Onkyo TX-NR609 - Pytania i odpowiedzi

jfkjfk

New member
A nie lepiej podłączyć TV kablem hdmi do blu-ray i blu-ray z amplitunerem optykiem lub hdmi.

Amplituner mimo, że jest wyłączony i tak pobiera "prąd" bo przesyła sygnał audio

Panowie a ja mam takie pytanie... Ampli podlaczony do TV Plazma Panas G30 HDMI OUTEM i ogladam glownie przez HDMI TRU z wylaczonym kinem (wlaczam tylko na filmy). I teraz tak na poczatku jak podlaczylem pod HDMI1 w TV i dzialalo przez HDMI TRU zaczelo mi tak po czasie minimalnie jakby zacinac obraz tzn na chwile czarny ekran. Myslalem ze moze cos z tunerem sat ktory podlaczony jest do ampli przez HDMI ale sygnal bardzo dobry. Po czasie te male migniecia czy zaciecia zaczely zamieniac sie na wieksze blyski migniecia ekranu i zauwazylem ze lewym gornym roku pokazuje sie tryby telewizora i sie zmieniaja. Wiecie np HDMI1 SZEROKI lub cos tam 16:9 i tam szybko migalo i zmienialo. I nie wiem co jest grane. Ampli sie przegrzewa czy nawala czy z nowym TV cos nie halo ? Zmienilem na wejscie w tv HDMI2 i niby ok no to pomyslalem sobie ze wina wejscia HDMI1 w tv. Ale po czasie na HDMI2 tez zaczely sie male zacinki. No to sobie mysle oko czyli AMPLI cos nie halo.... Podlaczylem pod HDMI w tv i znow ok ale szybko zaczelo znow cyrkowac.... No to mowie wina ampli... ALE (teraz nie jestem pewny bo juz duzo kombinacji robilem) dalem konsole ps3 poprzez hdmi tru i nic nie migalo wiec mysle sobie WTF ! Jakby w ampli funkcja HDMI TRU cos nawalala to by na kazdym urzadzeniu co nie ? Troche nie usmiecha mi sie wysylac ampli gdzies do serwisu i czekac nie wiadomo ile... Pomyslalem ze moze wina KABLA ? ze jakis najtanszy bez jakis filtrow antyzakloceniowych a wszystkie bale z tylu zbieraja sie w konkretna wiazke grubosci dna puszki po redbuluu i wszystko w kupie wychodzi z dziury w szafce RTV wyzej....A wiec zakupilem kabla HDMI jakiegos ciut lepsiejszego niby pozlacane koncowki i jakies oplot antyzakloceniowy czy jakies ekranowany czy cus. Podlaczylem od dwoch dni do HDMI1 w TV i poki co wszystko BANGLA bez zajakniecia. Ale obawy mam dalej czy po czasie znow nie zrobia sie cyrki... No dobra ale moje pytanie.... czy takie cyrki moga byc spowodowane kiepskim kablem i jakimis zakloceniami idacymi od innych kabli ? ze TV czy tam AMPLI jakby gubil czy zmienial tryb przekazywanego sygnalu..... ? Czy to powolne objawy przegrzewania sie ampli ? CHociaz podczas HDMI TRU to ampli w cale goracy nie jest. A jak go wlaczam to przewaznie tak na 2godz gora 4 na jeden czy dwa filmy i spowrotem wylaczam. Wiekszymi posiedzeniami raczej go nie katuje....
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witajcie,

niestety, przeczytałem już cały internet ;) chyba z 2 razy, ale odpowiedzi na moje pytanie nie odnalazłem.
Otóż czy Onkyo 609 pobiera jakieś dane z internetu, gdy nie używamy radia internetowego lub gdy odtwarzamy coś przez DLNA?
Pytam, gdyż mam internet z Play na doładowanie, i nie chciałbym, aby amplituner wyjechał mi cały limit. Póki co jeszcze nie kupiłem ampli ale już na dniach może pojawi się w domu.
Dziękju.

Raczej nie pobiera, bo i na co? Przecież nie ma wbudowanego dysku twardego. Po prostu łączy się z netem i odtwarza stacje radiowe
 

TomaszZz

New member
Witajcie,

niestety, przeczytałem już cały internet ;) chyba z 2 razy, ale odpowiedzi na moje pytanie nie odnalazłem.
Otóż czy Onkyo 609 pobiera jakieś dane z internetu, gdy nie używamy radia internetowego lub gdy odtwarzamy coś przez DLNA?
Pytam, gdyż mam internet z Play na doładowanie, i nie chciałbym, aby amplituner wyjechał mi cały limit. Póki co jeszcze nie kupiłem ampli ale już na dniach może pojawi się w domu.
Dziękju.

Nie pobiera na 100% - sprawdziłem na routerze który mam podłączony bezpośrednio do LANu ampli. Praktycznie 0 pakietów, więc nie martw się ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przecież w Polsce mamy internet bezpłatny. :)
Wolny bo wolny ale spokojnie do przeglądania czy maili wystarczy.
 

