Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

robix1

New member
No to trochę lipa z tym ładowaniem się utworów. Może to kwestia ustawień? Proszę w miarę możliwości o dogłębniejsze przetestowanie tej funkcjonalności.
 

krystiano8

New member
Wydaje mi się, że jest to raczej kwestia dobrania odpowiednich ustawień podczas ripowania CD (lub wypalania CD). Też miałem kiedyś problemy z przerwami w setach pomiędzy poszczególnymi ścieżkami. Z tego co pamiętam to ustawiałem odstęp między utworami na "0" i wszystko grało bez żadnych przerw.
 

maciek_wr

Klub HDTV.com.pl
VIP
krystiano8,

to o czym piszesz dotyczy tylko i wyłącznie nagrywania muzyki na płytkę. Przy ripowaniu nie ma takich opcji, robisz obraz jeden do jeden.

Nigdzie w amplitunerze nie znalazłem opcji płynnego przejścia między utworami. Ciekawe jak to wygląda w innych modelach Onkyo.
 

krystiano8

New member
I takiej opcji pewnie nie ma w żadnym Onkyo. Jedyny sposób to nagranie mp3 na CD z ustawieniami, o których wspomniałem i odtworzenie go na CD/DVD playerze:)
----------------------------------
Przetestowałem jeszcze parę albumów mp3 na Windows Media Player gdzie utwory ładnie "zgrywają się" ale na Onkyo tworzą się już przerwy pomiędzy ścieżkami:(
 
Ostatnia edycja:

mrpower

New member
Mam pytanie czy może amplituner tak jak pioneer vsx-920 ma możliwość programowania bezpośrednio z komputera? (każdy amplituner ma swoje IP i wpisując je w przeglądarce, pokazuje się nam strona z 24 kanałami z naszego amplitunera (radia internetowego), które bardzo łatwo można przeprogramować ( kopiuj/wklej). Zmieniając w przeglądarce, możemy od razu daną stację włączyć i posłuchać.)

Czy wyświetlacz w TX-NR509 jest zawsze zielony?
 

ernet

Active member
Bez reklam
1.TAK ( 2 strony )-ale chyba funkcja kopiuj/wklej nie działa . Chyba ,że przekleisz także adres "http" danej stacji radiowej. ALE... w tedy na wyświetlaczu ampli pokazuje się nie nazwa stacji, a adres tej strony lub jakieś "numerki". mogę coś źle robić ;-( a jeśli tak, to proszę o wskazówki, jak zrobić to poprawnie ( adresy http znalazłem w winamp'ie przy słuchaniu danej stacji radiowej ). Chyba też nie można w tej opcji posłuchać stacji radiowej.

2. Tak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maczywko

New member
Odtwarzanie plików MP3

Witam,

Mnie szczególnie interesuje odtwarzanie plików audio z dysków USB i sieciowych.

Czy można tego amplitunera (TX-NR509) używać wygodnie jako odtwarzacza plików, tzn. przeglądać katalogi, budować playlisty, a po ponownym włączenie wznowić odtwarzanie od miejsca, gdzie zostało przerwane? Czy jest to równie wygodne bez menu ekranowego?
Czy można przeglądać pliki muzyczne na dyskach sieciowych tak samo jak na dysku USB?
Jaką funkcjonalność amplituner udostępnia przez przeglądarkę WWW?

Dziękuję, jeśli ktoś podzieli się swoimi obserwacjami w tych kwestiach.
 

robix1

New member
Witam
Wczoraj w MM sprawdzałem jak onkyo 309 czyta pliki z pendriva. Ku mojemu zaskoczeniu bez problemu odtwarzał pliki .wav i .flac.

Jeszcze większym zaskoczeniem było płynne przechodzenie między utworami (album shpongle - Nothing Lasts...But Nothing Is Lost, 2005, flac)...., to chyba onkyo 509 też to powinien potrafić?!

Przechodzenie z katalogów jest możliwe bez użycia pilota. Jeszcze jedna fajna sprawa, która mi się spodobała to gdy odtwarza jeden utwór to można przejść do innego folderu nie wyłączając muzyki która leci.

509 ma pewnie podobnie.
 
