadanych kolumn.
Przy takiej konfiguracji przynajmniej u mnie-SZUMÓW NIE MA w żadnym z trybów dźwięku przestrzennego.
O szumach w Stereo nie ma co pisać, bo one tam nie występują w żadnej konfiguracji.
Piloty w dłoń zmienić ustawienia i meldować.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Ja ze swojej strony chciałbym doradzić wszystkim tym którzy udają się na odsłuch 609tki o załączenie funkcji Dynamic EQ -wtedy to Onkyo dostaje dopiero kopa.Można jeszcze spróbować z wyłączeniem funkcji Audyssey.Ale uwaga, funkcja Dynamic EQ jest dostępna dopiero po przeprowadzeniu automatycznej kalibracji. Możliwości z ustawieniami dźwięku w 609 są naprawdę ogromne.
Taka dynamika,bas ,w amplitunerze do 2 tyś jest naprawdę wyśmienita.
Miałem u siebie 606,607,608,509 no ale ten 609 to zdecydowanie jest nr. 1

Dlatego ja zawsze odradzam na forum najniższe modele ampli typu onkyo 309, dynamic eq w filmach to podstawa. Oczywiście w stereo w trybie pure audio jakość dźwięku jest dużo lepsza, pod warunkiem, że słuchamy odpowiednio głośno (warunek do osiągnięcia wysokiej dynamiki bez korekcji).
 

Aaron

New member
Totalna załamka !!! Siedzę nad instrukcją już 3-cią godzinę i chyba się poddam jeśli nie pomożecie. Podłączyłem wszystko według instrukcji , modem , BD , cd , tv itd. Kilka razy sprawdzałem wszystko według załączonego opisu i skończyło się to tym , że działa mi dźwięk JEDYNIE z modemu kablowego. Z innych źródeł jest głuchy jak pień. Podpowiedzcie co mogłem zrobić źle i co mogę posprawdzać , bo przede mną nieprzespana nocka ... :)
 

mors111

Active member
Bez reklam
UWAGA DO WSZYSTKICH KTÓRYM SZUMI ONKYO 609.
Ustawić w opcjach:
Subwoofer na-Yes
Double Bass na-Off
Reszta dowolnie w zależności od posiadanych kolumn.
Przy takiej konfiguracji przynajmniej u mnie-SZUMÓW NIE MA w żadnym z trybów dźwięku przestrzennego.
O szumach w Stereo nie ma co pisać, bo one tam nie występują w żadnej konfiguracji.
Piloty w dłoń zmienić ustawienia i meldować.

mam tak od samego początku
nic nie szumi ;-)

Ja ze swojej strony chciałbym doradzić wszystkim tym którzy udają się na odsłuch 609tki o załączenie funkcji Dynamic EQ -wtedy to Onkyo dostaje dopiero kopa

niesamowitego kopa
filmy to można oglądać nawet bez suba ( przy dobrych kolumnach frontowych ) dzięki dynamiceq , który niesamowicie podbija niskie tony jak i przestrzeń dźwięku , w końcu tylne głośniki pokazują na co je stać

można też zniwelować troszkę basu ustawiając w audyssey w opcjach na +15db , jest nadal duży bas ale już nie taki jak przy nastawieniu na 0db
 

TomaszZz

New member
Ci do braku dźwięku ze źródeł to ktoś już tak miał - reset pomaga! Czyli kombinacja dwóch przycisków na panelu przednim. Chyba power i bd/dvd trzeba przecisnąć na raz przy włączaniu.
 

Aaron

New member
Dzięki , właśnie ten sam pomysł przyszedł mi do głowy jakieś pół godziny temu i pełen sukces ... :) .
Coś się zbiesiło przy kalibracji przez mikrofon. Niby zapisałem ustawienie , ale padł dźwięk. Po resecie do ustawień fabrycznych według instrukcji obsługi wszystko zakukało. Teraz tylko kupa ustawień żeby wszystko grało jak najlepiej. Muszę jeszcze raz przewertować to forum to może będę miał uciechę z tego ampla ... :). Jak na razie i tak brzmi poprawnie. Nie mogę ze względu na porę przetestować całościowo , ale jutro z pewnością stracę odznakę "wzorowy sąsiad" ... :)
 

Aaron

New member
Podpowiedzcie tylko proszę , czy rozdzielczość z laptopa na AV po HDMI jest narzucona 1200-768 czy można to zmienić z poziomu AV. Kiedy podłączam laptopa z TV po HDMI mam 1366-768 a przy takim ustawieniu przez AV obraz jest zwężony. Da się to zmienić gdzieś w setupie ?
 