Frog_PL

New member
A nie lepiej podłączyć TV kablem hdmi do blu-ray i blu-ray z amplitunerem optykiem lub hdmi.

Amplituner mimo, że jest wyłączony i tak pobiera "prąd" bo przesyła sygnał audio


Tzn moim odtwarzaczem BluRay jest Ps3. Ale rzadko kiedy ogladam cos na BlueRay, Glownie cos z kanalow TV lub pliki mkv poprzez DLNA lub z konsoli...
 

jaca10

New member
Czy jest sens kupować?

Witam

Dziwne pytanie w tytule, ale już rozwijam swoją myśl. Mieszkanie w blokach, pokój 15m2. Czy jest sens kupować ten amplituner, czy nie wystarczy np. TX-NR509. Czy 609 może działać na zestawie głośników 5.1. Nie bardzo miałbym jak rozstawić głośniki 7.1. Co o tym myślicie?
O co chodzi z tymi procesorami obrazu? Czy one jeszcze bardziej poprawiają obraz HD?
I jeszcze jedno, czy jeżeli podłączę źródła sygnału przez HDMI ( PS3, n-ka, dekoder kablówki ), to aby np. oglądać n-ke, muszę włączać amplituner? Czy jest możliwe przesłanie sygnału do telewizora bez włączania amplitunera? Tak kombinuje, bo po co mam włączać cały sprzęt, jak np. oglądam wiadomości.

Pozdrawiam
Jacek
 

TomaszZz

New member
Możesz oglądać bez wł ampli.
Możesz podłączyć dowolną ilość głośników - max 7.2 ale zupełnie normalne jest 5.1
Po prostu ampli przy kalibracji ustawi się pod 5.1
Procesowy obrazu z moich spostrzeżeń poprawiają dosyć znacząco obraz - głównie SD ale Hd również
 

jaca10

New member
Dziękuję za informację.

Jeszcze pytanie o stacje radiowe. Czy można słuchać naszych RMF, ZET i inne, czy jest na przykład miastomuzyki.pl, teraz to się nazywa rmfon.pl, tuba.fm i inne. Podaje adresy stron, nie chce wymieniać wszystkich stacji jakie tam są.
Szczególnie mnie to interesuje, ponieważ mieszkam w taki miejscu, że zwykłe radio nie łapie.

Pozdrawiam
Jacek
 

jaca10

New member
Jeszcze jedno. Jakie kolumny do tego 5.1. Przypomnę, pokój w bloku jakieś 15m2. Proszę o podpowiedź.

Jacek
 

jaca10

New member
Około 4000,00 zł. Ponieważ pokój to jednocześnie salon, sypialnia, pokój dzienny, itd, jak to w blokach, to i muzyka i film. Z tym że raczej muzyka, jakieś VIVA, MTV itp, czasami coś z YOUTUBE, mam łącze 10Mbit, także dekoder n-ki zaciąga youtuba prawie w HD.
Zastanawiałem się nad JBL ES, czy to byłby dobry wybór?

Pozdrawiam
Jacek
 

Bizon1980

Member
Onkyo tx-nr609+bd-sp309+uw-f1 help!!!

Kupiłem amplituner ONKYO TX-NR609+Onkyo BD-SP 309+Onkyo UW-F1 i mam kilka ważnych dla mnie laika pytań.
1.Jestem po remoncie i mam puszczone kable w ścianie pod głośniki 2,5mm (słyszałem,że ponoć taka grubość kabla ponoć jest najlepsza) i chce teraz podłączyć głośniki w ZONE2 (głośniki łazienkowe-sufitowe MONACOR 165) i nie za bardzo idzie wcisnąć taki gruby przewód do wtyków gdyż są one tak jakby na cieńszy model kabla głośnikowego. Są jakieś przejściówki by to tam zmieścić?
2.Chce kupić kolumny5.0 lub 5.1 ale warunek jest by frontowe kolumny nie przekraczały wysokości 105cm, jakie polecacie bo w poniedziałek idę na odsłuch i nie wiem jakie głośniki przesłuchać? Pokój to 18m2 ale nie kwadrat tylko 5-kąt.
3. Czy odtwarzacz Onkyo BD-SP 309 może stać na amplitunerze bo trochę się pewnie będzie grzać i czy to nie zaszkodzi sprzętowi?
4. Czy jak podłączę w Onkyo BD-SP 309 w jego usb Onkyo UW-F1 to czy będzie działać bo jednak największy chyba minus tego ampli to brak 2 wolnego portu usb.
5. Czy jest w ogóle OSD amplitunera w j. polskim albo instrukcja po polsku?
6Czy ten bluray czyta napisy txt czy tylko wmuxowane?

Proszę o odpowiedź osoby, które się znają lub potestowały ten sprzęt.
Dziękuję i pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Posiadam Yamahe RX V765 i pomyslalem nad zmiana tego wzmaka na cos z wejsciem USB i mozliwoscia odtwarzania muzy z plikow .FLAC , moje pytanie do posiadaczy NR609
czy ten wzmacniacz potrafi odtworzyc w/w pliki z usb-pendrive ?
 
Do góry