Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

Jok3r

New member
Bez reklam
Stracisz lepsze brzmienie (ale to zależy jakie kolumny ma napędzać ten ampli i czy będzie potrzebny taki ampli), aluminiowy front panel, natomiast zyskasz lepszy wyświetlacz, radio internetowe. To tak z grubsza. Brzmienie też nie jest złe, ale to nie to samo co 608.
 

piksel

New member
czy to jest aż tak duża różnica w brzmieniu? nie jestem wymagającym audiofilem chociaż lubię czysty dźwięk. Dodam że pozostały u mnie na polu walki tylko te dwa amplitunery a podłącze ten jeden na pewno do Jamo 606 (pokój 23metry w kwadracie)(sport 20, filmy 30, muza 30, xbox360 20). Tak naprawdę cały czas w głowie miałem zestaw Jamo 606 + Onkyo 608 ale trochę poczytałem o 509 i mam teraz dylemacik, niech mi ktoś rozwieje wątpliwości. Zakup dokonam dopiero we wrześniu a głowa od myślenia i czytania rośnie.
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Myślę, że głowa by pękła po odsłuchu na obu amplitunerach i wtedy decyzja na pewno by była:) Kwestia jest tego typu, że dla Ciebie może nie być w odsłuchu i ok, wtedy skorzystasz z funkcji sieciowych itd, natomiast jeżeli ją usłyszysz i stwierdzisz, że warto, to kupisz trochę starszy ampli, ale wg mnie grający o wiele lepiej. Tak więc najlepiej niech zdecyduje odsłuch, wtedy będziesz miał swoje zdanie i już czytanie nie będzie potrzebne:) Dla mnie jest to dość spora różnica w brzmieniu, ale to dla mnie, a później jak kupisz i będziesz mnie ścigał po kraju, że dla Ciebie bez różnicy i przeze mnie nie masz radia internetowego:p? Ja dla siebie wybrałbym 608 tym bardziej do Jamo 606, bo jak dla mnie grają wtedy zdecydowanie bardziej dynamicznie i szczegółowo, ale to nie ja kupuję, więc to moje prywatne zdanie.
 

adamlop

New member
Kolega ostatnio nabyl 509 i do tego jamo 506.
Nie wiem dlaczego ale gra to jakby bez duszy w stosunku do mojego 578 z jamo 426.
Dzwiek u niego taki malo dynamiczny i jakby plastikowy.
Ciezko mi to okreslic bo nie siedze w audio, ale jakbym mial brac jeszcze raz to moj 578 wybralbym drugi raz zamiast 509
 

szatko

New member
Problem z telewizorem SAMSUNG

Witam,

Widze, ze juz jedna osoba napisala post na ten temat i dostala po glowie... Jednakze przestudiowalem instrukcje obslugi i nic...

Generalnie nie ma dzwieku z telewizora po kablu HDMI. Opcje HDMI na amplitunerze przecwiczylem w chyba kazdej kombinacji. Telewizor Samsung nie widzi TX-NR509 w taki sposob, jak innych urzadzen np odtwarzacza blue-ray.

Dzwiek z telewizora mam po podlaczeniu jeszcze kabli audio. W sumie jakas integracja systemu jest, bo moge obslugiwac wszystko pilotem od TV (dziala HDMI THROUGH i wyswietla mi sie slupek dzwieku na TV jak sciszam i zglasniam amplituner), no ale nie jest to dzwiek przez HDMI.

W instrukcji jest napisane, ze amp jest kompatybilny z TV Onkyo i Sharp (w systemie RIHD), ale widze ze niektorzy maja TV Sony i najwyrazniej wszystko dziala dobrze.

Moze wymienic tego Samsunga na SONY?

P.S.: Kupiem do tego amplitunera zestaw glosnikow 5.1 Harman Kardon 16WQ. Czy jest to dobry wybor? Glosniki bardzo mi sie podobaja i z racji, ze mam problem z podlaczeniem ampa do TV, zastanawiam sie czy nie wymienic tego Onkyo na amp Harmana.
 

claudio

Member
Jaka jest roznica miedzy Onkyo 608 a tegorocznym 509?
608 ma certyfikat THX
509 ma USB z przodu..obydwa maja hdmi 1.4.
A jak z dzwiekiem?
 