Matrik90

New member
Witam, zamówiłem dzisiaj ten model 609 i do tego klipsy rf-62 II, mam również wieżę jvc z wejściem AUX i do tego xonara d2x. Jak to teraz złożyć do kupy? Czy można podłączyć wieżę pod wyjście na cinche pod zone 2 na amplu i wtedy będą one grały razem z klipsami? Można wieżę ustawić jako głośniki z tyłu? Tego xonara to najlepiej coaxialem (wyjściem cyfrowym s/pdif??) do onkyo?? Czy to, że klipsch'y mają standardowo mostki podpięte na wejściach to coś zmienia (jak to się ma do bi amp i do bi wire bo nie ogarniam tego czym to się różni? Gdy są mostki, to wtedy jest obojętne mając 2 przewody do którego gniazda włożę kable?). W skrócie: jak to teraz wszystko ustawić na amplitunerze, żeby dzwięk szedł z kompa do amplitunera, z amplitunera do klipsów(fronty) i do wieży jako tył? Panowie, z góry dziękuję za pomoc:)
 

Aaron

New member
Po kolei na pilocie:
Receiver > home > video > wide mode > i ustawiasz :)
Nawalił mi laptop i nie jestem w stanie sprawdzić , ale wielkie dzięki za zainteresowanie. Ale zrodziły się i następne pytania. Połączyłem wszystko według zaleceń instrukcji i forum tzn całość HDMI dekoder tv cyfrowej -> (in) AV (out) -> TV (kanał zwrotny) i wszystko gra poprawnie. Problem zaczyna się kiedy w tym ustawieniu chce wieczorem obejrzeć Tv wyłączając AV. Da się przestawić wszak HDMI Through , ale każdorazowa zmiana w setupie jest "nieco" męcząca. Można to jakoś obejść ? A jeśli nie to czy połączenie dekoder -> (in)TV (out-zwrotny) -> (in)AV nie będzie miało wpływu na jakość dźwięku skoro nie będzie szedł bezpośrednio z dekodera. Mógłbym sprawdzić to zamiast pytać , ale to wiąże się z kolejnym rozbieraniem szafki na sprzęt .. :). Jak rozumiem w podanym przeze mnie przykładzie mogę wtedy niezależnie od włączenia/wyłączenia AV oglądać TV i jak mniemam jest szansa , że słuchając np portu USB będę mógł równocześnie oglądać obraz na TV ? Przepraszam , że tak zawracam głowę forumowiczom tymi banalnymi pewnie pytaniami , ale nie miałem do tej pory do czynienia ze sprzętem o takiej gamie ustawień i tak słabej dołączonej instrukcji więc się najnormalniej gubię ... :)
 
Ostatnia edycja:

TomaszZz

New member
Podłącz sobie dekoder do tv przez wyjście Euro/wyjście component z dekodera, a przez hdmi do ampli i z ampli przez hdmi do tv. Wtedy w super jakości masz i obraz i dźwięk, kiedy sygnał idzie przez amplituner, a jak chcesz coś obejrzeć bez fajerwerków (np. wiadomości) jakość obrazu jest troszkę gorsza, ale moim zdaniem to w niczym nie przeszkadza, bo jeśli nagle zauważysz, że na HBO jest premiera ciekawego filmu wystarczy włączyć amplituner i przełączyć tv na sygnał hdmi :)

dodatkowo masz możliwość słuchania muzyki przez USB i oglądania tv - tak jak chcesz
 

Aaron

New member
Jest to jakieś wyjście , ale faktycznie - jakość obrazu na euro/component duuużo poniżej oczekiwań ... :). Jeszcze jedno pytanie , czy to normalne , że czytając dobrze (!) nagrane pliki FLAC na porcie usb mam ściszanie i podgłaśnianie dźwięku. Widzę to na kolejnej płycie i trochę mnie to załamuje choć pewnie znów czegoś nie ustawiłem .. :)
 
Do góry