Onkyo TX-NR509 - pytania i odpowiedzi

loxkox

New member
Mecze od dluzszego czasu ang instrukcje. I nie potrafie poradzic sobie z tak banalna wydawalo by sie rzecza. Na wyswietlaczu ciagle pokazuje mi " All Ch Stereo". Chcialbym wlaczyc np Dolby Pro Logic II czy DTS i nie mam pojecia jak. Czego bym nie probowal, zawsze jest All Ch Stereo.
 

szakii

New member
Onkyo 509 i klipsch f1

Ciekawi mnie, jak ten amplituner zagra z klipsch f1? Ma ktoś taki zestaw? Czy klipsch są za słabe czy za mocne do tego amplitunera? Jak z jakością dźwięku w stereo? I ostatnie pytanie to czy można przez pre out puścić sygnał z frontów na tym ampli.
 

uko

New member
Zwykły tp link wystarcza za 30zł albo i taniej ja mam za 7.90zł i działa,po prostu musi być jaka kolwiek karta sieciowa

Podłączyłem TL-WN321G i nic:)
Nie widzi karty. trzeba ja jakos sparowac z TX-NR509?
Pozdr
uko

Witam,

Kody zdalnego sterowania dla DVD i TV wprowadziłem już do pilota 509-tki. Super sprawa, od razu więcej miejsca na stole:) Ale w książce z kodami nie mogłem znaleźć Nbox HDTV Recordera N-ki. Jest cyfra, nawet Polsat ale Telewizji "N" czy ITI Neovision nie ma. Czy ktoś może już próbował jakiejś kombinacji kodów do N-ki?? Google milczy:/

Mam Samsunga 46LE530, mógłby ktos przystępnie wytłumaczyc jak wprowadzic (i gdzie znalezc) kod, aby pilot od TX-NR509 obsługiwal ten telewizor?
Pozdr
uko

Podłączyłem TL-WN321G i nic:)
Nie widzi karty. trzeba ja jakos sparowac z TX-NR509?
Pozdr
uko
Ok, sam ogarnąłem temat:)
Karta wlan po podłączeniu do wejścia usb (przód ampli), chwyciła sama po uruchomieniu TX-NR509.
I teraz sluchajcie...
zainstalowałem na telefonie z androidem aplikacje pod nazwą: OnkyoRemote, sparowałem telefon z ampli i mam zdalny dostęp do muzyki z telefonu, dodatkowo sparowałem tez laptopa i gites majonez wszytko gra bez kabli:) (Nosowska - 8, w chwili obecnej:))

Warto było wziąć ten model. Wiedziałem ze opcja wlan sie sprawdzi!
Pozdr
uko
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

loxkox

New member
Gdzie w necie kupic taka karte, jak podlaczyc do ampli i jak sparowac z lapptopem?
Nie mam pl instrukcji, moglby ktos podpowiedziec gdzie znalezc i jak wprowadzic kody do tv?
Pozdro
 

jimi2481

New member
chyba ze moze mi ktos poleci inny zestaw na ok 30 m2 pytam bo jestem totalnie zielony w te klocki. Moje poprzednie dvd to byly plastiki panasa, kwota nie wiecej niz 3 klocki. z gory dzieki
 

szakii

New member
dylemat

Czy ktoś wie jak ten amplituner się prezentuje na tle sr 709? Chodzi o dźwięk stereo bo się waham między 509 a 709 na korzyść tego drugiego przemawia pre out. Chcę kupić amplituner na lata a nie na jeden sezon ale zależy mi na jakości dźwięku w stereo jak i w KD. Podobno żaden amplituner nie zagra dobrze w stereo stąd wolał bym ampli z pre out.
Z góry dziękuję za odp.
 

krystiano8

New member
Podłączyłem TL-WN321G i nic:)

Ok, sam ogarnąłem temat:)
Karta wlan po podłączeniu do wejścia usb (przód ampli), chwyciła sama po uruchomieniu TX-NR509.
I teraz sluchajcie...
zainstalowałem na telefonie z androidem aplikacje pod nazwą: OnkyoRemote, sparowałem telefon z ampli i mam zdalny dostęp do muzyki z telefonu, dodatkowo sparowałem tez laptopa i gites majonez wszytko gra bez kabli:) (Nosowska - 8, w chwili obecnej:))

Warto było wziąć ten model. Wiedziałem ze opcja wlan sie sprawdzi!
Pozdr
uko


Witam,

Czy ktoś próbował podłączyć pod wejście LAN z tyłu punkt dostępowy do domowej sieci bezprzewodowej? I jak to się sprawuje w praktyce.
Pozdrawiam.
 

irnus

New member
Mam 609 i podlaczylem sieć. Używam serwera DLNA Serviio i sobie słucham biblioteki plików FLAC. Jest dobrze. Polecam rożne kontrolery na Apple (są w app store).
 

irnus

New member
Zróbcie kalibracje Audyssey. Właśnie ja zrobiłem i po prostu cudo.. Wyraźne treble, szeroka scena, separacja instrumentów w niej, ich pozycji.. Piękny bas.. A wcześniej to coś mi zgrzytalo, nie byłem w pełni zadowolony, ściana była skupiona po prawej stronie jakbym słuchał z jamnika.. ;)
 
Do góry