Ostatnia edycja:

kayu

New member
Czy 509 (lub 609) potrafi korzystać z plików muzycznych poprzez sieć (ale udostępnionych protokołem SMB)? Innymi słowy - bez udziału serwera DLNA ?
 

maczywko

New member
pliki zdalne

Też nurtuje mnie to pytanie. W instrukcji opisany jest jedynie przypadek DLNA.

Chyba jednak kupię ten wzmacniacz w ciemno :)
 

GregJamal

New member
Dylemat Onkyo 509

Witam, mam pytanie tzn prosze o podpowiedz, zamierzam kupic amplituner i jestem zielony w tej kategorii, nigdy nie mialem do czynienia z takim sprzetem ale od jakiegos czasu zaczalem ogladac b duzo filmow i chcialbym to robic z dobrym dzwiekiem, czasem pogram na xbox360 , czesciej slucham muzyki ale z neta , moze jak juz bede mial lepszy sprzet to i moze jakis koncert wpadnie lub orginalne CD. Budzet nie mam za wysoki, mieszkam w pokoju ok 15m2. Rozwazalem zakup nastepujacych modeli: Onkyo 509 (czytalem ze lepiej 609), denon 1911, harman kardon 160, marantz 1601 ale troche za drogi. Obserwuje glownie sklep Amazon.com poniewaz wysylka bedzie za granice. NIestety nie mam mozliwosci odsluchu. Chcialbym zeby ampli posiadal wejscie USB. NIe jestem audiofilem i pewnie obojetnie co bym nie kupil to bedzie fajnie gralo w porownaniu do glosniczkow komputerowym 2.1 :) . Takze glosniki nie mam wyszukane tzn mysle o Jamo A102 HCS6 5.1.
Dzieki za ewentualna pomoc, pozdr
 

krystiano8

New member
Witam,

Kody zdalnego sterowania dla DVD i TV wprowadziłem już do pilota 509-tki. Super sprawa, od razu więcej miejsca na stole:) Ale w książce z kodami nie mogłem znaleźć Nbox HDTV Recordera N-ki. Jest cyfra, nawet Polsat ale Telewizji "N" czy ITI Neovision nie ma. Czy ktoś może już próbował jakiejś kombinacji kodów do N-ki?? Google milczy:/
 

mrpower

New member
czesc

Mam u siebie tx-nr509 i kilka problemów:
1. czy u was po podlaczeniu amplitunera przez hdmi do telewizora wyswietlany obraz - setup/menu/usb to rozdzielczosc 720x480, a nie pelne full hd?
2. nie wiem czy to wina kabla czy amplitunera, ale po podlaczeniu na ekranie nieraz pojawia sie snieg i drobne smuzenie - czy spotkal sie ktos z tym? zwlaszcza gdy szybko poruszam sie po menu
3. czy mozna zmniejszyc poziom basów - u mnie czesto dominuja?

pozdr
 

krystiano8

New member
Ad. 1.
Rozdzielczość OSD zależy od źródła z jakiego w danym momencie korzystasz. Jeśli nie wybrałeś żadnego źródła TAK osd będzie w rozdzielczości 480p. Wybierając np. "N-kę" OSD będzie w rozdzielczości 1080i.
Ad. 2.
Zero śniegu i smużenia. Ja bym sprawdził czy kabel jest dobrze podłączony lub czy gdzieś nie zwiera z innym kablem i na końcu spróbował go wymienić.
Ad. 3.
Na panelu przednim amplitunera: przycisk TONE
Na pilocie: przycisk HOME i AUDIO
 

mrpower

New member
czesc

Ad1.
Sprawdzilem i zgadza sie przy zrodle HDMI mam wieksza rozdzielczosc.
Jak masz w przypadku radia internetowego i czytania z USB - u mnie jest wtedy niska rozdzielczosc.
Ad2.
Jak mozesz to sprawdz ostatnie minuty filmiku - gdzie widac przejscia po menu
‪ONKYO TX-NR509(TXNR509)Review-Home Cinema 5.1 Ch AV Receive‬‏ - YouTube - mozesz zwiekszyc rozdzielczosc i daj full screen
Nieraz widac lekkie "biale mrowki" na ekranie / lekka pikseloze
U mnie szczegolnie to widac jak szybko chodze po menu
Problem jest mniejszy, gdy mam zrodlo HDMI i rozdzielczosc ekranu jest wieksza
Ad3.
Dzieki dziala
 
Do góry