claudio

Member
Planuje kupic kino domowe w najblizszym czasie. Zdecydowalem sie na Jamo 606 i do nich ampli jakis.
Pokoj 18m2. Bardziej wykorzystam to do kina, troche muzyki. Zalezy mi na dobrych niskich tonach ;)
Wiec ktory z tych 2? A moze inny ampli? zaleta 509 jest usb z przodu dzieki czemu mozna bez problemu podlaczyc pendrive z muzyka. Ale 608 jest o wiele lepszy jesli chodzi o dzwiek? SLyszalem opinie iz duzej roznicy niema.
 

adamlop

New member
Ja slysze roznice miedzy 509 z jamo 506, a 578 z jamo 426 na korzysc tego drugiego.
Obydwa sam ustawialem, 509-tce brakuje jakby dynamiki, niema tego walniecia kiedy potrzeba (w porownaniu z 578). A wydaje mi sie ze 608 jest jeszcze o pietro wyzej. Moze tez byc ze to kwestia innej dynamiki pomieszczen.
 

claudio

Member
oj HK troche za drogi. CHce sie zmiescic tak do 3 tys zl(razem z kolumnami).Pozatym zalezy mi na zlaczu hdmi 1.4 do obslugi 3D.
Chyba jednak sie zdecyduje na tego Onkyo 608. Nie jestem audiofilem wiec tragedi mysle ze nie bedzie :p

eh jednak te USB z przodu by sie sprzydalo..hmm jeszcze pomysle i sie zastanowie czy nie dolozyc do Onkyo 609. Roznica w cenie 509 i 609 to kolo 400zl..Mam nadzieje ze sie oplaca dolozyc ;)
 
Ostatnia edycja:

sinu600

New member
Jak sama nazwa wskazuje,jest to dział pytania i odpowiedzi.Więc pisze jako 3 osoba,ponieważ 2 osoby nie uzyskały odpowiedzi na pytanie,jak ustawić amplituner żeby popłynął dzwięk przez HDMI na kolumny,też przeglądałem instrukcje obsługi i nie doszedłem do tego jak to ustawić,proszę was drodzy forumowicze pomóżcie.
 

cezary69

New member
Bez reklam
To nie jest skąplikowane :) mam 607 ale myśle, że w tym modelu jest podobnie. Każde wejście hdmi trzeba przypisać w menu odpowiedniemu urządzeniu podłączonego pod nie. Np jak mam dvd to wybierasz dajmy na to hdmi1 oczywiście musi też pod tym nim być podłączone :) Tak samo robi się z wejściami audio optyczymi trzeba przypisać pod odpowiednie urządzenie. W instrukcji musi to być :)
 

sinu600

New member
Ok dziękuje. Doszedłem jak to zrobić żeby przez HDMI out był dzwięk przez amplituner jutro to opisze dokładnie,żeby inni którzy nie wiedzą,a mogą się tacy trafić,żeby mieli na tacy podane.
 

piksel

New member
Jadę w przyszłym tygodniu na odsłuch 509 i 608 i po tym dokonam ostatecznego wyboru. jamo 606 z 509 moge okazjonalnie wyrwac za 2500 więc ten zestaw mnie bardziej kusi. Jak nie będzie dużej różnicy w odsłuchu z 608 to zdecyduję się na 509
 

sinu600

New member
ONKYO SX-NR509 Podłączenie hdmi out do tv samsung UE37D6500,niniejszy tv obsługuje funkcje ARC sygnału zwrotnego w tv wpinamy HDMI w gniazdo oznaczone właśnie symbolem ARCw menu tv znajdujemy funkcje Anynet+ i włączamy ją.Amplituner wchodzimy do ustawień HDMI setup RIHD ustawiamy na ON,reszta w tym menu ustawia się automatycznie i nic nie ruszamy wychodzimy z ustawień teraz Nasze ONKYO wyszuka samo nasz tv i zostanie wyświetlony na wyświetlaczu amplitunera czyli search nazwa urządzenia w tym przypadku TV i RIHD ON
Teraz wchodzimy w Source Setup dalej Audio Selector i wybieramy ARC jeżeli amplituner sam tego nie ustawi.Jeśli dalej nie będzie dzwięku wył i wł obydwa urządzenia.Myślę że komuś się przyda,a nawet w tv innych producentów oznaczenia wyżej wykonywanych czynności są podobne jak nie takie same chodzi o nazwy.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jadę w przyszłym tygodniu na odsłuch 509 i 608 i po tym dokonam ostatecznego wyboru. jamo 606 z 509 moge okazjonalnie wyrwac za 2500 więc ten zestaw mnie bardziej kusi. Jak nie będzie dużej różnicy w odsłuchu z 608 to zdecyduję się na 509
Sprawdź tylko czy jest gwarancja EIC i kupuj.
 
Do góry